Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Biz de bugün kontrole gittik. 26ağustos a sezeryan randevusunu yazdı doktorum. Herşey güzel ilerliyomuş. Yavaştan heyecanlar başladı. İnşallah hiç bir sıkıntı olmadan atlatırız bu süreci de hepimiz ❤
Transfer tarihi olarak baktım da aramızda 4 gün var 😄 Allah’ımm çok yaklaşmış tarih o zaman benim doktor da ay sonu alalım, der. 30 Ağustos’ta ben 38+3 oluyorum

Bence hem diş doktoruna hem de tüp bebek doktoruna danışmalısın canım, çünkü gebe kalırsan ilaç kullanman da riskli olabilir. En iyi doktorlar bilir
Haklisin canim..suan ilac tedavisindeyim..tup bebek icin..randevu alamadim..dis doktorundan..malum pandemiden dolayi.hastaneler yogun..devleti denedim devletten almak zor..ozel muayeneyi denedim..onlardaa eylulden once veremeyiz dediler..en son baskent hastanesinden aldim randevu..onuda 7 eylule verder durumumu anlatmama ragmen..normal dis doktoru olsa sorun degilde cene cerrahi olmasi lazim.dis doktoruna gittim zaten onlar alamiyomus baya bi sikinti oldu...yoksa suan deseler aldircam ama.elim kolum bagli kaldi birasda..

Haklisin canim..suan ilac tedavisindeyim..tup bebek icin..randevu alamadim..dis doktorundan..malum pandemiden dolayi.hastaneler yogun..devleti denedim devletten almak zor..ozel muayeneyi denedim..onlardaa eylulden once veremeyiz dediler..en son baskent hastanesinden aldim randevu..onuda 7 eylule verder durumumu anlatmama ragmen..normal dis doktoru olsa sorun degilde cene cerrahi olmasi lazim.dis doktoruna gittim zaten onlar alamiyomus baya bi sikinti oldu...yoksa suan deseler aldircam ama.elim kolum bagli kaldi birasda..
Benimde gömülü 20lik dişlerim var kaç senedir cesaret edip aldırmadım. Arada bi ağrı yaşıyordum, ama hamilelikte çok şükür hiç ağrım olmadı. Hamileliğe denk gelmezse aldırmanız iyi olur tabi, öbür türlü antibiyotik falan sıkıntı olabilir. İnşallah tedaviniz de olumlu sonuçlanır

Benimde gömülü 20lik dişlerim var kaç senedir cesaret edip aldırmadım. Arada bi ağrı yaşıyordum, ama hamilelikte çok şükür hiç ağrım olmadı. Hamileliğe denk gelmezse aldırmanız iyi olur tabi, öbür türlü antibiyotik falan sıkıntı olabilir. İnşallah tedaviniz de olumlu sonuçlanır
Ya kuzum benim pandemide baya bi agridi..antibiyotiklerle idare etmistim..sonrasindada haziranda tup bebek tedavim oldu..negatifle sonuclanan yaptiramadim..sonrasindada acik degil diye biliyodumm..sadece acil olan durumlarda bakiliyo diye biliyodum..meger tedaviler baslamis..cok gec kaldim..nese insallah tedaviye denk gelmez..daha oncesinde alinir..

Peki canim mudehale edilemiyomuu..oyle bir zmana denk geldi ki.bu pandemi mahvetti..7 eylule randevu aldim ..fakat tedavi daha once baslayabilir..nasil peki idare ediyosun..

Tedaviye başlayacak doktor aslında daha iyi cevap verir ama ben de hamileliğimin 4. Ayından Şu geçtiğimiz haftaya (9.aya) kadar diş tedavisi gördüm. Genelde ilk 3 ay antibiyotik vs kullanılmıyor sonraki 3-5 ay kullanabiliyorsun.

