Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Aralık ve Ocak ayında transferi gerçekleşen , bir süre endişelerini 'Tüp Bebek Kanda pozifiti görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler' başlığında yazışıp, gebeliği sağlıkla devam eden bir grup çılgın tüp bebek hamilesinin paylaşım yeridir :)

@sevdacann - 19 Aralık transfer- İzmir - tek gebelik 3.deneme cinsiyet kız 👧 -tahmini doğum 08 Eylül
B Birmucize - 16 Aralık transfer- İzmir-tek gebelik 4.deneme -cinsiyet kız 👧 tahmini doğum 03Eylül
@Irmak_03 - 18 Aralık transfer- Afyonkarahisar-Tek gebelik 4.deneme-cinsiyet erkek 👨- tahmini doğum 05Eylül
Rainbow66 Rainbow66 - 21 Aralık transfer-İstanbul-İkiz başlayıp tek gebelik devam ediyor-2.deneme-Cinsiyet erkek 👨 -tahmini doğum 07Eylül
Ervanurr Ervanurr - 14 Aralık transfer-Bursa- İkiz-ilk deneme-Cinsiyet Kız 👧 👧 -tahmini doğum 03Eylül
@Aloha16 -26Aralık transfer-Bursa-İkiz-2.deneme-biri kız 👧 biri erkek 👨- tahmini doğum 14Eylül
nino5585 nino5585 -17Aralık transfer-İstanbul-ilk deneme- tk gebelik-Cinsiyet erkek 👨 - tahmini doğum 5 Eylül
@EU3636 -4 Ocak transfer-Manisa-ilk deneme-tek gebelik- cinsiyet kız 👧 -tahmini doğum 25 Eylül
@Lilyum15 - 2 Ocak transfer- tek gebelik ilk deneme-cinsiyet belli değil- tahmini doğum 17 Eylül
Glueckwunsch Glueckwunsch - 30 Aralık transfer- Almanya(deneme İst'da)tek gebelik 4.deneme-cinsiyet erkek 👨-doğum 16Eylül
masal3487 masal3487 - Bursa- tek gebelik- tahmini doğum 29 Ağustos
@Albatros2 ikiz gebelik-tahmini doğum-08Eylül
Blueangel34 Blueangel34 -19 Aralık transfer- İstanbul- tek gebelik ilk deneme- cinsiyet Erkek 👨 - tahmini doğum 5 Eylül
@okyanus4289 tahmini doğum 14 Eylül- cinsiyet kız 👧
@Mavi-okyanus tek gebelik-cinsiyet kız 👧 -tahmini doğum 29 Ağustos
@Thistle 19 Aralık transfer-ikiz gebelik-cinsiyet belli değil- tahmini doğum 18Ağustos
@Elakaratas07 - 24 Aralık transfer- tek gebelik- kesin olmamakla beraber cinsiyet kız-tahmini doğum 11Eylül
T tunserD12 - 3 Ocak transfer, Aydın(tedavi İst),tek gebelik, 5.deneme, tahmini doğum tarihi 20 Eylül
@Yasemintug 10 Aralık transfer-Aydın-ilk deneme-tek gebelik-cinsiyet kız 👧 - tahmini doğum 31 Agustos
@aziz misafir - 13 Ocak transfer- ikiz- Bir kız 👧 bir erkek 👨 -4. Deneme - tahmini doğum 29 Eylül
B Browni61 23 Aralık transfer- cinsiyet erkek 👨 - tahmini doğum 9 Eylül
@Peri alara - cinsiyet kız 👧 tahmini doğum 15 Eylül
@dolunayd 27 Kasım transfer-İzmir- tek gebelik - cinsiyet erkek 👨- tahmini doğum 18 Ağustos

Hepimize kocaman maşaAllah, Allah herkesle birlikte bizim de sağlıkla kucağımıza aldırsın. Tüm tüp bebek yolunda olanlara kolaylık ve dayanma gücü versin.. :)
Ya kızlar bende bu ay başlayacağım tüp bebeğe pko var neler yaptınız ben çok heyecanlıyım bi arkadaşım diyorki ilk tutması biraz zor heveslenme böyle diyincede üzüldüm açıkcaıs fakat listeye baktığımda ilk tutanlarda var siz nerelerde yaptırdınız azıcık bilgi verir misiniz bana :)

