Ah şu takıntılarım...

Asutaycan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
393
246
41
Herkese selam arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız gibi biraz takıntılı biriyim. Nefret ediyorum bu huyumdan ama elimde olmadan takıyorum bazı şeylere. Eşimle aynı yerde çalışıyoruz ama o başka bir ilçede görevlendirildi bir süreliğine. Mesela az önce eşimi aradım. MEŞGULE attı bu aralar çok yoğun çalışıyor biliyorum. E bende bekledim işi azalınca döner diye. Aradan bir saat geçti hala aramayınca tekrar aradım. O da bana "hatun şuan iş yerinde yemek yiyorum ben seni sonra arayımmı, varmı bi sıkıntı" dedi. "yok" dedim bende kapattım. Şimdi düşünüyorum. Ben onu aramışım işi var meşkule atmış buraya kadar tamam. E daha sonra yemek yemeden önce beni bi araması lazım değilmiydi. Ondan sonra aradığında da soğuk konuştum. Anladı sanırım. Böyle şeyleri kafama taktığımı az çok biliyor. Sizce ne yapmalıyım. Nasıl başa çıkmalıyım bu durumla.

Son düzenleme:
Herkese selam arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız gibi biraz takıntılı biriyim. Nefret ediyorum bu huyumdan ama elimde olmadan takıyorum bazı şeylere. Eşimle aynı yerde çalışıyoruz ama o başka bir ilçede görevlendirildi bir süreliğine. Mesela az önce eşimi aradım. Meşkule attı bu aralar çok yoğun çalışıyor biliyorum. E bende bekledim işi azalınca döner diye. Aradan bir saat geçti hala aramayınca tekrar aradım. O da bana "hatun şuan iş yerinde yemek yiyorum ben seni sonra arayımmı, varmı bi sıkıntı" dedi. "yok" dedim bende kapattım. Şimdi düşünüyorum. Ben onu aramışım işi var meşkule atmış buraya kadar tamam. E daha sonra yemek yemeden önce beni bi araması lazım değilmiydi. Ondan sonra aradığında da soğuk konuştum. Anladı sanırım. Böyle şeyleri kafama taktığımı az çok biliyor. Sizce ne yapmalıyım. Nasıl başa çıkmalıyım bu durumla.
Aynı şeyi eşiniz size yapsa hoşuma mi diye düşünün.
Sık boğaz etmeyi düşündüğünüzde kendinize yarım saat sonra diye süre tanıyın, yarım saat sonra bi yarım saat daha ekleyin.
Takıntılarınızın altında acaba özgüven eksikliğiniz olabilir mi?

Son düzenleme:
abartmayın

bu kadar çok karşınızda ki kişiye müdahale etmek onu sizden uzaklaştırır

ayrıca aramadı diye abartmayın
akşam aynı eve gireceksiniz

Herkese selam arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız gibi biraz takıntılı biriyim. Nefret ediyorum bu huyumdan ama elimde olmadan takıyorum bazı şeylere. Eşimle aynı yerde çalışıyoruz ama o başka bir ilçede görevlendirildi bir süreliğine. Mesela az önce eşimi aradım. Meşkule attı bu aralar çok yoğun çalışıyor biliyorum. E bende bekledim işi azalınca döner diye. Aradan bir saat geçti hala aramayınca tekrar aradım. O da bana "hatun şuan iş yerinde yemek yiyorum ben seni sonra arayımmı, varmı bi sıkıntı" dedi. "yok" dedim bende kapattım. Şimdi düşünüyorum. Ben onu aramışım işi var meşkule atmış buraya kadar tamam. E daha sonra yemek yemeden önce beni bi araması lazım değilmiydi. Ondan sonra aradığında da soğuk konuştum. Anladı sanırım. Böyle şeyleri kafama taktığımı az çok biliyor. Sizce ne yapmalıyım. Nasıl başa çıkmalıyım bu durumla.
her insanda olur bu durum ama onemli olan kendini frenleyebilmek sık bogaz etmek guzel birsey degil

abartmayın

bu kadar çok karşınızda ki kişiye müdahale etmek onu sizden uzaklaştırır

ayrıca aramadı diye abartmayın
akşam aynı eve gireceksiniz
Akşam aynı eve girmiyoruz işte ne yazık ki. Dedim ya görevlendirme nedeniyle başka yerde şu an diye o yüzden orda kalıyor. Belki de ondan biraz takıyorum bu aralar.

