Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Arkadaşlar günaydın. Dün sezeryan doğum yaptım. Bebeğim küvezde şu an henüz göremedim ama durumu iyi. Darısı başınıza
Gözünüz aydın,sizinde benim gibi sanirim yüksek tansiyona bağlı alındı,37 haftayı geçtiği için sıkıntı olmaz hiç merak etmeyin,benim kizimi da yatiracaklar galiba sariligi yükselmis😔

Ben pek faydasını göremedim yinede bitirdim bir kutu 😃 Ne zaman ki rezene ve bestlak isimli bir damlaya başlayıp su içimini 2 litreden 3 e çıkardım direk farkı gördüm. Ben 2 saatte bir sağım yapıyorum emzirirken 10 dakikada uyudukları için pek başarılı olamıyorlar. Yinede unutmamaları için zorluyorum anneyi 🙂 Unutmadan biberon için hala kararsız kalıp almayanlar için lansinoh markayı öneririm çok memnun kaldık. Aventi deneyimlemedik onuda önerenler çok fazla.
Canım sen mama veriyor musun bebislere?

Gözünüz aydın,sizinde benim gibi sanirim yüksek tansiyona bağlı alındı,37 haftayı geçtiği için sıkıntı olmaz hiç merak etmeyin,benim kizimi da yatiracaklar galiba sariligi yükselmis😔
Evet perşembe günü ne olduysa oldu. Tansiyonumun yükseldiğini öğrendim ve doktor hemen yatırdı. Pazarteside doğum gerçekleşti. Kızımı gördüm az önce babası ile birlikte, bir hafta yatacakmış kızım. Bende süt yapıcı gıdalar almaya çalışıyorum. Meme masajı, sıcak uygulama falan. Duş aldıkça daha Da iyi olacaktır. Henüz süt vermedim. İstemediler. Yutkunma problemi olduğu için. Bebek hafta olarak geri biraz benim.

Evet perşembe günü ne olduysa oldu. Tansiyonumun yükseldiğini öğrendim ve doktor hemen yatırdı. Pazarteside doğum gerçekleşti. Kızımı gördüm az önce babası ile birlikte, bir hafta yatacakmış kızım. Bende süt yapıcı gıdalar almaya çalışıyorum. Meme masajı, sıcak uygulama falan. Duş aldıkça daha Da iyi olacaktır. Henüz süt vermedim. İstemediler. Yutkunma problemi olduğu için. Bebek hafta olarak geri biraz benim.

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah en kısa zamanda 🙏
Nasıl geri çıktı canım kilo olarak mı? Ne kadar geriydi? Benimki de boy iyi ama göbekle kafa çevresi 1 hafta geri çıkıyor dr bi sorun olarak görmüyor ama beni tedirgin etmeye yetiyor

Cok teşekkür ederim 😃 tansiyon iyi cok sükür , sanırım bizimki içerde sıkıldı artık ... dün annemle gittim , su az olduğu icin 2günde 1 çağırdı arkadaşım.... eliyle kordonu sanki yüzünden itiyor gibiydi ; sıkıntılı olacak bu cocuk diyor annem 🤣
Havlu koymayı unuttum doğru 😅 bir de su emzirme çayına başlayabilirim gerçekten , tadı fena degil .... ama mühendisinoğluna bakmadan almıştım , keşke baksaymışım ... simdi yüzdesini tam hatırlamıyorum da böyle nerdeyse %95 şeker gibi birsey :KK43: bir de salak gibi 4 kutu aldım ucuzlukta diye , sözde en iyi emzirme çaylarından , ama sanırım en iyisi doğal olan şeyler ; hurma, incir vs ...
[/QUOTE]
bende hipp marka almıştım e bebekten alışveriş yaparken türk aklı işte aldıktan sonra yorumları okudum 😀. Kullananlar bebekte gaz yaptığını yazmışlar.seker oranını hiç bilmiyorum henüz elime ulaşmadı. Aktarlarda ot karışımı oluyormuş. Herhalde anason rezene kimyon vs var şekersiz belki onlar olabilir .Ben açıkçası sezeryen sonrası çok ağrım olmazsa sütüm gelir diye düşünüyorum. Ama ağrım çok olursa toparlanmak zaman alabilir.Ertesi gün sünnet olacak kan şekeri düşmesin diye mecburen mama vereceğim .

