Abartıyor muyum, haklı mıyım, ne yapmalıyım?

Samimiyetinizden kaynaklanan bir şaka olduğu belli. Neden bu kadar alınıp sinirlendiniz ki .. Siz de ona espiriyle cevap verebilirdiniz Konu bile olmazdı.
Geçmişte eşimle ilgili güven sorunu yaşadım. En yakın şahidi de bu arkadaşımdı. Bilemiyorum o duygularımı mı tetikledi. Esprisini bile yapamadım.

Biz aslında birbirimize karşı hep patavatsızız da elbette bu sınırda değil.
Yani eşimle sorunlarımı bilir hele ki güven sorunu yaşadığımda yanımda hep o vardı.
Ben onun daldan dala gönül ilişkilerini bilirim ama ben de hiç böyle bir konuda onu rencide etmedim.
Hani bir de şeydi samimi sıcaktı. 30 yıldır tanıdığım kadın yani.
Her ne olursa olsun boyle imalar hic hos degil aranizda mesafe onemli bugun boyle konusan yarin iftira atar 😣

Selam hanımlar,
Bu sefer konu en yakın kız arkadaşımla aramda geçen bir mevzu.

Kendisi için elime doğdu diyebilirim aramızda 10 yaş var. Fakat yaş aldıkça, o yaş farkı kapandı aramızda.

Arkadaşım bir süredir eşimin iş yerinde çalışıyor. Eşimin iş yeri tam bir aile şirketi. Baba kardeşler vb. Benim çalıştığım şirketle de ticaretleri var.

Yani bazen özel bazen iş ile ilgili sık görüşüyoruz kendisi ile. İkimizin birbirimize olan sevgisi çevremizde de hep bilinir.

1 hafta oldu, bir akşam iş çıkışında onu aradım. Normal şartlarda o saatte işten çıkmış olması lazımdı. Onun evi tarafında bulunan bir avm ye gidip hem bir erkek arkadaşımla buluşup bir evrak alıcak, hem de avm den çocuğumun bir ihtiyacını alıp eve geçecektim. Aslında ona bir kahve içelim diyecektim ama aradığımda hala işten çıkmamıştı. Ve işte olmanın verdiği memnuniyetsizlikle konuştu. Muhtemelen yanında görümcem kayınbiraderim falan vardı neden mesaiye kaldığının yorumunu yapamadı. Neyse uzatmayım ben de "senin heralde yerin dar konuşamıyorsun" dedim telefonu kapattım..

Üzerinden 10 15 dk geçti beni aradı. Bu arada ben avm ye gelmiş arkadaşımdan alacağım evrakı almış çocuğun da ihtiyacını almaktan vazgeçmiştim. Arabadaydım.
Açtı ve gülerek direkt "bence sen bir iş karıştırıyorsun beni o yüzden aradın" dedi.
Tam ağzımdan neler çıktı hatırlamıyorum, ilk başta dediğini zaten anlamadım. "nasıl ne karıştırıyorum" falan dedim sanırım. Sonra üzerime gelmek için biraz daha üsteledi ama çok sinirlendiğimi hissediyorum sadece.

Hayır ne karıştırmam, bu nedemek, arkadaşımla buluşacağımı söyledim sana hatta gel kahve içelim diyecektim konuşmadın bile falan derken gülerek kalktı "arkadaşın kimmiş" dedi.
Ben geyikle ciddiyet arasında gidip gelirken son söylediği beni Bi çileden çıkarttı kapattım telefonu.

Ya ben genç kız olurum da sen bana bunu yaparsın değil mi, yada ilk aradığımda yaparsın böyle bir espriyi. Aradan 15 dk geçip özellikle bunu söylemek için beni aramış olması beni delirtti cidden.

Muhtemelen kızdığımı da anladı yanlış hatırlamıyorsam söyledim de bunu telde.
H. Sonu aradı açmadım.
Dün ve bugün iş ile ilgili konularda birer msj attı. Dün özellikle gayet net ve mesafeli msjlar gönderdim cvp olarak.
Bugün de bir arkadaşına telimi verip veremeyeceğini(yakın zamanda bir ameliyat geçirdim o arkadaşı da o ameliyatı olacakmış) ve doktorumun adını sormuş. Onu da yanıtladım.

Şimdi bu saat oldu hala düşünüyorum. Ben haklı mıyım haksız mıyım kızmakta. Ne hissettiğimi de çok net yazmak istemedim siz de benim hissettiğimi hissedecek misiniz?

Yani bu eşek sıpası canım dediğim öyle de sevdiğim ailemizin de bir parçası. Yaptığı densizlik mi değil mi, kızmakta haklı mıyım, olayı nasıl sonuca bağlamalıyım?
Çünkü hayatımdan çıkartmak gibi bir durumu bile düşünüyorum.
Ben bu kadar yakınım dediğim insanın böyle bişey demesine alınmazdım bilmiyorum benmi rahatım çok çok yakınım dostumsa bende derim ona oda der bana böyle birşey sonuçta şakasına yapılmış birşey. Bu kadar alınıyorsan bence dediğin kadar yakın değilsiniz gibi geldi bana.

