8 aylık hamilelikte havalimanına karşılamaya gelmeyen aile

Evin ve eşini birakip "aile buyukleri bebek görsün diye" cocugun babasından ayri yerde dogum yapmak mii???? Her seyi geçtim ben esinin yerinde olsam baya ariza cikarirdim bu duruma Saka gibisiniz vallahi. Boyunuzun ölçüsünü de almışsınız verdikleri karşı değer ile

herkes hazılıklıydı ve beni bekliyorlardı heyecanla
Eminim herkes çok heveslidir ve heyecanla beklemiştir 🥳 hayır herkesin sizin bebeğinize en az sizin kadar heyecan duymasını bekliyorsunuz ve sonra insanlar karşılamaya bile gelmiyor - konu sahibinin yaşadığı gibi- üzülüyorsunuz. Biraz gerçekçi olmakta fayda var.

ben esinin yerinde olsam baya ariza cikarirdim bu duruma Saka gibisiniz vallahi
Yok eşi kendisi götürmek istiyor zaten ariza çıkaracak bir durumu yok. Tüm babalık izinlerini alıp konu sahibini annesine götürecek.

Anne evinde doğum yapmayı baya bir eleştirmişsiniz ama bende öyle yaptım çünkü bulunduğum ilde özel hastane bile yoktu. Eşimde geldi doğumdada yanımdaydı. Hayatımda verdiğim en iyi karardı. Doğum iznim bitincede annemi alıp döndük. Herkes bebeğimi görmüş oldu hemde kalabalıkta kolayca büyüttük oğlumu. Herkesin şartları farklıdır her şeyide eleştirmeyin ya ne muhteşem insanlarsınız yemin ederim. Reelde insanların yüzlerine söyleyemeyeceklerinizi nasıl rahatlıkla yazıp çiziyorsunuz hayret ediyorum bu sitede artık. Karşılanma mevzunada gelince bu şartlarda gitmezdim ben. Oturur bakardım bir şekilde ama ben ailemin yanına gitmeden yatağı her şeyi orada hazırdı herkes hazılıklıydı ve beni bekliyorlardı heyecanla. Böyle bir tavır görmesem asla gitmezdim.
Sizin bahsettiğiniz durumla konu sahibinin durumu çok çok farklı. Konu sahibi keyfi olarak zaten kalabalık olan ve iki yaşlıya bakılan eve gitmek istiyor. Çoğu eleştiri de buna zaten. Haksız da sayılmazlar

Anne evinde doğum yapmayı baya bir eleştirmişsiniz ama bende öyle yaptım çünkü bulunduğum ilde özel hastane bile yoktu. Eşimde geldi doğumdada yanımdaydı. Hayatımda verdiğim en iyi karardı. Doğum iznim bitincede annemi alıp döndük. Herkes bebeğimi görmüş oldu hemde kalabalıkta kolayca büyüttük oğlumu. Herkesin şartları farklıdır her şeyide eleştirmeyin ya ne muhteşem insanlarsınız yemin ederim. Reelde insanların yüzlerine söyleyemeyeceklerinizi nasıl rahatlıkla yazıp çiziyorsunuz hayret ediyorum bu sitede artık. Karşılanma mevzunada gelince bu şartlarda gitmezdim ben. Oturur bakardım bir şekilde ama ben ailemin yanına gitmeden yatağı her şeyi orada hazırdı herkes hazılıklıydı ve beni bekliyorlardı heyecanla. Böyle bir tavır görmesem asla gitmezdim.
Konu sahibinin annesi orada birisi yaşlı dedesi olmak üzere 3 4 erkekle daha aynı evde yaşıyor ve hepsine bakıyor. O eve bir de kocasıyla konu sahibi gidecek. Bir de bebek. Kadın hangi birine yetsin? Bunu mantıklı mı buldunuz gerçekten?

Ayrıca konu sahibinin bulunduğu il gelişmemiş izbe bir il de değil tüm imkanlar var.

Kadın 18 saat yolu karnı burnunda özel arabayla gitmekten bahsediyor. Bebeğe yazık değil mi yolda izde doğum başlasa ne olacak?

