Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Lansinoh kullanıyorum geçici rahatlatıyor benim yaranın kapanması lazım. Gümüş kapak içinde geç mi kaldım diye düşünüyorum. Mastit geçen hafta oldum zaten şiddetli titreme ateş.çok kötü bişeymiş.mecburen antibiyotik kullandım.

memelyn diye bi göğüs kalkanı var balmumundan.Bir de dr e vitamini kapsülü önermişti hsppı patlstıp göğüs uçlarına sürüyorum. İsmini sonra yazarım ysnomda değil şu an. Bir de lansinph lanolin bunları dönüşümlü uyguladım. Kalkanı da hep tskınca üç güne kurudu kanuk bağlsdı ve soyuldu ve sonra normale döndü

bilgiler için tesekkürler arkadaslar yarın Bi koklayım göbişini koku yoktu ama şu göbek olauo beni daha doğum olmadan geren tek seydi nasıl olacak nasıl düşecek insan korktuğuyla sınanırmış...
gögüs ucu için bende her emzirme den sonra karbonatlı su ile silip arkadan lansinoh sürüyorum bunun haricinde e vicap e vitamin kapsülü e başladım yeni ondan önce kantaron yağı sürdüm ayva çekirdeği denedim hersey emmede bitiyor ama🤗

Canım hayırlı olsun. İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla bebeğini kucağında evine götürürsün ❤ Süte gelince biz bugün 16günlük olduk ve daha iki gündür bebeğime yettiğini hissediyorum. 2.gün başladı benim gelmesi ben yavaş yavaş arttı. Arada mama takviyesi de yaptık malesef. Ama şükür dediğim gibi artık sanırım yetmeye başladı ❤ İlk günden şakır şakır gelmesini bekleme yavaş yavaş gelecek hiç canını sıkma moralini yüksek tut. Ve mümkünse bebeğinin fotoğrafını çek sütünü sağarken fotoğrafa bakıp sağ. Çok faydasını göreceksin 😊
Canım benim çok teşekkür ederim inşAllah ☺️ Gün geçtikçe artıyor heralde canım emdikçe benimkide artar inşAllah olsun canım gerekiyorsa mamada verilebilir hiç canını sıkma.Belki bizede mamada verin diyebilirler bakalım. Fotoğrafına bakmak iyi fikir canım yapıcam bu yöntemi 🥰❤️

Ben yarın 40. Haftaya giriyorum, benim oğlan içeride memnun heralde gelmeye niyeti yok 😁 bi tek ben kaldım sanırım 🤣 sağlıkla biz de kavuşalım inşallah artık 🥰
Evet bende tek sen kaldın galiba diye düşünüyordum. Gelmeye niyeti yok 😂 Biz büyüttük bile 🤣🤣🤣 şaka bi yana sağlıcakla en hayırlı zamanda gelsin inşallah 🙏🙏

memelyn diye bi göğüs kalkanı var balmumundan.Bir de dr e vitamini kapsülü önermişti hsppı patlstıp göğüs uçlarına sürüyorum. İsmini sonra yazarım ysnomda değil şu an. Bir de lansinph lanolin bunları dönüşümlü uyguladım. Kalkanı da hep tskınca üç güne kurudu kanuk bağlsdı ve soyuldu ve sonra normale döndü
Teşekkür ederim bi bakayım bunlara. Bunları çocuk doktoru mu öneriyor yoksa kadın doğumcu mu ? Hangisine sorsam

Ben yarın 40. Haftaya giriyorum, benim oğlan içeride memnun heralde gelmeye niyeti yok 😁 bi tek ben kaldım sanırım 🤣 sağlıkla biz de kavuşalım inşallah artık 🥰
Bol bol enerji topla çok lazım olacak😄 Özellikle emzirmeye çalışırken. O kadar çok ter attım ki ilk zamanlar. Şaka bir yana sağlıkla istediği zaman gelsin kuzucuk😍

KıZlar ben de gümüş göğüs kalkanı çok işe yaradı. Doğumdan 2 hafta önce kullanmaya başlamıştım. Henüz farklı bir krem kullanma ihtiyacı hissetmedim. Yara olmadı çok şükür. Sürekli kullanıyorum

KıZlar ben de gümüş göğüs kalkanı çok işe yaradı. Doğumdan 2 hafta önce kullanmaya başlamıştım. Henüz farklı bir krem kullanma ihtiyacı hissetmedim. Yara olmadı çok şükür. Sürekli kullanıyorum
Bende kullanıyorum gümüş kalkan Doğumdan yaklaşık 10 gün önce kullanmaya başladım. Genel olarak memnunum fakat sağ göğüs ucumun az bir yerinin derisi soyuldu. Muhtemelen cildim çok hassas olduğu içindir ellerimde de yaşarım aynı durumu en ufak bir şeyde derisi soyulur. Onun dışında gümüş Kalkanın işe yaradığını düşünüyorum 🤗

tanıdık eczaneci var karbonatlı su ile silsin krem sürsün demiş eşime gümüş kalkana gerek yok dediği için almadık ama almadığıma çok pişmanım 🥺
bu arada bizim göbiişş düştüğü