Benim de çok samimi evli kiz arkadaşım var. Biz de yaparız böyle şakalar.bana bu kadar kizsa arkadasim şaşırırdım açıkçası 🙂Neden bu kadar tepki verdiniz anlamadım. Ustelik cok yakınız en kötü anımda yanımdaydı diyorsunuz biraz toleranslı olabilirsiniz. Ben kendi bakış açım ile yazıyorum ben bu tarz şakaları karşılıklı yapiyorum arkadaşlarımla. espri altı üstü gülüp geçiyoruz.

eğer çok samimi arkadaşınızsa, her şeyinizi biliyor bu derece yakınsanız neden arayıp bunu neden böyle söylediğini, ne anlamda söylediğini sormuyorsunuz ki? ben en yakın arkadaşımdan böyle bir şey duysam ona sorar açıklamasını beklerdim. oturup düşünmekle kendi kendinize anlayacağınız bir şey değil çünkü

Benim de çok samimi evli kiz arkadaşım var. Biz de yaparız böyle şakalar.bana bu kadar kizsa arkadasim şaşırırdım açıkçası 🙂Neden bu kadar tepki verdiniz anlamadım. Ustelik cok yakınız en kötü anımda yanımdaydı diyorsunuz biraz toleranslı olabilirsiniz. Ben kendi bakış açım ile yazıyorum ben bu tarz şakaları karşılıklı yapiyorum arkadaşlarımla. espri altı üstü gülüp geçiyoruz.
Ne bileyim evliliğine ilgili yada eşimle ilgili espriler falan yapıp tiye alıyoruz aslında. Ama buradaki ima mı beni tetikledi ben mi alınganlık yaptım bilmiyorum.

O kadar samimi değilsiniz bence. Tamam şaka hoş değil de lafını souler geçersin. Çocuk gibi kusmenin manasını goremiyorum.
Küsmek demeyelim. Sadece telefonunu o gün cvp vermek istemediğim için açmadım. Evet tepkim var ama bu hangi sınırda ondan emin değilim

bu kadar tepki verdiğinize göre samimi değilmişsinz demekki..
ben kötu bir şey görmedim. .

bundan buyuk laf mı olur resmen uygunsuz bır durumun ıcındeymıssınız gıbı ımada bulunmus cok buyuk hadsızlık terbıyesızlık? boyle saka mı olur ? boyle ınsan hayatınızda olmasa sızın ıcın daha ıyı olur sız ona arkadas olabılırsınız ama o sızın kadar arkadas degıl haberınız olsun
ben bıle el kadınıyım sızı tanımam sıze boyle bır cumle kuramam o nasıl boyle yaklasabılır sız ona hıc bu tarz ımalarda bulundunuz mu ? bulunur musunuz ?

bence bu mesafeyı koruyun , cevap vermemekle ıyı yapmıssınız artık hıc bır sey eskısı gıbı olmamalı zaten .

Selam hanımlar,

Kendisi için elime doğdu diyebilirim aramızda 10 yaş var. Fakat yaş aldıkça, o yaş farkı kapandı aramızda.

Arkadaşım bir süredir eşimin iş yerinde çalışıyor. Eşimin iş yeri tam bir aile şirketi. Baba kardeşler vb. Benim çalıştığım şirketle de ticaretleri var.

Yani bazen özel bazen iş ile ilgili sık görüşüyoruz kendisi ile. İkimizin birbirimize olan sevgisi çevremizde de hep bilinir.

1 hafta oldu, bir akşam iş çıkışında onu aradım. Normal şartlarda o saatte işten çıkmış olması lazımdı. Onun evi tarafında bulunan bir avm ye gidip hem bir erkek arkadaşımla buluşup bir evrak alıcak, hem de avm den çocuğumun bir ihtiyacını alıp eve geçecektim. Aslında ona bir kahve içelim diyecektim ama aradığımda hala işten çıkmamıştı. Ve işte olmanın verdiği memnuniyetsizlikle konuştu. Muhtemelen yanında görümcem kayınbiraderim falan vardı neden mesaiye kaldığının yorumunu yapamadı. Neyse uzatmayım ben de "senin heralde yerin dar konuşamıyorsun" dedim telefonu kapattım..

Üzerinden 10 15 dk geçti beni aradı. Bu arada ben avm ye gelmiş arkadaşımdan alacağım evrakı almış çocuğun da ihtiyacını almaktan vazgeçmiştim. Arabadaydım.
Açtı ve gülerek direkt "bence sen bir iş karıştırıyorsun beni o yüzden aradın" dedi.
Tam ağzımdan neler çıktı hatırlamıyorum, ilk başta dediğini zaten anlamadım. "nasıl ne karıştırıyorum" falan dedim sanırım. Sonra üzerime gelmek için biraz daha üsteledi ama çok sinirlendiğimi hissediyorum sadece.

