Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

bizde aynı durumdayız gündüz 2 saatte bir uyandırıyorum bazen kendi uyanıyor gece 3 saatte bir acıkınca kendi kalkıyor bazen düzen sasıyor 10 dk emip uyuyor yatırıyorum yarım saat sonra uyanıyor tekrar emmek istiyor saatlerce bu sekilde devam ediyor dediğiniz gibi emzik işlevi görüyorum uykuya dalması için .. bez konusuna gelince bol bol tuvaletini yapıp bol bol çişini yapıyor bazen değiştirirken yapıyor hertarafımız batıyor🤣ama çok tatlı çektiğim acıyı bile emzirşrken unutuyorum ya😭❤️🥰

Hangi bezi kullanıyorsunuz kızlar? Primayla başladık. Eşim geçen numarasını bulamadı diye molfix almış. Ama kokusu var ve kaba biraz beğenmedim. Ben deneme amaçlı sleepy aldım bir küçük paket. O da sert gibi biraz. Primada losyonlu diye değiştireyim diyordum ama

Hangi bezi kullanıyorsunuz kızlar? Primayla başladık. Eşim geçen numarasını bulamadı diye molfix almış. Ama kokusu var ve kaba biraz beğenmedim. Ben deneme amaçlı sleepy aldım bir küçük paket. O da sert gibi biraz. Primada losyonlu diye değiştireyim diyordum ama
Bende prima 0 ile başladım şimdi sleepy kullanıyorum ama pek memnun kalmadım çişleri çıkıyo dışarı.biraz büyük geldi galiba 😀 tekrar Prima aldım

Mama takviyesi yapmayan arkadaşlar, bebekleriniz kaç saatte bir emmek istiyor? Dr mamayı azaltmak istedi ama bu çocuk hep memede kalmak istiyor ben kilitlendim yerimden bile kalkamıyorum boyuna memede bu bebe
Kesinlikle aynı durumdayız. Saat başı emmek istiyorlar bazen yarım saat sürüyo emmesi, tam bırakıyorum 10 dakika sonra tekrar başlıyorlar 😇 ben mamayı günde 4 kere veriyorum

Sleepy kullanıyoruz biz. 1numara kullanıyoduk kenardaki lastikleri sıktı gibi geldi. 2ye geçtim. Yine kızarıyor yan tarafları cildi çok hassas galiba çocuğumun. Yada başka markayı mı denesek bilemedim yaa

Bende prima ile başladım ama molfiks te almıştım farkettimki ki prima parfümü gibi kokuyor ama yumusaklığı hiç bir bez de yok prima bitince molfikse geçtim ondanda memnun kaldım kokusuz daha iyi dediğin gibi birazcık sert ama bir sıkıntı yaşamadım ne sızma nede pişik...

Benimki emerken uyuyor. Yaklaşık 30 dk memede tutmaya çalışıyorum ki hemen uyanıp tekrar istemesin diye. Buarada “güvenli bağlanma” sağlayabilmek için tenimde göğsümde uyutmaya çalışıyorum. Geceleri sersem gibi oluyor 10 dk emip tekrar uyuyor çok doymadığı için de saat başı uyanıyordu. Onun da çaresini gece banyolarında bulduk. Gece banyo yaptırıp iyice emziriyorum birkaç saat hiç uyanmıyor. Artık fazla doymaktan hıçkırıklara bile başladı 🥰

Prima premium care ile başladım bende içinde losyon olduğunu bilmiyordum. İki paket almıştım bitince sleepy ye geçtim içeriği temiz diye ondan da memnunum sızma pişik vs olmadı. Sleepy ile devam etmeyi düşünüyorum

Prima premium care ile başladım bende içinde losyon olduğunu bilmiyordum. İki paket almıştım bitince sleepy ye geçtim içeriği temiz diye ondan da memnunum sızma pişik vs olmadı. Sleepy ile devam etmeyi düşünüyorum

Sleepy natural mi? Ben de premium care kullanıyorum sızma oluyor arada ama sanırım kullanış şeklimden, sanırım yeterince sıkmadan kapatıyorum bezi. Arasıra oluyor çünkü..

