Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Kızlar kahvemsi lekelenme yaşadınızmı hiç ? Ben de 2 gün oldu dün doktora gittim kesenin yanında kanama alanı varmış iğne ve serum yaptılar bugün çok küçük gelmiş şuan yok ama canım sıkıldı baya sizler tecrübelisiniz bu durumu yaşayan oldu mu inşAllah düzelir 🙄
6-9 arası ara ara yaşadım , hatta sonra da nokta kadar haftada bir yaşamaya devam ettim 1haftadır yok gibi ...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 216 gün geçti.

My angelll

Candan öte bir can varmış, onunda adı evlatmış🤱
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
4.971
2.452
6-9 arası ara ara yaşadım , hatta sonra da nokta kadar haftada bir yaşamaya devam ettim 1haftadır yok gibi ...
Doktorun ne dedi canım kesenin yanında kanama varmıydı sende de beni o korkuttu 😣

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 169 gün geçti.

EU3636

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
120
124
32
Ne güzel pozitif olup kalp atışı görünce herşey tamam olacak sanıyordum, meğer yeni başlıyormuşuz 🤣 benimde öyle , tam bulantım azalıyor dedim bugun yine kusarak başladım.. dün belim ağrıyordu, bugun ağrıdan eser yok maşallah.
resmen bir günümüz bir günümüze uymuyor, paranoya yapmayalım ama bol bol fırsat buldukça dinlenmek lazım.
Birşey soracağım progestan iğneleri kestiniz mi? Kestiyseniz ne zaman? Devam eden var mı?
Ben hala kullanıyorum canım popolarimin popo dencek yanı kalmadı 12. Haftada birakcak inşallah nasip olursa çoğu gitti azı kaldı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 205 gün geçti.

Aloha16

"At koşturacağın yerde nal toplama güzel kızım."
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2019
111
397
Ne güzel pozitif olup kalp atışı görünce herşey tamam olacak sanıyordum, meğer yeni başlıyormuşuz 🤣 benimde öyle , tam bulantım azalıyor dedim bugun yine kusarak başladım.. dün belim ağrıyordu, bugun ağrıdan eser yok maşallah.
resmen bir günümüz bir günümüze uymuyor, paranoya yapmayalım ama bol bol fırsat buldukça dinlenmek lazım.
Birşey soracağım progestan iğneleri kestiniz mi? Kestiyseniz ne zaman? Devam eden var mı?

Kalp atışını duyduğumuz hafta kestik iğneleri, fitili de 12. Haftam dolduğunda kestik çok şükür. Cuma günü kontrolde vitaminlere başlayacak gerekli gördüğü.

Thistle

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
512
924
Ben başından beri fitil olarak kullanıyorum. Günde 3tü, 12. hafta 2'ye, geçen hafta da 1'e düştük. Benim doktor doğuma kadar günde 1 devam ediyoruz genelde tüp bebekte dedi, ben sevmediğim için istemiyorsan bir hafta daha günde 1 kullan bırak dedi ama benim sevip sevmeme gibi bi lüksüm yok mecbur devam edicez son aya kadar.
Ben bundan şunu anladım: tüplü olduğumuz için riske girmiyor ve progestana devam ediyor doktorlar. Ancak hamileliğin gidişatına göre eğer sıkıntı yoksa bir süre sonra bırakmak da sorun olmuyor. Doktor anahtar kelime burda.

Yasemintug

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2017
226
223
Ben başından beri fitil olarak kullanıyorum. Günde 3tü, 12. hafta 2'ye, geçen hafta da 1'e düştük. Benim doktor doğuma kadar günde 1 devam ediyoruz genelde tüp bebekte dedi, ben sevmediğim için istemiyorsan bir hafta daha günde 1 kullan bırak dedi ama benim sevip sevmeme gibi bi lüksüm yok mecbur devam edicez son aya kadar.
Ben bundan şunu anladım: tüplü olduğumuz için riske girmiyor ve progestana devam ediyor doktorlar. Ancak hamileliğin gidişatına göre eğer sıkıntı yoksa bir süre sonra bırakmak da sorun olmuyor. Doktor anahtar kelime burda.
Evet bence de tüp bebek olunca risk almiyorlar,12.haftaya kadar crinone jel kullanıyordum şimdi 5 günde bir iğneye geçtik neyse jelden kurtulduğuma sevindim iğneye razı oldum☺️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 223 gün geçti.

EU3636

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
120
124
32
Benim progestan iğne günde 1 ploruton iğne haftada 1 progestan fitil 2*2 estrofem 2*2 coraspin 1 hibor zaten doğuma kadar oda 1 ilaç manyağı gibi bişey oldum

Blueangel34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
385
648
32
Evet bence de tüp bebek olunca risk almiyorlar,12.haftaya kadar crinone jel kullanıyordum şimdi 5 günde bir iğneye geçtik neyse jelden kurtulduğuma sevindim iğneye razı oldum☺
Benim doktorda deli cesareti var galiba benim gibi 😂 opudan sonra sadece progesteron hap ve başladı. Onu da 11.haftada pat diye kesti. Şuan sadece vitamin alıyorum. Elhamdulillah bir sıkıntı yok şimdilik gayet rahatım yani. Folik asiti söylemeye gerek duymuyorum Allah’ın emri zaten 😂

nino5585

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
401
576
Benim doktorda deli cesareti var galiba benim gibi 😂 opudan sonra sadece progesteron hap ve başladı. Onu da 11.haftada pat diye kesti. Şuan sadece vitamin alıyorum. Elhamdulillah bir sıkıntı yok şimdilik gayet rahatım yani. Folik asiti söylemeye gerek duymuyorum Allah’ın emri zaten 😂

aynen benim de öyle oldu, ben de sadece crinone jel kullandım 10. hafta sonunda bıraktım. bizimki sebepsiz infertiliteydi ikimizde de bir sorun yoktu belki ondan. doktorlar sonuçta bulgulara göre karar veriyor.

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.734
1.774
Anlıyoruz ki her doktorun tedavi süreci farklı. Benim de hala devam ettiğim ilaçlar var. Jelin yerini hafta bir iğne aldı. Bir hap var ve kan sulandırıcı. D vitamini ve folic asiti saymıyorum onlara devam

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 220 gün geçti.

EU3636

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
120
124
32
Benimde sebepsiz infertilite esimdede bendede sorun yoktu 1.5 sene denedik olmayinca drum asilama önerdi ben direk tüp bebeğe başladım Allah'ım nasip etti ilkinde tuttu lekelenmem ağrım hiç biseyim yok Allah'a şükür ama bukadar ilaç banada garip geliyo bulantı beni benden aldı ne yesem cikariyom

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Ben de d vitamini ve folik asit kullanmıyorum şimdilik .... d vitamini transferden 1 ay önce depo formunu almıştım 😬😬 folik asiti de nerdeyse 1,5 yıldır kullandığım icin(!) her iki doktorum da kesebilirsin dedi .... her doktorun -ve her hastanın- süreci farklı .... benim Demir değerlerim sınırda olduğu için Demir başlattılar mesela... bir de kramplarım olduğu icin magnezyum.... ama her gün magnezyum almama rağmen yine de özellikle son bacağıma kramp girecek gibi oluyor 🙄🙄

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 216 gün geçti.