Hayır ne karıştırmam, bu nedemek, arkadaşımla buluşacağımı söyledim sana hatta gel kahve içelim diyecektim konuşmadın bile falan derken gülerek kalktı "arkadaşın kimmiş" dedi.
Ben geyikle ciddiyet arasında gidip gelirken son söylediği beni Bi çileden çıkarttı kapattım telefonu.

Ya ben genç kız olurum da sen bana bunu yaparsın değil mi, yada ilk aradığımda yaparsın böyle bir espriyi. Aradan 15 dk geçip özellikle bunu söylemek için beni aramış olması beni delirtti cidden.

H. Sonu aradı açmadım.
Dün ve bugün iş ile ilgili konularda birer msj attı. Dün özellikle gayet net ve mesafeli msjlar gönderdim cvp olarak.
Bugün de bir arkadaşına telimi verip veremeyeceğini(yakın zamanda bir ameliyat geçirdim o arkadaşı da o ameliyatı olacakmış) ve doktorumun adını sormuş. Onu da yanıtladım.

Şimdi bu saat oldu hala düşünüyorum. Ben haklı mıyım haksız mıyım kızmakta. Ne hissettiğimi de çok net yazmak istemedim siz de benim hissettiğimi hissedecek misiniz?

Yani bu eşek sıpası canım dediğim öyle de sevdiğim ailemizin de bir parçası. Yaptığı densizlik mi değil mi, kızmakta haklı mıyım, olayı nasıl sonuca bağlamalıyım?
Tehlikeli biri bence şaka değil bu yaptığı kesinlikle hayatınızdan çıkarttın insanın başına ne geliyorsa iyi niyetten geliyor inşallah eşinizin şirketinde saçma sapan konuşmaz ve bu durumu başka türlü başınıza bela açmak için kullanmaz eşinize konuyu mutlaka anlatın hiç iyi hissetmedim ben bu konu hakkında

Son düzenleme:
ben ki kadın erkek arkadaş olabilir arkadaşa kötü gözle bakılmaz herkesin kocası brad değil diyen bi tipim bu konuda öyle kötü enerji alıyorum ki kişi kendinden bilir işi diyorum
ihtimal ki arkadaşınız kendisi sizi itham ettiği işle iştigal ve muhtemel ki eşinizle bile ilgili olabilir
bence bu insana karşı dikkatli olmalısınız
en büyük darbeler en yakından gelir

Ya şöyle aslında ben de neden yapmadım diyorum bu espriyi. Fakat vakti zamanında eşine güven sorunu yaşamış ve o süreci bu arkadaşımın desteği ile atlatmış biri olarak çok yarama dokundu sanırım.
su kadarını soyleyeyim ne hissediyorsanız o doğdudur
neden o anda ilk aklınıza gelen gülmek değil de tepki vermek oldu
bence bu önemli demek ki o tonda soylememiş

siz eşi gizliden malları kaçırmaya çalışsan üye değil misiniz bi ara öle bişi olmuştu sanki

ben de arkadaslarimla cok sakalasirim yani cok agir seyler de soyleriz birbirimize ama bu benim de hosuma gitmedi. hani yuz yuze oluruz bir erkekten bahsederken falan sakasina bir seyler soylenir okeyim ama sonradan telefon edip boyle bir imada bulunmak bana iyi niyetli gelmedi. oncesinde aranizda bir sogukluk falan var miydi? ne bileyim uzlasamadiginiz bir konu vs?

Bu nasil bir yakinlik? Niye tek bir cümle ile yillarca tanidigin arkadasin seni aldatmak ile suçladigini düsündün?

Hani "ne is karistirmasi kizim, ne diyosun sen yaa" diyemedinmi? Yada bu endiselerini paylasamiyormusun?

Ilginç bir arkadaslik dogrusu. Yani kaç yildir tanidigin birini içini bilmen lazim. Acaba korkuyormusun senin esinin is yerinde çalistigi için? Içten içe bir kiskançlikmi var? Yoksa tek bir cümle ile, konuyu bile onun ile konusamadan burda tavsiye isteyerek bir arkadasligi bitirmek istemende ne bilim..

Selam hanımlar,

H. Sonu aradı açmadım.

Çok haklısınız. Ses tonundan da anlamışsınızdır ne ima ettiğini.

Yanlış anlamadıysam sizin biriyle buluştuğunuzu ve eşinizin iş yerinde olup olmadığını anlamak için onun ağzını aradığınızı mı düşünüyor.öyleyse hiç hoş değil.tepkinizi belli edin anlamasını beklemeyin.madem samimiydiniz böyle böyle kırıldım deyin.ne imaa etmeye çalışdın deyin.

X