ACİL BAKIN! ANNEMİN YAPTIĞI HAKSIZLIK

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

daisy005

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2014
23
14
Merhabalar herkese , ilk kez yazıyorum buraya çünkü konuşacak kimsem yok. İşe atandıktan sonra aileme ev almak istedim .2 evleri vardı ama öyle pek para edecek evler değildi. Annemin birikmişi vardı .Oturduğumuz evi satılığa çıkardık ama satılmadı babama dedim ki evin satılmasını bekleme ben kredi çekip geri kalan kısmı tamam layayım ev alalım .Ev ne zaman satılırsa onunla kredinin bir kısmını kapatır geri kalanını yine ben öderim.Kredi çekerken biraz daha fazla çektim yeni eve eşya falan da aldık . Babam herkesin yanında dedi ki bu çıkacağımız ev senindir istersen sat istersen kiraya ver o ev senindir .neyse kredi çektim eşyalar falan filan taşındık. 3 ay sonra babam vefat etti. Esnaftı borçu da vardı alacağı da .3 kız kardeşiz biri evli diğeri sınav öğrencisi.annem bu işlerden pek anlamaz haliyle tüm işler bana kaldı .hem evin gideri hem çektiğim kredi hem babamın borçlarını halletmeye çalıştım bi yandan alacağını topladım.bi yandan borçlarını ödedim.tokinin yaptığı sanayi dükkanlarımdan birinde ortaktı.3 ortak. Neyse bi süre sonra bu dükkanın ara ara toplu ödemeleri çıktı . Babamın parası yetmediği zamanlarda ben kendi cebimden üstünü tamamladm hep.çok sıkıştım bilgisayarımı sattm kendi ayırdığım para vardı onu da bıraktım dükkanın üstüne . En son artık hissemizi satıp çıktık ortaklıktan. Annem babamın bana verdiği ev üstünde laf söylememe izin vermeden kiraya verdi.o ev yerine sana parasını verecem dedi. 147 binden 80 bin borcum kalmıştı kredide.Şimdi o paradan senin 80 bin hakkındır diyor.Ama o süreçte noter maliye işlerinde babamın borçlarında dükkanın borcunda bıraktığım paraları es geçiyor.Sattığım bilgisayarım parasını bile vermiyor.Herkesin hakkı var o parada .Ben üstüne çok çok bıraktım.Benim hakkımı yiyip kendi alıyor.Allah korusun annem de olmazsa tüm herkardeşlerime kalacak.Herkesin hakkının olduğu o paraya dükkana ben hep bıraktım cebimden.Birkaç aya evlenecem ama tüm çeyizimi ben halletmeye çalışıyorum krediden arta kalan parayla. Elinde yüklü miktarda parası var ama bana diyor senin için elimden bişey gelmiyor. Kafayı yemek üzereyim .Karşısına çıkıp benim cebimden giden paralar ne olacak bile diyemiyorum .Aylık 3,5 bin kredi ödüyorum . Parası var ve benim için elinden biley gelmiyormuş .oturduğu evle birlikte 3 evi var .Ben bu haksızlığı yediremiyorum .Bütün haklarımdan feragat ediyorum diyecem . hakkıma girilecekse tam girilsin bari . 44 aylık taksidin hala 25 taksidi var ve aylık 3,5 bin ödeme . Bi yandan bu borcun altından kalkamıyorum bi yandan da kendime yediremiyorum .Bi akıl verin

açık açık konuş annenle ama 2 evleri varken niye onlara ev aldın kendine almak yerine anlamadım.

Ne alaka böyle bir şeye kalkıştınız? Alınan ev annenizin parasının üstüne konarak alındığı için annenizin de söz hakkı var. Ya satın bölüşün ya da kirayı bölüşün.

Her şeyi kendi iradenizle yapmışsınız. İşe girer girmez evi olan insanlara ev almak o kadar borca girmek gereksizmiş. Evlenme durumunuz varmış keşke kendinize yapsaymışsınız. Sanki anne babanıza yaranmak için yapmışsınız.

