Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Onlem amacli canim risk almak istemiyorlar
Ben hic sorgulamadan kullaniyorum .sonucta yan etkisi yok
Valla bilemedim ya benim şimdiki doktor bana bu testi sordu yapılmadı dedim yaparız bakarız varmı diye yoksa kesip kesmiyceğimize kara veremeyiz dedi doğru eğer çıkmazsa kesecek böyle olunca kafama takılıyor bazıları bıraktırmıyor diye canım

Onlem amacli canim risk almak istemiyorlar
Ben hic sorgulamadan kullaniyorum .sonucta yan etkisi yok
Gözün aydın canım. Başarılı olmuş tedavin çok sevindim. Ikiz galiba:nazar: Morfolojiden yazışıyorduk ümit hanımın hastasıydım o zamanda yazıştık özelden. Takiplerini aynı yerde mi yapıyorsun?

Daha bugün konusu gecti eşimle .... o riskli sıkıntılı dönemde nerdeyse her hafta giden ben dedim ki bu ay ki kontrolü pas gecelim , köydeki analar nasıl doğuruyor dedim , eşimin gözleri fal taşı gibi açıldı .... oooo bakıyorum çok rahatsın diyor 😂😂 artık bulantı agrı sızı lekelenme hiçbirsey kalmadı ... sanırım biraz o yüzden bu rahatlık .... su anda hiçbir yere gitmek istemiyorum .... zaten eşimden dolayı su corona muhabbetine çok stresliyim .... o yüzden buralardan da uzak kaldım :KK43: bugün ilk defa internetten bebek cicileri bakıp biraz moralimi düzeltmeye çalıştım ....
bu arada benim hissettiklerim gazmış 😬😬😬 doktor söylemişti.... 20den önce hissetmen çok zor dedi .... biz yine de her akşam bir umut dinliyoruz karnımı ama tık yok işte ... umut fakirin ekmeği ne yapalım ...
Ben iki gündür çok net hissediyorum hareketleri,doktoruma sordum ufaktan hissetmeye baslarsin normal dedi, ben on yedi artı dörtte yim.

Dün ben de doktora yazdım. Haftalık iğne için çıkmak istemiyorum dedim ama sadece bir hafta erteleyebiliriz dedi😕 Ne yapacağım bilmem? Diğer hafta normal kontrol var. Ayrıntılı için zaman yaklaşmış oluyor. Kızlar 20. haftadan sonra şeker yükleme konusu da var sanırım. Onun için ne düşünüyorsun?
Ben bugun kontrole gittim,giriste ateş olculdu,el dezenfektani sıkıldı,gittiğimde bekleme hiç olmadı direk doktorun odasına girdik,asansöre falan binmedik

Şeker yüklemesi konusunu bugün konuştuk doktorumla eğer açlık tokluk şekerinde bir sorun olmazsa ve ailede diyabet geçmişi yoksa seker yüklemesine gerek yok dedi

Gözün aydın canım. Başarılı olmuş tedavin çok sevindim. Ikiz galiba:nazar: Morfolojiden yazışıyorduk ümit hanımın hastasıydım o zamanda yazıştık özelden. Takiplerini aynı yerde mi yapıyorsun?
Tesekkur ederim ,evet ikiz.
Sizin de hayirli olsun ,hatirlayamadim gecmis yazismalara bakayim bir 😊
Siz nerde tedavi oldunuz ?
Evet Umit hanima devam ediyorum ,siz kime gidiyorsunuz ?

Dün ben de doktora yazdım. Haftalık iğne için çıkmak istemiyorum dedim ama sadece bir hafta erteleyebiliriz dedi😕 Ne yapacağım bilmem? Diğer hafta normal kontrol var. Ayrıntılı için zaman yaklaşmış oluyor. Kızlar 20. haftadan sonra şeker yükleme konusu da var sanırım. Onun için ne düşünüyorsun?
Detaylı ultrason var önümüzde 19. Ve 23. Haftalar arası yaptırılabiliyor. Sonra da şeker yüklemesi 25.-28. Hafta yapılabiliyor. Diye yazıyor hamilelik uygulaması takvimimde. Bilmiyorum napıcaz bir hafta daha geçsin bakalım durumlar ne olur.

