Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Güncelleme veriyorum : daha doğuramadım 🤣 baba dua edin. Günüm çarşamba günü , doktorlar sezeryanı reddettiler tıbbi gerekçe yok diye, normal doğumun başlamasını bekliyoruz.
benim oğlanın keyfi yerinde ,gelecek gibi değil sanırım 😁
Büyük gün geldi güzel haberlerini bekliyoruz Allah kolaylık versin 🙏🙏

Kapanışı seninle yapıcaz bekliyoruz he :))) süt işi de şöyle ki, alanda 4sene çalışmış bir bebek hemşiresi olarak emzirmede fena çuvalladım. Bugün itibariyle yenildim benim oğlana ve bayrağı çektim. Sürekli emmek istiyor ve doğru orantılı olarak gaz sancısı çekiyor. Uyku falan hak getire olduğu için zombi gibi geziyorum artık. Mama vermemek için direttim bugüne kadar. Ama bugün şuna karar verdim önce kendimi toparlamam lazım ki bebeğe de pozitif enerji verebileyim. En azından daha sakin olana kadar emzirme sonrası huysuzlandığı zaman mama vereceğim artık. İnşallah siz başarırsınız yazdıklarım korkutmasın sakın , benim oğlanın boğazlı oluşundan yüksek ihtimal 🤣 ayy valla kafayı yedim resmen dua edin bana 😂😂
Bende oğlana mama takviyesine başladım doktor tavsiyesi ile çünkü hiç kilo almıyor 😩 Bir günde toplam 90 cc önerdi ama bazen gerçekten o bile yetmiyor uyumuyor. Günde en fazla ne kadar mama verilebilir sütüm doyurmuyor sanırım. Yada benim oğlanda obur 😂😂

Bende oğlana mama takviyesine başladım doktor tavsiyesi ile çünkü hiç kilo almıyor 😩 Bir günde toplam 90 cc önerdi ama bazen gerçekten o bile yetmiyor uyumuyor. Günde en fazla ne kadar mama verilebilir sütüm doyurmuyor sanırım. Yada benim oğlanda obur 😂😂
Günde mi yoksa öğünde mi 90cc önerdi. Benimki 90ı götürüyo valla tek dikişte 😂 güncelleme olarak yazıyorum bugün bi taktik denedim emzirdikten 1 saat sonra sağdım yaklaşık 60cc falan çıkıyor. 1saat sonrasında emzirdikten sonra mama yerine sağdığım sütü verdim. Bu şekilde rahat atlattık bugünü bakalım devamı da rahat olacak mı?

Günde mi yoksa öğünde mi 90cc önerdi. Benimki 90ı götürüyo valla tek dikişte 😂 güncelleme olarak yazıyorum bugün bi taktik denedim emzirdikten 1 saat sonra sağdım yaklaşık 60cc falan çıkıyor. 1saat sonrasında emzirdikten sonra mama yerine sağdığım sütü verdim. Bu şekilde rahat atlattık bugünü bakalım devamı da rahat olacak mı?
30 ar cc şeklinde günde 90 cc önerdi. Versem benimki de götürür muhtemelen 90 ı 🤣🤣 Zaten 30 la doymuyor üstüne beni de emiyor. Mama öncesi kilo almıyordu o yüzden sarılıktan da hala kurtulamadı umarım anne sütü sarılığı değildir. 3-4 gündür mama takviyesi ile birlikte kilo almaya başladı birazcık.