Siz de kendinizle kıyaslarken bir de benimle aynı şartlarda mı diye düşünüp eleştirenleri eleştirin olur mu?

"Şu yazdığınız ben annemde doğurdum herkes doğurabilir. Bu doğrudur. " düşüncesi 3 yaş benmerkezcilik özelliği.

Bir de annenizi alıp döndünüz.
Bakın işte kendiniz hç bakmamışsınız kendi bebeğinize.
Bu da bana tuhaf geliyor kusura bakmayın. İçgüdüsel olarak çünkü tek bende dursun istiyor insan. Siz fazla rahatınızı düşünmüşsünüz

Konu sahibinin annesi orada birisi yaşlı dedesi olmak üzere 3 4 erkekle daha aynı evde yaşıyor ve hepsine bakıyor. O eve bir de kocasıyla konu sahibi gidecek. Bir de bebek. Kadın hangi birine yetsin? Bunu mantıklı mı buldunuz gerçekten?

Ayrıca konu sahibinin bulunduğu il gelişmemiş izbe bir il de değil tüm imkanlar var.

Kadın 18 saat yolu karnı burnunda özel arabayla gitmekten bahsediyor. Bebeğe yazık değil mi yolda izde doğum başlasa ne olacak?

Siz de kendinizle kıyaslarken bir de benimle aynı şartlarda mı diye düşünüp eleştirenleri eleştirin olur mu?

"Şu yazdığınız ben annemde doğurdum herkes doğurabilir. Bu doğrudur. " düşüncesi 3 yaş benmerkezcilik özelliği.
Bunu söylerken de buradaki eleştirilerin de haklı olduğunuspat ediyor. Herkes bakımına alışamazsın zorlanırsın demiş. Yazan kişi de bebeğiyle hiç yalnız kalmamış, bakamamış. Doğum izni bitince de anneyi de almış dönmüş.
Tamamen birileri bakmış bebeğine. Normali bu gibi yazıyor bir de

Bir de annenizi alıp döndünüz.
Bakın işte kendiniz hç bakmamışsınız kendi bebeğinize.
Bu da bana tuhaf geliyor kusura bakmayın. İçgüdüsel olarak çünkü tek bende dursun istiyor insan. Siz fazla rahatınızı düşünmüşsünüz
Annenin iç sesi: Bİ SALIN BENİ

Annenin iç sesi: Bİ SALIN BENİ
Ay evet bir de o kısım var.
Valla ben 6 yaş oğluma şimdiden diyorum bakamam diye bu nedenle
Durup durup yakın evlerde oluruz, karım yorulur anne sen bakarsın arada bebeğime diyor. Ben de diyorum yooook bakamam bak baştan söyleyim diyorum.
Yazık yani 60tan sonra bir tur daha dönüyorlar çocuk bakımında

Epey konuşulmuş ilk baştaki mesajları biliyorum sonrakiler ile fikrim yok ne oldu bitti ama ..
Ben 30-31-32. Haftalarda ailemin yanına uçakla gittim bu süreçte kaldım. Giderken de rahatsız oldum ve uçuş 1 saat, eşim bıraktı, kardeşim aldı. 33. Hafta döndüm evime koltukta bir saat zor gittim kuyruk sokumuma ağrı girdi ayaklarımı koyacak yer bulamadım , eşim araba ile almaya geleyim sizinkileri göreyim diyordu iyi ki araba ile gitmemişim demişim. 8-9 saat araba ile süren yolculukta mahvolurmuşum.. Ha benim elimde yük vs de yok bir mont bir ben bir de iki üç kıyafet bir şey taşımadım bile..
Kilo da öyle almadım bu haftaya kadar 6 kilo aldım öyle kilodan rahatsız da olacak bir durum olmamasına rağmen mahvetti beni...
Gidiş gelişte pegasus ile gittim. Pegasus 36. Haftaya kadar herhangi bir belge istemeden yolcuyu kabul ediyor. "Hamile yolcu" kısmından pegasus sayfasından bakabilirsiniz.
Özete gelince :) ben çalıştığım için son haftalara denk geldi gidişim ama şu an gitsem gözüm kesmez bu deneyimden sonra.. ama ailemi gördüm o yönden mutluyum rahattım keyfim yerinde idi iyi ki gitmişim ama uçakla😅 Hamile iken yolculuk gerçekten zormuş:)
Başlığı açan üye gitmeyi planlıyordu en son fikri değişmedi ise... Gerçekten otobüs araba uçak bir eziyeti olacak dikkatli gitsin :) Allah kolaylık versin diyorum :)
Ben hamileyken 2 saatlik şehirler arası yolculuk yaptım, hiçbir sorunum ağrım sızım yokken çok zor geçti. 18 saat asla tavsiye etmem. Bebek için de riskli ufacık bir ani frende strese girecek.

