Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Kızlar çantaya koymak için hangi pişik kremini aldınız. Sipariş vereyim dedim. Mustela düşündüm ben ama. Şampuanı da onu istiyorum çok mu çeşit var? Yenidoğan yazması yeterli herhalde?

Kızlar çantaya koymak için hangi pişik kremini aldınız. Sipariş vereyim dedim. Mustela düşündüm ben ama. Şampuanı da onu istiyorum çok mu çeşit var? Yenidoğan yazması yeterli herhalde?
Ben mustelanin setini aldım,şampuan,pişik kremi,vücut jeli.yorumlari güzel ama kullanmadan bilinmez tabiki.

Kızlar hastaneye yattım ; ufaklık biraz korkuttu sancı oldu , rahim ağzı 1,5cme inmiş , NSTye bağladılar bir sıkıntı yok şimdilik cok sükür ... iki şey için özellikle yazdım :
1- kendinizi fiziken ve ruhen sakın yormayın
2- çantanız hazır olsun 😅😅😅
Elbisemle yatıyorum su an 🙃
İnsallah 1-2 güne yollarlar ... biraz daha sıksa dişini sıpa.....
Geçmiş olsun. Umarım hemen gelmeye kalkmaz ufaklık 👶

Az kalmış işin canım, biter tez zamanda. Ya bebek hediyesi için fikriniz var mı? Çikolatanın yanında anı olarak ne yaptırsak?
Ben bunları yaptırdım
E7628A8B-B66C-4E67-B8E2-D8BFB95B0DC5.jpeg

Kızlar hastaneye yattım ; ufaklık biraz korkuttu sancı oldu , rahim ağzı 1,5cme inmiş , NSTye bağladılar bir sıkıntı yok şimdilik cok sükür ... iki şey için özellikle yazdım :
Geçmiş olsun şuan nasılsın? Dinlenmek gerçekten önemli, benimki de çok aşağıya inmiş artık dünden beri yatıyorum. kalksam sanki çıkacak gibi 😧 hayırlısıyla vaktinde doğsunlar inşallah

Çok geçmiş olsun aman bebişin biraz daha dayansın sende çok dikkat et kendine az kaldı evet ama biraz daha vakitleri var gibi
Progestana devam ediyormuydun sanki öyle hatırlıyorum doğuma kadar doktor her gün 1 tane demişti ona rağmen 1,5 cm e mi inmiş 🙄
Bundan sonra hazırlıklı olmalıyız evet şimdi senden sonra daha bi panik yaptım ☺️

Çok geçmiş olsun ufaklık az daha sabretsin sabırsızlanıyor sanırım 🐣 Dediğin gibi biraz yatırıp dinlendirip çıkartırlar güzel haberlerini bekliyoruz 😇

canım bende mustela aldım ama ekstra sudokrem de aldım neolur ne olmaz diye bu arada doğum işini haftaya konusacağız biz🙃

Ayy çok geçmiş olsun canım 🙏🏼 Her şey yolunda gitsin inşallah ve biraz daha beklesin bebişimiz 💓

çok geçmiş olsun canım sağlıklı haberlerini bekliyoruz ❤️

Kızlar hepinize tek tek teşekkür ederim , iyi ki varsınız, bu sıkıntılı uzun yolda sayenizde hiç yalnız hissetmedim 😍
Söyle ki ben ikinci trimesterin özellikle son kısmını biraz fazla rahat geçirdim ilk 3 ay kendimi o kadar sıktıktan sonra , sanırım bunun etkisi oldu ve biraz saldım kendim de sona doğru , resmî dairede halletmem gereken birkaç iş vardı ve eşim babam yanımda olup erkek olarak yorulup bunalmalarına rağmen ben de onlarla devam ettim ama bir yerde pes ettim ama eve girdiğimde çoktan varım vardı yani ... hayır işin asıl ilginç kısmı benim bebek hareketleri zannettiğim bazı hareketler sancıymış aslında nerdeyse 1 haftadır varmış , gece geç saat olduğu icin takip eden arkadaşıma değil çalıştığım yere gitmiştim onlar da sağolsunlar cok yardımcı oldular ama arkadasım da kızdı niye bana gelmedin diye ....
İkinci hatam da M Mavi-okyanus ; 1-2 haftadır o yek doz progesteronu düzenli kullanmadım :KK43: halbuki önceki kontrollerimden birinde arkadasım rahim ağzı icin koruyucu olduğunu da söylemişti İvf doktorum dısında da :KK43:

Gelelim tedaviye ;
Açıkçası 34. Hafta post-preterme yakın ; yani erken Doğumun sonuna doğru , sınır gibi ... o yüzden Doğumu durdurmak yerine Doğuma hazırlıyorlar bebeği ve bekliyorlar - akciğer geliştirici iğne yapıldı bana.... o da şekeri iyice coşturdu
Sonra bol miktarda NST bağladılar , ilkinde 1 adet kasılma çıktı ... sonrasındakilerde ciddi bir kasılma yok dediler ....
Yine de 2 büyük sorun var - erken Doğum tehditi ve şeker problemi devam ediyor ... ama tedavi namına birşey olmadığı için oradaki doktorumla da konuşup imza verip(bu rutin bir prosedür; yoldan bile dönebiliyorsun sonucta) çıktım .... simdi 3-4 hafta hiç kımıldamayacağım aynı ilk 3 ay olduğu gibi .... kendi doktorum proluton iğne önerdi yine de onu yaptım , simdi bekleyişteyiz .... eğer bu kasılmalar düzenli olursa o zaman Doğum başlamış demek oluyor ... evde de su oyuncak gibi olan doppler cihazlarından var onunla kalbini dinliyorum ; tabi bir NST değil çünkü NSTde kalp atışına eşlik eden kasılmalar ve aralarındaki ilişki bakılıyor ... ama evde yapılacaklar bu kadar .... hastanede ekstradan sancı olursa NST bağlayacaklardı .... açıkçası şikayetim de hafifleyince eve geldim .... bundan sonra her hafta kontrol .... erken gelmek isterse de yapacak birsey yok 🤷🏻‍♀️
Doğum özellikle bu haftalarda cok da kontrol edilebilir bir süreç olmuyor başladığı anda
Ama istirahatin önemli olduğunu düşünüyorum ... bugün çıkmadan önce 2,4 cm idi uzunluk (kasılma olunca kısalıyormuş).... Doğum icin diğer 2 önemli parametre olan açılma ve düzenli aralıklarla gelen kasılma yok şimdilik ... ben de evde mumya gibi oturuyorum ... bakalım zaman ne gösterecek 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

X