Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Şu sıra çok hareket etmiyorlar ki🤔 Bende daha çok sertleşme bir tarafa toplanma var. Arada dalgalanıyor bir de. Çok ağırlaşmış hissediyorum artık. Sonlara yaklaşıyoruz galiba. Bol penyelerimi giyiyordum düne kadar şimdi onlarda dar geliyor. Epey büyüdü karnım
Ben de öyle daha çok hıçkırıkları ve bir kenara toplanmaları dalgalanmaları hissediyorum

biz seninle aynıydık sanki cumartesi bakalım bana ne diyecek gün verir diye düşünüyorum sana doğumla alakalı birsey söyledimi..
Her şey yolunda giderse 38+4, 38+5 gibi alırız, dedi. Ana suyunda azalma olursa ya da bir terslik görürsek her an alabiliriz artık almamızda bir sakınca yok, dedi. Sancı gelirse sancıyı durdurmaya çalışmayız, dedi. Birazda duruma bebek karar verecek,dedi.

Her şey yolunda giderse 38+4, 38+5 gibi alırız, dedi. Ana suyunda azalma olursa ya da bir terslik görürsek her an alabiliriz artık almamızda bir sakınca yok, dedi. Sancı gelirse sancıyı durdurmaya çalışmayız, dedi. Birazda duruma bebek karar verecek,dedi.
Hayırlısı olsun canım sağlıkla gelsin bebişlerimizyarın bende aynı sözleri duyacak mısım gibi hissediyorum çünkü geçen hafta 3 haftam var demişti doktorum hayırlısı artık👏😊

Peki canim mudehale edilemiyomuu..oyle bir zmana denk geldi ki.bu pandemi mahvetti..7 eylule randevu aldim ..fakat tedavi daha once baslayabilir..nasil peki idare ediyosun..
Canim msjini yeni gördüm bana gargara ağrı kesici antibiyotik verdi gecmedi ama sürekli fircaliyorum su içerken delirtiyor beni ama sabretmek zorundayız

Bizim de yarın kontrol. Valla eşime diyorum çantayıda mı alsak yanımıza😅 O da sakın ha daha günü var çıkar aklından doğurmayı diyor. Ama ben kendimi sonlarda hissediyorum. Kaç gündür ayaklarım şiş iyice ağırlaştım.
aynı seyi bende söyledim aynı tepkiyi gördümm🤣🤣
bu arada sezeryan da çatı muayenesi yapmıyorlar değilmiii

Doktor riske girmek istemiyor normal doğuma hele ki bizler için o yüzden hepsi Ağustosta gelecek gibi ☺️
Ya ben normal doğum istiyordum beni korkutuyorlar konustugum kisiler risk alıyorsun sezeryan yaptır diye. Ama sezeryan yapan sorun yaşayan kişiler de var ne yapacağım ben:KK43: doktorum son anlarda belli olur şimdiden kendini sartlama diyor. Ben de illa şu şekilde olsun diye diretmiyorum. Ama böyle akışına bıraktığım tarih almadigim için garipsiyor insanlar beni🤦

Canim msjini yeni gördüm bana gargara ağrı kesici antibiyotik verdi gecmedi ama sürekli fircaliyorum su içerken delirtiyor beni ama sabretmek zorundayız
Kuzusum tesekkur ederim..10 eylul gibi tedavim baslicak..7 eyluldede 20 likler alinacak..yetistirdim..ama kanall felanda olmam lazim o kalacak mecburen..cunki 20 likleri almadan yaomiyrlar..hem ozele gittim hem devlete gittim..ikiside once 20 likler dedi..en azindan 20 liklerden kurtuliyimda..allah izin verirse..cok zorr yaa..cok gecmis olsun..insallah agrisiiz ve saglikli atlatirsin bu sureci..canim..antibiyotik vermiyolar diye biliyodum ben..ama agri neden gecmedi onu anlamadim kuzum.antibiyotikle........gargara o anlik etkiliyo gecici bi cozum..inan marttan beridir cekiyorum..ama bu korona mihabbetinde antibiyotiklerle atlattim bi sekilde..hazirandan sonrada dis bolumlerinin sadece acil olanlari aldigini duymustum..meger tedaviler hazirandan sonra baslamis..ama en azindan dedigim gibi 20 likleri yetistirebilcem cok sukur..🙏🙏

Ya kızlar.... kayınvalidem gelsin diye gün sayıyordum... nazar değdirdim herhalde .... 3 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamıyorduk... ama bu gelişinde herseye müdahale ediyor :KK43:(((((

Yani en son ki olay su , benim dün elimde bulaşık yıkadıgımı da görmesine rağmen , bulaşık deterjanına çamaşır suyu katmış .... ve ben bunu şans eseri farkettim ... geldiginden beri yapıyormuş ... ben evde de böyle yapıyorum demiş eşime ... bu normal mi ?

Ben 9 aydır ilaç bile kullanmadım , krem sürmedim parfüm sürmedim .... bu reva mı simdi ....

Cok üzüldüm .... 1 haftadır ben bulaşıklıktan bardaktan birseyler içiyorum vs ... ne bileyim kullanıyorum yani ...

