Ablam neden böyle yaptı?

Minicikfzt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2017
3.660
7.531
30
Merhaba kızlar ben yaklaşık 7 haftalık hamileyim. Ablam da şehir dışında evli ziyarete geldi haftasonu için geldiğinde hastaydı baya öksürüyodu sesi kısılmıştı.Ben dün ablam geldi diye iş çıkışı direkt aileme gittim ve gece orda kaldım sabah eşim geldi beraber kahvaltı yaptık. Ablam bana sürekli sarılıp öpünce eşim rahatsız oldu hastasın acaba biraz uzak mı dursan bulaşır dedi. Ablam kıyameti kopardı ben ona bulaştırmam zaten dikkat ettim hep diye ağlamaya başladı eşime bağırdı eşim uzatmak istemedi sustu ama kısa süre sonra da kalkmak istedi kalktık eve geldik içime sinmedi birkaç saat sonra annemi aradım hem yarın sabah kahvaltıya çağırdım hem de ablamı sordum ağlıyo mu diye. Annem kahvaltıya gelemeyiz dedi ablama da arkandan da ağladı ama onu sevdik sakinleştirdik dedi ve nerdeyse telefonu suratıma kapattı. O kadar zoruma gitti ki anlatamam ben ne yaptım Allah aşkına biri bana söylesin eşim de ne yaptı? Riskli bı hamilelik geçiriyorum kanamam oluyo eşim korktu diye bu kadar tavır alınır mı? Bu kadar mı değersizim ben ablam neden böyle davranıyo?

Merhaba kızlar ben yaklaşık 7 haftalık hamileyim. Ablam da şehir dışında evli ziyarete geldi haftasonu için geldiğinde hastaydı baya öksürüyodu sesi kısılmıştı.Ben dün ablam geldi diye iş çıkışı direkt aileme gittim ve gece orda kaldım sabah eşim geldi beraber kahvaltı yaptık. Ablam bana sürekli sarılıp öpünce eşim rahatsız oldu hastasın acaba biraz uzak mı dursan bulaşır dedi. Ablam kıyameti kopardı ben ona bulaştırmam zaten dikkat ettim hep diye ağlamaya başladı eşime bağırdı eşim uzatmak istemedi sustu ama kısa süre sonra da kalkmak istedi kalktık eve geldik içime sinmedi birkaç saat sonra annemi aradım hem yarın sabah kahvaltıya çağırdım hem de ablamı sordum ağlıyo mu diye. Annem kahvaltıya gelemeyiz dedi ablama da arkandan da ağladı ama onu sevdik sakinleştirdik dedi ve nerdeyse telefonu suratıma kapattı. O kadar zoruma gitti ki anlatamam ben ne yaptım Allah aşkına biri bana söylesin eşim de ne yaptı? Riskli bı hamilelik geçiriyorum kanamam oluyo eşim korktu diye bu kadar tavır alınır mı? Bu kadar mı değersizim ben ablam neden böyle davranıyo?
Eşinizden önce ablanızın öksürüyorum sana yaklaşmayayım demesi lazımdı.
Ortalık salgın kaynıyor gebelikte extra dikkat etmek gerekiyor. Aynı şekilde kendi olsa sen yapsan napardı acaba. Abartmış

Ablanın sorunları var sanırım

Drama queenlik yapmış. Çok gereksiz bir tepki olmuş ablanızın yaptığı. Bu süreçte sizi yıpratmaya hakkı yok. Eşiniz sizi düşündüğünden söylemiş ne var ki bunda? Eşinizde sizde çok haklısınız. Anlam veremedim açıkçası ablanıza.
Ben de anlamadım ve gerçekten üzüldüm annemin tepkisine de ayrı üzüldüm sanki ablamı ağlatacak çok büyük bir hata yapmışım gibi bana cephe aldı

Böyle düşüncesiz insanlara şimdiden had bildirin çocuk olunca aynı şeyi çocuğa yapar. Hamilesin ve duygusalsin dikkatleri toplamaya çalışmak yerine kardeşine özen gostermeliydi bencil ablan . Lütfen insanlara çok yaklaşma ilaç kullanamazsin . Kussunler bırak annen hele birde tepki mi veriyor ? Bence sende biraz uzak dur tepki koyduğunu görsünler

ablanızın normalde ben hastayım canım sana fazla yaklaşmayayım demesi gerekirdi,kocanızın söylediğinde kötü birşey yok hatta adam haklı . annenizde en az ablanız kadar hatalı . orada abartma deyip konuyu kapatabilirdi ablanızı sürekli teselli ederek haklıymış gibi gaza getirmiş gereksiz şov sergilemişler. ben sizin yerinizde olsam hiç umursamam olan hiçbirşey olmamış gibi davranır unutur giderim siz üstlerine düşünce şımaracak tipler. kocaman insanların böyle davranması hiç normal değil. sıkmayın canınızı

