Davranış Bozuklukları 8 yaşındaki kızıma bişeyler oluyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
canım hemen bir dr gidin ve hormon testi yapılsın geçmiş olsun

slm kizlar kizimi dr.a götürdüm normal oldugunu söyledi artik sekiz yasa kadar düsmüs Allah yardimcimiz olsunnnnnn

benimde görümcemin kızı aynı durumda canımm gerçi 10 yaşında ama regl bile olduuu.şimdikilerr çok erkenci canımmmfisfisfis

genelde 9.11 yaş arası normal sayılır ama aşırı aburcubu fastfood tüketimi
yaşadığınız bölgenin iklim özellikleri gibi faktörler erken ergenlik belirtilerine sebep olabiliyor bencede götürmekte fayda var

pek fastfuud yemiyo hayat sartlari iste zaman degisiyo

yani ergenliğemi girmiş. eee artık annesi o zaman başlaman lazım bir takım şeyleri anlatmaya. çocukcağız şok olmasın sonra. ya çokda küçük yavrum ya. peki çok sıkmı rastlanmaya başlamış bu durum.?paylaşırsan sevinirim arkadaşım, kızım var bi bilgim olsun. doktor başka ne dedi, hani şunu yapın bunu yapın gibi.tşkkrler...

normaloldugunu söyledi korkulacak bisey yokmus seyrine birakicaz benim anlatmama gerek yok ,malesef 3.siniftan itibaren burada okulda gösteriliyor.erkek gelisimi kiz lik gelisimi cnsel iliski falan genis millet bunlar sonra 11 yasinda dogum yaparlar kzin birisi öyle hamile kaldi annesi destek oldu
bebegi kiz dogrdu haya imandadir diye bir söz var hersey bunlarda normal allah muhafaza

normaloldugunu söyledi korkulacak bisey yokmus seyrine birakicaz benim anlatmama gerek yok ,malesef 3.siniftan itibaren burada okulda gösteriliyor.erkek gelisimi kiz lik gelisimi cnsel iliski falan genis millet bunlar sonra 11 yasinda dogum yaparlar kzin birisi öyle hamile kaldi annesi destek oldu
bebegi kiz dogrdu haya imandadir diye bir söz var hersey bunlarda normal allah muhafaza

tabi ya yurtdışındaydın sen değilmi?
bende türkiyedesin diye öyle soru sordum. yoksa doğru, orada bu konuları fazlasıyla aştılar. derslerde anlatıyorlar sahi.
dediğin gibi allah evlatlarımızı şaşırtmasın. allah esirgesin....

amin ins herkesinkiyle beraber burada cocuk yetstirmek cok zor iki kültür arasinda

amin ins herkesinkiyle beraber burada cocuk yetistirmek cok zor iki kültür arasinda

kizim 8 yasinda ve memisleri cikmaya basladi simdiden findik kadar oldu kizlar normalmi sizce :uhm:

:Canım seni korkutmak istemem ama dün akşam Arena programında bu konuya değindiler. Artık 7-8 yaşlarında özellikle kız çocuklarında erken ergenlik görülmeye başlanmış. Aileler kızım erken serpildi ohh ne güzel diyorlarmış ama aslında bu ciddi bir risk taşıyormuş. Mutlaka bir uzmana gösterip hormon testi yaptırmanda fayda var. İnşallah erken ergenlik değildir çünkü bir kaç ay içersinde adet görmeye başlayabilir. Bu da kız çocuklarında boy uzamadığı için boy kısalığına ve ileriki yaşlarda meme kanseri riskini arttırıyormuş.

Seni üzmek istemiyorum ama en kısa zamanda bir uzmana başvur. Cnntürk'ün internet sitesinden arena programının tekrarını izleyebilirsin. 18.02.2008 tarihli program videoyu eklemişler. Aşağıda linkini koyuyorum istersen takip edebilirsin.

http://www.cnnturk.com/VIDEO/index.asp?Prog=2017

esra ceyhanda bugün(22.02.2008)bu konu tartışılıyor canım .Kızlar için erken ergenlik başlangıcı imiş ve hormon verilerek bu durum erteleniyormuş.