Grubumuz sessizleşti ama çok şükür mutlu telaşlı bir sesizlik. Herkes bebişiyle meşgul çok şükür 🙏🏼 Bu 3. Grubumuzdu sanırım “aralık ayında transfer yaptıranlar” ve “kalp atışı için bekleyenler” den sonra bu grubu açmıştık. O iki grupta çok kayıp verdik ve hepsinin acısını içimde yaşadım çok etkilendim. Rabbim sonraki tedavilerini başarılı kılsın inşallah 🙏🏼 Evlat isteyen herkese evlat nasip etsin Rabbim 🙏🏼 Bu son grubumuzda hiç kayıp vermedik çok şükür. Hepimiz canlı doğumla evlatlarımıza kavuştuk bin şükür 🙏🏼 Bu yaşadıklarımız bu konuyu okuyan herkese UMUT olsun inşallah. Başlarda çok telaşlı olsak da bebişlerin hareketini hissettikten sonra yani 4. Ay iyibariyle rahattık çok şükür. Rüya gibi ama bizler kavuştuk evlatlarımıza. İnşallah isteyen herkesin kucağını doldurdun Rabbim. Umudunuzu kaybetmeyin 💕

Ben daha doğuramadım 🤣🤣🤣
Buradaki doktorlar sezeryanı reddediyor tıbbi gerekçe yok diye, benim de doğum başlamıyor bir türlü, 40+1 oldum bugün 😁 nefes almak bile zor artık.. ama buna şükür, inşaallah sağlıkla kavuşacağız, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şimdi 2 güne bir kontrol yapılıyor. Eğer pazara kadar gelmezse , pazar hastaneye gönderecekler, suni sancı filan verip başlatmak İçin..
inşallah kendiliğinden gelir oğlum, uğraştırmaz bizi fazla 🥰
Doğum olduğunda haber edeceğim, halay sonu olarak mendil hala bende 🤣🤣

Fırsat buldukça bakıyorum buraya ve ağustos annelerine. Bilgi almak iyi oluyor benzer şeyler yaşıyoruz. Şu sıra yeni huylar ediniyor benimki. Akşamüstü bir türlü geri uykuya dalmıyor. Mızıldayıp duruyor. Ne yapsam faydasız kalıyor. Sinirler harap. Gecede saatte bir uyandı emzirip yatırdım. Süt yetiyor mu orasıda ayrı bir sorun😕 Arada mama veriyorum ama huysuzluk aynı devam ediyor. Dışkılamada sorunu yok aslında ama alttan gazda çıkarıyor. Yine de sıkıntı var

Ben daha doğuramadım 🤣🤣🤣
Buradaki doktorlar sezeryanı reddediyor tıbbi gerekçe yok diye, benim de doğum başlamıyor bir türlü, 40+1 oldum bugün 😁 nefes almak bile zor artık.. ama buna şükür, inşaallah sağlıkla kavuşacağız, yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şimdi 2 güne bir kontrol yapılıyor. Eğer pazara kadar gelmezse , pazar hastaneye gönderecekler, suni sancı filan verip başlatmak İçin..
inşallah kendiliğinden gelir oğlum, uğraştırmaz bizi fazla 🥰
Doğum olduğunda haber edeceğim, halay sonu olarak mendil hala bende 🤣🤣
Sağlıkla gelsin inşallah bebişin, ben Çarşamba günü doğurucan sanıyordum 😊 boşver en iyisini sen yaptın doğal olanı bu yani 👍🏼 En güzeli

kızlar selam
Bende emzirmeye ara verdim gögüs lerim çok çatladı ve artık ağzına aldığında ilk çekişte kanamaya başlıyor o ağlıyor ben ağlıyorum sinirlerim harap emmek çok istiyor bende emzirmek ama kan emmesinede içim razı gelmiyor psikolojim bitti sanırım🥺 gümüş kapak aldım hiç bir ilaç işe yaramadı inş kapak işe yarar evladım yine beni emer sütümü sağıp biberonla vermeye başladım şırınga damağonı acıtıyormuş gibi geliyor sizde durumlar nasıl benim durumumu yaşayan varmı😭

