9 YIL SONRA KV BİR OTURMAK

Canim ben bilmiyorum tabi sizn dusunceniz ama bu dunyada gelin kv bakamak zorunlulugu yok sayet bakarsa allah rizasi icin bakar eger yasliysa bence gunah bakabiliyorsaniz bakin emin onun bu dunydaki yukunu cekerseniz allahta sizin diger dunyda yukunuzu hafifletir hem ber sey bu dunya rahatindan ibaret degil bence empati yapin ya anne babaniz bu durumda olsa canim benim kv ve kp cok bana iftira ettiler genclerde 50 45 yasindalar ama ben gene gelseler kapim onlara acik herşey burdan ibaret degil gene karar sizn canim
Ya zaten bende ikiye bölündü m bu konuda bi tarafım yazık günah yaşlı bak aah rızası için diyor kocanın hatırı için diyor diğer tarafımda 9 yıllık bidüzen biranda herşey alt üst olucak sıkıntılar basliycak

Bir de tam burayı anlamadım, hep mi kalıyor. Benim bir arkadaşımı böyle gece babanesine gönderirlermiş. Nefret ediyordu ailesinden böyle bir düzen yaptılar diye. Babanesi baya geçimsiz biriymiş çünkü. Torun kaç yaşında, babanede kalmayı istiyor mu?
Evet canm kaliyo istiyo 18 yaşında erkek zaten

Ya zaten bende ikiye bölündü m bu konuda bi tarafım yazık günah yaşlı bak aah rızası için diyor kocanın hatırı için diyor diğer tarafımda 9 yıllık bidüzen biranda herşey alt üst olucak sıkıntılar basliycak
Bence siz bilin ama hersey burdaki rahhattan ibaret degil eskiden sahabilerin cektiklerini görseniz emin bu da dert mi diye utanirsinzi bence herseyi dunyadan ibaret degil boyle yaparsaniz eminim esinizi daha da mutlu olur akli annesinde kalmaz ileriki yasintinizda hep siz hep bi adim onde olacaksizniz hem onun yanlizligimida paylasirsiniz belki geceleri korkuyordur uyumayi bence yaslilar gunahtir her ne olursa olsun

Bence siz bilin ama hersey burdaki rahhattan ibaret degil eskiden sahabilerin cektiklerini görseniz emin bu da dert mi diye utanirsinzi bence herseyi dunyadan ibaret degil boyle yaparsaniz eminim esinizi daha da mutlu olur akli annesinde kalmaz ileriki yasintinizda hep siz hep bi adim onde olacaksizniz hem onun yanlizligimida paylasirsiniz belki geceleri korkuyordur uyumayi bence yaslilar gunahtir her ne olursa olsun
Oarsı öylede ama kv istemiyo gelmeyi zaten ha gelse mecbur bakım ama oda gelmek istemiyo

Yav he he demek geldi içimden şu "eski çilekeş kadınlar" hikayelerine! aman be sıktı artık.
Oh iyiki de gelmiyor
İyiki de kendi evinde kalacak.
Bir alt katta yaşıyor zaten daha ne istiyorki kocanız?
Sakın erkek aklıyla iş yapmayın evin düzeni ve alışkanlıklarınız konusunda onlar anlamazlar bi şeyden.
Kurtulmuşsunuz geçmiş olsun :halay:

Allah yardımcın olsun canim. Başka eltim varmı. Kimse zaten siz varsınız diye bakım derdine düşmüyordur eminim. Bence bu işe hayır deyin. Neden derseniz bir yere gitseniz eşinizden hariç artık KV den de izin alma gereksinimi duyacaksiniz. Bir misafirin bir arkadaşın gelse asla yanında özel birşey konuşamazsınsiz. Birliktelik yaşasaniz malum abdest olayı hemen banyo olması gerek insan tereddutte kalir.yorulursunuz azıcık dinleneyim diyip uyuma keyfiniz olmaz. Bir yerin kirli olsa laf edebilir yani bence iyi birşey değil.

