Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Kızlar bu sabah ani başlayan sancılarla hastaneye yattım. Rahim ağzında kısalma vardı sonra geçti gibi oldu ama müşahade altındayım bu gece. Erken doğum riski oluşmuş. Yarın durumuna göre dikilecek. bana dua edin Çok ihtiyacımız var 🙏

çokkk geçmiş olsun ikinizin sağlığı yerinde olsun da Gerisi halledilir canım.. bolll istirahat🤲🏻🤲🏻 Her şey yolunda gidecek inşallah Allaha emanetsiniz

Kızlarrr benim başıma ne geldi anlatayım sizinde aklınızda bulunsun korkmayın. Anneme iftara gidecektim birkaç gündür ellerim şişti diye her zaman ki gibi internetten araştırmaya başladım, sizlerde de ödem şikayeti olmayınca iyice telaşlandım. Neyse evden çıktık eşimle bi eczanede tansiyonuma baktırayım dedim. Gittim ve kaynar sular döküldü ölçen kişi de çok yüksek tansiyonunuz sakin olun ama 16/11 dedi. Büyük bir telaşla arabada hem eşime anlatıyorum hem doktora ulaşmaya çalışıyorum. Beni hemen hastaneye çağırdı gebelik zehirlenmesi değildir inşallah tahlillerin yapılsın belki yatış yapılır dedi. Yol boyunca hüngür hüngür ağladım tabii. Hastanede ölçtüklerinde 14/8 çıktı ultrasonda gayet hareketli iki bebek gördük çok şükür doktor sedyede tekrar ölçtü 13 lere inmişti. Velhasıl internette asla hiçbir şeyi araştırmayın ve ödeminize oluşmamasına dikkat edin. Birde tansiyon aleti edinin. Bu arada ikiside erkek dedi bu defa kız değilmiş diğeri bu gecenin ikinci sürprizi o oldu ☺️
Canım çok geçmiş olsun,daha bugun yazmıştım ben de bununla ilgili,korkmana gerek yok zaten düşmüş ama dikkat etmen lazım,bu haftalarda gebelik zehirlenmesi kolay kolay olmaz zaten o daha ileriki haftakarlarda oluyor genelde.Sana tavsiyem sen yine de çok dikkat et tuzu sinirlandir muhakkak,benim de evde ölçüm sinucun 15-9 gibi bir şey çıkmıştı doktorum kardiyolog görsün dedi,sonra holter takıldı 24 saat tansiyon ölçüldü şükür korkulacak boyutta değil sınırda,buna rağmen çok dikkat etmem laizmmis,hızlı kilo almak tuz bir de gebeliğe bağlı çıkabilir bunun için dikkat etmek lazım.

Canım çok geçmiş olsun,daha bugun yazmıştım ben de bununla ilgili,korkmana gerek yok zaten düşmüş ama dikkat etmen lazım,bu haftalarda gebelik zehirlenmesi kolay kolay olmaz zaten o daha ileriki haftakarlarda oluyor genelde.Sana tavsiyem sen yine de çok dikkat et tuzu sinirlandir muhakkak,benim de evde ölçüm sinucun 15-9 gibi bir şey çıkmıştı doktorum kardiyolog görsün dedi,sonra holter takıldı 24 saat tansiyon ölçüldü şükür korkulacak boyutta değil sınırda,buna rağmen çok dikkat etmem laizmmis,hızlı kilo almak tuz bir de gebeliğe bağlı çıkabilir bunun için dikkat etmek lazım.

evet gerçekten öyleymiş 24. Haftadan önce beklenmiyor gebelik zehirlenmesi dedi doktor benim haftamı daha ileri düşündü heralde ilk aradığımda ama bu korku bana yetti. Tuzun t si yok artık hayatımda bitti yani. Hepiniz dikkat edin bu korkuyu bile yaşamayın aman yani benim aklımdan bin senaryo geçti

