Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

hepimiz çok benzer şeyler yaşıyoruz anladığım kadarıyla... zamane çocukları pek nazlı oluyomuş :))

ya gaz olayını çözdük gibi neredeyse. Colinox damlaya geçtik ve emzirme ve gaz çıkarma yöntemlerine tam tamına uyunca çözüldü gibi bişi. Sırtını pıtpıtlayınca gaz çıkmıyorsa yüzüstü 5 dk yatırıp sırtını sıvazlayıp tekrar omza alıp pıtpıtlayınca çıkıveriyor. Tavsiye ederim. Emzirirken de mutlaka kafası midesinden yüksekte olmalı.
inanırmısın ben emzirirken benimki uyuyor diye yatırıyordumm pırt pırt yapıyordu yaklasık 25 gün sonra memede uyuyup yatırınca baktım uykusunda mıkırdanıp duruyor uyanıyor dediler geğirmesi gerekir gazı var bebeğin emzirdikten sonra uyusa da gazını çıkartıp yaptırmam gerekiyormuş gazını çıkartıncada uyumuyor bizimki gaz damlası falan aldık çok değişikmiş ya kıyamam onunla öğreniyoruz bizde inş bugünlerde gececek🙃

hepimiz çok benzer şeyler yaşıyoruz anladığım kadarıyla... zamane çocukları pek nazlı oluyomuş :))

ya gaz olayını çözdük gibi neredeyse. Colinox damlaya geçtik ve emzirme ve gaz çıkarma yöntemlerine tam tamına uyunca çözüldü gibi bişi. Sırtını pıtpıtlayınca gaz çıkmıyorsa yüzüstü 5 dk yatırıp sırtını sıvazlayıp tekrar omza alıp pıtpıtlayınca çıkıveriyor. Tavsiye ederim. Emzirirken de mutlaka kafası midesinden yüksekte olmalı.
Artık bebişlerimiz için teknikler geliştirdik sanırım 😅 yüzüstü yatırma bizimkilerdede çok işe yarıyor. Tek aşamadığımız konu kızım asla kundak yapılmadan uyumuyor. 😅 Elleri kolları onu feci rahatsız ediyor ağlama krizine giriyor Beşikte sarıp sarmalayıp koyunca pıt diye susup uyuyor 😁😁 Eşimle dalga geçiyoruz eski Türk filmlerindeki bebelerden bizim kız diye 😅 Biberon değişikliği ve gaz damlası değişikliği iyi geldi bizede özellikle Dr. Brownstan sonra azalma oldu ağlama krizlerimize umarım birkaç aya komple biter 😅

Kolik krizlerinde bizde de yarım kundak çok işe yarıyor ya iyiki 🙏 deneyim kazandıkça ve bebekleri tanımaya başladıkça biraz daha rahat etmeye başladık sanırım ☺️ Ay umarım sorunsuz geçer günler geceler...

Ben hiç kundak yapamadım ağlama krizine giriyor kollarını çıkartmak için, kundak olmadığından uykuya zor dalıyor :KK43:

Uyku tulumu alan oldu mu? Malum geceler serinledi ne giydireceğimi şaşırdım. Üzerini örtmekte istemiyor😕 Üşütürüm diye korkuyorum. Terletmeyecek elyafsız bir taneye ihtiyacım var.
Sizinkilerin uyku düzeni nasıl? Şu sıra çok zorluyor beni. Özellikle gün içinde ve akşam saatlerinde. Bir türlü uykuya dalamıyor. 5 dk sonra ıhh ıhhlara başlayıp açıyor gözlerini. Sonrada ya memede durmsk,ya kucakta gezmek istiyor. Kollarım tutmuyor artık😔

Uyku tulumu alan oldu mu? Malum geceler serinledi ne giydireceğimi şaşırdım. Üzerini örtmekte istemiyor😕 Üşütürüm diye korkuyorum. Terletmeyecek elyafsız bir taneye ihtiyacım var.
Sizinkilerin uyku düzeni nasıl? Şu sıra çok zorluyor beni. Özellikle gün içinde ve akşam saatlerinde. Bir türlü uykuya dalamıyor. 5 dk sonra ıhh ıhhlara başlayıp açıyor gözlerini. Sonrada ya memede durmsk,ya kucakta gezmek istiyor. Kollarım tutmuyor artık😔

