Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Arkadaşlar ben fazla katılamıyorum ama hepinizin hamileliğinin iyi gitmesine seviniyorum. Benimde istediğim gibi kızım olacak. Şu günlerde de kızımın tekmelerini bekliyorum sabırsızlıkla. Sizler hareketlerini hissediyor musunuz bebeğinizin. Ne zaman hissettiniz?
Canım bizimde kızçemiz olacak nasipse çok sevindik bizde 😊
İlk 17+3 te hissettim ben pıt pıt diye gerçekten çok güzel bir duygu tekmelerini hissedince daha heycan verici olur sanırım nasipse o günlerde gelicek inşallah 🤲🏻

Arkadaşlar ben fazla katılamıyorum ama hepinizin hamileliğinin iyi gitmesine seviniyorum. Benimde istediğim gibi kızım olacak. Şu günlerde de kızımın tekmelerini bekliyorum sabırsızlıkla. Sizler hareketlerini hissediyor musunuz bebeğinizin. Ne zaman hissettiniz?
Yaaa evet 2 haftadır hissediyodum ama özellikle son birkaç gündür otururken bile hissediyorum. Pıt pıtlıyo arada varlığını hatırlatıyor bana. İnanılmaz güzel bir duygu 🥰 Ben zayıfım şuan 49 kgyum. Belki ondan erken hissetmişimdir. Normalde ilk gebeliklerde 20.haftadan sonra hissediliyomuş ama 😉

Yaaa evet 2 haftadır hissediyodum ama özellikle son birkaç gündür otururken bile hissediyorum. Pıt pıtlıyo arada varlığını hatırlatıyor bana. İnanılmaz güzel bir duygu 🥰 Ben zayıfım şuan 49 kgyum. Belki ondan erken hissetmişimdir. Normalde ilk gebeliklerde 20.haftadan sonra hissediliyomuş ama 😉
canım bendede pıt pıt Bayadır hissediyorum ama doktorum gaz dedi anca 1.5 haftaya hissedeceğimi söyledi ama ben ısrarla bebeğimin tekmeleri olduğuna inanıyorum 😁😍bende çok kilolu değilim ama senin kadarda zayıf değilim 60 kg oldum suan😁bu arada 4 lü testimizde temiz çıktı 18 Nisan detaylı için çağırdı doktorum

Allah razı olsun cnm ya ne kdar rahatladım bı bebegımı kaybettm 22haftalık korkum cok fazla agrıda olunca ara ara cok korktum cnm ya
Benım ılk aylar vardı smdı yıne oldu panık oldum bı soraym ddm
Canım endişelerini anlıyorum ama biz hepimiz tüp bebek hamileleriyiz. Yani hepimiz geçmişte acı tecrübeler edindik , ve endişelerimizi yeni yeni atıyoruz.
yazdığın mesajlara baştan beri bi baktım da panik ve korku üzerine. İster istemez beni de etkiliyor mesela bu stresin, eminim bebeklerine de yansıyordur. Seni anlıyorum ama hepimiz öyle acı tecrübeler geçirdik ve birbirimizi streslemenin bi kazancı yok. Söyleyebileceğimiz en iyi şey şüphen varsa doktorunu ara olacak. O yüzden paniğini buraya yansıtmadan lütfen endişeliysen doktorunla görüş önce..
Buraya bu saatten sonra güzel şeyler paylaşmak için geçtik, hepimiz artık 4 ayın üstündeyiz, tabii ki her an herşey olabilir ama Allah’a emanetiz hepimiz.. rabbim hepimizin sağlıkla kucağımıza almasını nasip etsin.
beni sakın yanlış anlama ama şimdi sesin mesajlarından sonra taktım mesela kaç kişi erken doğum yapmış bebek kaç haftada Yaşar, kasık ağrısı onun sebebi mi filan araştırırken buldum kendimi ..
birbirimizi pozitif yönde motive edelim, tıbbi bir şüphedeysek vakit kaybetmeden doktorlarımızla iletişime geçelim :)

