Açıklama yapmadan engellesem günah olur mu?

suzanna32

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2018
6.517
7.439
Merhaba geçen sene ehliyet kursuna giderken bi öğrenci erken geldiği için hoca beklemesin arkada otursun derste eşlik etsin dedi tamam dedim yüzüne bakmadım bile. 1 sene geçti sürekli biri istek yolluyordu bende tanımadıklarımı kabul etmiyorum 2 gün önce msj atmış ehliyet aldın mı diye bende şaşırdım cevap verdim. Kim olduğunu söyledi falan az sohbet ettik. Beni beğendiğini söyledi. Bende bişey düşünmediğimi söyledim. (Çok kibar beyefendi biri) fakat hayat tarzı çok farklı muhafazakar biri ben inançlıyım ama rahat biriyim ve ailemde bunun farkında. Yani onunla imkansız. Bunları söyledim zamanında ilişkiler konusunda üzüldüğümü kimsenin ahını alamayacağımı söyledim tamam sadece dost olmak istiyorum kahve içelim dedi bende tamam müsait olunca diye başımdan savdım. Fakat bu kişi her gün mesaj atmaya başladı ben bildirimlerden görüp yazmıyorum o ise yazmayınca iptal ediyor mesajı. Dün yine yazdı tersledim Ben üzüldüm bu yüzden kimseyi üzmem bunu anla dedim oda bana biliyorum söyledin zaten dost olmak istiyorum dedi bende işte burda anlamsızsın dostun hiç yok mu beni tanımıyorsun bile dedim aram bozuk falan dedi ama boş yani önceki konuştuklarım canımı sıkınca tak diye engellerdim bunada mı böyle yapsam ilişkiler konusunda hassasım bilmiyorum

engelledim dediğiniz gibi ve bana bunu yazmış
Küfür mü ettim hakaret mi ettim hemen bas engelli yazık keşke hiç görmeseymişim arasaymışım nse herşey için çok ama çok teşekkür ederim birşeyler daha tecrübe edindim hayata. Hayatında başarılar güzellikler dilerim herşey gönlünce olsun inşallah iyi günler

Son düzenleyen: Moderatör:
adamı bir kere gördüğünde muhafazakar olduğunu nasıl anladınız

o sizin en azından onun kadar muhafazakâr olmadığınızı dış görünüşünüzden anlamıştır

demek ki sorun değil

lakin görüşmek istemiyorum deyip kapatmak yahut engellemek ile günah arasındaki ilişkiyi ben kuramadım

neden günah olsun

yani görüşmek istemiyorum kusura bakma der engellersin olur biter

ısrardan nefret ederim.. tamam red mi yedin yine de bi gün tanışırız arkadas olarka hayatımda olmanı isterim de sus bu lafın üzerine ısrar gelşyor arkadaslık kısmı yalan yani...

üstelik mesaj geri cekmek yazmak çekmek baya low. Kendi de ne yaptıgını bilmiyor.

bence bakın ben red ettim okey arkadas da kalabiliriz dedim ama bu ısrar cok rahatsız edici diyip tamamen kesin atın bencr sayko mu ne

Ya aslında iyi bari arkadaşça kahve içerim ama biliyorum içsem bağlanacak

Paylaşımlarından ve konuşmasından anladım ya selamün aleyküm diye giriş yaptı zaten. Hayır şu an o umut beklerken engellemek günah olur mu dedim

Alo fetva hattına başvurun isterseniz günah mı değil mi onlar bilirler

Böyle orta yollu cevaplar verir, kahve tekliflerini kabul ederseniz daha çok konu açarsınız buraya siz.
İnsanları kıramıyorum

Harika yorum aynı böyle yapıcam

bence bu hikayedeki muhafazakar sensin dostum

yoksa günah ne alaka yani bu konuyla her yürüyenle aman günah olmasın diye hoşbeş etsek ohoooo
Ahahahah ya değilim çok fenayım valla ama bilmiyorum aslında günahtan çok kalp kırmak

Bu bahanenin arkasına sığınıyorsunuz. İnsanlar reddedildikleri için kırılmazlar. Ama sizin yaptığınız gibi ümit verip sonra engeli basınca kırılırlar.
Umut vermedim ki 2-3 kere çağırdı hayır dedim. Ve 2 kerede onunla asla olamayacağımı söyledim. Umutlanırsa bu onun alçaklığı

Umut vermedim ki 2-3 kere çağırdı hayır dedim. Ve 2 kerede onunla asla olamayacağımı söyledim. Umutlanırsa bu onun alçaklığı
Ahahah alçaklık ne alaka? Dost kalalım demiş tamam demişsiniz, kahve içelim demiş tamam demişsiniz. Birinden etkilenmiş bir insan bunlardan umutlanır.

Ahahah alçaklık ne alaka? Dost kalalım demiş tamam demişsiniz, kahve içelim demiş tamam demişsiniz. Birinden etkilenmiş bir insan bunlardan umutlanır.
Yani ona sürekli çizgi koyan birinden umutlanıyorsa o onun sorunu.. duygularına hakim olamayan biri bilmiyorum alçak geliglr

Paylaşımlarından ve konuşmasından anladım ya selamün aleyküm diye giriş yaptı zaten. Hayır şu an o umut beklerken engellemek günah olur mu dedim

umut vermek daha günah

yani olmayız biz deyin ve engelleyimn

orada demek istediğim siz bu tarife göre en azından baş örtüsü kullanmıyorsunuz

bu dışarıdan bakınca görünür

adam zaten bunu görmüş demek ki on un için sıkıntı değilmiş ama siz istemiyorsanız bitmiştir

arkadaş olacak konumumuz da yok der engellersiniz

böyle sürüncemede kalması daha kötü gitsin yoluna baksın o arkadaş da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…