Normal tabi benimde o yasta cıkmaya baslamıstı hatırladgım kadarıyla üzülme ama yinede hormonlarına bi baktır icin daha rahat eder sonucta. Bu erken adet de görecegine isaret onun icin onu bu konularda hazırla simdiden . kızın gelisken bi yapısı varsa bi dogal .

canım malesef yedigimiz hormonlu yiyeceklerden dolayı bebeklerimiz erken ergenlik yaşıyabiliomuş ve ilk olarak memelerde sertleşme oluyormuş ama korkulacak birşey yok tedavisi varmış canım bunun erken ergenligi geciktirmek için doktora git o sana yol gösterir ama çok şanslısın bunu farketmişsin fark etmeyip te 9 yaşlarında ergenlige girenler var . eger erken fark edilirse 3-4 yıl geciktirilebiliomuş inşallh sizin içinde geç olmamaıştır doktordan sonra sonucu bekliyorum canım haber verirsin

Benım kızımda 9 yasında ve aynı seyler benım kızımda da oluyor.Bend goturdum dra Doktor bana kızınız buyumeye baslamıs dedı.Yapılan testlerde hersey normal cıkdı.Kızım fızık olarak bıraz ırı.Boyu uzun kılosuda boyuyla orantılı.Aıleden gelen tum fızıksel ozellıklerı tasıyor.Ama goguslerının buyumeye baslaması fızıgıne gore normalmıs.Bı sure sonra bı duraklama donemı yasarsınız dedı.Sanırım kuzum artık buyuyoooo.............

Benim de kızım 10 yaşında ve geçen seneden beri fiziksel değişmeler başladı.Şu anda 4.sınıfta...Hatırlıyorum da ben 4.ve 5.sınıftayken adet gören arkadaşlarım vardı.Sıcak iklimin bunda çok etkisi varmış.Biz sıcak iklimda yaşıyoruz...

benim kızımda da erken ergenlik oldu ama 8 yaş çok erken gibi.

sürekli takip ediyorum simdi geri gitti herhalde gizt geller devam edecek bir müddet aci falan da hissetmedigini söyledi huy degisikligi cok var (ben varim büyüdüm bebek degilim ispat havalari) daha geride iki oglum var nasil bas edicem ben cok korkuyorum allah tüm ana ve babalarin yardimcisi olsun

tabiki normal annesi yavaş yavaş çocukluktan çıkıp garson boy oluyor birde vücut gelişimi hormonlara bağlıdır her çocuk aynı oaranda gelişmez seninki demekki bayağı havaya girmiş:)))

yeni nesilin ergenlik belirtileri çok erken başlıyo artk 8-9 yaşında göğüsler belirginleşip 10 yaşında adet oluyolarmış geçen gün tv de izledim uğur dündarın programında,sebep hormonlu gıdalar ve fazla fast food tüketimiymiş..ve göğüsleri belirginleşen çocuk ortalama 2 yıl sonra adet görmeye başlıyomuş bunu bi kaç yıl daha ötelemek için doktorlar ilaç veriyolar..önemli bi konu:uhm:

şimdi okudum arkadaşlar da bu konuya değinmişler..aslında bu önemli bi konu daha vucutta kemik gelişimi bile tamamlanmadan erken ergenlik karşısında belirtiler ortaya çıkar çıkmaz bunun önlemini almak lazım,10 yaşında oturup oyun oynaması gerekirken adet görmesi hem psikolojik hem de fiziksel olarak zarar verir,ilaçlarda bunun zamanı 2-3 yıl erteleniyo ve bu 2-3 yıl çok önemli..

gecen tv de izledim yeni nesil artik cok erken yasta ergenlik belirtileri yasiyormus.sebebi tamamen beslenme ve dunyanin dengesiymis.allah sonumuzu hayr etsin valla.

X