Davranış Bozuklukları 8 yaşındaki kızıma bişeyler oluyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
E

EU1

Ziyaretçi
kızlar benim 8 yaşındaki bebişimin göğüsleri belirmeye başladı. ama çok erken değilmi? buaralar çok hırçın ve asi beni hiç dinlemiyor.kardeşine kötü davranıyor. ergenliğemi giriyor acaba ?.8 yaş erken değilmi acaba ,doktora götürsemmi ,yada herşeyi kendi akışına mı bıraksak, nasılolsa bigün olcak dimi,müdahale etmeyeyimde olağan bişeymiş gibi mi yapsam? of ya babasıda bişey anlamıyorki.çocuk boşver diyor ama,ben değişiklikleri görebiliyorum. ne dersiniz tecrübeli anneler bana bi akıl verirseniz çok sevinirim.

tabiki henüz çok erken bence bir an önce doktora gitmelisin.hormonl bozukluğuda olabilir canım.

Arkadaşaım benim minik tırtılım henüz 5 yaşında o yüzden çok tecrübe sahibi değilim bu konuda ama bildiğim kadarıyla bazı çocuklar ergenliğe erken girebilir. 9-10 yaşında adet gören göğüsleri çıkan kızlar var. Bence sen bir doktora danış içinin rahat etmesi açısından.

Ay ne güzel ya benim minik tırtılımda birgün böyle olacak.:sm_cool:

şimdiki çocuklar erken ergenliğe giriyor beslenme ,ırsi veya iklim tipi bunda etken .bir arkadaşımın kızı 1.sınıfta buna benzer belirtiler gösterince hamen dr. götürdü adet görmesi yakınmış ve bunu engelleyici bir tedaviye başladı şimdi 5.sınıfa geçti kızı henüz adet görmedi.aklına takılacağına hemen dr.git gerekli tahlilleri yaptır çünkü ergenliğe ne kadar erken girerse o kadar kötü.umarım bütün annelerin yaptığı gereksiz bir büyütmedir.
sevgilerimle

hayır hayatım erken deil benim kızım 14 yasında biz o evreyi atlattık bende senin gibi korkuya kapılıp bir uzmana götürmüştüm bana dediği ön ergenlik biraz hırçın da oluyorlar ama inan hala cıkamadık o ergenlikten allah kolaylık versin birazda kendilerini o yaşlarda büyüdüklerini sanıyorlarmış yapılacak tek sey sabır ve onun da büyüyüp birey olduyunu hissettirmek

kizinin yasi bence ergencelik icin erken
kizinin boyu kilosu nasil
birde kiz cocuklarinda turner senrumu diye bir hastalik var genelde kiz cocuklarinda oluyor ergenlik önce oluyor ama sonradan bir sürü promlem oluyor ihmal etme doktorunla konus kizinin hormonlarini ölctür

canım o ignelerinin hiç bir yan etkisi yok eşimin yakın arkadaşının kızı benzer durumu yaşamış o da 7 yaşında bu iğnelerden kullanmış erken gelişme gösterdiği için kullanmışlar.hatta o zaman iğneleri yurt dışından getirtiyorlarmış oda 4 sene boyunca kullanmış bir an önce önlemeni al canım allah yardımcın olsun.

doktora danışıp durumu en azından açıklayabilmelisin, eğer ki gelişimini engelleyecekse ergenlik geciktirilebilir de.

kizim 8 yasinda ve memisleri cikmaya basladi simdiden findik kadar oldu kizlar normalmi sizce :uhm:

Son düzenleme:
slm canim arkadasim,bilmiyorum bilgim de fazla yok,sadece kucuk kardesimden biliyorum onunkiler birz gec ti sanirsam,ama bnce normaldir,yinede bi cocuk doktoruna sorr,sevgilerr

sagolun kizlar biraz arastirma yaptim yine de dr.götürecegim

Kızın eğer çok kiloluysa olabilir ama...:uhm: Diğer türlüyse erken bir yaş..Bende benimkilerin ne zaman çıktığını hatırlamıyorumkitatlicadiarzu

ergenlik için erken bir yaş değil mi?. hormon testi yaptır derim.. sonucu ve doktorun dediklerini bizimlede paylaşırmısın?
benimde kızım var. en azından bilgimiz olur.sevgiler ...

