Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Teşekkür ediyorum hepinize Allah razı olsun 🙏 gece bir takım testlere devam ettiler, idrar yolları enfeksiyonu ve kum döküyormuşum. sancıdan rahim ağzı kısalabiliyormuş. Progesteron verdi, anitibitotik ve ilişki yasağı. 10 gün sonra kontrol. Allah bağışlasın yavrularımızı gece çok zor geçti
Gelmiş geçmiş olsun canım. Çok sevindim iyi olmanıza. Rabbim şifa versin. Sağlıkla büyüsün miniğin

Güle güle giysin kuzucuklar cicilerini😍 Dün bizde yine benim bitmeyen wc ihtiyacı için yol üzerinde bir avm de durduk. Her yer kapalı tabi. Bir baktım ebebek açık. Tuvaleti unutup yapıştım sinek gibi cama😂 Eşim diyo sonra bakacaksan bak birşeyler. İçim gitti ama hadi dedim biraz daha zaman geçsin rahatla bakalım

Balıklı tuluma bayıldım 😍 benim eşim mümkün değil mağaza dolaştırmıyor... netten alıyorum ne alıyorsam. Valla biz beşiğe varana kadar aldık hatta kurduk ettik odası hazır gibi nerdeyse. Bi posta h&m den almıştım kıyafet... Çok tezcanlıyım ya almadan içim rahat etmiyor. Daha da sürüyle şey var alınacak... alınıyor bi şekilde yaa sağlıkla gelsinler de valla şu an manevi açıdan onarmaya çalışıyorum kendimi :))
Beşik , yatak , arabayı (benim icin en zor bunları seçmek :KK43:(((- bir de ben iyi birşeyler almak istiyorum belki ikinciyi de çıkartır 😋😋😋😋) paylaşabilir misin? Biz gittik ama iyice kafam karıştı 🙄🙄😔😔 mamas and Papa’sı beğendim gibi ama bilemiyorum .... ben görmeden kafamda canlandıramıyordum , gördüm ama yine karar veremedim 😂😂

Merhaba kızlar 🥰 konu sessiz kalmış. Neler yapıyorsunuz?
Ben sabırsızlıkla fetal dna’nın Sonucunu bekliyorum ... bu Cuma çıkacak.... Perşembe veya Cuma arkadaşıma kontrole giderim ... sonra kendimi alışverişe vereceğim , geçen kayınvalidem bile tatlı sert kızdı bu tahlil de çıksın bir daha vesveseli birşey duymak istemiyorum senden diye 😅😅 dün eşim nöbetçiydi , annemlerde kaldım orada tansiyonuma baktım biraz bitkin hissediyordum 8/4 çıktı hep :KK43: tansiyon çıkmasın korkusuyla bu sefer de düştü 😬😬😬 bir de artık kalçamın sagı solu belim tutuluyor sanırım vücudum bu kadar kiloya alışkın degil 😂😂🤣

Beşik , yatak , arabayı (benim icin en zor bunları seçmek :KK43:(((- bir de ben iyi birşeyler almak istiyorum belki ikinciyi de çıkartır 😋😋😋😋) paylaşabilir misin? Biz gittik ama iyice kafam karıştı 🙄🙄😔😔 mamas and Papa’sı beğendim gibi ama bilemiyorum .... ben görmeden kafamda canlandıramıyordum , gördüm ama yine karar veremedim 😂😂
Araba yorumlarına bakıyorum da geniş hantal olanları bagaja sığdırmak zormuş. Daha küçüklerde bebek büyüdüğünde rahat edemiyor deniyor. Seçmek zor olacak. Gerçi biz kendimize göre değerlendiriyoruz bakalım bebeklerinizin tercihi ne olacak. Benim yeğenim hiç istemedi arabayı. 2 tane vardı. Daha küçükken bile ağlıyordu bindirdiğinde. Zaten adım atmaya başladığında araba yalan oldu😄

