Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Ben de oksapar kullanıyorum ama hiç test yaptırmadım😕 Hangi testler bunlar canım? Gittiğimde sorayım. Şu ara gidemedik zaten herhangi bir sağlık kuruluşuna. Genel bir kontrol yaptırmak lazım. Demir eksikliği kesin vardır diyorum. Doktor 20. haftadan önce ilaç vermiyoruz demişti şimdi verir belki
Canım pıhtı testi yaptırmışmıydın ? Yoksa neden verdi doktorun ? Ben yeni yaptırdım testi sonuca göre kesecezde burdaki bğtin arkadaşlar kullanıyor mu acaba kan sulandırıcı ?

Canım ben 62 kiloyla tedaviye başladım tedavi sırasında 68’e kadar yükseldim. Şu an 74 kg yum. 5 ayda 6 kilo aldım. Öncesinde de aldığım için 10 kg ediyor toplamda. Hiç vücudumun alışık olmadığı bir kilo. Boyum 1.68 ama yine de acayip irileştim. Yattığım yerden kalkmak zor yatınca dönmek zor. Son trimesterda ne yapacağım inanın bilmiyorum. 🐳 oldum resmen
Daha kötüsünü söyleyeyim .... 51 ile evlendim , 62 ile tedaviye başladım , 70le hamile kaldım , 78,5 güncel ... dayanılmaz yükselişim devam ediyor zirvelere çıkacağım 😂😂🤣🤣🤣🤣 eşim hem kızıyor hem de önüme sarelle getiriyor ne yapayım ben şimdi 😡

Yani öylesine çağırmıştır belki,hemen farklı düşünme,şeker için 24. Haftada çağırıyorlar genelde ben 21. Haftada detaylıya girdim 24 de de şeker için gideceğim insallah,üç hafta olmuş oluyor,öyle mi böylemi çokta düşünmemek laizm aslında rahimle ilgili de bir şey yoktur rahat ol,Allah korusun bir şey olsa bile çaresi vardır elbet,çokta kafana takma
Yani öylesine çağırmıştır muhakkak kötü düşünmedim zaten merak ettim😃aksine 2 haftada bir çağırdımı seviniyorum evladımı göreceğim diye tabikide sıkıntı olsa söyler doktorum ama sormaktada fayda var öyle birsey olsa zaten yürüyüş vermez diye düşünüyorum gitmişken şeker yüklemesinide sorarım 🤩zaten doktora gittimmi bebeğimi görünce bütün sorular aklımda uçup gidiyor 🤣

Zaten asi kartleri vardir bence bilinir yani ama söylediğin iyi oldu soylerim hemşireye,kendi doktoeum acele etmememi söyledi ben de agirdan aldım işin açığı
Canım bunun tam bir zamanı yok doğumdan önce yapılması yeterli. Yukarıda da yazmıştım ameliyat sorasında göbek bağı kesilen makasın steril olmaması durumunda anne ve bebeği tetanoza karşı korumak için yapılan bir aşı. Benim doktorum da erteledi. Sonraya bırak, dedi. Burada sanki insanlar sanki sağlık için çok önemli gebelik için önemli bir aşıymış gibi davranıyor. Önce yaptıracağımız şeyin ne olduğunu net bilelim. Hepimizin doktoru var sonuçta bilgilendiriliyoruz. Kendini geç kalmış hissetme diye söylüyorum. Bir de Ben sorularımı unutmamak için yazıyorum gittiğimde notlarımdan tek tek soruyorum doktora 😃 unutanlara öneririm 😍

Canım bunun tam bir zamanı yok doğumdan önce yapılması yeterli. Yukarıda da yazmıştım ameliyat sorasında göbek bağı kesilen makasın steril olmaması durumunda anne ve bebeği tetanoza karşı korumak için yapılan bir aşı. Benim doktorum da erteledi. Sonraya bırak, dedi. Burada sanki insanlar sanki sağlık için çok önemli gebelik için önemli bir aşıymış gibi davranıyor. Önce yaptıracağımız şeyin ne olduğunu net bilelim. Hepimizin doktoru var sonuçta bilgilendiriliyoruz. Kendini geç kalmış hissetme diye söylüyorum. Bir de Ben sorularımı unutmamak için yazıyorum gittiğimde notlarımdan tek tek soruyorum doktora 😃 unutanlara öneririm 😍
Ben bunu kendi hastalarıma da öneriyordum 😃 mesela yatan hasta ; aklımdaydı unuttum diyor , öbür gün tekrar vizit olacak , yazın diyordum yarın sorarsınız :)

Yok bende acele etmiyorum zaten,normalde aile hekimi hemşiresi çok ilgilidir,benim tüp bebek surexini her şeyi de biliyor,bence sağlık ocagiyla ilgili bir problem varki aramıyor cagirmiyor,malum çok fazla aile hekimi malesef Corona oldu,ya da kadın riske atmak istemiyor bizim durumdan dolayı,merdiven inmeme bile kiziyirdu😄 o kadar ilgiliydi yani,bakalım bende acele etmiyorum bir kaç haftaya giderim inslalah

Geç değil canım,24. Haftaya kadar bakiliyor rahat ol,tabi insan bir an önce bebeğinin sağlıklı olduğunu görmek ve duymak istiyor,inşallah güzel bir şekilde gecireceksin merak etme
En çok detaylı merak ediliyor ya o yüzden acele ediyorum sanırım ☺️
inşallah canım haftaya pazartesi güzel haberlerle gelirim sonrada Allah’ın izniyle alışveriş serüvenine liste yapmaya başlıcam 🥰