5. haftamızda gündüz bir kez uyuyor gerisi gep bizde de memede kucakta 😓 Akşam da 22.00’den önce yatmıyoruz 😬 hani yeniDoğanlar günde 19 saat uyuyordu ⁉️

Uyku düzeni konusunda aynıyız, sağ omzum yavaş yavaş çürümeye başladı, akşamları çok huysuz, uyumadıkça daha çok sersemleyip ağlıyor[/QUOTE]

ben woombie kundak kullanıyorum aşırı tavsiye ederim
Tesekkurler canım, kundağın her türlüsüne karşı savaş halinde, kolları serbest olana kadar ağlıyor mücadele ediyor uykusu açılıyor ve tekrar uyumuyor, hanımefendi kollarını yukarıya başının yanına koyarak uyumayı seviyormuş

Kızlar benim de kızım kolik bir bebek oğlumda da gaz ıkınmaları oluyor ama çok zorlamıyor. Youtube da beyaz gürültü sesi var onunla sakinleşip anında gözler kapanıyor bizimkilerde. Birde onu deneyin.

Uyku düzeni konusunda aynıyız, sağ omzum yavaş yavaş çürümeye başladı, akşamları çok huysuz, uyumadıkça daha çok sersemleyip ağlıyor
[/QUOTE]
Bizimde 45 günlük olana kadar uykusu gayet iyiydi. Uzuuuunn süren bir sarılık maceramız var muhtemelen ondan uyuyormuş sarılık düzeldi çok şükür ama uyku yok özellikle gündüz ve akşam saatleri sıkıntılı. Kucağımda uyuyor bırakınca uyanıyor hatta şu an koala modunda kucağımda uyuyor 😂😂 canları sağolsun napalım

ayy aynı durumdayız dün bütün gün uyumadı hanımefendi sonrada yorgun düşüp ikimizde 6 saatuyumuşuz sonra benim gögüsler şiş birde onunla uğraş ana olmak çok zormuş kuş gibi uykusu biraktığın an gözler fal taşııı

Artık bebişlerimiz için teknikler geliştirdik sanırım 😅 yüzüstü yatırma bizimkilerdede çok işe yarıyor. Tek aşamadığımız konu kızım asla kundak yapılmadan uyumuyor. 😅 Elleri kolları onu feci rahatsız ediyor ağlama krizine giriyor Beşikte sarıp sarmalayıp koyunca pıt diye susup uyuyor 😁😁 Eşimle dalga geçiyoruz eski Türk filmlerindeki bebelerden bizim kız diye 😅 Biberon değişikliği ve gaz damlası değişikliği iyi geldi bizede özellikle Dr. Brownstan sonra azalma oldu ağlama krizlerimize umarım birkaç aya komple biter 😅
Dr brownsun hangi biberonunu aldın canım bende alayım diyorum ucunu aldımda prematüreler için olan az aksın diye senin ki hangi uçlu biberon faydası oldu mu

Kızlar sizin bebeklerde uyurken ıkınma oluyor mu ıkınıyoruz hep.. bide yatarken öksürür gibi yapıyor boğazına bişey mi geliyor neden öyle yapıyor anlamadım sizde de oluyormu ? Mama da kaka yaptırmıyor 2-3 gün yapmıyor 😑 burunlar da tıkanıyor geniz kısmı serum yapıp çekiyoruz ama birşey gelmiyor ses geliyor burundan tıkanık 😑