Ay evet bir de o kısım var.
Valla ben 6 yaş oğluma şimdiden diyorum bakamam diye bu nedenle
Durup durup yakın evlerde oluruz, karım yorulur anne sen bakarsın arada bebeğime diyor. Ben de diyorum yooook bakamam bak baştan söyleyim diyorum.
Yazık yani 60tan sonra bir tur daha dönüyorlar çocuk bakımında
Ve çok zor oluyor inanın, benim kuzenlerden ikisi annesine yakın oturuyor, hiç abartmıyorum abarttığımı da düşünmüyorum iki kardeş arasında acayip bir rekabet var kendileri de dillendiriyorlar hep, biri doğurduysa öbürü de doğurur, böyle böyle 3’er çocuk yaptılar, anneleri Allah beni 4.’lerden korusun diyor çünkü hamilelikleri ve doğum sonrası full anne evinde geçiyor, birinin bebeğine bakıyorsa diğeri tavır yapıp benimkine de bakacaksın diyor, böyle böyle anneleri senelerdir 6 toruna bakmak zorunda kaldı hala da bakıyor ve bu kadın 68 yaşında, hastalanınca yatamıyor yatsa bakan olmuyor, torunları okula getir götür parka götür alışverişe götür, torunlara bakmak dışında hiçbir şey yapamıyor, ben şahsen haline üzülüyorum rahat edeceği imkanı da varken gezip tozabileceği zamanda torunlar başında, evet ben konu sahibini eleştirdim çünkü annesi tek başına 2 tane yaşlıya bakıyor, konu sahibinin anlatımına bakacak olursak onları arada bir bırakacağı kimse de yok ki kadın nefes alsın biraz kendisine zaman ayırsın, 3 tane de çalışan akşam olunca yemeğini çayını bekleyen yetişkin var, ben aynı şartlarda olsam kendimden önce annemi düşünürüm.

Ben en çok annenize üzüldüm. Kadını hiç kimse düşünmüyor. Neler yaşadığı, nelerle uğraştığı, yorulur mu ? tükenir mi ? kimsenin umurunda bile değil. Herkes kadını bir yerlerden çekiştirip hizmet ettirme derdinde. Yazık günah o kadında can taşıyor ama bu hiç kimsenin tasası bile değil.

Çok mu lazım İstanbul da doğum ? o kadar hengamede, hastalığın kaynadığı bir şehirde küçücük bir bebeği kalabalık ve evin içinde hasta olan insanların arasına getirmekten hiç mi korkmuyorsunuz ? Nasıl bir rahatlık seviyesi bu anlayamıyorum ben.

Eşiniz zaten bambaşka bir düşüncesiz. Sırf tüm sorumluluk üzerinize kalmasın diye neredeyse İstanbul' u sınırlarından çekip yaşadığınız şehre kadar getirecek. Karı koca tam tencere kapaksınız. İnsan biraz kendinden düşünmeli neyin oluru olur, neyin olmaz diye. Annenizin yükünü hafifletmeniz lazımken aksine ekstra yük yüklüyorsunuz yapmayın yazıktır.