Fırsat buldukça bakıyorum buraya ve ağustos annelerine. Bilgi almak iyi oluyor benzer şeyler yaşıyoruz. Şu sıra yeni huylar ediniyor benimki. Akşamüstü bir türlü geri uykuya dalmıyor. Mızıldayıp duruyor. Ne yapsam faydasız kalıyor. Sinirler harap. Gecede saatte bir uyandı emzirip yatırdım. Süt yetiyor mu orasıda ayrı bir sorun😕 Arada mama veriyorum ama huysuzluk aynı devam ediyor. Dışkılamada sorunu yok aslında ama alttan gazda çıkarıyor. Yine de sıkıntı var
Bu hafta bizde böyleyiz. Gazları yok ama bi huzursuzlukları var. Gece boyu ayaktayız. 60 cc mama üstüne bide emmek istiyorlar😬 3 gün sonra kırkımız çıkıyor. İnş biraz düzene girerler

kızlar selam
Bende emzirmeye ara verdim gögüs lerim çok çatladı ve artık ağzına aldığında ilk çekişte kanamaya başlıyor o ağlıyor ben ağlıyorum sinirlerim harap emmek çok istiyor bende emzirmek ama kan emmesinede içim razı gelmiyor psikolojim bitti sanırım🥺 gümüş kapak aldım hiç bir ilaç işe yaramadı inş kapak işe yarar evladım yine beni emer sütümü sağıp biberonla vermeye başladım şırınga damağonı acıtıyormuş gibi geliyor sizde durumlar nasıl benim durumumu yaşayan varmı😭
Yaaa geçecek bu günler canım benim hiç moralini bozma en başta. Sağıp verirsin bi süre problem etme kendine bunu. Biberona da gelince eğer memeyi seven bi bebekse hiç unutmayacaktır seni. Memeye benzeyen biberon uçları var onlardan kullanırsın. Enjektör ve kaşıkla gerçekten zor oluyo katılıyorum.

Bu hafta bizde böyleyiz. Gazları yok ama bi huzursuzlukları var. Gece boyu ayaktayız. 60 cc mama üstüne bide emmek istiyorlar😬 3 gün sonra kırkımız çıkıyor. İnş biraz düzene girerler
Ya bazen bizimki de özellikle akşam ve sabahları huzursuz oluyo. Ama gaz sancısı olduğunu düşünüyorum kaka yapınca yahut gazı çıkınca rahatlıyo bir nebze çünkü.

kızlar selam
Canım kendi sütünden sür diyolar bide doğum yapmaya arkadaşlara bi önerim var soğanı emzirmeye başlamadan önce göğsüne suruyomussun ben doğumdan sonrada sürdüm şuan kızım hastanede sagiyom çok şükür yara olmadı

Benim kızım çarşamba doğmuştu İlk günler mama vermemek için direndim saçma bi inatmis zaten sütun gelmemiş oluyo sarılığı yükseldi 15.3 e sonra 4. Gün 13.6 ile hastaneye yattık sıvı kaybı da vardı hastanede 2 gün yattı cikcaktik ki idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek genişlemesi varmış antibiyotik tedavisi görüyoruz 5 gün daha kalcak dedi dr ins pazartesi ye çıkarız süt sagiyom arada emzirmeye gidiyom psikolojik olarak hiç iyi değilim arkadaşlar çok dua edin bize rabbim tüm bebeklere şifa versin

Benim kızım çarşamba doğmuştu İlk günler mama vermemek için direndim saçma bi inatmis zaten sütun gelmemiş oluyo sarılığı yükseldi 15.3 e sonra 4. Gün 13.6 ile hastaneye yattık sıvı kaybı da vardı hastanede 2 gün yattı cikcaktik ki idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek genişlemesi varmış antibiyotik tedavisi görüyoruz 5 gün daha kalcak dedi dr ins pazartesi ye çıkarız süt sagiyom arada emzirmeye gidiyom psikolojik olarak hiç iyi değilim arkadaşlar çok dua edin bize rabbim tüm bebeklere şifa versin
Öncelikle bebeğin hayirli olsun,gözünüz aydın.
Benim kızımda sarilik oldu değeri 14.7 lere çıktı sonra 13.5 düştü git gide düştü.Benim bebeğim doğduğu gün mama verdik,düşük ağırlıklı dogmustu,hemşireler sarilik olmasın ve şekeri düşmesin diye mama baslattilar doktor kontrolünde,bizde hiç direnmedik hem mama hem de meme gittik on gun boyunca.Cevreden çok baskı oldu,mama verme çocuk memeyi tutmaz diye,ama kimseyi dinlemedik,şuan şükür mamaya gerek yok ama sütüm yetmeseydi vermeye devam ederdik.

