Davranış Bozuklukları 8 yaşındaki kızıma bişeyler oluyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
benim kiz da öyle biseyler yasadi simdi9 yasindabir belirti yok memisler geri cekildi boyu uzadi korktum fakat simdi hersey normale döndü yasasin biraz cocuklugunu yasasin:teytey:

hayır hayatım erken deil benim kızım 14 yasında biz o evreyi atlattık bende senin gibi korkuya kapılıp bir uzmana götürmüştüm bana dediği ön ergenlik biraz hırçın da oluyorlar ama inan hala cıkamadık o ergenlikten allah kolaylık versin birazda kendilerini o yaşlarda büyüdüklerini sanıyorlarmış yapılacak tek sey sabır ve onun da büyüyüp birey olduyunu hissettirmek

sahimi ya bide başımıza ön ergenlik diye bişey mi çıktı. üf ya, valla benim kız da 9 yaşında onun henuz fizilksel bi deişiklik yok ama çok hırçın . yani biz anakız gibi değiliz de elti gibiyiz. hep benimle zıtlaşıyo, kendini benimle kıyaslıyo.. çok zor durumlar valla. nasıl davranıcağımı şaşırdım.

erken ergenliğin sebebi genellikle fast foodlar ve hormonlu yiyeceklermiş arkadaşlar.tedbirinizi alın biliyorsunuz adet görünceye kadar boy uzaması oluyor kızlarda sonrasında büyüme yavaşlıyor.böyle bir durumla karşılaştığınız vakit hemen doktora danışın ve ergenliğin bir süre ertelenmesini sağlayın.normal adet yaşı 12-14 yaşlar.bizim çocukluğumuzda öyleydi.tabii o zaman bu kadar sahte besinler yoktu.artık çilek,domates,salatalık vs bir gecede oluyor.hemen raflarda yerlerini alıyor.sağlıklı beslenmeye çalışalım.hayırlı zamanda nasip etsin allahım.benim kızımda yakında 6 olucak.elimden geldiğince uzak tutuyorum bu tip besinlerden.

blacklady senin kızında yasıtlarından cokmu iriydi benim kızım 6 yasında ama ilkokul 4.5.sınıf gibi duruyor 12 yaş kıyafetlerini giyiyoruz.kilosu 36 boyuda benim kadar var cok uzun.hangi bölüme gitmeliyiz?ıTASKYN sizin drun adı ne

ben de konuyu yeni okudum. benim kızım da 9 yaşında ve sol göğsünde ağrı oldu. sol göğsünde biraz büyüme oldu. ben de dr götürmeyi düşünüyorum. bizim zamanımızda ortalama yaş 13 tü..erken ergenliğin fiziksel gelişimi yavaşlattığını biliyorum. bu sebeple ben de korkuyorum. çok gelişkin bi çocuk da değil zaten.
ruhsal olarak kendisini ispatlamaya çalışıyor. benim verdiğim kıyafetleri giymiyor. kendi seçiyor.saç şeklini beğenmiyor. hemen her konuda devamlı didişiyoruz. biz annelerin işi zor. fisfisfis

hemen doktora götürün canım basit bişey değil adet gördükten sonra boy en fazla 20 cm uzar.yani şimdi 120se adet görse kızınız 140 olacak boyu.uğur dündar bu konuyu işlemişti.erken ergenlik yedikleri hormonlu gıdalardan oluyor.siz elle kontrol ettinizmi sertlik varmı eğer varsa hemen bir üniversiteye götürün.bölümün adını unuttum bildiğim kadarıyla türkiyede çok yaygın tedavi eden hastahaneler yok internetten araştırın.hatta kadın prof vardı türkiyede bu işle ilgilenen adını unuttum.keşke faydam olabilseydi.çok üzüldüm.kızınızın 12-13 yaşında ergenliğe girmesi gerekiyor.canım ihmal etmeyin bence şifa diliyorum.:teselli:

blacklady senin kızında yasıtlarından cokmu iriydi benim kızım 6 yasında ama ilkokul 4.5.sınıf gibi duruyor 12 yaş kıyafetlerini giyiyoruz.kilosu 36 boyuda benim kadar var cok uzun.hangi bölüme gitmeliyiz?İTASKYN sizin drun adı ne

çocuk endokrinoloji bölümüne götürmen gerekiyor kızını. ben 1 ay kadar önce izmir ege üniversitesine götürdüm, kızımda hormon bozukluğu yokmuş ama rahim gelişmeye başlamış. bu hızda giderse 8,5- 9 yaşında adet görür ve boyu da 1.63 olur dedi doktor. çok şaşırdım çünkü şu an kızım sınıftaki hemen hemen bütün çocuklardan 1 kafa uzun. kızımın göğüsler henüz çok büyümedi ama koltuk altlarındaki tüyleri siyahlaşmaya başladı, ki bu önemli bir belirtiymiş. ayrıca 1 seneden beri de ter kokusu sorunu var kızımın. doktorumuzun tavsiyesiyle yaklaşık 3 ay boyunca kızımızın yediklerilerine dikkat edeceğiz, tatlı, hamurişi, dondurma, fast food yok, ondan sonra doktoru tekrar kontrol edecek, tekrar rahim ultrasonu yaptıracağız. geçen ay yaptırdığımız ultrasona göre rahmi gelişmeye başlamış bile, bunun gelişme hızına doktor tekrar bakacak, duruma göre de ayda 1 kez iğne yaparak büyümeyi yavaşlatacak. kızım 7 yaşında olmasına rağmen kemikleri 9 yaşındaki bir çocuğunki gibi, ve bu da hiç iyi değilmiş. büyüme hızının çok hızlı ve ergenliğe geçişin de erken olacağının belirtisiymiş. bence en kısa zamanda bir üniversite hastanesinin çocuk endokrinoloji bölümüne götür kızını, çünkü ne kadar erken teşhis edilirse o kadar iyi. umarım herşey yolundadır, çocuklarımızın çocukluklarını diledikleri gibi ve sorunsuz yaşamaları dileğiyle...

Kızlar aynı sorunla karşı karşıyayım kızım 8.5 yaşında ve memişleri büyümeye başladı. Sizlerin durumu ne oldu? Bir de İzmir'de önerebileceğiniz çocuk endokrin uzmanı var mı? Çok endişeleniyorum...

merhaba @gurbetguzelı benim kızımda 7 yasında bikaç gün önce farkettim memeleri hafif çıkıntı olmus içime korku düştü yorumunuzu okudum.en kısa zamanda doktora gidicem ama doktor normalmi dedi

X