Eşinizden önce ablaniz hastaysa hamilesin diye senden uzak durması lazım suçun yok eşinde çok haklı. Annen de ablaniza haklı hastalandirirdin diye endişe ediyorlar demek yerine arkasinda durmus

onu sevdik sakinleştirdik dedi
Ay kaç yaşında bu insan.
Eşiniz demeden yapması gerekirken...
Riskli olmasa bile gebeliğiniz ilaç kullanmadığınız bir süreçtesiniz. Bu sene bulaşıcı hastalıklar almış başını gidiyor zaten 1 aydan aşağı toparlanamıyor kimse. Asla kötü hissetmeyin üst perdeden konuşun, kimsenin şımarıklılığını çekmeye gerek yok.

Esiniz hakli. Hamilelikte dogru duzgun ilac kullanamiyorsunuz. Kendinize dikkat etmeniz gerekir. Hatta yerinizde olsam ablami gormeye gitmezdim. Pandemide hamilelik gecirip, evden cikmayan birisi olarak söylüyorum bunu. Ablanızda cocuk degil yani ne diye agliyor, avuntu bekliyor anlamadim. Kardesim birdahaki gelisimde goruselim, sana bulastirmayayim demesi gerekiyordu

Ayrıca hayirli uğurlu olsun kanamayla falan millete kahvaltıya cagirmakla uğraşmayın onların size kahvaltı hazırlamasi lazım ya şu an pohpohlanmasi gereken sizsiniz. Siz eşinizle mutlu olamaya bakın . Bende kanamalı bir hamilelik geçirdim sağlıkla kucağınıza alın ♥️ kimseye canınızı sıkmayın

Böyle düşüncesiz insanlara şimdiden had bildirin çocuk olunca aynı şeyi çocuğa yapar. Hamilesin ve duygusalsin dikkatleri toplamaya çalışmak yerine kardeşine özen gostermeliydi bencil ablan . Lütfen insanlara çok yaklaşma ilaç kullanamazsin . Kussunler bırak annen hele birde tepki mi veriyor ? Bence sende biraz uzak dur tepki koyduğunu görsünler
Beni annemin yaptığı da çok üzdü. Normalde annemin her seyinde yanında olan benim ama benim hamile olduğumu öğrendikten sonra anneme de birşeyler oldu anlamıyorum çok garip davraniyo beni hep bu şekilde kırıyo. İlk kanamam oldugunda eşimi aradım geldi beni işten aldı doktora gittik falan ne kadar korktuk eve geldik eve gelince aradım haber vermek için kanamam oldu ama korkma doktor bebeğe zarar vermemiş dedi dedim ben seni birazdan ariyim şimdi dışardayım dedi yarım saat sonra aradı. Ya insan hiç mi merak etmez dışarda da napıyo sanki?

arkandan da ağladı ama onu sevdik sakinleştirdik dedi
Ablan üç yaşında mi?
Ayrıca madem risli gebelik geçiriyorsun hasta --virus saçan kadının evine neden gittin? Yetmedi yarın için evine davet etmişsin.
Koronavirusten de mi hiç ders almadınız,virüslerin yayılışı ile ilgili?? Kendine ya da karnındaki bebeğe garezin mi var? Eşinden önce sen söyleseydin anlayışla karşılardi belki, o söyleyince alınmış.
Boşver, umursama. Kendi hamile kadını üzdüm diye üzülsün

Değersizlikle ne ilgisi var bunun aşağıda biri drama Queen yazmış bence asıl drama Queen siz ve eşiniz. Abla yani ozleyebilir opebilir eşinize ne oluyor da araya giriyor kız vebali mi korona mi? Koronaysa hastaysa siz neden gidiyosunuz? Madem bu kadar eşiniz sizi düşünüyor niye gitmenize müsade edip sizle geliyor? Niye kahvaltıya cagriyorsunuz? Drama yaratmaya gerek yok ben ablanın yerinde olsam mesafe koyar görüşmem.

X