Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

g

o yüzden özel mi diye sordum başta ; bazı okullar biliyorum senelik 80 bin filan e şimdi empati kurun siz de 80 bin verseniz biraz farklılık istersiniz .... veya parayı geri vermeniz gerekir .... yine de dediğim gibi özel günler ... herkesin anlayışlı olması gerekir ....
Öyle tabi canım,zaten özel okullar online ders anlatiyorlar,dediğin gibi o kadar para vermişler sonuçta haklı olarak daha fazla ilgi bekleyebilirler ama biz devlette çalışanlar icin bakanlık şimdilik eba uzerinden dersleri yeterli görüyor,ha ilerde bakanliktan boyle bir talep gelirse tabiki bizde yaparız,şimdilik herhangi bir şey yok.

Kizlar ya şu korona belası mutasyona uğrayıp bazı kişilerde pıhtılaşma falan yapıyormuş,yani dogrumu bilmiyorum ama bizlerin daha çok dikkat etmesi lazim Allah korusun 😔

Öğretmenlikte erkek olmak var,veliler erkek öğretmenlere o kadar dadanip rahatsiz etmiyorlar..Geçen gün 23:53 te bir velim aramış,sabah gördüm düşünün yani o saatte acil ne olabilir,meğer ödev atmış ben bakmamışim ondan aramis,ödevi de aramadan on dk önce atmış.Surec hepimiz için yeterince zor zaten, bir de böyle dengesizlerle daha zorlaşıyor
Lise öğretmeni eşim. Ondan da kaynaklı aslında. İlkokul öğretmeni olunca biraz daha veli ile haşır neşir olmak durumunda kalıyorsun. Lisede kimse öğretmenin tlfnunı bilmez.

Kizlar ya şu korona belası mutasyona uğrayıp bazı kişilerde pıhtılaşma falan yapıyormuş,yani dogrumu bilmiyorum ama bizlerin daha çok dikkat etmesi lazim Allah korusun 😔
Risk grubundayız zaten😔 Bu iki hafta için daha dikkatli olun diyor. Hiç dışarı çıkmamak lazım ama eşler dışarda😟 Allah korusun herkesi. Geçen konuşmalarda vardı bu yeni getirilen ilaç hamilelerde kullanılamıyormuş. Bir an önce bitsin normale dönsün her şey

Lise öğretmeni eşim. Ondan da kaynaklı aslında. İlkokul öğretmeni olunca biraz daha veli ile haşır neşir olmak durumunda kalıyorsun. Lisede kimse öğretmenin tlfnunı bilmez.
Evet lise ogretmenleri rahatlar cidden, bizim gibi veliyle yüz göz olmuyorlar,çocuklarla hiç bir sorun yaşamıyorum,gayet anlayışlı laftan anlayan çocuklarım var fakat bazı velilere laf anlatmakta onlarla uğraşmakta cidden yoruyor,beklentiler ise hiç bitmiyor.
Risk grubundayız zaten😔 Bu iki hafta için daha dikkatli olun diyor. Hiç dışarı çıkmamak lazım ama eşler dışarda😟 Allah korusun herkesi. Geçen konuşmalarda vardı bu yeni getirilen ilaç hamilelerde kullanılamıyormuş. Bir an önce bitsin normale dönsün her şey
Aynen benim eşim de çalışıyor malesef,temizliğine dikkat eder ama illaki temasta bulunuyor,yatakları ayırdık ama o da cozum değil,bir çok şeyi sonuçta ortak kullanıyoruz,bakalım hayırlısıyla biraz hafifleseydi