Ya bence emzirme çayları bebek endüstrisinin abarttığını düşündüğüm şeylerden. hastanede biz en güzel süt artırıcı su diyoduk danışmanlık yaparken. Fazla şeker kilo yapar süt değil. Beslenmeye tabiki dikkat edicez emzirme sürecinde o çok önemli aynı hamilelikteki gibi. Ama en önemlisi bol su tüketmek. Büyük konuşmayayım da emzirme çaylarından almadım almayı da düşünmüyorum
Bence de gerek kalmaz ben sadece süt hemen gelsin diye ne yapabiliriz diye öncesi için aklımdan geçen alternatifleri yazdım. Sezeryen de hemen süt gelmiyormuş çok az kişide süt salınımı hemen oluyormuş. Danışmanlık yaptığın zamanlarda en çok neye şahit oldun biraz bilgi verebilir misin

Veriyorum canım günde 2 kez mama gerisini süt veriyorum şu anlık genelde 2buçuk ile 3 saat arasında acıkıyorlar içtikleri cc arttıkça sütte yetmiyor haliyle.
Benim kızım üç günlük oldu,düşük ağırlıklı doğduğu ve şekeri sınırda olduğu için iki saatte bir 30 cc mama bir bucuk saatte de emzirme,mama vermeden yarım saat önce emziriyorum,sonra mama veriyoruz sizin mama vermeniz daha azmis bakalım benim minnakta toparlasin sutum daha çok olsun,inşallah hiç gerek kalmaz mamaya

Tam olarak kaç haftalık doğdu bebeğin,benim 37+0 da doğdu ama bebegimin kilosu 33 le falan uyumluydu,tansiyonum zaten 32 den sonra hiç düşmedi,idrar da protein kacagi olmadığı için bekledik en azından organ gelişimi tamamlansin diye,bakalım bizim de sarılık değerimiz biraz yüksek.

Süt konusunda ben ikinci gün duş aldım,bir de bol bol bebeğe tutturdum ufak ufak gelmeye başladı,hiç endişelenme sütun gelir ama mama takviyesi derlerse de bence verebilirsin,biz mama da veriyoruz düşük ağırlıklı doğduğu için emziriyorum da,senin minnakta en kısa zamanda yanında olur inşallah o zamana kadar kendine çok iyi bak,çünkü bebiş geldiğinde kendine ayıracak vaktin olmuyor

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah en kısa zamanda 🙏
Nasıl geri çıktı canım kilo olarak mı? Ne kadar geriydi? Benimki de boy iyi ama göbekle kafa çevresi 1 hafta geri çıkıyor dr bi sorun olarak görmüyor ama beni tedirgin etmeye yetiyor
Hiç tedirgin olup kendini de bebeğini de strese sokma,benim tansiyon probleminden dolayı bebeğim beslenemedi ama senin gibi bir hafta değil,kafa bacak haftasıyla uyumlu göbeği dört hafta geriydi,üç haftaua kadar normal üç haftadan sonra bebek için tehlikeli Allah korusun

Benim kızım üç günlük oldu,düşük ağırlıklı doğduğu ve şekeri sınırda olduğu için iki saatte bir 30 cc mama bir bucuk saatte de emzirme,mama vermeden yarım saat önce emziriyorum,sonra mama veriyoruz sizin mama vermeniz daha azmis bakalım benim minnakta toparlasin sutum daha çok olsun,inşallah hiç gerek kalmaz mamaya
Maşallah kuzucuğa 😍😍 Canım zamanla süt artıyor merak etme sarılık durumunu atlatsın sütün yeter kesinlikle ilk üç gün süt gelmesi bile çok iyi bir şey😊 Bizim 33 günümüz bugün tek artımız sarılıklarını küvözde atlatmaları oldu.

Maşallah kuzucuğa 😍😍 Canım zamanla süt artıyor merak etme sarılık durumunu atlatsın sütün yeter kesinlikle ilk üç gün süt gelmesi bile çok iyi bir şey😊 Bizim 33 günümüz bugün tek artımız sarılıklarını küvözde atlatmaları oldu.
Dus alınca geliyor süt,bir de sanırım bol bol emzirmek ve tabiki doğru teknikle,rabbim o masumların rızkını gönderiyor🤲🤗maşallah kuzucuklara analarının sütü şifa olsun inşallah

Gözünüz aydınnn, Allah sağlıklı uzun ömür vers. Size bağışlasın ❤️❤️🧿🧿
Kızlar benimde sayılı saatlerim kaldı dua edin. stresten mi bilmiyorum bugün hep kasıldı karnım. Bu gece bitse bir an önce.
Haydi Bismillah, yarın güzel haberlerini bekliyoruz 🧿 sağlıkla kavuşun inşaAllah ❤️

X