Peki sizin bebiklerde de gaz sancıları oluyor mu? Kolik mi benimki anlayamadım ki... gaz sancıları oluyor yavrumun doktor biogaia damla ve mommys bliss gaz damlası verdi iki gündür kullanıyoruz ancak bir rahatlama olmuyor hala... çok üzülüyorum ya sancı çekerken... 😭

Peki sizin bebiklerde de gaz sancıları oluyor mu? Kolik mi benimki anlayamadım ki... gaz sancıları oluyor yavrumun doktor biogaia damla ve mommys bliss gaz damlası verdi iki gündür kullanıyoruz ancak bir rahatlama olmuyor hala... çok üzülüyorum ya sancı çekerken... 😭
Evet son bir haftadır biraz var gaz sancısı. Ikınıp sıkınıp yapıyor sonunda rahatlıyor. Eğer memeye geldiğinde sakinleşiyorsa kolik değildir diye biliyorum. İnşallah değildir

Var.. olmaz mı. Oğlum da gazlı ama hemen çıkarabiliyor ıkınsa da, kızım malesef ıkınıyo kızarıyo zorluyo ama çok zor çıkarıyo hatta bazen kusuyo kendini sıkmaktan zorlamaktan. Kucağıma alıp sakinleştiriyorum anca, iyi geliyo bEnim sıcaklığım sanırım. Bize metsil verdi ama iyi gelmedi şimdi aguline diye bi ilaç verdi çok değil ama biraz fayda ediyor gibi. Çok üzülüyorum ama elimden de bir şey gelmiyor.

Her annenin endişesi benide sardı şu ara. Sütüm yetmiyor gibi geliyor. Gittikçe çoğalır dedim ama makineyle sağdığımda ikisinden 60 cc ancak geliyor. Çok tutmuyorum gerçi damla damla olunca canım sıkılıyor.

Kilo alımı iyi dedi doktor. 10 günde 400 gr almış. Bezleride sürekli dolu ama büyüdükçe yetecek mi diye düşünüyorum😕

Süt emzirdikçe ya da sağdıkça artacak bir sistem, göğsünden beynine habire sinyal gidecek daha çok üret diye, sık sık emzir Ya da sağ, 2 saatte 1 . Benim emzirme danışmanı böyle söyledi bana, dene istersen inşallah işe yarar :) yaramasa da önemli değil, bebeler sevgiyle büyüyor süt ya da mama her çocuk Bi şekilde büyüyor 🥰
Her annenin endişesi benide sardı şu ara. Sütüm yetmiyor gibi geliyor. Gittikçe çoğalır dedim ama makineyle sağdığımda ikisinden 60 cc ancak geliyor. Çok tutmuyorum gerçi damla damla olunca canım sıkılıyor.

Kilo alımı iyi dedi doktor. 10 günde 400 gr almış. Bezleride sürekli dolu ama büyüdükçe yetecek mi diye düşünüyorum😕

Güncelleme veriyorum : daha doğuramadım 🤣 baba dua edin. Günüm çarşamba günü , doktorlar sezeryanı reddettiler tıbbi gerekçe yok diye, normal doğumun başlamasını bekliyoruz.
benim oğlanın keyfi yerinde ,gelecek gibi değil sanırım 😁
En azından artık günün belli olmuş 😂 Allah kazasız kurtarsın inşallah sağlıcakla kavuşursunuz oğluşunla 🙏🙏

Güncelleme veriyorum : daha doğuramadım 🤣 baba dua edin. Günüm çarşamba günü , doktorlar sezeryanı reddettiler tıbbi gerekçe yok diye, normal doğumun başlamasını bekliyoruz.
benim oğlanın keyfi yerinde ,gelecek gibi değil sanırım
Dualarımız sizinle. Sağlıkla gelsin kuzucuk. Iyi haberlerinizi almak dileğiyle😘

benim oğlanın keyfi yerinde ,gelecek gibi değil sanırım 😁
Kapanışı seninle yapıcaz bekliyoruz he :))) süt işi de şöyle ki, alanda 4sene çalışmış bir bebek hemşiresi olarak emzirmede fena çuvalladım. Bugün itibariyle yenildim benim oğlana ve bayrağı çektim. Sürekli emmek istiyor ve doğru orantılı olarak gaz sancısı çekiyor. Uyku falan hak getire olduğu için zombi gibi geziyorum artık. Mama vermemek için direttim bugüne kadar. Ama bugün şuna karar verdim önce kendimi toparlamam lazım ki bebeğe de pozitif enerji verebileyim. En azından daha sakin olana kadar emzirme sonrası huysuzlandığı zaman mama vereceğim artık. İnşallah siz başarırsınız yazdıklarım korkutmasın sakın , benim oğlanın boğazlı oluşundan yüksek ihtimal 🤣 ayy valla kafayı yedim resmen dua edin bana 😂😂

X