Kızlar bu sabah ani başlayan sancılarla hastaneye yattım. Rahim ağzında kısalma vardı sonra geçti gibi oldu ama müşahade altındayım bu gece. Erken doğum riski oluşmuş. Yarın durumuna göre dikilecek. bana dua edin Çok ihtiyacımız var 🙏
Çok geçmiş olsun dualarımız seninle 🤲🏻
Allah korusun seni ve bebişini inşallah canım dikkat et kendine

Günaydın kızlar doktor bugün aramamı ve ayrıntılı için gün vereceğini söylemişti nitekim az önce aradım ama haftaya pazartesiye gün verdi 🙄 ben haftaya pazartesi 22+6 olacağım ayrıntılı için geç bir hafta değil dimi heyecanlanmıştım bu haftaya gün verir diye haftaya hangi gün istersiniz diyince hemen pazartesi dedim tabi en yakın gün olsun diye 😊
Bi ben kaldım sankı ayrıntılı için 🙄
Bende varım merak etmeyin 😂😂 Bende yarın arayıp bi sorayım en iyisi 23 - 24 haftalara kadar diye rahatım açıkçası

Kızlar bir şey soracağım,bu aralar gece uyandigimda elim uyumuş oluyor,emin olamiyorum üstüne mi yatiyorum acaba,ablam uyurken bebegi sıkıştırıyorsun o da tepki veriyor falan dedi ama bilemedim,bir hafta sonra kardiyolog randevum var doktoeuma soracagim ama merak ettim aranızda var mı böyle bir sorun yaşayan

Kızlar bir şey soracağım,bu aralar gece uyandigimda elim uyumuş oluyor,emin olamiyorum üstüne mi yatiyorum acaba,ablam uyurken bebegi sıkıştırıyorsun o da tepki veriyor falan dedi ama bilemedim,bir hafta sonra kardiyolog randevum var doktoeuma soracagim ama merak ettim aranızda var mı böyle bir sorun yaşayan
Uyuşmuş mu oluyor tam anlamadım ?

Uyuşmuş mu oluyor tam anlamadım ?
Ayy evet uyuşmuş 🙈 olarak uyaniyorum beş dk icinde normale dönüyor ama öncesinde böyle bir şey yoktu🙄kardiloga muhakkak soracağım ama aklıma takıldı,bir de yakın zamanda eko çekildi,kalp muayenesi uzman doktor tarafından detaylı yapıldı,tansiyon için holter takıldı şükür bir problem yok,sadece nabzim çok yüksek atiyor,tansiyon da simdilik için risk değil,sınırda çıktı sıkı takip edilecek,yani kalple ilgili ve tansiyonla,kan dolasimi ile ilgili şıkları eliyorum,acaba üzerine mi yatiyorum tam emin de değilim.

Ayy evet uyuşmuş 🙈 olarak uyaniyorum beş dk icinde normale dönüyor ama öncesinde böyle bir şey yoktu🙄kardiloga muhakkak soracağım ama aklıma takıldı,bir de yakın zamanda eko çekildi,kalp muayenesi uzman doktor tarafından detaylı yapıldı,tansiyon için holter takıldı şükür bir problem yok,sadece nabzim çok yüksek atiyor,tansiyon da simdilik için risk değil,sınırda çıktı sıkı takip edilecek,yani kalple ilgili ve tansiyonla,kan dolasimi ile ilgili şıkları eliyorum,acaba üzerine mi yatiyorum tam emin de değilim.
merhaba ,
Bende de iki haftadır oluyor açıkcası ben kilo alışıma yordum yani gün içinde uyuşma olmuyor uyku halinde bilmeden üstüne yatıyorum kilo alınca da kolun üstünde baskı daha çok oluyor diye düşünmüştüm umarım sizde de bir sıkıntı olmaz.