Yok canım ben de varım😊 Geçen hafta tatile denk geldik. Bu hafta gideceğiz hayırlısıyla. 1 ay oldu zaten görmeyeli. Umarım hepimiz için yolundadır her şey
Evet canım 1 ay oldu sen bu hafta gidecekmişsin ne güzel 😊
Bana pazartesiye gün verdi inşallah sende güzel haberlerle gelirsin bebişleri görmek çok heycanlı zaman geçmiyor o yüzden 🥰

Yok bende acele etmiyorum zaten,normalde aile hekimi hemşiresi çok ilgilidir,benim tüp bebek surexini her şeyi de biliyor,bence sağlık ocagiyla ilgili bir problem varki aramıyor cagirmiyor,malum çok fazla aile hekimi malesef Corona oldu,ya da kadın riske atmak istemiyor bizim durumdan dolayı,merdiven inmeme bile kiziyirdu😄 o kadar ilgiliydi yani,bakalım bende acele etmiyorum bir kaç haftaya giderim inslalah
Virüs sebebiyle çağırmaya çekiniyorlardır. Ben evdeyim şimdi, yerime başka bir arkadaş bakıp gerekli hastaları çağırıyor. Bazen hani samimi olduğumuz hastalar cep telefonumu arıyorlar bebeklerinin aşısı için vs. mümkün mertebe aracınızla getirin bebeği diyorum, hiç bir yerde durmadan direkt bizim hemşire odasına girin aşınızı yaptırın diyorum. Geçen bizim hemşire arakadaşlarla konuştum mutlaka yapılması gereken aşıları çağırıyorlarmış sadece. İzlemleri falan telefonla konuşarak yapıyorlarmış. Kimseyi riske atarak vebale girmek istemiyoruz diyorlar. Şimdiye kadar asm ye gelen şüpheli 3 tane hasta göndermişler Ambulansla hastaneye ve hepsi pozitif çıkmış. Bu durumda gayet haklılar ne diyeyim.

Evet canım 1 ay oldu sen bu hafta gidecekmişsin ne güzel 😊
Bana pazartesiye gün verdi inşallah sende güzel haberlerle gelirsin bebişleri görmek çok heycanlı zaman geçmiyor o yüzden 🥰
Aynı durumdayız bende yaptırmadım daha ayrıntılı usg. Perşembe için randevu alırım diye aradım dün. Haftaya Pazartesi ye verebildi zor bela. Bende o tarihte 22+2 oluyorum. Bi de hiç stres yoktu, randevu aldıktan sonra başladı bakalım ne yapacağım Pazartesi ye kadar 🙈 inşallah bir sorun çıkmaz, bebişimiz sağlıklıdır 🥰

Bende ayrıntılı ultrasonu sanırım atlattım öyle stres ve değişik duygular içindeydim ki sanki bir sınavı geçmiş gibi hissediyorum 🥰 Bebeklerim şükür iyiydiler ikiz oldukları için doktorda epey zorlandı bide kilolu olunca 😅 birbuçuk saat sürdü onları izlemek öyle muhteşemdiki ağızım kulaklarımdaydı hep 😅 Birde süpriz yaptılar iki oğlan anası olacağım sanıyordum bir kızım bir oğlum olacakmış Allah nasip ederse 🥰 Yeni yeni anne olucam sanırım ben diyorum hep temkinliydim beni en iyi sizler anlarsınız 😍 Hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alalım inş dualarımda hep varsınız. Nerden nereye geldik. Detaylı ultrasona girecek olan arkadaşlar hiç stres yapmayın bende kendimi sizlerle motive ettim benden önce olan arkadaşlarla sizde öyle yapın 😍

Bende ayrıntılı ultrasonu sanırım atlattım öyle stres ve değişik duygular içindeydim ki sanki bir sınavı geçmiş gibi hissediyorum 🥰 Bebeklerim şükür iyiydiler ikiz oldukları için doktorda epey zorlandı bide kilolu olunca 😅 birbuçuk saat sürdü onları izlemek öyle muhteşemdiki ağızım kulaklarımdaydı hep 😅 Birde süpriz yaptılar iki oğlan anası olacağım sanıyordum bir kızım bir oğlum olacakmış Allah nasip ederse 🥰 Yeni yeni anne olucam sanırım ben diyorum hep temkinliydim beni en iyi sizler anlarsınız 😍 Hepimiz sağlıkla kucaklarımıza alalım inş dualarımda hep varsınız. Nerden nereye geldik. Detaylı ultrasona girecek olan arkadaşlar hiç stres yapmayın bende kendimi sizlerle motive ettim benden önce olan arkadaşlarla sizde öyle yapın 😍
Harika haber 🥰 maşallah size. Aynen öyle nerelerden nereye kadar geldik. Sahi biz Kalp atışını beklemiyo muyduk Ya 😂

Ya ne mutlu size, bende ayrıntılıda cinsiyetleri farklı çıkar mı diye merak ediyorum. Bu zamana kadar 2 ayrı doktor kız dedi bakalım sürpriz çıkar mı 😄

Aynı durumdayız bende yaptırmadım daha ayrıntılı usg. Perşembe için randevu alırım diye aradım dün. Haftaya Pazartesi ye verebildi zor bela. Bende o tarihte 22+2 oluyorum. Bi de hiç stres yoktu, randevu aldıktan sonra başladı bakalım ne yapacağım Pazartesi ye kadar 🙈 inşallah bir sorun çıkmaz, bebişimiz sağlıklıdır 🥰
Aynı gün detaylıya giricez ozaman canım bende 22+6 olucam pazartesi evet gün belirlenince insanı telaş sarıyor inşallah çok güzel geçer canım ikimizinde güzel haberlerle geliriz 🥰

X