Canım endişelerini anlıyorum ama biz hepimiz tüp bebek hamileleriyiz. Yani hepimiz geçmişte acı tecrübeler edindik , ve endişelerimizi yeni yeni atıyoruz.
yazdığın mesajlara baştan beri bi baktım da panik ve korku üzerine. İster istemez beni de etkiliyor mesela bu stresin, eminim bebeklerine de yansıyordur. Seni anlıyorum ama hepimiz öyle acı tecrübeler geçirdik ve birbirimizi streslemenin bi kazancı yok. Söyleyebileceğimiz en iyi şey şüphen varsa doktorunu ara olacak. O yüzden paniğini buraya yansıtmadan lütfen endişeliysen doktorunla görüş önce..
Buraya bu saatten sonra güzel şeyler paylaşmak için geçtik, hepimiz artık 4 ayın üstündeyiz, tabii ki her an herşey olabilir ama Allah’a emanetiz hepimiz.. rabbim hepimizin sağlıkla kucağımıza almasını nasip etsin.
beni sakın yanlış anlama ama şimdi sesin mesajlarından sonra taktım mesela kaç kişi erken doğum yapmış bebek kaç haftada Yaşar, kasık ağrısı onun sebebi mi filan araştırırken buldum kendimi ..
birbirimizi pozitif yönde motive edelim, tıbbi bir şüphedeysek vakit kaybetmeden doktorlarımızla iletişime geçelim :)
Yanı benım yasadıklarım kolay deıl atlatamadım yasadıklarımın etkısını bende kotu etkılemek ıstemem kımseyı tabıkı ama bende yasayanlar olara tup bebek ımız annelerının belırtılerını sordum ben kaybımda ne agrı ne bısey hıcbısey hssetmedım kontrole gttım onla karsılastm kotu etkılemek ıstemem kusura bakma kotu etkıledıysem nıyetım kimseyı etkılemek deıl dertlesmek dedgın gbı destek olmak ınsan bazı seylerı yasayınca etkısınden kurtulamıyo

M Mnkfasulyem çok geçmiş olsun canım bende dünden beri biraz taktım bu konuya neden olur erken doğum bebek kaybı diye baya arastırdım ister istemez bende etkilendim ama hepimizin ne yazıkki acı tecrübeleri var bukadarını görmek bile bize mucize bende hala stres yasıyorum acaba duruyormu evladım diye cünkü çoğu kişiden duydum ne kanama ne ağrı ne sızı yasamayıp bebeği karnında ondan kopan ama bunu sanırım doğum gerceklesesiye yasayacagız annelik iç güdüsü Allah bu sefer bize acılarını yasatmasın sağlıcakla kucağımıza alalım inşallah 🤲🤲😔hamileliğimizin balayını yasıyoruz keyfini çıkaralım 🤰🤰🥰hayırlı huzurlu bebişli göbüşlü günler🤰🤰

Bana da bir arkadaşım tüp bebeğini 4,5 aylıkken kaybettiğini söylemişti. Gün sayıyorum istemeden zaman hızla aksın diye. Biz zaten pimpirikli anneyiz. Teslim olup kendimizi dinlemeyi bırakmalıyız bence. Bebeği maalesef 4-5-6-8 aylıkken karnında ölen tonlarca kişi var genetiğe yolluyorlar hiçbir şey çıkmıyor. Hiçbir belirtisi de olmuyor. Yani Rabbim yaşatmayınca yaşatmıyor. Dua etmemiz lazım bol bol kendi kendimizi iyi etmemiz lazım. Bir de her türlü şeyi doktorumuza sormak taraftarıyım. Açıkcası burdan edindiğim bilgiye güvenmem. Güvenmemeliyiz de... Biz tonlarca para verip tüp bebek yaptırdık doktora msj atabiliriz hadi onun numarası yok asistanına atarız çekinmemeliyiz bence. Benim doktorum sağolsun whatsapp dan her sorumu cevaplar.
Bugün hamile taytım ve tshirtüm geldi çok mutluyum 😍