Kızlar bir şey soracağım,bu aralar gece uyandigimda elim uyumuş oluyor,emin olamiyorum üstüne mi yatiyorum acaba,ablam uyurken bebegi sıkıştırıyorsun o da tepki veriyor falan dedi ama bilemedim,bir hafta sonra kardiyolog randevum var doktoeuma soracagim ama merak ettim aranızda var mı böyle
Kıyaslamak gibi olmasında bende iki elimin parmaklarını sabah hareket ettirdiğimde ağrı oluyor. Yumruğumu kuvvetli sıkamıyorum. Ben ödeme bağladım. Çünkü iki haftadır böyle. Hele sabah kalkıncasanki pArmaklar benim değil. En son doktor kontrolünde doktoruma da söyledim. Birşey demedi. Tansiyon sorunu bende yaşıyorum 140/90 oluyor. Bazen 150/100. Ölçüyorum günde 2-3 kere. Diyeceğim o ki doktorunuzla görüşün tabi ama stres yapmayın. Herkesin hamileliği farklı

merhaba ,
Bende de iki haftadır oluyor açıkcası ben kilo alışıma yordum yani gün içinde uyuşma olmuyor uyku halinde bilmeden üstüne yatıyorum kilo alınca da kolun üstünde baskı daha çok oluyor diye düşünmüştüm umarım sizde de bir sıkıntı olmaz.
Evet bende de gün icjn de olmuyor,yaklaşık on gündür başladı sizin gibi,bakalım doktoruma soracagim🤗

Kıyaslamak gibi olmasında bende iki elimin parmaklarını sabah hareket ettirdiğimde ağrı oluyor. Yumruğumu kuvvetli sıkamıyorum. Ben ödeme bağladım. Çünkü iki haftadır böyle. Hele sabah kalkıncasanki pArmaklar benim değil. En son doktor kontrolünde doktoruma da söyledim. Birşey demedi. Tansiyon sorunu bende yaşıyorum 140/90 oluyor. Bazen 150/100. Ölçüyorum günde 2-3 kere. Diyeceğim o ki doktorunuzla görüşün tabi ama stres yapmayın. Herkesin hamileliği farklı
Benim öyle değil canım,üstüne yatarsın ya hani elin uyusur sonra uyanınca bir kaç dk icinde gecer öyle oluyor.

Ben de detaylı ultrasyonda rahim damarlarında direnç görülünce doktorum tansiyon aleti almami soyledi,aşırı stres yaptim çok dalagali çıktı hatta bir defa 167-80 i hordum ardın dan 150-100 çıktı o panikle hemen kardiyologa gittik,holter takıldı 24 saat takip sonucu yükseklik sınırda çıktı,şuan sabah akşam olcuyorum daha stabil.

Sana tavsiyem kesinlikle tuzu çok çok azalt,ben biraz katı bir şey uyguladım,ekmeği de tamamen kestim,sadece bulgur alıyorum karbon olarak,tuzu da sıfıra yakın azalttım bunun sonucu ödemler gitti,tansiyonda şuan daha normal gorunuyor şükür.

Kızlar 24. Haftada detaylı usg olmuyormuş. En son 23. Haftada oluyormuş. Pazartesi günü dr kontrolüm var ve 21+4 oluyorum. Hala detaylıya girmedim. Doktoruma WhatsApp dan msj yazdım “ne zamana düşünüyorsunuz beni yönlendirmeyi” diye. Geldiğinde söyleyecektim acıbademe perinatolog arkadaşa yönlendiricem, dedi. Ben de öncesinde birkaç hastane aradım bilgi Almak “kaçıncı haftada geleceksiniz” dediler. Sonra da detaylı usg için 23. Haftadan sonra Yapılmadığını söylediler bilginiz olsun.
Buarada ben hamileliğimin başında eve bir tansiyon aleti aldım kızlar. Evde bulunmasında fayda var. Şimdi de ateş ölçer almak istiyorum

Canım magnezyum kullanıyo musun? Magnezyum eksikliğinde de olur uyuşma vs.

X