Ya kızlar bende bu ay başlayacağım tüp bebeğe pko var neler yaptınız ben çok heyecanlıyım bi arkadaşım diyorki ilk tutması biraz zor heveslenme böyle diyincede üzüldüm açıkcaıs fakat listeye baktığımda ilk tutanlarda var siz nerelerde yaptırdınız azıcık bilgi verir misiniz bana :)
Ya canım o biraz nasip işi. Sen olacağına inan, dualarını güzel güzel et, sonrası vira bismillah.. Şükür bizim de ilk denemede ve tek embriyoyla nasip oldu, Ataşehir Memorial de yaptırdık.

Ya canım o biraz nasip işi. Sen olacağına inan, dualarını güzel güzel et, sonrası vira bismillah.. Şükür bizim de ilk denemede ve tek embriyoyla nasip oldu, Ataşehir Memorial de yaptırdık.
peki canım bilmediğim için soruyorum. Yumurta kaç tane toplandı ve mesela kaçtanesi sağlıklı oldu kaçtanesi döllendi ortalama acaba kaç tanesi dölleniyor. Doktoruma ısrar ettim aslında 2 tane koyalım diye ama yasa varmış 35 yaş altına 2 tane yasakmış :KK43:

peki canım bilmediğim için soruyorum. Yumurta kaç tane toplandı ve mesela kaçtanesi sağlıklı oldu kaçtanesi döllendi ortalama acaba kaç tanesi dölleniyor. Doktoruma ısrar ettim aslında 2 tane koyalım diye ama yasa varmış 35 yaş altına 2 tane yasakmış :KK43:
O kadından kadına değişiyor, sen pko lusun belki daha fazla toplanır. Benden 9 tane toplanmıştı, 5 i döllendi. 2 tanesi 5.güne kalmıştı. Birini transfer ettiler ikincisini de dondurduk. İkisinin de kalitesi iyiydi 5aa. Yumurtaların sayısı fazla olmasına rağmen neden en sona az kaldı diye sorduğumda doktor, bendeki endometriozisden dolayı böyle olduğunu söylemişti. Yani yumurtaların fazlalığından çok kalitesi önemli. Ama açıkçası bu ayrıntılarla kafanı bulandırma bence, güvendiğin bi merkez ben doktor bul ilk etapta ve her denilene tabi ol, tabiri caizse kendini onlara bırak en iyisini bilirler 😉 Şimdiden sürecinizin güzel bi şekilde ilerlemesini diliyorum. Allah yardımcınız olsun inşallah

Ben de kendimi kodlamıştım başlarken “ilk deneme tedavi sürecini yönlendirmek için bir tecrübe olacak” diye. Çünkü benimki sebebi bilinmeyen infertiliteydi. Ama çok şükür ilkinde Tuttu canım. Biraz kişinin sorununa göre de değişiyor. Çok güvendiğin bir dr ve merkeze kendini emanet et. Ben FULYA BAHÇEÇİ yi tercih ettim. İstanbulda en iyi Laboratuvara sahip merkezleri bulup içlerinden seçtim. Lab çok önemli bu tedavide. Embriyoların kaliteleri için. Benim 6-7 tane yumurta toplandı 2 tane 5. Güne ulaştı. Birini transfer ettik birini dondurduk.
Pko lularda genelde daha çok yumurta toplanıyor. Yumurta sayısı fazla oluyor yani. Önemli olan kaliteli embriyoyu bulmak oluyor. En iyi doktorun bilir.