Aynı şeyi eşiniz size yapsa hoşuma mi diye düşünün.
Sık boğaz etmeyi düşündüğünüzde kendinize yarım saat sonra diye süre tanıyın, yarım saat sonra bi yarım saat daha ekleyin.
Takıntılarınızın altında acaba özgüven eksikliğiniz olabilir mi?
Bir süredir ayrıyız ya ondan sanırım. Özgüven eksikliğim yoktur.

meşkul değil meşgul.
iş hayatında olup da hala bu tip hatalar yapılabiliyor olmasını benim aklım almıyor.

ayrıca çok gereksiz bişeye takıntı yapmşsınız. bırakın bu huyları. abartı.

meşkul değil meşgul.
iş hayatında olup da hala bu tip hatalar yapılabiliyor olmasını benim aklım almıyor.

ayrıca çok gereksiz bişeye takıntı yapmşsınız. bırakın bu huyları. abartı.
Amma taktınız ha. Ne büyük bi hata ya valla. Ben burda bir sıkıtımı paylaşmak istiyorum siz orda küçüçük bir harf yanlışına takıyorsunuz.

Msjlaşın bu konuşma derdi nedir illa öyle abartılmayacak şeyleri abartıyorsunuz ki sonra kocam benden soğudu diye konuların ardı arkası kesilmiyor

Benim takıntım da yanlış yazmasına rağmen doğrusunu öğrenip düzeltmeyen, yardımcı olanları da bir güzel paylayan insanlara karşı. Bir insan hiç mi "meşgul" kelimesinin yazılışını görmez ya hadi görmesin diyelim o açıklama ne öyle yumuşama sertleşme filan kurallar da birbirine girmiş.
Kendi takıntınızdan da vazgeçin hiç mi özgüveniniz yok?

Akşam aynı eve girmiyoruz işte ne yazık ki. Dedim ya görevlendirme nedeniyle başka yerde şu an diye o yüzden orda kalıyor. Belki de ondan biraz takıyorum bu aralar.

o zaman takıntınız normal
dozunu sıkacak derecede arttırmadığınız sürece böyle devam

nefesinizi ensesinde hissetmesi iyidir
abartı olmadığı sürece

Msjlaşın bu konuşma derdi nedir illa öyle abartılmayacak şeyleri abartıyorsunuz ki sonra kocam benden soğudu diye konuların ardı arkası kesilmiyor
Biz mesajlaşmayı pek sevmiyoruz ne o öyle ergenler gibi ya. Açarsın konuşursun. Sonra mesajlaşıncada sıkıntılar oluyor, bu seferde konuşun mesaj ne deniliyor.

Benim takıntım da yanlış yazmasına rağmen doğrusunu öğrenip düzeltmeyen, yardımcı olanları da bir güzel paylayan insanlara karşı. Bir insan hiç mi "meşgul" kelimesinin yazılışını görmez ya hadi görmesin diyelim o açıklama ne öyle yumuşama sertleşme filan kurallar da birbirine girmiş.
Kendi takıntınızdan da vazgeçin hiç mi özgüveniniz yok?
Konuyu dağıtmayın ya sonra bam yedirtiyorsunuz insana

Ayrıca burda bir sürü insan var "herkez, yanlız, yalnış" yazan, bende bu kelimeleri görünce sinir oluyorum ama konuyu dağıtmamak için yorum yapmıyorum. Benim yazdığıma mı takılıyor ilginç.

X