Babanın evine git dedi!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sert üslubunuzun başka bir sebebi varsa bilmiyorum.
Doğuştan üslubum bu benle diyaloğa girmezseniz rahatsız olmamış olursunuz
Git döv yazdığınız mesajımda da kadının benle geçtiği dalgaya cevap vermiştim ters hiçbirşey söylemedim olabilir başka önerin varsa onlarıda değerlendirip adımı değiştireyim dedim bu mu sert

Eşinizin sadece öfke kontrolü olsa destek alır belki bir ihtimal bunu aşar diye düşünmüştüm ancak tahrik etmesi sizi de , aynı eşiniz gibi çileden çıkarıp hiç yapmayacağınız şeyleri yaptırabilir. Gerçekten ayrıldıktan sonra neden daha önce ayrılmadığınızı sorgulayacaksınız. Ben de kısmen bu yollardan geçtim ayrılma fikri başta korkutucu gelir alışılmış bir hayatı bırakacaksınız sonuçta. Ben de böyle hissediyordum ancak boşanmadan sonra en geç 1-2 ay içinde ayrıldığım için defalarca şükür ettim hayatımda hiç hissetmediğim kadar özgür hissettim.Çok kısa bir sonra benim için sıradan bir insan haline geldi , nefret bile etmedim. Böyle insanlar , insana kendisini hasta hissettirir , sürekli kontrol altında tutmaya çalışacağınızdan olduğunuz gibi davranamaz hale gelirsiniz. Aile olduğumuz kişinin yanında olduğumuz gibi olamayacaksak buna aile olmak denir mi ? Daha çok gençsiniz size sevginin gerçekte nasıl bir şey olduğunu anlatacak düzgün biri illa ki karşınıza çıkacak. Çıkmasa bile böyle tahrik altına yaşamaya değer mi ? maalesef çok ciddiye alınmıyor ama psikolojik şiddet, fiziksel şiddet kadar kötü. Lütfen kararınızdan vazgeçmeyin.

Boşanacağız zaten bitmiştir bu evlilik kararımızı verdik babama da söyledim böyle devam edemem ben kendi ayakları üzerinde duran biriyim kimseyi bu denli çekemem dedim. Babam da eşimin ailesine oğlunuz bugün duvara vurur yarın kızıma vurur ne hesap vereceksiniz dedi bitiyorsa bitsin ben kızlarımı artık ezdiremem dedi bende tabi biraz doldurdum baba senin bize bakmayacağını öne sürüyor sürekli merak etme kiranı öderim baban bakmazsa dedi dedim kim oluyormuş edepsize bak yürüsün gitsin dedi kaynanama. çok duygusal çok üzgün olsam da doğru olanın bu olduğuna inanıyoruz. İnşallah kolay atlatırım bu dönemi. Yorumlar için teşekkür ediyorum beni kendime getirdiniz. Görmek istemedim bir çok şeyi görsem de olur heralde her evlilikte diye sineye çekmeyi tercih ettim bu süreçte çocukta düşünmemiştim zaten iyi oldu benim için. Üzücü ama doğru bir aydınlanmanın içerisindeyim. Allah her şeyin hayırlısını nasip etsin demekten başka bir şey gelmiyor elimden. Öyle işte.
Sakın dönme bu noktadan, çok ilerleme kaydetmişsin, tez zamanda kurtul inşallah
Hayır dün annesi geldi aradı terbiyesiz insan karısına böyle yaparmı ayıp sana yazıklar olsun dedi kendini savunmaya geçti ne istiyorsa onu yapsın geliyorsa gelsin dedi bende arkadan ben istemiyorum benim için bitmiştir dedim annesi bana kızsada umurumda olmadı bu kadar örselenmeyi kaldıramıyorum. vücut fonksiyonlarım bozuldu stresten sürekli ishal mide bulantısı karın yanması yaşıyorum uykularım kaçtı ne hakkı vardı buna
Her vücudun strese verdiği cevap farklıdır. Bir kaç güne rahatlarsın, sırtındaki yük gidip huzur bulunca hayatın ne kadar güzel olduğunu da anlayacaksın

O kim ya beni mazlum olarak göresi :KK70: Bu beni güldürür anca Calci
Merhabalar
en doğru kararı verdiniz babanızın evine dönmekle
hiçbir atraksiyonu çabası yok mu
aman olmasın daha iyi gerçi

çok kıskandığından bakkala tek göndermiyor da işe nasıl gönderiyor hayret ettim :)
onun öylesine parasal kıskanç diyoruz :KK70:

ayy hadi ya bende kendimi feminist zannetmiştim.
feminist insan evlenmez zaten :)
Kadınlara önem veriyorum hemcinslerimi yermiyorum oda böyle yapmış diye örselemek yerine haksızlık payında haklılık arıyorum genelde.
bir de şey derler bilir misiniz terzi kendi söküğünü dikemezmiş. neyse ne alaka bende anlamadım.
kafam çok dolu.
Feministin dibiyim, 2 kere evlendim :KK70: Feminizmin ne olduğunu bilmiyorsunuz bence :KK66: Eşitlik..eşitlik..eşitlikk... yani sizin kendinize reva görmediğiniz eşitlik :KK66:

Konuya uzunca bir yorum yapmıştım ilk sayfalarda.. burada da "zaten feminist olan evlenmez" deyince siz açıklama ihtiyacı hissettim :)
Yorumlar canımı acıtsa da gerçekler maalesef. Tanımlarımı bırak, kendim bile kendim olmaktan çıktım. :KK70:
Çok da kaaleye almayın beni bir süre. :)

Yaw yazacağım bekle hele :KK70:

Erkelere zulüm içini evlenene gerçek bir feminst işte :KK70:

Feministin tam anlamını bilmiyorum yorum da yapamıyorum ama erkelerin azıcık dik duran kadınlara feminist yakıştırma yapması ayrıca komik geliyor bana
Aslında erkekler (hödük erkekler) bilmediği için hakaret gibi kullanma eğilimindeler bebeğim ondan o. Zaten bütün kadınlar ve erkekler feminist olmalı aslında :KK66:

PS: Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan hareket.[

PS: Kimseye zulüm edilmedi :KK70:

PS: Şükür bugün de insanlık görevimi yerine getirdim :KK70:

Aslında erkekler (hödük erkekler) bilmediği için hakaret gibi kullanma eğilimindeler bebeğim ondan o. Zaten bütün kadınlar ve erkekler feminist olmalı aslında :KK66:

PS: Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan hareket.[

PS: Kimseye zulüm edilmedi :KK70:

PS: Şükür bugün de insanlık görevimi yerine getirdim :KK70:

Her gün yeni bir bilgi 😅

o zaman biz bunla daha yeni konuşuyorduk mağazada çalışıyordum bir kızla arkadaş olduk mağazadaki bir arkadaşımla beraber bize kahve içme teklifinde bulundu bizde gittik yanında bir adamla geldi yani bize oyun oynamışlar aklınca bizde sen misin bize oyun oynayan diyip ufak bi oyun oynadık bize hediye falan almıştı kandırmak için ama kanmadık hediyeleri de geri çevirmedik sonra ben rahat edemedim adama söyledim böyle böyle arkadaşımın gazına geldim dedim kusura bakma ben böyle biri değilim dedimve adama verdiği hediyeleri geri verdim instagramdan konuşmuştuk şunu bunu al diye eşimde instagramımı karıştırmış gördü konu o. Keşke hiç böyle bir şeye sebep olmasaydım yaşanmasaydı ama oldu açıkladımsa da dinlemiyor geçen sene konuştum dinlemedi bugün de anlattım hataydı desemde yumuşamıyor😟
Bu mu yani olay ?
Bunu mu abartmış ?
Senin suçun yokmuş ki

Çok küçük evlendin galiba
Adam kaç yaşında ?
Ve öfke kontrol sorunu hep mi böyle ?

Hayat böyle geçmez ya destek alsın ya ayrılın.

Bu mu yani olay ?
Bunu mu abartmış ?
Senin suçun yokmuş ki

Çok küçük evlendin galiba
Adam kaç yaşında ?
Ve öfke kontrol sorunu hep mi böyle ?

Hayat böyle geçmez ya destek alsın ya ayrılın.
aslında 25 yaşımda evlendim oda 27 şuan ben 27 o 29 yaşında
öfkesi çok yoğun evet

yorumlardan okuduğum kadarıyla konu sahibi boşanmaya adım atmış çok sevindim konu sahibi adına çünkü 21 yaşındaki olayı sürekli önüne getirmesi bildiğin şerefsizlik. bu ne ya sürekli her sıkıştığında seni eskilerle sıkıştırmış özgüvensiz bir erkek davranışı işte 2. konuya gelecek olursak aile ile ilgili herşeyi eşlere anlatmamak gerek annemin her zaman dediği bir laf var adama tüm özelini anlatıp kabak çiçeği gibi açma sonra döner o anlattıklarının arkasına sığınıp ezer seni diye çok haklıymış konunuzu okuyunca anladım bence boşanırsanız babanızın bu kadar üzülüp sizinde bu yüzden cesaret edemeyeceğinizi bilmemesi gerekirdi ama iş işten geçti artık. bana göre evliliğin en en en temel kuralı asla gidemem gibi hissettirmemek bana göre ben kendi eşime 3 yılda o şekilde evlenmeden önce dedim bana sesini bile yükseltsen benim için bitersin benim annem beni elin oğlu bağırsın diye üzsün diye getirmedi bu dünyaya ve bana sesini yükseltmende boşanma sebebidir diye dedim ve bildiği için ve karar verdiysem asla dönmem bilir evliliğin temel kuralı bir karar veriyorsan arkasında sonuna kadar durmak bana göre ayrılmak mı istiyorsun 3 gün sonra ayrılmak istemiyorum dersen bu sefer gerçekten ayrılmak istersen hiç bir zaman takmaz söylediklerini

Üzüldüm ya
Burada tanıdığım üyelere daha çok üzülüyorum :KK43:
Şimdi ne durumdasınız ?
Konu açalı olmuş biraz
Annesi babası ablası gitmiş eve bağırmışlar buna bu da demiş ki unutamıyorum aklımdan çıkmıyor demiş babasıda bende gençliğimde yaptım ablanda kimlerle konuştu sende konuştun sana ne bekarlığındaki olaydan nişanlıyken evliyken yapsa eyvallah bende karşı çıkarım ama bu kız öyle biri değil salak mısın sen bu ne hal demiş o da ağlamış falan filan bir şeyler bir şeyler..
buhran geçiriyorum valla şuan :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X