Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

ben e hafif taşikardi var ama doktor zamanında ilaç kullanmaya gerek görmemişti. daha doğrıusu istersen beloc al sen bilirsin diye benim üstüme atmıştı. ben kullanmıyorum, bir de alıştım sanırım artık. benimkini de 95ten aşağı görmedim hiç...
Bana beloc verdi kullanıyorum ama kime sorsam ortalama doksanlarda atıyor ozellukle son üç ayda yukseliyormus,ben çok fazla ilaç almak istemiyorum ama doktor bir zararı olmaz kullan düzene girerse bırakırsın dedi,bakalım inşallah bu hafta en azından 95 in altına düşer.

Nabizdan ziyade tansiyon çok önemli kızlar,düşük olması yüksek olmasından cok daha iyi merak etmeyin

Bu arada nabizlariniz kaç? Benim 90-110 arası atiyor doktoe sanırım doksanin altına düşürmeye çalışıyor
Benimde 95 110 gibi oluyor gebelikte normal dedıler sağlık ocağında

Kızlarr oğluşumun ilk kıyafetlerini aldım ve sizinle de paylaşmak istedim. Bugün geldiler çok mutlu oldum karşısına oturdum bakıp bakıp duruyorum. Hem de ne olur ne olmaz dışarıdan geldi balkonda havalanıyorlar akşama kadar böyle bakışacağız 😂😂 Eki Görüntüle 2635055
Cok güzeller güle güle giymek nasip olsun

Nabız benim de yüksek hep. Dinlenir halde bile 90'a yakın. Bu dönemde gidip baktıramadım. Nefes nefese kalıyorum biraz harekette. Maskeyle yürümek bile nefesimi kesti geçen gün. Şişlik görünürde yok gibi ama patik çorap falan giydiğimde bayağı iz bırakıyor. Herhalde dedim şişlik oluşacak bundan sonra

Kızlarr oğluşumun ilk kıyafetlerini aldım ve sizinle de paylaşmak istedim. Bugün geldiler çok mutlu oldum karşısına oturdum bakıp bakıp duruyorum. Hem de ne olur ne olmaz dışarıdan geldi balkonda havalanıyorlar akşama kadar böyle bakışacağız 😂😂 Eki Görüntüle 2635055
Çok şirinler.😍Güle güle giysin kuzucuk. Hangi siteden aldın canım? Nasipse haftaya almaya başlayacağım bende

Anlamadım benim de o aralikta doktor ha bire ilacı dayıyor dozu yukseltiyir🤔 önümüzdeki hafta gidince sorayım
Ben evde hiç ölcmedim o nedenle sürekli olmuyor diye düşünmüş olabilir ayda 1 bakılan birşey son kontrolumde çıktı belki bir sonrakinde tekrar olursa başka birşey söyler

Ama aşırı küçük pipisi 😬😬😬 ben de ilk 1 yıl içinde yaptırmak istiyorum ama dogumda düşünmedim açıkçası 😶😶
Bende ilk yıl yaptırmaya niyetliyim ama doğduğunda değil. Bir de yenidoğan sünnetinde sıkıntı olabiliyor diye okumuştum bir yerde, bir kaç ay geçmesi o yüzden tavsiye ediliyor diye okumuştum. Kaynak belirtemeyecegim yalnız net hatırlamyorum . Ben muhtemelen 3-6 aylık arasında filan anca yaptıracağım :)
Allah nasip etsin hepimize o günleri 🥰

Bu arada anne yanı beşik için sanırım Chicconun next2me modelini alacağım. İkinci el alabilirim, içinin yatağını yeni alırım. Hem tekerlekli gün içinde salona filan getirebilirim .
bir de Reflü yatağı olarak yataş juno da karar kıldım. Haftaya izne çıkacağım - normalde Türkiye’ye gelecektik ama herşey iptal oldu- 1 ay evdeyim 😁 bol bol araştırıp hazırlanacağım nasip olursa 😁

Güzel anneler hepinizin güzel haberlerine çok sevindim takip edemedim hepsini okudum şimdi. Başıma bir ev kazası geldi malesef bacağım yandı. Bu aralar annem bakıyor. Normaldede bir iş yapmıyordum ama yinede olacak olan oluyor işte. Kötü gözlerin etkiside oluyor sanırım. 🙄 İyileşip ayaklandığımda bende inş beşik ve puset işini halledeceğim. Araştırmalarım bu süreçte devam ediyor 😅😅
Çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun

Nabizdan ziyade tansiyon çok önemli kızlar,düşük olması yüksek olmasından cok daha iyi merak etmeyin

Bu arada nabizlariniz kaç? Benim 90-110 arası atiyor doktoe sanırım doksanin altına düşürmeye çalışıyor
Benimde bu aralar başım sık sık dönüyordu. Tansiyon aleti aldık bugün. Tansiyonum 10 5 çıkıyo, nabız 97 hiç bu kadar düşmüyodu tansiyon 😏

Benimde bu aralar başım sık sık dönüyordu. Tansiyon aleti aldık bugün. Tansiyonum 10 5 çıkıyo, nabız 97 hiç bu kadar düşmüyodu tansiyon 😏
Merak etme düşmesi kötü değil hatta yüksek olmasından çok daha iyi,benim nabizda o aralikta doktorum düşürmeye çalışıyor ama okuduğum ve gördüğüm kadarıyla özellikle son altı aydan sonra nabız çoğu hamilede yükseliyor,zaten nabzın yüksek atmasının bebeğe bir zararı yok anneyi biraz zorlar o kadar

Ben evde hiç ölcmedim o nedenle sürekli olmuyor diye düşünmüş olabilir ayda 1 bakılan birşey son kontrolumde çıktı belki bir sonrakinde tekrar olursa başka birşey söyler
Olabilir ben günlük sabah akşam ölçüm yapıp bir haftalık sknucu doktoruma gösteriyorum dediğin gibi her gün 95-110 arası çıktığı için belkide düşürmeye çalışıyor,seninki arada olduğu için onemsememistir,ki zaten bebege bildiğim kadarıyla bir zararı yok sadece anneyi zorlayan bir durum.

Herkesin bebeklerine aldıkları çok güzel güle güle kullansınlar. Arkadaşlar sizlere kan şekeri ölçümü yaptığımı söylemiştim. Hamilelikte 1 kilo almama rağmen kan şekerimin yükseldiğini farkettim. Şimdilik ilaç vermedi doktorum ama diyete başladım. Yediklerime çok dikkat etmeliyim. Sizlerde kontrollerinizi ihmal etmeyin. Diyetle kontrol altına alamazsam ilaç verecek doktorum.

Herkesin bebeklerine aldıkları çok güzel güle güle kullansınlar. Arkadaşlar sizlere kan şekeri ölçümü yaptığımı söylemiştim. Hamilelikte 1 kilo almama rağmen kan şekerimin yükseldiğini farkettim. Şimdilik ilaç vermedi doktorum ama diyete başladım. Yediklerime çok dikkat etmeliyim. Sizlerde kontrollerinizi ihmal etmeyin. Diyetle kontrol altına alamazsam ilaç verecek doktorum.
Nasıl 1 kilo aldın ben 59 ile hamile kaldım şuan 66,5 kiloyum ve fazla kilo almak istemiyorum ilk zamanlar hiç dikkat etmedim ama artık dikkat etmek istiyorum :KK22:
bayramdan sonra şeker yüklemesi yapılacak çok merak ediyorum

Nasıl 1 kilo aldın ben 59 ile hamile kaldım şuan 66,5 kiloyum ve fazla kilo almak istemiyorum ilk zamanlar hiç dikkat etmedim ama artık dikkat etmek istiyorum :KK22:
bayramdan sonra şeker yüklemesi yapılacak çok merak ediyorum
. Öncelikle şunu söyleyeyim siz zayıfken hamile kalmışsınız lütfen stres yapmayın bu durum normal. Geriye kalan süreçte sağlıklı beslenmeye devam ettiğiniz sürece de fazla kilo almazsınız. Benim boyum 1.70 ve 89 kilo ile hamile kalınca mecbur dikkat ettim. 8 kilo alma hakkım var çünkü. Hiç kusmalarım olmadı. İki kiloya yakın almıştım ama bir kilosu da gitti yine. Şu an moralim çok bozuk zaten çünkü muz, karpuz, çilek vb meyvelerin hepsi yasaklandı. Arternatifleri eşime sipariş verdim. Mesleğim gereği besinlerle ilgili bilgim var.

X