Annenizle konuşmak dışında başka bir yol yok. Konuşun derdinizi anlatın. Gerekirse aldığınız evi sattırın borcunuzu kapatın.

açık açık konuş annenle ama 2 evleri varken niye onlara ev aldın kendine almak yerine anlamadım.
ev kredisiyse ev kendi üzerinedir sanırım.ya çık evimden ya da borcunu ödemeye yardım et derdim ben annem bile olsa.çünkü muhtaç değil 2 evi daha varmış

açık açık konuş annenle ama 2 evleri varken niye onlara ev aldın kendine almak yerine anlamadıik
Bi ev zaten çok hatabe gibi bi evdi ve tapusu yok 21 hisseli bi ev resmiyette ama normalde ev bizim .21 hissedar var.çok sıkıntılı yani o apayrı bi konu.o yüzden satamıyoruz onu.Oturduğumuz ev de sobalıydı soğuktu asansörü yoktu.Sadece evi satsak annemin birikmişiyle bile ev alamıyorduk ben de geri kalan ekaik paraı cebimden vermek istedim onlara yardım etmek istedim çünkü babam çok destek çıktı bana okurken hiçbişeyimi eksik etmedi.Babam vefat ettikten sonra evin idaresi bana kaldı ilk zamanlar annemin maaşı bağlandı . Bi düzene falan oturttuk.yani o süreçte annemle aramda hiç para sıkıntısı olmadı bi şekilde yaptık ev idaresini.Para hiç mevzu olmadı aramızda.Şimdi böyle yapınca o kadar şaşırdım ki.Çünkü hiç böyle biri değildi normalde

Neden hala kredi borcunu ödüyorsunuz ki yıkın annenizin üstüne ya borçların hepsini üstümden al ya da ev tamamen benimdir bunu kabul et diyin bence

Yaranmak değil ailem sonuçta beni okuttular onlara yardım etmek istedim.ben kredi çektiğim için pişman değilim hiç .Beni zorluklarla okuttular çünkü.Krediyi evin üstüne çekmedim. İhtiyaç kredisi olarak çektim.

ev 21 kişiye hisseliymiş nasıl satacaktınız kolayca pardon?babanız rahmetli olmuş o yüzden arkasından konuşmayacağım.aileniz size dürüst olmamış diyeyim sadece

Konunuz nereden tutarsam tutayım elimde kalıyor. 147 bin ihtiyaç kredisini yeni işe girmiş çalışana hangi banka verdi? O miktarda kredi için maaşınızın en az 10 bin olması gerekiyor ki bu ülkede ilk girişte o paraları kazanabildiğiniz mesleğiniz ne?

Satılacak olan ev nasıl bir evdir ki 147 bin bile etmiyor, krediyi tamamen kapatmıyor. Türkiyede öyle bir ev var mı?

Ben de onu diyecektim. O kadar yüksek ihtiyaç kredisi nasıl verilebiliyor?

Tabi ki okuttular tabi ki yardım etmeliyiz. Ama yardım ederken kendi geleceğimizi de düşünmeliyiz taşıyabileceğimizden fazla yükün altına girmemeliyiz.

Yani mesela kaloriferli asansörlü iyi bir eve kiraya çıkıp kiraya destek olabilirdiniz. Birikmişle daha küçük bir ev aldırıp kiraya verebilir oradan da bir destek sağlayabilirdiniz.

Çok düşünmeden çok büyük adımlar atmışsınız sonu size patlamış. Annenizle konuşmalısınız. Ya da yapamıyorum diyorsanız sözünü dinleyeceği hak bilen bir büyüğü akrabası varsa ondan konuşması için yardım isteyebilirsiniz.

1,5 yıldır çalışıyordum hemşireyim. 110 bin çektim faziyle 147 oldu. Var öyle evler .Ev konumu itibariyle de iç yapısı itibariyle de para etmiyor.O evin ederi şuan taş çatlasın 85 bin eder.Diyorum ya ev öyle iyi değildi diye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…