Bu yorumum konu sahibesinin ailesinin durumunda olanlar için. İlla ki torun tombalak yanımda olsun, gözümün önünde olsun diye isteyen ailelerde vardır lafım onlara değil çünkü onlar hallerinden memnun olanlar ama burada evladına hayır diyemeyen, içine atan, başında bir dünya sorumluluk taşıyan bir kadın var. O kadıncağızın yükü hafifetilmeli. Lütfen artık birazda annenizi düşünün.

Kendiniz için en iyisini bilirsiniz kimseye bakmayın. Eşinizin sizi bırakması alması eşyalar açısından iyi olmuş. Bir süre kalır rahat edersiniz. Anne yani konforu başka alıyor. Annenizle karar verin. Ne eşinizle ne babanizla. Anneler daha iyi biliyor.

Epey konuşulmuş ilk baştaki mesajları biliyorum sonrakiler ile fikrim yok ne oldu bitti ama ..
Ben 30-31-32. Haftalarda ailemin yanına uçakla gittim bu süreçte kaldım. Giderken de rahatsız oldum ve uçuş 1 saat, eşim bıraktı, kardeşim aldı. 33. Hafta döndüm evime koltukta bir saat zor gittim kuyruk sokumuma ağrı girdi ayaklarımı koyacak yer bulamadım , eşim araba ile almaya geleyim sizinkileri göreyim diyordu iyi ki araba ile gitmemişim demişim. 8-9 saat araba ile süren yolculukta mahvolurmuşum.. Ha benim elimde yük vs de yok bir mont bir ben bir de iki üç kıyafet bir şey taşımadım bile..
Kilo da öyle almadım bu haftaya kadar 6 kilo aldım öyle kilodan rahatsız da olacak bir durum olmamasına rağmen mahvetti beni...
Gidiş gelişte pegasus ile gittim. Pegasus 36. Haftaya kadar herhangi bir belge istemeden yolcuyu kabul ediyor. "Hamile yolcu" kısmından pegasus sayfasından bakabilirsiniz.
Özete gelince :) ben çalıştığım için son haftalara denk geldi gidişim ama şu an gitsem gözüm kesmez bu deneyimden sonra.. ama ailemi gördüm o yönden mutluyum rahattım keyfim yerinde idi iyi ki gitmişim ama uçakla😅 Hamile iken yolculuk gerçekten zormuş:)
Başlığı açan üye gitmeyi planlıyordu en son fikri değişmedi ise... Gerçekten otobüs araba uçak bir eziyeti olacak dikkatli gitsin :) Allah kolaylık versin diyorum :)
35. Haftaya kadar her hafta veya iki haftada bir Ankara İstanbul gittim geldim ben. Özel arabayla mola vere vere gidilir. Orta yolda bir gün konaklamali da kalınır.

35. Haftaya kadar her hafta veya iki haftada bir Ankara İstanbul gittim geldim ben. Özel arabayla mola vere vere gidilir. Orta yolda bir gün konaklamali da kalınır.
Yapı meselesi gidilmez değil ama ben tercih etmezdim şartlara göre değişir :) Sağlıklı olsun da bebişler gerisi önemli değil 🌸

Kızlar merhaba. Konu size gereksiz alınma gibi gelir mi bilmiyorum ama yinede içimde tutacağıma buraya yazmak istedim. 1 buçuk ay sonra doğum yapıcam ailemin yanına Erzincan’dan İstanbul’a gitmeyi planlıyordum bu cuma ve acayip şekilde bel ağrılarım var. Tüm aile büyüklerim orda olacağı için bebeği görmeleri hasret giderme vs. İçin orda yapıp gelirim diye düşünüyordum doğumu taaa kiii abimle konuşana kadar havalimanından kim alacak beni diye sorduğumda hafta içi hepimiz çalışıyoruz metroyla 3 aktarma yap gel dediler bana .. yani önemsenmemek çok kötü normalde her gittiğimde kendi imkanlarımla giderdim eve kadar ama şimdi hamileyim çocuğumun eşyaları benim eşyalarım tek başıma çok zor eşimde diyor bu kadar özensizler sana karşı bence burda yap hem ayrı kalmamış oluruz . Gereksiz bir konu mu sizce ben onları düşünüp 18 saatlik yolu hamile halimle gidiyorum onlar beni havalimanından alamıyorlar 3 kişiler hadi biri işinden izin alamadı diğeri de mi almadı …
Eşiniz yardımcı olacaksa evinizde eşinizin yanında kalın. Belli ki size bakacak vakitleri de yok zaten. Beklentiye girmeyin huzurunuz kaçmaz böylece.