Kızlar bu aralar bebeğin hareketlerde azalma yaşayan var mı? Tekmeler tokatlar olmuyor pek bende artık. Arada kıpırdanmalar ve karında sertleşmeler oluyor

Kızlar bu aralar bebeğin hareketlerde azalma yaşayan var mı? Tekmeler tokatlar olmuyor pek bende artık. Arada kıpırdanmalar ve karında sertleşmeler oluyor
Evet aynen öyle hareketler artık. Hem büyüdüler ve yerleri daraldı hem kafaları aşağıda. Belki kanala girmeye bile başladılar yavaştan. Genelde bölgesel sertleşme ve kıvrılma hareketleri hissediyorum. Dalgalanmalarda gözle görülür şekilde😍

Evet aynen öyle hareketler artık. Hem büyüdüler ve yerleri daraldı hem kafaları aşağıda. Belki kanala girmeye bile başladılar yavaştan. Genelde bölgesel sertleşme ve kıvrılma hareketleri hissediyorum. Dalgalanmalarda gözle görülür şekilde😍
Benimki dönmedi hala 🤷‍♀️ Resmen midemde yaşıyor çocuk 😂😂

Kızlar sizin bebişlerin hareketleri
Evet canım bende aynı şeyleri düşünüyorum azaldı hareketleri artık sert hareketleri yok sadece dalgalanma şeklinde önceden hopbidi hopbidiydi resmen yarın 37.hafta kontrolüm var sorucam doktora insan korkuyor bakalım hem doğum tarihide alıcaz inşallah ☺️

Biz de bugün kontrole gittik. 26ağustos a sezeryan randevusunu yazdı doktorum. Herşey güzel ilerliyomuş. Yavaştan heyecanlar başladı. İnşallah hiç bir sıkıntı olmadan atlatırız bu süreci de hepimiz ❤
Çok heyecanlı bende yarını iple çekiyorum banada yarın tarih verecek bakalım
İnşallah sıkıntısız ilerler herşey canım amin 😘

aynen canım o sert tekmeler yerini sertleşmelere dönmelere gerinmelere bıraktı 🥰❤️o gerindikçe içim bir hoş oluyor mide bulantısı oluyor minicik ayağını dayıyor çıkıntı olunca çok hosuma gidiyor hemen seviyorum 🥰🐥

Ya cok tesekkur ederim insallah..benimkisi dogmamis cocuga don bicmek birasda..ama yinede sormak istedim..insallah sizde saglicakla kucaginiza alirsiniz bebisinizi..peki bu sekidleki tedavide riak var dedimi doktorunuz..yani bebise zarrali bi durum olabiluyomuymus..dis tedavisinde..
Benim bildiğim ilk 3 ay müdahale edilmiyor dişe, gebeliğin 3. Ayından sonra doktor kontrolüyle karar veriliyor.
sen de tüp bebek doktoruna danış, riskli birşey olacaksa tedavini 1 ay sonra başlat, geç olsun güç olmasın

Beeeennn 🤣
Benimki de büyüdü, kafası iyice Aşağı basıyor artık.. delidolu tekmelerinden ziyade, gerinme ayağını ittirme, döndürme şeklinde hissediyorum..
Eğer hareketlerinin azlığından şüphelenirsem tatlı birşeyler yiyip sol yanıma uzanıyorum. 1,5 saat içinde 10 hareket hissediyor muyum diye bakıyorum. Eğer bi şekilde kıpırtı hissediyorsam tamam kızım evham yapma herşey yolunda diyorum 🤣🤣🤣
Allah sağlıkla birimde kucaklarımıza aldırsın, çooook heyecanlanıyorum artık, Allah’a şükür bugünleri gördük, daha iyi günler görelim inşallah :)

Kızlar selam !!!!!
Biraz zorlu günler geçirdim (dipnot hala doğurmadım; diren oğlum modundayız)

Hastaneden çıktıktan sonra evde pek de hareket etmeden yattım .... 1,5 cm kasılma yüzündenmiş, yani aslında normal zamanda bir 2,5 cm rahimağzı ... ama artık pek de önemi yok🤷🏻‍♀️ Niye derseniz Tüm doktorların dediği Doğum zaten başlarsa durdurulabilen bir süreç degil - yani başlarsa da başladın modunda bu haftadan sonra kadındogum doktorları ... zaten o yatışta ciğer geliştirici yapıldı ....

Tam rahim ağzı önemli değil şekeri de kontrol altına aldık derken (biraz geç oldu 🙄 ama çözdük , gece yatmadan önce küçücük 2-3 bisküvi atıyorum ağzıma, uykudaki şeker düsüklüğünü engelliyor, sabah da tekrar yükselmemiş oluyor) bu sefer de sıvımız azalmaya başladı :KK43: nino5585 nino5585 senin de başına birebir aynı şey geldi sanırım ? Yani hem rahimagzı kısalması hem su azalması ? Bizim aramızda da 1 gün vardı , sana gün verdi mi doktorun ?

