Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah en kısa zamanda 🙏
Nasıl geri çıktı canım kilo olarak mı? Ne kadar geriydi? Benimki de boy iyi ama göbekle kafa çevresi 1 hafta geri çıkıyor dr bi sorun olarak görmüyor ama beni tedirgin etmeye yetiyor
Doğumdan bir gün önceki kilosuyla aynı çıktı. Ama bir hafta öncekine göre ölçümlerde gerileme vardı. Gerçi ben tansiyon ve sıvı azalması nedeni ile dört gün takip edilip ameliyata alındım. Sizde sorun yok kesinlikle.

Tam olarak kaç haftalık doğdu bebeğin,benim 37+0 da doğdu ama bebegimin kilosu 33 le falan uyumluydu,tansiyonum zaten 32 den sonra hiç düşmedi,idrar da protein kacagi olmadığı için bekledik en azından organ gelişimi tamamlansin diye,bakalım bizim de sarılık değerimiz biraz yüksek.

Süt konusunda ben ikinci gün duş aldım,bir de bol bol bebeğe tutturdum ufak ufak gelmeye başladı,hiç endişelenme sütun gelir ama mama takviyesi derlerse de bence verebilirsin,biz mama da veriyoruz düşük ağırlıklı doğduğu için emziriyorum da,senin minnakta en kısa zamanda yanında olur inşallah o zamana kadar kendine çok iyi bak,çünkü bebiş geldiğinde kendine ayıracak vaktin olmuyor
Benim 37 yerine 36 haftalık gözüküyor. Son kontrolde anlaşıldı terslik olduğu. Şu an mama veriyorlar serumun yanında ama az az . emme problemi var çünkü. Teşekkür ederim bu arada. Kolaylıklar diliyorum size de.

Ben doğum yaptım kızlar 😃 gece 3te sabahı bekleyemedi kızlarım. çok şükür iyiyiz mucize bunlar gerçekten bakmalara doyamıyorum 🥰
Gözün aydın !!! 2 melek daha geldi dünyaya desene , Allah size ufaklıklarla beraber uzun bir ömür versin 😃😃

Grubun nüfusu kalabalıklaşıyor 😊 ben de kontrole gidiyorum bugün 🙂🙂 tansiyon iyi şeker iyi ; suyu daha cok azalmadıysa 24ünü bekleriz herhalde ...

Ben doğum yaptım kızlar 😃 gece 3te sabahı bekleyemedi kızlarım. çok şükür iyiyiz mucize bunlar gerçekten bakmalara doyamıyorum 🥰
Ayyy bak şu yaramazlara bekleyemediler sabaha 😂 Maşşallah subhanallah Rabbim hayırlı evlat eylesin inşallah. Ne oldu peki sancın mı oldu suyun mu geldi gece acil aldılar?

Ay beni de heyecan sardı ya doğum rüyaları görüyorum. Belimden iğne yapıyorlardı acısını bile hissettim. “Ben vaz geçtim çok acıyor iğne tamamen bayıltın beni korkuyorum” falan diyodum.
akşam bende emzirmeye çalışıyordum yetmiyordu mama vermek için kaşık arıyordum rüyamda sabah kalktım eczaneden mama kaşığı aldım hemen🤣halbuki çaykaşığı koymuşum çantaya birde ağzını acıtır metal olmaz diye çıkarttım silikonları koydum birde fincan koyayım ebe öyle demişti ohhh iyice heyecan bastırdı sanki yarın bana doğum var tekrar tekrar çantayı kontrol ediyorum 😔

akşam bende emzirmeye çalışıyordum yetmiyordu mama vermek için kaşık arıyordum rüyamda sabah kalktım eczaneden mama kaşığı aldım hemen🤣halbuki çaykaşığı koymuşum çantaya birde ağzını acıtır metal olmaz diye çıkarttım silikonları koydum birde fincan koyayım ebe öyle demişti ohhh iyice heyecan bastırdı sanki yarın bana doğum var tekrar tekrar çantayı kontrol ediyorum 😔
Geçen sene arkadaşım doğum yaptığında hemşireler 10 luk şırınga verdiler onunla bekledik çok kolay oldu. Mamayı şırınga alıp sıcak suyun içine koyuyorsun hemen ısınıyor sonra şırınga ile ağzına veriyorsun. Kaşıkla zor olursa aklında 2.bir alternatif olsun

Geçen sene arkadaşım doğum yaptığında hemşireler 10 luk şırınga verdiler onunla bekledik çok kolay oldu. Mamayı şırınga alıp sıcak suyun içine koyuyorsun hemen ısınıyor sonra şırınga ile ağzına veriyorsun. Kaşıkla zor olursa aklında 2.bir alternatif olsun
Bizimde hemşireler şırınga verdiler nasıl besleyecegimizi de gösterdiler,çok kolay oldu,ben de tavsiye ederim

öyle bir kolaylık varsa tabikide daha iyi olur inş gerek kalmaz ama kalırsada aklımda bulunsun vermeseler bile söylerim kaşıkta ne olur ne olmaz çantada bulunsun 👏👏sağol canım

X