Ben henüz hiç bir alışveriş yapmadım. Bir ay sonra ancak başlarım. Bebek sağlıklı doğsun yeter ki. Toplu almayı düşünüyorum eşyalarını. Ama kardeşim şimdiden kızıma 6 hırka ve bir battaniye dokudu bile.🥰🥰🥰🥰

Bebek ürün markalarım
Bebek arabası MACLAREN quest art
Müslin bez MOMEASY
Araç gereç SKİP HOP
Oto koltuğu MAXİ COSİ- BEE SAFE
Biberon DR BROWN İNCE UÇLU
Bebek çantaso YOYKO
Hastane çıkışı Kitty kate
Ben çevreme sorup soruşturdukça bu listeyi hazırladım. Listeye eklenmeler devam ediyor tabii 😃😃 Rainbow66 Rainbow66

Bebek arabası için bana da arkadaşlarım “acele etme” diyorlar. İlk doğduğu zamanlar hiç lazım olmuyormuş. Ama puset şart tabiii. Tabi ben arabayı kullanırken minik bebişim arkada pusette uslu uslu durur mu bilemiyorum 🤣🤣
Buarada “gümüş göğüs ucu kapaklarını” kullanan arkadaşlarım çok önerdi. Gerçekten göğüs hiç yara olmuyormuş. Kreme gerek kalmıyormuş. “Silverette” markası.

Ben beşik,yatak,nevresim, şifonyer ve çekmece içi kutuları ikea’dan aldım. Hep ikea’dan mobilya almayacağım desem de 😅
Araba işini mamas&papas denemiştim hamileliğin ilk günlerinde joker’de. Aslında her açıdan stokke’ye bayıldım ama çok aşırı bütçe gerek... ikinci beğendiğim mamas&papas olmuştu.
Onun haricinde ev tipi ana kucağı teyzemden hediye geldi babybjörn.
Daha babynest, biberon vs onları seçmedim hiç 🙄

Bir de süt sağma için Mochi markası var kendinden vakumlu çekiyormuş sütü. Ondan bi alırım, beceremezsem bakarım artık başka bişey...

Benden de ilave, reflü yatağı için ki beşiğin içine konabiliyormuş ya da mesela salonda gündüz uyutuyorsunuz üzerinde uyutabiliyormuşuz, yataş bedding juno.
gümüş kapak Silverette bende not almışım
Ayrıca white noise denilen bir oyuncak, anne karnındaki sesi yapıyormuş. Bir de milksaver diye birşey, emzirirken ya da süt sağarken diğer göğüsten süzülen sütü toplamak için..

bende henüz kendim bir iğne bile almadım.
Ama arkadaşım çocuğundan kalanları getirdi beşik ve bebek arabası araba koltuğu geldi :). Bir dünya da kuyafet getirmiş, arasından eleyip seçmem lazım..
şu detaylı ultrasonu bu hafta atlatırsam , söz ufaktan hazırlanmaya başlayacağım 🥰

Ben beşik,yatak,nevresim, şifonyer ve çekmece içi kutuları ikea’dan aldım. Hep ikea’dan mobilya almayacağım desem de 😅
Araba işini mamas&papas denemiştim hamileliğin ilk günlerinde joker’de. Aslında her açıdan stokke’ye bayıldım ama çok aşırı bütçe gerek... ikinci beğendiğim mamas&papas olmuştu.
Onun haricinde ev tipi ana kucağı teyzemden hediye geldi babybjörn.
Daha babynest, biberon vs onları seçmedim hiç 🙄
Sen bayağı bitirmişsin ihtiyaçları maşallah :) benim çocuğumun daha hiç bişeysi yok. Gariban oğlum benim 😂

Bu arada bebeğin hareketlerini hala tam anlayamıyorum sanırım, bazen çok net oynuyor gibi geliyor, bazen mesela bugun , nerdeyse hiç hissetmedim.. muhtemelen oynamıştır ama ben o arada başka bir hareket halinde olduğumdan hissetmemiş olabilirim. Demi?? Nolur normal diyin 🤣 eve gidip bi ultrason aleti mi alsak 🤪