Nasıl bir his? Ben sadece arada batma hissediyorum o değildir herhalde. Kanat çırpma diye tarif ediyorlar ama daha yok öyle bir his
Yok batma seklinde değil,yani şöyle tarif edebilirim aynen kanat çırpma ya da bir sey kivriliyor gibi.Bir de bunu daha gobege yakın hissetigimizde bu gaz sancısı oluyormuş, göbek deliğinin çok altında derinden hissediyorum,doktorum da tam ordan hissedildiğini soyledi.

Artık on sekizinci haftaya girince ufaktan hissediliyor,senin de yakındır hissetmen, gerçi bu bazen kişiden kişiye degisiyormus ya da ilk gebelik ve ikinci üçüncü gebelikler arasında da hissedilmesi farklı oluyormus.

Kızlar sağlık ocağına ilk hamileliğimi bildirdiğimde ebe bana bi takvim vermişti kontrol ve aşı takvimi bugün kontrol 15nisanda da aşım var
Bugün kanımı aldılar kilomu gebelik haftamı not ettiler ve bebişimin kalp atışını duydum en son 2 hafta önce duymuştum çok özlemişim 🥰

Yok batma seklinde değil,yani şöyle tarif edebilirim aynen kanat çırpma ya da bir sey kivriliyor gibi.Bir de bunu daha gobege yakın hissetigimizde bu gaz sancısı oluyormuş, göbek deliğinin çok altında derinden hissediyorum,doktorum da tam ordan hissedildiğini soyledi.

Artık on sekizinci haftaya girince ufaktan hissediliyor,senin de yakındır hissetmen, gerçi bu bazen kişiden kişiye degisiyormus ya da ilk gebelik ve ikinci üçüncü gebelikler arasında da hissedilmesi farklı oluyormus.
Canım kan sulandırıcıyı kestin mi devam ediyormusun

Bende henüz bişey hissetmiyorum ama bugün ebe de dedi kıvrılma sağsola kayıyo hissi olur dedi ☺️

Benim göbek epey büyüdü ondan mı algılayamıyorum acaba:KK48:

Daha bugün konusu gecti eşimle .... o riskli sıkıntılı dönemde nerdeyse her hafta giden ben dedim ki bu ay ki kontrolü pas gecelim , köydeki analar nasıl doğuruyor dedim , eşimin gözleri fal taşı gibi açıldı .... oooo bakıyorum çok rahatsın diyor 😂😂 artık bulantı agrı sızı lekelenme hiçbirsey kalmadı ... sanırım biraz o yüzden bu rahatlık .... su anda hiçbir yere gitmek istemiyorum .... zaten eşimden dolayı su corona muhabbetine çok stresliyim .... o yüzden buralardan da uzak kaldım :KK43: bugün ilk defa internetten bebek cicileri bakıp biraz moralimi düzeltmeye çalıştım ....
bu arada benim hissettiklerim gazmış 😬😬😬 doktor söylemişti.... 20den önce hissetmen çok zor dedi .... biz yine de her akşam bir umut dinliyoruz karnımı ama tık yok işte ... umut fakirin ekmeği ne yapalım ...
Benim göbek epey büyüdü ondan mı algılayamıyorum acaba:KK48:

Kızlar benim 19+2 bugün. İki haftadır kelebek kanat çırpınışı gibi hissediyorum ama onun dışında bir hareket hissetmiyorum henüz. Bir hafta sonra renkli ultrasonumuz var. Bakalım neler olacak :KK68:Her şey güzel olsun İnşallah :dua:

Kızlar benim 19+2 bugün. İki haftadır kelebek kanat çırpınışı gibi hissediyorum ama onun dışında bir hareket hissetmiyorum henüz. Bir hafta sonra renkli ultrasonumuz var. Bakalım neler olacak :KK68:Her şey güzel olsun İnşallah :dua:
Aa sende benimle aynı zamanlarda hissetmişsin☺️ inşallah porblemsiz geçer

Bende en son 15.haftada gitmiştim haftaya kontrolüm var mecbur gidicem yoksa arası çok açılıyor, 17.hafta alttan muayene olacaktı rahim ağzı kontrolü, erken doğum riski var mı diye ama gidemedim. Bu arada ben bu hafta iki kere hissettim hareketlerini sanki bişey dönüyomuş gibi çok garip bi histi 😍

X