Kızlar sizin bebeklerde uyurken ıkınma oluyor mu ıkınıyoruz hep.. bide yatarken öksürür gibi yapıyor boğazına bişey mi geliyor neden öyle yapıyor anlamadım sizde de oluyormu ? Mama da kaka yaptırmıyor 2-3 gün yapmıyor 😑 burunlar da tıkanıyor geniz kısmı serum yapıp çekiyoruz ama birşey gelmiyor ses geliyor burundan tıkanık 😑
Bu anlattıklarının hepsi benim kızımda da var, oksurdugunde çok üzülüyorum usuttu mu acaba diye😔 burnunu da surekli temizliyoruz ama hirilti oluyor genelde de sabaha karşı,bu hafta randevumuz var doktora soracağım bakalım neden geçmiyor bu hirilti

Bu anlattıklarının hepsi benim kızımda da var, oksurdugunde çok üzülüyorum usuttu mu acaba diye😔 burnunu da surekli temizliyoruz ama hirilti oluyor genelde de sabaha karşı,bu hafta randevumuz var doktora soracağım bakalım neden geçmiyor bu hirilti
Bende aynı canım üşüttü mü diye korkuyorum bide burundan o hırıltı sesi geldikçe iyice korkuyorum 😔 4 doktora sordum olur diyor hepsi birşey yapmıyorlar Nasıl geçecek anlamdım damla damlatın diyorlar arkadan geliyor ses diyorum gelmiyor bişey yapcak bişey yok diyorlar 😑 sende sor bakalım ne diyecek banada söyleyiver canım.. seninkinde de kaka yapmama oluyor mu

Bende aynı canım üşüttü mü diye korkuyorum bide burundan o hırıltı sesi geldikçe iyice korkuyorum 😔 4 doktora sordum olur diyor hepsi birşey yapmıyorlar Nasıl geçecek anlamdım damla damlatın diyorlar arkadan geliyor ses diyorum gelmiyor bişey yapcak bişey yok diyorlar 😑 sende sor bakalım ne diyecek banada söyleyiver canım.. seninkinde de kaka yapmama oluyor mu
Aynen bizimde derinden geliyor o ses ve özellikle geceleri oluyor 😔 kaka sorunu yaşamadık canım,ama Ağustos anneleri gurubunda yazan çok kişi var,bir hafta on gün kaka yapmayan bebekler varmış o da normal bir durum

Aynen bizimde derinden geliyor o ses ve özellikle geceleri oluyor 😔 kaka sorunu yaşamadık canım,ama Ağustos anneleri gurubunda yazan çok kişi var,bir hafta on gün kaka yapmayan bebekler varmış o da normal bir durum
Evet canım ya o ses nasıl geçer bilemedim bende 😔 bi bakayım orayada mamadan diye düşünüyorum bende 2-3 günde bir yapıyor ama ıkın ıkın bir kalıyor sürekli zaten bi ıkınma halinde doktorlarda normal yapmayabilir dedi ama ıkınması kafama taktırıyor

Dr brownsun hangi biberonunu aldın canım bende alayım diyorum ucunu aldımda prematüreler için olan az aksın diye senin ki hangi uçlu biberon faydası oldu mu
Merhaba canım bizim biberon dar ağızlı ve 2 numara başlık taktım. BiZimkiler 3 aylık olacak 9unda. Bizimkiler 1 numarayı içerken zorlandılar akmıyor diye. Büyük ihtimal 2 numaralı başlıktanda 1 aya 6 aylık başlığa geçeriz çok değil akışları dr. Brownsların. Memnun kaldık kızım mide gazından dolayı hiç mama içemiyordu atıyordu biberonu ağlıyordu gaz çıkardıkça. Şimdi biraz daha azaldı rahatladı oda bizde.
Ikınma fazlasıyla var bio, sample ve nurse gaz damlasını kullanıyoruz biz. Hangisine ne iyi gelir deneye deneye biraz öğrendik azaldı ıkınmalar. Aynısı bizdede oluyor öksürme ve burun tıkanıklığı sürekli açıyoruz. Hırıltı devam ediyor sürekli doktor normal dedi. Mamayla kaka normal geç yapıyorlar. Bizim doktorumuz iki günde bir sabah akşam yağ verdiriyor du şimdi daha düzene girdi büyüdükçe bebekler kakalarını desteksiz yapmaya başladılar gibi.

X