Teyzelerrrrr 🙌🏻
bi müddettir sessizdim Almanya’da işler karıştı biraz. Üretim durdu, zorunlu izinler, kısa çalışmalar filan... bi yandan virüs korkusundan evdeyiz, bir yandan iş durumu belli değil , sesimiz soluğumuz çıkmıyordu :)
Amaaaa bugün randevu vardı doktora gittim maskeyle 😷 doktor muayenehanesi tenhaydı, doktor ultrason yaptı , maşallah miniğim kocaman olmuş 🧿🥰 kalbi atıyor, hareket ediyor, kıpırdıyor :))
Ayaklarım titreye titreye gitmiştim kontrole, malum geçen senelerde yaşadıklarımız, ama ultrasonda bebeğimi görünce bütün kaslarım gevşedi, içime Umut mutluluk doldu, sıcacık oluverdim 🥰🥰🥰🧿🧿🧿
Cinsiyeti kesin değil ama erkeğe benziyor dedi, fetal DNA bu perş çıkacak , o zaman kesin yazarım :)
Bu arada resmî olarak hamileliğimi şirkete ve sigortama bildirmekle , kanunları analık izinlerini vs öğrenmekle geçiyor günüm :) hazır evdeyiz diye biraz eşyaları toparlayalım, fazlalıkları atalım, boya badana yapalım dedik, o işlerle uğraşıyoruz bi yandan da 🤣
Bu arada beni de detaylı ultrason için perinatologa yönlendirdi , kaçınca haftada oluyor bilmiyorum tam , yarın arayıp randevu alacağım :) inşallah çok gecikmeden giderim bu dönemde hasta kabul ediyorlardır 😏
Bende haberler böyle şimdilik teyzeler :)
Ayrıca beni merak eden Rainbow66 Rainbow66 😘😘😘 teşekkür ederim, çok incesin ❤️
artık riskimiz azaldı değil mi, birşeyler bakmaya başlayalım mı -almaya değil de , bakmaya 🤣

Günaydın Kızlar, uyku durumları ne durumda? Ben artık zorlanmaya başladım uykusuzluk , hep sol tarafa dönmeye zorlama vs.. hep bölük pörçük uykularım. Salonda yatmaya başladım 2 gündür, biraz daha rahat ettim sırtımı kanepeye dayayınca .. bu hamilelik yastıklarından alan var mi uyku için? Siz ne durumdasınız?

Günaydın Kızlar, uyku durumları ne durumda? Ben artık zorlanmaya başladım uykusuzluk , hep sol tarafa dönmeye zorlama vs.. hep bölük pörçük uykularım. Salonda yatmaya başladım 2 gündür, biraz daha rahat ettim sırtımı kanepeye dayayınca .. bu hamilelik yastıklarından alan var mi uyku için? Siz ne durumdasınız?
günaydın canım Rainbow66 Rainbow66 aldı diye biliyorum bende çok zorlanıyorum ve uykularım bölük pörçük ben epeydir koltukta yatıyorum ve artık etlerim acıyor sola yatmak için zorluyorum uyandığımda hep sağda buluyorum kendimi psikolojik olarak aklım solda olduğu içinde uykularım darmadağın 😔😔hamile yastığı hiç düşünmedim bugun iyice psikolojim gidik kendimi kapalı ceza evinde gibi hissediyorum insana hasret kaldım inş şu süreç bitsin artık hepbirlikte bir soluk alalım

Gözün aydın canım görmüşsün bebişini. Uyku olayı dediğin gibi sıkıntılı. Belim ve sırtım ağrıyor son zamanlarda. Sağa sola dönerken uyanıyorum dikkatli döneyim diye. Bacaklarımda ağrıyor bir yönde yatınca. İdrar olayıda ayrı gece illa ki kaldırıyor birkaç sefer. Yastık olayını bende düşündüm daha rahat eder miyiz acaba? Sizde oluyor mu bilmiyorum çabuk yoruluyorum ben? Nefes nefese kalıyorum mutfağa gidip gelsem bile. Kalbim çok hızlı atıyor geceleri baskı var gibi

Canim iyi olmaniza ve bebegini gormene cok sevindim🤗 ben yastik almadim ama evdeki silikon yastiklardan birini icini biraz bosalttim daha birazcik daha gobuslenene kadar idare ediyor😁 su gunlerde hic bisey almak istemiyorum disardan

Evet ben almıştım , açıkçası ben faydasını gördüm çünkü normalde sadece yüzüstü uyuyabilen bir insandım; erkenden aldım çünkü alışmak zaman aldı ... şimdi yan uyuyorum .... bu haftalardan sonra uzun süre sırtüstü de yatmayın diye bir yerde okumuştum ... onun dısında çok rüya görüyorum ... hep birşeylerle mücadele ediyorum rüyalarda 😬😬 vardır bir hayır .... çevremde arkadaşlarım 2 haftadır karantinadan şikayet ediyorlar ... ben 3 aydır karantinadayım 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Kitap okumaya filan başladım .... arkadaşlarım yeni hobiler ediniyorlar dil öğrenme enstruman çalma filan ... benim içimden gelmiyor çok.... sadece biraz tatil olsa iyi olurdu söyle deniz kenarı ...☀️🌊

