Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Evet bence de tüp bebek olunca risk almiyorlar,12.haftaya kadar crinone jel kullanıyordum şimdi 5 günde bir iğneye geçtik neyse jelden kurtulduğuma sevindim iğneye razı oldum☺
Benim doktorda deli cesareti var galiba benim gibi 😂 opudan sonra sadece progesteron hap ve başladı. Onu da 11.haftada pat diye kesti. Şuan sadece vitamin alıyorum. Elhamdulillah bir sıkıntı yok şimdilik gayet rahatım yani. Folik asiti söylemeye gerek duymuyorum Allah’ın emri zaten 😂

Benim doktorda deli cesareti var galiba benim gibi 😂 opudan sonra sadece progesteron hap ve başladı. Onu da 11.haftada pat diye kesti. Şuan sadece vitamin alıyorum. Elhamdulillah bir sıkıntı yok şimdilik gayet rahatım yani. Folik asiti söylemeye gerek duymuyorum Allah’ın emri zaten 😂

aynen benim de öyle oldu, ben de sadece crinone jel kullandım 10. hafta sonunda bıraktım. bizimki sebepsiz infertiliteydi ikimizde de bir sorun yoktu belki ondan. doktorlar sonuçta bulgulara göre karar veriyor.

Anlıyoruz ki her doktorun tedavi süreci farklı. Benim de hala devam ettiğim ilaçlar var. Jelin yerini hafta bir iğne aldı. Bir hap var ve kan sulandırıcı. D vitamini ve folic asiti saymıyorum onlara devam

Benimde sebepsiz infertilite esimdede bendede sorun yoktu 1.5 sene denedik olmayinca drum asilama önerdi ben direk tüp bebeğe başladım Allah'ım nasip etti ilkinde tuttu lekelenmem ağrım hiç biseyim yok Allah'a şükür ama bukadar ilaç banada garip geliyo bulantı beni benden aldı ne yesem cikariyom

Ben de d vitamini ve folik asit kullanmıyorum şimdilik .... d vitamini transferden 1 ay önce depo formunu almıştım 😬😬 folik asiti de nerdeyse 1,5 yıldır kullandığım icin(!) her iki doktorum da kesebilirsin dedi .... her doktorun -ve her hastanın- süreci farklı .... benim Demir değerlerim sınırda olduğu için Demir başlattılar mesela... bir de kramplarım olduğu icin magnezyum.... ama her gün magnezyum almama rağmen yine de özellikle son bacağıma kramp girecek gibi oluyor 🙄🙄

Jel kullanırken çoktu. Şimdi kıvamlı bir akıntı var. Doktor su gibi olabilir normal demişti o zaman
Ben de jel kullanırken çok oluyordu ama jeli bırakalı üç hafta oldu,bugün bir kaç defa su gibi akinti gelince korktum normalde bu kadar gelmiyordu

Kızlar sanki ufaktan mide yanmam başladı benim sizde birsey var mi 🙄
Halk dilinde bebek killanmaya basliyor diolar ama dogrusu rahim yukarı çıkıp mideye baskı yaptığı icinmis sani 😊

Halk dilinde bebek killanmaya basliyor diolar ama dogrusu rahim yukarı çıkıp mideye baskı yaptığı icinmis sani 😊
Benim var bir haftadır falan. Bişey yiyip uzanırsam çok kötü oluyo reflü gibi bişey oldu. gece yastığımı baya yükseltiyorum artık

Kızlar bugun ikili test için gitmiştim doktora , organ gelişimi vs iyi ama ense kalınlığı sınırda çıktı. Fetal DNA için kan verdim , sonucu 10 gün sonra çıkacakmış.
endişeli değilim ama , veren de Allah alan da neticede .. herşey olacağına varır. Ayrıca embriyolar pgt Li benim, sanırım doktorun ultrasonu eskiolduğu için düzgün ölçemedi 😁
Neye hamdolsun sağlıklı, kıpır kıpır oynuyordu kocaman olmuş maşallah 🧿🧿🧿 allahım hepimizi korusun cümle isteyenle sağlıkla kucağımıza aldırsın 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Kızlar bugun ikili test için gitmiştim doktora , organ gelişimi vs iyi ama ense kalınlığı sınırda çıktı. Fetal DNA için kan verdim , sonucu 10 gün sonra çıkacakmış.
endişeli değilim ama , veren de Allah alan da neticede .. herşey olacağına varır. Ayrıca embriyolar pgt Li benim, sanırım doktorun ultrasonu eskiolduğu için düzgün ölçemedi 😁
Neye hamdolsun sağlıklı, kıpır kıpır oynuyordu kocaman olmuş maşallah 🧿🧿🧿 allahım hepimizi korusun cümle isteyenle sağlıkla kucağımıza aldırsın 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Kaç çıktı canım? Bir de ikili için kan vermis mıydın aslında onun sonucuna göre fetal DNA için yönlendiriyorlar,sırf ense sınırda çıktı diye yonlendirirler mi🤔

Benim de başladı,üstelik daha bulantılarım da geçmiş değil,bulantı bir taraftan,miğde yanması bir taraftan çok fena,tabi ben yine de her anıma binlerce şükür ediyorum,bebeklerimiz sağlıklı olsun her şeye değer☺️

aynen benim de öyle oldu, ben de sadece crinone jel kullandım 10. hafta sonunda bıraktım. bizimki sebepsiz infertiliteydi ikimizde de bir sorun yoktu belki ondan. doktorlar sonuçta bulgulara göre karar veriyor.
Aynen öyle. Hastanın durumuna göre belirliyorlar tedaviyi.

Evet benim de ara ara oluyor mide yanması+reflü. Ne yapalım bebişlerimiz sağlıklı olsunlar yeter ki yansın mideler 🤣 gebe olduğumu bilmesem endoskopi yaptırırdım kesin :)

Bence de hiç endişelenme benim eşimin de ensesi kalın bebek erkekse onunda öyle olur diye düşünüyorum .cumartesi bende gideceğim hep ense kalın çıkacak gibime geliyor bakalım benimde ngs li haftayada nifty için randevu aldık. Sonuçlar güzel çıkacak rahat rahat uyu

Benim de başladı,üstelik daha bulantılarım da geçmiş değil,bulantı bir taraftan,miğde yanması bir taraftan çok fena,tabi ben yine de her anıma binlerce şükür ediyorum,bebeklerimiz sağlıklı olsun her şeye değer☺️
Aynen canim o yanmayi hissettikce orda olduğunu bilmek bile cok güzel Allahim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin 😊

X