Bakıyorsun işte canım,niye kendini üzüyorsun?:110:Sanada özgür bir alan kalmalı ki kendini yenile,sabrını tazele,çocuklarına eşine ve kayınvalidene yetişebilmek için.:kahve:..Ayrıca tüm sorumluluğu üzerine alsan,eşinin kardeşlerine iyilik yapmış olmayacaksın.Onların sevaba ihtiyacı yokmu?
Herkes sırası geldikçe vazifesini yapsın:KK51:

Vicdan yapılcak bişey yok. Sizin anneniz degil dagbasında degil ac degil acık degil.

Kactane cocugu var hepsine sırayla 1ay gitsin yılda 2 kere gelir herkese sıra.

Bakıcı tutun herkes 200-300 verse yatılı bakıcısı olur kimseninde düzeni bozulmaz.

Kendi anneniz hastalansa gidip eşiniz mi bakıcak ? Yoo ee kabul etmeyin

Yav he he demek geldi içimden şu "eski çilekeş kadınlar" hikayelerine! aman be sıktı artık.
Oh iyiki de gelmiyor
İyiki de kendi evinde kalacak.
Bir alt katta yaşıyor zaten daha ne istiyorki kocanız?
Sakın erkek aklıyla iş yapmayın evin düzeni ve alışkanlıklarınız konusunda onlar anlamazlar bi şeyden.
Kurtulmuşsunuz geçmiş olsun :halay:
Sağol hayatım ay en öyle oldu

Bakıyorsun işte canım,niye kendini üzüyorsun?:110:Sanada özgür bir alan kalmalı ki kendini yenile,sabrını tazele,çocuklarına eşine ve kayınvalidene yetişebilmek için.:kahve:..Ayrıca tüm sorumluluğu üzerine alsan,eşinin kardeşlerine iyilik yapmış olmayacaksın.Onların sevaba ihtiyacı yokmu?
Herkes sırası geldikçe vazifesini yapsın:KK51:
Yani anca kendi kendime yetiyorum vala

Allah yardımcın olsun canim. Başka eltim varmı. Kimse zaten siz varsınız diye bakım derdine düşmüyordur eminim. Bence bu işe hayır deyin. Neden derseniz bir yere gitseniz eşinizden hariç artık KV den de izin alma gereksinimi duyacaksiniz. Bir misafirin bir arkadaşın gelse asla yanında özel birşey konuşamazsınsiz. Birliktelik yaşasaniz malum abdest olayı hemen banyo olması gerek insan tereddutte kalir.yorulursunuz azıcık dinleneyim diyip uyuma keyfiniz olmaz. Bir yerin kirli olsa laf edebilir yani bence iyi birşey değil.
Zaten bunlar benim için başlı basınca bi sorun yani ben istediğim zaman topluyorum istediğim zaman temizliyorum

Ohhhh şükür tatlıya baglandi konu kvyle konuştum tabi ben ona gelme demedim gelirsen başım üstüne dedim ama o ben evimden çıkmam kimseyi rahatsız etmem dedi gelmem ne sana nede başkasına dedi şükür tatlıya baglandi istemiyo yani kısaca önceden ona yardım etmemizi istemiyordu ama şimdi diyoki gelsin evimi temizleyin zaten yemekleri kim çağırırsa onda yiyorum bizde anasız birgun ben boğun diğer eltilerimdw iş gününü payasicaz artık birde artık benimde 9 yıldır oturan bi düzenim var
İyi hadi çok sevindim hakkında hayırlısı olsun:)

Yani sürekli bende yenmiyor haftanın 4 günü gibi oluyo
Olsun,sonuçta ona bir güvencesiniz,bazen yemek bırakırsınız,istediği zaman yer.Rahatsızlansa ilk sen bilirsin.
Yaşlı ama sağlıklı komşularım var,sık sık yokluyorum onları,ama bu güne kadar ciddi manada emeğim geçmedi.Yine de dıyorki teyze,kızım yakınımdasın,bir şey olsa gelirsin biliyorum ya,bu beni çok rahatlatıyor.Cocuklarına gitmişlerdi kalmaya,elüstünde tutuldukları halde,ne olur evımize gidelim,darılmayın demişler..Hiç uyuyamadım kızım,herkesin eski püsküsü kendine kıymetli,evim gibi yok diyor.Herkes düzeninde mutlu,elden ayaktan düşerler o ayrı...

X