Bu arada bebeğin hareketlerini hala tam anlayamıyorum sanırım, bazen çok net oynuyor gibi geliyor, bazen mesela bugun , nerdeyse hiç hissetmedim.. muhtemelen oynamıştır ama ben o arada başka bir hareket halinde olduğumdan hissetmemiş olabilirim. Demi?? Nolur normal diyin 🤣 eve gidip bi ultrason aleti mi alsak 🤪
Hiç endişelenme canım bu haftalarda doktorlar bazı günler hareketleri net hissedersiniz bazı günler hiç hissetmezsiniz, diyorlar. İzlediğim videolarda 😊. Ben de 2 gün önce güçlü tekmeler hissettim birini video çekmeyi başardım hatta. Sonra 2 gün pek bişe hissedemedim. Bugün ufak ufak hissettim yine 💜

selam kızlar bebişimi gördüm geldim yine çok hareketliydi şükür sağlığı sıhhati yerinde büyümüş minik kurabiyem 452 gram olmuşuz bende hareketlerini net hissediyorum bugun az hareket etti ben söylemeden doktorum söyledi arkasını dönük ters durmuş dedi çok tekmelemez bugün dedi... birde dün yemeği tuzlu yapmışım ziyan olmasın diye yedim bebeğin birseyine etki etmiş kalp atışı dinletir gibi düz bir şey dinletti tuzlu tüketmen hemen etki etmiş dedi ama önemli birsey değil tuzu azaltınca geçer dedi❤️🥰24.haftada seker yüklemesi ve birkaç tahlil yazdı onları yaptıracağım şükür bu günlerimize

selam kızlar bebişimi gördüm geldim yine çok hareketliydi şükür sağlığı sıhhati yerinde büyümüş minik kurabiyem 452 gram olmuşuz bende hareketlerini net hissediyorum bugun az hareket etti ben söylemeden doktorum söyledi arkasını dönük ters durmuş dedi çok tekmelemez bugün dedi... birde dün yemeği tuzlu yapmışım ziyan olmasın diye yedim bebeğin birseyine etki etmiş kalp atışlı dinletir gibi düz bir şey dinletti tuzlu tüketmen hemen etki etmiş dedi ama önemli birsey değil tuzu azaltınca geçer dedi❤🥰24.haftada seker yüklemesi ve birkaç tahlil yazdı onları yaptıracağım şükür bu günlerimize
Maşallah kuzucuğa:nazar: Sağlıkla büyüsünler. Sanırım herkes yaptıracak şeker yüklemesini. Bana da 24. haftada sağlık ocağında yaptırabilirsin dedi. Bugün aşı olmaya gittim. Kalp atışını dinlediler. Sağda solda duyamadı korkuttu beni. Altta doğru duydu. Bayağı aşağıda şimdide sorun mu acaba diye düşünüyorum. Carşamba günü bir sıkıntı görmedi doktor ama. Dönüp yer mi değistiriyor ki?

Maşallah kuzucuğa:nazar: Sağlıkla büyüsünler. Sanırım herkes yaptıracak şeker yüklemesini. Bana da 24. haftada sağlık ocağında yaptırabilirsin dedi. Bugün aşı olmaya gittim. Kalp atışını dinlediler. Sağda solda duyamadı korkuttu beni. Altta doğru duydu. Bayağı aşağıda şimdide sorun mu acaba diye düşünüyorum. Carşamba günü bir sıkıntı görmedi doktor ama. Dönüp yer mi değistiriyor ki?
Bugün tam da doktora bu soruyu sordum “bebeğim nerde tam olarak” diye. Göbek deliğimin hemen altındaymış yan yatıyormuş kafası sağda tarafta ayakları sol tarafta. Yani kalbi de altta kalıyor endişelenme canım

Bugün tam da doktora bu soruyu sordum “bebeğim nerde tam olarak” diye. Göbek deliğimin hemen altındaymış yan yatıyormuş kafası sağda tarafta ayakları sol tarafta. Yani kalbi de altta kalıyor endişelenme canım
Iyi oldu öğrendiğim canım teşekkür ederim. Merak ettim ben de sıkıntı mı diye😕

X