Selam bende pkoluydum 6 yıldır olmadı ilaç tedavileriyle. Önceki gittiğim doktorlar tüp bebek zor tutar demişti. Ama çok şükür ilk denemede oldu. Benden 14 yumurta toplandı 6sına işlem uygulandı ama 2 tane kaliteli kalınca doktorum ikisinide transfer etti 😜 şuan ikizlerimi bekliyorum inş. Hiç moralini bozma çevreyi de pek dinleme. bol su iç ve yürüyüş yap Allahın izniyle güzel haberler alırsın

Beşik ilk 3 ay anne yanı tek beşikte yatırmayı düşünüyorum sonra diğer odada iki beşikte devam edicem. Araba olarak prego ibiza düşünüyorum ayrı araba zor olur gibi, tek bi yere gideceğim zaman
Benim daha 14 haftalıklar ama aynı sizin gibi düşünüyorum üç ay tek anne yanında sonra odalarına geçirmek ve önlü arkalı araba çok mantıklı. İbiza tek araba olarak da kullanılıyor o da bi avantaj belki sonra yanına bir baston alınır iki kişi gezerken tek tek de sürülebilir diye düşünüyorum yalnız İbiza baya pahalı 🙄 acaba kullanan var mı forumda en büyük soru işaretim arabaları eşyalar içinde

Pko olması kötü bir şey değil,yumurta sayın çoktur senin ,ben de rezerv azligu vardı mesela,beş yumurta toplandı dört tane beşinci güne giden embriyom oldu,dördü de çok iyi kalite dendi ama üst üste tutmadı en son kalan embriyom tutundu cok şükür bin şükür,yani bu işlerin cidden bir matematigu yok,benle beraber tedavi giren arkadaşım iki orta kalite üçüncü gün embrigisu oldu sadece onun ilk denemede tutundu mesela,ya da bir tane dollenio tuturnan var ilk denemesinde bu isler nasip kısmet yani

Kızçeler nasılsınız nasıl gidiyor bende koşturmaca tam gaz devam. Arada okumaya geliyorum. Bugun ikizlerin karyolasını satış için ilana koydum oturum açmışken sizlere de slm demek istedim. İnşallah iyisinizdir. :KK49: Soru soracak varsa yazsın akşama bakicem. Çok öpüldünüz

Kızçeler nasılsınız nasıl gidiyor bende koşturmaca tam gaz devam. Arada okumaya geliyorum. Bugun ikizlerin karyolasını satış için ilana koydum oturum açmışken sizlere de slm demek istedim. İnşallah iyisinizdir. :KK49: Soru soracak varsa yazsın akşama bakicem. Çok öpüldünüz

Benim daha 14 haftalıklar ama aynı sizin gibi düşünüyorum üç ay tek anne yanında sonra odalarına geçirmek ve önlü arkalı araba çok mantıklı. İbiza tek araba olarak da kullanılıyor o da bi avantaj belki sonra yanına bir baston alınır iki kişi gezerken tek tek de sürülebilir diye düşünüyorum yalnız İbiza baya pahalı 🙄 acaba kullanan var mı forumda en büyük soru işaretim arabaları eşyalar içinde
Aynen biraz pahalı, yanyana olanların fiyatı uygun ama kullanışı zor olur gibi. Bide bu arabada bi bebek altta önü kapalı kalmıyo o hoşuma gitti

Hadi geçmiş olsun. Keyifli alışverişler diliyorum bende nevrisimlerini yorgan yastık pike vs aldım english home dan aldım bir bak istersen

Ya yorgan olayı kafamı karıştırdı, bebelere önerilmiyor ya, o yüzden acele etmedim almadım. nevresimleri de çarşaf niyetine kullanırım herhalde 😂 Zaten babynest’e sığdığı sürece onda yatırmayı düşünüyorum beşiğin içinde... İlk üç ay da kundak yapacağım uyurken; doğum sonrası 4. Trimester diyorlar ya...
geçenlerde takip ettiğimiz hesapları paylaşalım demiştik ben bugün güzel bir liste yapıp yazacağım. Emzirme danışmanlığımdan, alışveriş için seçtiğim hesaplara, tavsiye aldığım bakım ve gelişim kitaplarına kadar bir liste hazırlayacağım birazdan. 💐

X