Ama acısı varmış kiloyla alakalı değildir bence.Valla benimkiler acımaya başladığı zaman ben orta okul üçe gidiyordum 13 yaşındaydım galiba.Kesinlikle hormon testi yapılmalı. Şimdilerde ne kadar zararlı olmaya başladı yiyecekler. Düşünün yediğimiz ete bile hormon girdi yakında vücutlarımızda be acayiplikler olacak kim bilir? :1rolleyes:

valla ben bu konudan çok çektim arkadaşım özellikle anne,anneanne yada teyzeye çeker kız çocukları derler akrabalarınızdada böyle bir durum varsa normal bence ama hazırlıksız oluyor çocuk ve çabuk olgunlaşmak durumunda kalıyor malesef.
Ben 8 yaşındayken başladı 9 umdayken yazları bile yelek giyerdim utancımdan.10 yaşımda da sütyen kullanmaya başladım utana sıkıla.kolsuz giyemezdim koltukaltım görünecek diye doktorlar erken yaşta çıkan kılları almayın dökülür demişlerdi.ama dökülmedi malesef ve ben ergenliğe çok erken girdim.ip atlarken göğüslerimi gizlerdim.ne kötü 9 -10 yaş daha çocukken.yinede doktorlara danışın derim.belki önlenemez bir gelişmedir ama öyle olursada ergenlik için yardım gerekebilir psikolojik anlamda.kolay gelsin

valla ben bu konudan çok çektim arkadaşım özellikle anne,anneanne yada teyzeye çeker kız çocukları derler akrabalarınızdada böyle bir durum varsa normal bence ama hazırlıksız oluyor çocuk ve çabuk olgunlaşmak durumunda kalıyor malesef.
Ben 8 yaşındayken başladı 9 umdayken yazları bile yelek giyerdim utancımdan.10 yaşımda da sütyen kullanmaya başladım utana sıkıla.kolsuz giyemezdim koltukaltım görünecek diye doktorlar erken yaşta çıkan kılları almayın dökülür demişlerdi.ama dökülmedi malesef ve ben ergenliğe çok erken girdim.ip atlarken göğüslerimi gizlerdim.ne kötü 9 -10 yaş daha çocukken.yinede doktorlara danışın derim.belki önlenemez bir gelişmedir ama öyle olursada ergenlik için yardım gerekebilir psikolojik anlamda.kolay gelsin

benim tedirginligimde bu zaten daha cocuk o, cocuklugunu yasamadan hemen genc kizliga adim atiyo zayif kilolu gegil bir bilek var neredeyse bebek bilegine esit o kadar zayif sikinti stresede bagli diyorlar derslerine kafayi cok takiyor sikiliyor illa iyi olacak basarili olacak bu son dönemde öyle oldu derslerine cok düstü bugün randevu alicam bakalim test icin ne diyecek dr.ilginize tesekkürler ben sizi haberdar ederim gelismelerden :uhm:

slm kizlar kizimi dr.a götürdüm normal oldugunu söyledi artik sekiz yasa kadar düsmüs Allah yardimcimiz olsunnnnnn

yani ergenliğemi girmiş. eee artık annesi o zaman başlaman lazım bir takım şeyleri anlatmaya. çocukcağız şok olmasın sonra. ya çokda küçük yavrum ya. peki çok sıkmı rastlanmaya başlamış bu durum.?paylaşırsan sevinirim arkadaşım, kızım var bi bilgim olsun. doktor başka ne dedi, hani şunu yapın bunu yapın gibi.tşkkrler...

X