Biz önceleri 29u diye konuşmuştuk .... bu hafta bir anda 17si olabilir dedi (37+0 oluyor) tabi elimiz ayağımız birbirine dolaştı ... neyseki Cuma kayınvalidem gelmişti ve biz 2 günde çantayı ve ilk 3 ay giyeceği herseyi hallettik ... yarın ve çarşamba da hastane süslerini vs halledecegiz... yine de gönlümden geçen 24ü ama kararı ufaklıklar verecek :) bu saatten sonra acil gelme ihtimali de var ama insallah öyle olmaz ... yine de çantam hazır 😅

Bir de 9 ay boyunca burnu akmayan ben dünden beri boğaz ağrısı ve kırıklıkla uğraşıyorum :KK43:((( yazın , hamile , kilolu ve hasta olmak zormuş ... yine de bugünlere de şükür (kendime not: ikinciyi yaza denk getirme 😶)

Kızlar selam !!!!!
Biraz zorlu günler geçirdim (dipnot hala doğurmadım; diren oğlum modundayız)

Hastaneden çıktıktan sonra evde pek de hareket etmeden yattım .... 1,5 cm kasılma yüzündenmiş, yani aslında normal zamanda bir 2,5 cm rahimağzı ... ama artık pek de önemi yok🤷🏻‍♀️ Niye derseniz Tüm doktorların dediği Doğum zaten başlarsa durdurulabilen bir süreç degil - yani başlarsa da başladın modunda bu haftadan sonra kadındogum doktorları ... zaten o yatışta ciğer geliştirici yapıldı ....

Tam rahim ağzı önemli değil şekeri de kontrol altına aldık derken (biraz geç oldu 🙄 ama çözdük , gece yatmadan önce küçücük 2-3 bisküvi atıyorum ağzıma, uykudaki şeker düsüklüğünü engelliyor, sabah da tekrar yükselmemiş oluyor) bu sefer de sıvımız azalmaya başladı :KK43: nino5585 nino5585 senin de başına birebir aynı şey geldi sanırım ? Yani hem rahimagzı kısalması hem su azalması ? Bizim aramızda da 1 gün vardı , sana gün verdi mi doktorun ?

Biz önceleri 29u diye konuşmuştuk .... bu hafta bir anda 17si olabilir dedi (37+0 oluyor) tabi elimiz ayağımız birbirine dolaştı ... neyseki Cuma kayınvalidem gelmişti ve biz 2 günde çantayı ve ilk 3 ay giyeceği herseyi hallettik ... yarın ve çarşamba da hastane süslerini vs halledecegiz... yine de gönlümden geçen 24ü ama kararı ufaklıklar verecek :) bu saatten sonra acil gelme ihtimali de var ama insallah öyle olmaz ... yine de çantam hazır 😅

Bir de 9 ay boyunca burnu akmayan ben dünden beri boğaz ağrısı ve kırıklıkla uğraşıyorum :KK43:((( yazın , hamile , kilolu ve hasta olmak zormuş ... yine de bugünlere de şükür (kendime not: ikinciyi yaza denk getirme 😶)

Çok geçmiş olsun 🌺 covid değilsindir ya herhalde 🙄 dr kontrolleri sıklaştırmadı mı?
bir de boşver gelsinler ya artık ben de çok zorlanıyorum hem kilo hem bir türlü dönmeyen bebek bir de su azlığı vs risk olacaksa gelsin bir an önce diye bakıyorum... 28i diye konuştuk ama biz de yarın kontrole gideceğiz bakalım ne diyecek...

Ya cok tesekkur ederim insallah..benimkisi dogmamis cocuga don bicmek birasda..ama yinede sormak istedim..insallah sizde saglicakla kucaginiza alirsiniz bebisinizi..peki bu sekidleki tedavide riak var dedimi doktorunuz..yani bebise zarrali bi durum olabiluyomuymus..dis tedavisinde..
Sadece ilk üç ay sakıncalı olabiliyor diye biliyorum ben röntgen, uyuşturmada kullanılan anestezik maddeden vs. ama tabiki en iyisini doktorunuz bilir.

X