Merak etme beslenmeyle sarılık geciyor,böbrek genişlemesi benim iki yegenimde de vardı,iki yaşına kadar takip yapıldı ozellikle erkek bebeklerde çok sık görülüyor merak etme çok önemli bir şey değil.

Öncelikle bebeğin hayirli olsun,gözünüz aydın.
Benim kızımda sarilik oldu değeri 14.7 lere çıktı sonra 13.5 düştü git gide düştü.Benim bebeğim doğduğu gün mama verdik,düşük ağırlıklı dogmustu,hemşireler sarilik olmasın ve şekeri düşmesin diye mama baslattilar doktor kontrolünde,bizde hiç direnmedik hem mama hem de meme gittik on gun boyunca.Cevreden çok baskı oldu,mama verme çocuk memeyi tutmaz diye,ama kimseyi dinlemedik,şuan şükür mamaya gerek yok ama sütüm yetmeseydi vermeye devam ederdik.

Merak etme beslenmeyle sarılık geciyor,böbrek genişlemesi benim iki yegenimde de vardı,iki yaşına kadar takip yapıldı ozellikle erkek bebeklerde çok sık görülüyor merak etme çok önemli bir şey değil.
Sariligimiz şuan 9 fototerapi yi bıraktılar idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik tedavisi görüyor işte drun beni yanılttı aç olsa ağlar bir yudum dahi girse ona yeter zaten aç olsa senin çocuk ağlardı dedi bida kimi görsem hemen mama ver dicem inşallah herşey daha güzel olur da biz sabirsiziz işte rabbim hepimizin evladını korusun

Sariligimiz şuan 9 fototerapi yi bıraktılar idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik tedavisi görüyor işte drun beni yanılttı aç olsa ağlar bir yudum dahi girse ona yeter zaten aç olsa senin çocuk ağlardı dedi bida kimi görsem hemen mama ver dicem inşallah herşey daha güzel olur da biz sabirsiziz işte rabbim hepimizin evladını korusun
O nasil doktormus öyle,tamam bebek acıkınca ağlar da sarılık olan bebekler yirmi dört saat mama ya da meme vermezsen bile ağlayıp istemezler bol bol uyurlar,en azından benimki öyleydi,mama vermek için ne zorluklarla uyandiriyorduk,abartisiz bir saat uğraşıyorduk uyanması için.İdrar yolu enfeksiyonu da bir çok bebek geçiriyor merak etme,sen rahat ol ki sütun de etkilenmesin

Kötü bi tecrübe olmuş sizin için geçmiş olsun. İlk günler bebeği uyandırıp verirsin zaten kendi uyanan çok azdır yani. Kan şekeri düşünce zaten mayışır bebek. Tamam ben de mama karşıtıyım ama gerekli zamanlarda verilmeli. Şahsen kendi aşınana annemin sütü gelmemiş full mamayla büyütmüş beni, bir zararım yok kendimce sağlıklıyım yani :))

Canım kendi sütünden sür diyolar bide doğum yapmaya arkadaşlara bi önerim var soğanı emzirmeye başlamadan önce göğsüne suruyomussun ben doğumdan sonrada sürdüm şuan kızım hastanede sagiyom çok şükür yara olmadı
bugun biri dedi soğanın cücüğünden çıkan sütü göğsüne sür antibiyotik etkisi sağlıyormuş onuda denicem..
dün bir gün vermedim sağdım sadece bugunn şiştiler ateşlendim bir üşüdüm süt sıtması oldum sanırım ağrı acı emzirmeye devam etmek zorunda kaldım henüz rahatlamadı gögsüm daha sütümü de sürüyorum gümüş kapakta taktım hayırlısı artık😔

X