Ya kızlar.... kayınvalidem gelsin diye gün sayıyordum... nazar değdirdim herhalde .... 3 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamıyorduk... ama bu gelişinde herseye müdahale ediyor :KK43:(((((

Yani en son ki olay su , benim dün elimde bulaşık yıkadıgımı da görmesine rağmen , bulaşık deterjanına çamaşır suyu katmış .... ve ben bunu şans eseri farkettim ... geldiginden beri yapıyormuş ... ben evde de böyle yapıyorum demiş eşime ... bu normal mi ?

Ben 9 aydır ilaç bile kullanmadım , krem sürmedim parfüm sürmedim .... bu reva mı simdi ....

Cok üzüldüm .... 1 haftadır ben bulaşıklıktan bardaktan birseyler içiyorum vs ... ne bileyim kullanıyorum yani ...
Bence senin kadar ince düşünmediği içindir sonuçta bizler özel olarak uğraştık bebek için insanlar yatak odasında o işi hemen hallediveriyorlar 😀. Seninle aynı pencereden bakmaya bilir çok gerilemeye çalış senin için özel günler olacak bebeğini kucağına aldığın anlar diğerleri için çok akılda kalacak günler değil o nedenle herkese herşeye rain keyifli olacağına dair kendine söz ver .ileride hatirlayacagin bu anılar olsun

Ya ben normal doğum istiyordum beni korkutuyorlar konustugum kisiler risk alıyorsun sezeryan yaptır diye. Ama sezeryan yapan sorun yaşayan kişiler de var ne yapacağım ben:KK43: doktorum son anlarda belli olur şimdiden kendini sartlama diyor. Ben de illa şu şekilde olsun diye diretmiyorum. Ama böyle akışına bıraktığım tarih almadigim için garipsiyor insanlar beni🤦
Her şeyin en doğalıdır en güzeli. Ben gittiğim doktor “tüp bebek yaptırmış olsan da her şey yolunda gidiyorsa sen artık normal bir gebesin farkın yok” demişti. Ben başka sağlık sorunlarım nedeniyle sezaryen yaptırmak zorundayım. Ama olmasaydı da normal doğumdan korkabilirdim. Bilemiyorum ne yapardım. Bunun kararını en iyi sne verirsin, birkaç doktor videosu falan izle kaan kocatepenin güzel videoları var. Hayırlısı olsun. Sağlıkla gelsinler de doğum şekli önemli değil ☺️

Ya boşver o kadar takılma bence. Kendince iyi bir şey yaptığını düşünmüştür “ölsün mikroplar” diye 🤣🤣 o kadarcık çamaşır suyundan da bir şey olmaz. Takılma bunlara. Son zamanlar gergin geçiyor benim de. Ben de hep eşime sarıyorum. Eski günler vs kavga çıkarma modundayım sürekli 😄😄 artık son günler iyice zor herhalde. Ayyy bir de lohusalık var yaaaa Allah yardımcımız olsun 🙈

Bence senin kadar ince düşünmediği içindir sonuçta bizler özel olarak uğraştık bebek için insanlar yatak odasında o işi hemen hallediveriyorlar 😀. Seninle aynı pencereden bakmaya bilir çok gerilemeye çalış senin için özel günler olacak bebeğini kucağına aldığın anlar diğerleri için çok akılda kalacak günler değil o nedenle herkese herşeye rain keyifli olacağına dair kendine söz ver .ileride hatirlayacagin bu anılar olsun
Teşekkür ederim .... zaten cok normal bir ruh halindeydim diyemem 9 aydır olmadığım kadar alıngan hassas takıntılı vs oldum o 2 hafta önceki hastaneye yatış çıkış biraz etkiledi sanırım , ama hep diyorum normalden farklı bir hamilelik yasıyorum , daha önceki kayıp , uğraşlarımız ve endişelerimiz bizi böyle yapıyor ne yazık ki..... dediğin gibi aslında beklenti içinde olmamak lazım anlayış için.... ve kendi gerçekliğini en güzel şekilde yaşamak .... tadını çıkartmak 😃

Ya boşver o kadar takılma bence. Kendince iyi bir şey yaptığını düşünmüştür “ölsün mikroplar” diye 🤣🤣 o kadarcık çamaşır suyundan da bir şey olmaz. Takılma bunlara. Son zamanlar gergin geçiyor benim de. Ben de hep eşime sarıyorum. Eski günler vs kavga çıkarma modundayım sürekli 😄😄 artık son günler iyice zor herhalde. Ayyy bir de lohusalık var yaaaa Allah yardımcımız olsun 🙈
Dur dur eski günlere gelmeyelim simdi 🤣🤣🤣

Son günler .... nerdeyse saat saymaya başlayacağım .... eskiden büyük sınavlara , hayatımdaki büyük günlere böyle sayardım .... yaklaşınca da Günden saate düşerdim 😅😅

Bi ben normal doğuma niyetlendim heralde 🤣 burada da sezeryan tıbbi gereklilik harici yok gerçi .. ben normal mi olacak diye sordum doktora bi tuhaf baktı 🤣 tüp bebekse de normal gebelikten farkı yok şu an dedi 😁 zorunluluk olmadıkça sezeryan yapmıyoruz dedi 😁 hayırlısı artık 💓
Benim doktorum da gidişata göre karar verecek. Öncelik normal doğum kendi gelirse bekleyeceğiz. Riskli bir durum görürse sezeryan. Bakalım bugün ne diyecek görmeye gidiyoruz kızçemizi

X