Rainbow66 Rainbow66 sana zahmet olmazsa foto atar mısın, bende burada internetten bakıyorum ama çok değişik modelleri var rampa (Reflü yastığı)gibi olan, dümdüz solucan gibi olan, bi de u şeklinde olan minik var .. hangisi en kolay kullanılabilirdir acaba 😒

B1AF3406-CDB0-49B2-990E-F299418D2794.jpeg
3477FD32-0E52-467D-8BCC-2A6823E71010.jpeg

Üzerine yastık da koydum ben(böylece reflü de çekmiyorum:))).... yani çok şişkin degil ama bizim bulabildiğimiz en kapsamlı buydu.... reflü yastığı yanları kapsamıyordu ... Her iki yanı da kapsaması gerekiyordu çünkü ben deli uyuyordum .... şimdi alıştım ... 1-2 gün zorlandım ama çok hareketli uyuyan bir insan olarak saga dön sola dön.... şimdi iyiyiz kendisiyle sadece eşim şikayetçi sana sarılamıyorum diye 🤣🤣 doğal izolasyon oldu 😬 bence ihtiyacını belirleyip ona en uygunu al .... bir de aslında içi yastıkcılardan alınan malzeme ile daha da şişirilebilir belki de uğraşmadım ben ...

Evet ben almıştım , açıkçası ben faydasını gördüm çünkü normalde sadece yüzüstü uyuyabilen bir insandım; erkenden aldım çünkü alışmak zaman aldı ... şimdi yan uyuyorum .... bu haftalardan sonra uzun süre sırtüstü de yatmayın diye bir yerde okumuştum ... onun dısında çok rüya görüyorum ... hep birşeylerle mücadele ediyorum rüyalarda 😬😬 vardır bir hayır .... çevremde arkadaşlarım 2 haftadır karantinadan şikayet ediyorlar ... ben 3 aydır karantinadayım 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Kitap okumaya filan başladım .... arkadaşlarım yeni hobiler ediniyorlar dil öğrenme enstruman çalma filan ... benim içimden gelmiyor çok.... sadece biraz tatil olsa iyi olurdu söyle deniz kenarı ...☀🌊
Ayyy o rüyaları deme. Saçma rüya görmekten uyuyamıyorum resmen. Hele bir gece hep korkarak uyandım her rüyadan. Ben gündemden dolayı gördüğümü düşünüyodum. Dün gebelik uygulamasında yazıyodu hormonlardan kaynaklı görülebilir diye. Dedim bunun da altından hormonlar çıktı yuh yani 😂

Ayyy o rüyaları deme. Saçma rüya görmekten uyuyamıyorum resmen. Hele bir gece hep korkarak uyandım her rüyadan. Ben gündemden dolayı gördüğümü düşünüyodum. Dün gebelik uygulamasında yazıyodu hormonlardan kaynaklı görülebilir diye. Dedim bunun da altından hormonlar çıktı yuh yani 😂
Ya o hormonlar yok mu 🙄🙄🙄🙄

Ben de çok görüyorum,hatta geçen akşam biraz korkunclu bir şeylerde gördüm,eşim salonda uyuyordu gidip kaldırdım,gel yanıma yat diye,adam diyor işine geldiği gibi gel git diyorsun😅

Benim geceleri çarpıntım oluyo ne tarafa yatsam kalbim sıkışıyo sanki. Yine en rahat sol tarafımda yatıyorum. Yüz üstü yatmamaya alıştım çok şükür. Ama belim ağrıyo bazen mecburen kısa süreli sırt üstü de yatıyorum. 6. Aydan sonra sırt üstü yatmayın diyorsu Dr Banu Çifçi bir videosunda. Bir de ille sola yatmak için de zorlamamak lazım sağ da olur sol da olur. Sola yatıcam diye yapılan stres daha zararlı bebeğe 😃 o youtube videosunu tavsiye ederim “gebelikte yatış pozisyonu” gibi bir şeydi adı. Ayy buarada ben de her gece acayip rüyalar görüyorum. Hormonlardan olduğunu öğrenmek şu an içimi rahatlattı 🙏🏼

X