Yahu bilet alırken sormamış bile, uçak yolculuğu yada 18 saat arabadan bahsediyor son hafta hamile ztn uçağa alınmaz haberi yok arabada sabit oturamaz dönüşte bebek o kdr ana kucağında kalamaz uçakla donseler hastalık dolu sizce gerçekten mantıklı mı?
Birde kadın hasta bakıyor baba kendi çocuğuna bakmayacak diye karısını çocuğunu kendini götürüyor gerçekten bunu mu savunuyorsunuz?
Bir zahmet yaptıkları çocuğa bakacaklar bu çok basit bir normal aslında.
Hanımefendi ben onu mu savunuyorum okudunuz mu ? Bir sürü kişi anne evinde doğum yapmak moda oldu tarzı şeyler söylemişler. Bende herkesin şartları uygun olmayabilir diyorum. Kendimden örnek veriyorum. Altınada sizin şartlarınızda saçma diyorum farkındaysanız. Ayrıca 35. Haftaya kadar uçağa binebiliyorsunuz doktor raporuyla.

Eminim herkes çok heveslidir ve heyecanla beklemiştir 🥳 hayır herkesin sizin bebeğinize en az sizin kadar heyecan duymasını bekliyorsunuz ve sonra insanlar karşılamaya bile gelmiyor - konu sahibinin yaşadığı gibi- üzülüyorsunuz. Biraz gerçekçi olmakta fayda var.

Yok eşi kendisi götürmek istiyor zaten ariza çıkaracak bir durumu yok. Tüm babalık izinlerini alıp konu sahibini annesine götürecek.
Evet beni beklediler heyecanla ailemin ilk torunuydu ve gerçekten çok güzel bir lohusalık dönemi geçirdim. Kimsedendr böyle bir beklentim yoktu ama yaşadığım şehire kapsamlı bir hastane 3 saat uzaklıktaydı. Bulunduğum şehirdeki yüm arkadaşlarımda benim gibi ailelerinin yanında doğum yaptılar. Ben olumsuz bir durum yaşamadım ki onu nereden çıkardınız

Kızlar merhaba. Konu size gereksiz alınma gibi gelir mi bilmiyorum ama yinede içimde tutacağıma buraya yazmak istedim. 1 buçuk ay sonra doğum yapıcam ailemin yanına Erzincan’dan İstanbul’a gitmeyi planlıyordum bu cuma ve acayip şekilde bel ağrılarım var. Tüm aile büyüklerim orda olacağı için bebeği görmeleri hasret giderme vs. İçin orda yapıp gelirim diye düşünüyordum doğumu taaa kiii abimle konuşana kadar havalimanından kim alacak beni diye sorduğumda hafta içi hepimiz çalışıyoruz metroyla 3 aktarma yap gel dediler bana .. yani önemsenmemek çok kötü normalde her gittiğimde kendi imkanlarımla giderdim eve kadar ama şimdi hamileyim çocuğumun eşyaları benim eşyalarım tek başıma çok zor eşimde diyor bu kadar özensizler sana karşı bence burda yap hem ayrı kalmamış oluruz . Gereksiz bir konu mu sizce ben onları düşünüp 18 saatlik yolu hamile halimle gidiyorum onlar beni havalimanından alamıyorlar 3 kişiler hadi biri işinden izin alamadı diğeri de mi almadı …
Ben gitmezdim, normalde zaten aktarma kısmı beynimi döndürür, hamile ve eşyalarım çokken düşünemiyorum bile.

Haklısın hamile olmana bile gerek yok ben geliyorum ailem sen kendin gel dese direk biletimi iptal ederim

X