Bana da bir arkadaşım tüp bebeğini 4,5 aylıkken kaybettiğini söylemişti. Gün sayıyorum istemeden zaman hızla aksın diye. Biz zaten pimpirikli anneyiz. Teslim olup kendimizi dinlemeyi bırakmalıyız bence. Bebeği maalesef 4-5-6-8 aylıkken karnında ölen tonlarca kişi var genetiğe yolluyorlar hiçbir şey çıkmıyor. Hiçbir belirtisi de olmuyor. Yani Rabbim yaşatmayınca yaşatmıyor. Dua etmemiz lazım bol bol kendi kendimizi iyi etmemiz lazım. Bir de her türlü şeyi doktorumuza sormak taraftarıyım. Açıkcası burdan edindiğim bilgiye güvenmem. Güvenmemeliyiz de... Biz tonlarca para verip tüp bebek yaptırdık doktora msj atabiliriz hadi onun numarası yok asistanına atarız çekinmemeliyiz bence. Benim doktorum sağolsun whatsapp dan her sorumu cevaplar.
güle güle kullan canım defakto tek tek vermiş kargoları bir tek pantalonum geldi simdilik benimde.... onunda yüzünü görmeden eşim hemen makinaya atmış 😁🤣

Açıkçası bu konuda sana katılıyorum,ben de iki gün önce akinti tarzı bir şey yaşadım hemen doktoruma ulastim,doktor zaten gerekli bilgiyi veriyor,buraya ya da aktif oldugum Ağustos anneleri gurubuna sormadım bile...bazı konuları elbetteki sorabiliriz ama sürekli panik halinde olmanın da kimseye faydası yok,hele bizim gibi tüp bebekle hamile kalmış olanlar için..Bir de biz ne yaparsak yapalım her şey olacağına varıyor rabbim güzel kaderler yazmış olsun

Hamile kıyafetleri çok rahatmış yalnız :) bende Türkiye seyahatim iptal olunca internetten aldım tayt, eşofman altı sütyen ve pijama :)
Çok güzel :) sanki giyince karnım daha çok çıktı gibi geliyor :)

Aynen yaşayacak ömrü varsa yaşar ama anne yüreği bunu bilsekte telaş yapmaktan kendimizi alamıyoruz benim bebeğimin 36 haftalıkken kalbi durdu hiç bişey yokken ve bi sebep söyleyemediler bile Allaha dua etmekten nasip istemekten başka elden bişey gelmez

Hamile kıyafetleri çok rahatmış yalnız :) bende Türkiye seyahatim iptal olunca internetten aldım tayt, eşofman altı sütyen ve pijama :)
Çok güzel :) sanki giyince karnım daha çok çıktı gibi geliyor :)
Ayyy ne güzel ya ben bulamadım Bi tayt bile pantalonla 2 tişört aldım bilmediğim yerdende cesaret edemedim hep hayalimdi herseyi görerek almak ne heves ederdim hiç birseye hevesim j kalmadı yeterki şu koronan illeti bitsin de evlatlarımıza bari gezerek görerek alsak🙄🤔😔❤️🤰

kızlar kızlar günaydın hamile taytı alıp memnun kalanlar hangi marka aldınız çok ince içi belli etmeyen olsun istiyorum nette yorumlara bakıp alayım dedim ama net yorum yok defakto da beden kalmamıştı alamadım varmı internetten alan memnun kalan 😁

kızlar kızlar günaydın hamile taytı alıp memnun kalanlar hangi marka aldınız çok ince içi belli etmeyen olsun istiyorum nette yorumlara bakıp alayım dedim ama net yorum yok defakto da beden kalmamıştı alamadım varmı internetten alan memnun kalan 😁
Günaydııııın güzel bir gün olsun hepimize. Canım benimde defactodan aldığım biraz naylonumsu ve kalın kumaş geldi. Kışlık yani. O yüzden dün trendyoldan bakındım yorumları falan okudum IŞŞIL diye bir marka var %97 pamuk yazıyor içeriği. Tabi gözümle görmedim ama iyi duruyor gibi geldi.

X