Mama takviyesi yapmayan arkadaşlar, bebekleriniz kaç saatte bir emmek istiyor? Dr mamayı azaltmak istedi ama bu çocuk hep memede kalmak istiyor ben kilitlendim yerimden bile kalkamıyorum boyuna memede bu bebe

Mama takviyesi yapmayan arkadaşlar, bebekleriniz kaç saatte bir emmek istiyor? Dr mamayı azaltmak istedi ama bu çocuk hep memede kalmak istiyor ben kilitlendim yerimden bile kalkamıyorum boyuna memede bu bebe
Aynı durumdayız. Sürekli emmek istiyor benimki de. Günde 1-2 defa mama takviyesi yapıyorum onu da iyice kudurduğunda veriyorum.

Bizde çok değişken bazen zorla uyandırıp veriyorum bazen emzirip yatırıyorum tekrar istiyor saatlerce böyle devam ediyoruz. Kendim uyandırdığımda 2-2,5 saate bir emziriyorum. Keyifleri nasıl isterse öyle artık ☺️☺️

Aynı şekilde. Karnı tok biliyorum çünkü öncesinde sağıp veriyorum süt. Uçları çok acıyor artık diye. Ama beşiğine yatırdığımda mızlanıp duruyor. Ağzı aranıyor sürekli. Tekrar alıyorum memeye orada uyuklayarak içiyor.
Bir de her bezi kakalı bizim. Emiyor alttan çıkarıyor. Bu gidişle kilo alamayacak diyorum😕 Yarın kontrol var bakalım kilosu nasıl çıkacak

Aynı şekilde. Karnı tok biliyorum çünkü öncesinde sağıp veriyorum süt. Uçları çok acıyor artık diye. Ama beşiğine yatırdığımda mızlanıp duruyor. Ağzı aranıyor sürekli. Tekrar alıyorum memeye orada uyuklayarak içiyor.
Bir de her bezi kakalı bizim. Emiyor alttan çıkarıyor. Bu gidişle kilo alamayacak diyorum😕 Yarın kontrol var bakalım kilosu nasıl çıkacak
Neyseki yalnız değilmişiz ☺️☺️ Bizim oğlanında hemen her Bezi kakalı sanırım hiç kiloda almadı evde tartıyorum kucağımda tabi hassas olmadığı için çok değişken ama kilo almış gibi gelmiyor 😞 Bizimde cumartesi kontrol bakalım ne diyecek. Meme konusunda da aynı emerken uyuyor yatırınca uyanıyor ağzı aranıyor sürekli. Bizi uyumak için kullanıyorlar bence. Yine de mümkün olduğunca yatağında uyutmaya da çalışıyorum. Çok huysuzlanıp ağlamadığı sürece pış pışlayıp uyutuyorum. Bende kilosunu çok merak ediyorum 🤔

Kızlar kaka yapabilmesi çok iyi, günde en az 7-8 kakalı veya çişle karışık bez çıkması lazım demişti doktorumuz, çok çiş ve kaka yeterli beslendiğinin göstergesi içiniz rahat olsun, besleniyor ki bağırsaklar çalışıyor, bol bol emzirmeye devam :)) Bebeği sık sık emzir, ne kadar çok memede kalırsa o kadar iyi dedi doktor, birde yutma sesini dinle, lık lık ses geliyor mu diye sormuştu. Bazen gazı oluyor gazını çıkardıktan sonra anında acıkıyor tekrar başa dönüyoruz. Bu arada emerken uyumayı sevenler derneğine bizde üyeyiz😀 Kendimi ayaklı emzik gibi hissediyorum. İlk 3 ay emziği tavsiye etmedi doktor, emzik acıkma hissini bastırıyormuş, o yüzden vermedim. Yoksa tam emzik çocuğu ☺️

Ayy herkes aynı durumda yani 😂 evet aynen bizi emzik olarak kullanıyorlar sıpalar 😁
Benim oğlan emzik tutmuyor ya bazen alt değiştirirken veya banyodan sonra giyinirken çok ağlamaya başlıyor o zaman veriyorum ama saniyelik tutuyor sadece. Neyse sonra bir de onu bıraktırmaya uğraşmayız 😄😄

Ayy var yaa içim rahatladı sağolun demek ki aynıymış dertler:) tecrübeli annelere soruyorum ama unutmuşlar çocuk büyüyünce :) anladığım kadarıyla 40 çıkana kadar böyle devam edecek. Kilo için de sağlık ocağına gidip tarttırabilirsiniz öğleden sonra giderseniz 2-3 gibi daha sakin oluyor.

X