AHCC deflagyn kullanıcı deneyimleri HPV CIN1 ASCUS ASC-H ve yaşadıklarım...

Merhaba arkadaşım,
Öncelikle geçmiş olsun. Hpv16 için kolposkopi olman gerekli eğer kolposkopi sonucun cin 1 ise muhtemelej doktorun takip önerecektir, ben bu durumda lazer ablasyon ile lezyonu buharlaştırmıştım beklemek istemediğim için, cin 1 için leep önerilmez özel bir durumun yok ise. Sonrasında bağışıklığını güçlendirmen gerekli ben ilk hpv 16 tanımı özel bir lab’dan aldım. Kolposkopik biyopsi sırasında tekrar hpv testi yapıldı negatif geldi. Sonrasında ise totalde 6 ay ahcc kullandım. 2020 martta özellikle en güvenilir yer olması sebebi ile ketemde hpv dna ve smear tekrarladım iki sonucumda negatif geldi. Totalde 3 smear aldırdım bu süreçte hep temiz geldi. Tabi dönem dönem hala psikolojik savaşlarım var , arada kalkıp kendimi ihmal mi ediyorum acaba smear yalancı negatiflik mi veriyor diye düşünüyorum ama bir insan sürekli kolposkopi olamaz. En son doktoruma hpv dna yapalım dediğimde ne gerek var dedi ben de tamam dedim. Şunu söylemem gerekli ki bu iş moral ile ilgili, ben çok yoğun depresyon geçirdiğim dönem oldu bende sonra o geçince sonuçlar da hep negatife döndü. Bize sonucunuzu mutlaka yazın geçmiş olsun
merhaba. lazer ablasyon nedir?

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun herkese bendede hpvnin 16 tipi var çok endiseleniyorum korkuyorum malum en riskli tipini taşıyorum şuan çıkan sonucunda cin 1 çıktı bunun için ne yapacağımı bilmiyorum öyle kontrolere giriyorum sadece 3-6 ay arası bir hpvyi nasıl atlatırız bilgisi olan varsa yazsın yardımcı olsun lütfen en çok ne iyi geliyor bu hastaliga
Merhaba bende de 16 ve cin1 var. Benim önerim direkt deflagyn kullanman. Smear anormalligi oldugu icin once o bolgeyi cin1 den temizlemen gerekiyor. Cin1 in geriledikten sonra ahcc gibi supplementler kullanabilirsin. Ben subat ayindan beri hem ahcc hem deflagyn ayni anda kullaniyorum. Ahccyi 10 ay kadar kullanmayi planliyorum. Deflagyn 3 paketim 2 gun once bitti haftaya bi kontrole gidicem sira bulabilirsem. Buraya da gerileyip gerilemedigini yine yazarim. Yesil cay, kefir, propolis, biber, iyi gelen seyler diye biliyorum. Her gn iki kupa yesil cay icmenu tavsiye ederim. Gecmis olsun..

merhaba. lazer ablasyon nedir?
Selam duygu,
Lazer ablasyon kriyoterapi gibi bişey lazerle lezyonun üstünü buharlaştırıp akıntıyla atmanı sağlıyor sanırım o dönem bana hpv16 olduğu için önermişti doktorum leep gibi değil muaynanede yaptı acısız bir işlem sonra akıntın oluyor.cin 1 için takip veya kriyo ya da lazer demişti onu yaptım. Şimdi 4. Smear sonucumu da bugun aldım temiz geldi. Genelde burda bunu yaptıran çok arkadaş yok sanırım gerileme ihtimali sebebi ile önerilmiyor ben bir zararını görmedim açıkcası sadece belki boşuna bir işlem oldu bilemiyorum.
doktorunuzq bir danışın sanırım deflagyn ile çok da farklı değil o kremde de yakıcı bişey var diye biliyorum.

Selam duygu,
Lazer ablasyon kriyoterapi gibi bişey lazerle lezyonun üstünü buharlaştırıp akıntıyla atmanı sağlıyor sanırım o dönem bana hpv16 olduğu için önermişti doktorum leep gibi değil muaynanede yaptı acısız bir işlem sonra akıntın oluyor.cin 1 için takip veya kriyo ya da lazer demişti onu yaptım. Şimdi 4. Smear sonucumu da bugun aldım temiz geldi. Genelde burda bunu yaptıran çok arkadaş yok sanırım gerileme ihtimali sebebi ile önerilmiyor ben bir zararını görmedim açıkcası sadece belki boşuna bir işlem oldu bilemiyorum.
doktorunuzq bir danışın sanırım deflagyn ile çok da farklı değil o kremde de yakıcı bişey var diye biliyorum.
çok teşekkürler. biyopsi sonucu bekliyorum. hpv 31 ve 45 var bende. eğer sonuca göre leep gibi işlem önerilirse bunu düşünebilirim o zaman. peki özelde mi yaptırdığınız? ücreti neydi?

çok teşekkürler. biyopsi sonucu bekliyorum. hpv 31 ve 45 var bende. eğer sonuca göre leep gibi işlem önerilirse bunu düşünebilirim o zaman. peki özelde mi yaptırdığınız? ücreti neydi?
Cin 1’e yapıyorlar sadece, cin2 ve cin3 için önerilmiyor. Hakan topalismailoğlu sitesinde anlatmış cin1 bölümünde.
Özelde yaptırdım 2019 yılında. Yanlış hatırlamıyorsam 1200 tl gibi bişeydi

Cin 1’e yapıyorlar sadece, cin2 ve cin3 için önerilmiyor. Hakan topalismailoğlu sitesinde anlatmış cin1 bölümünde.
Özelde yaptırdım 2019 yılında. Yanlış hatırlamıyorsam 1200 tl gibi bişeydi
faydalı olmuş belli ki size :) teşekkürler, sonuca göre bakarım. Ama umarım temiz gelir de gerek kalmaz :)

Aynen oldu sanırım, sıkmayın canınızı eminim size de olacak:) 31 45 içim neden kolposkopi yaptılar size smearde mi bozukluk vardı?
hayır yoktu. ocak smear normal, nisan hpv testi ile smear alındı o da normaldi. en son 2019 da biyopsi yapıldı temizdi. yüksek riskli diye yaptılar. smear normal olup biyopside farklı sonuçlar alan oluyor diye stres oldum

hayır yoktu. ocak smear normal, nisan hpv testi ile smear alındı o da normaldi. en son 2019 da biyopsi yapıldı temizdi. yüksek riskli diye yaptılar. smear normal olup biyopside farklı sonuçlar alan oluyor diye stres oldum
Anladım, hpv pozitif o zaman hala anladığım değil mi? Yoksa stres oldum bizim de kolposkopi yaptırmamız lazım o zaman?

Anladım, hpv pozitif o zaman hala anladığım değil mi? Yoksa stres oldum bizim de kolposkopi yaptırmamız lazım o zaman?
evet pozitif. yok bence stres olmayın. ben kendim araştırdım smear yanılma yüzde 15, 20 veya 25 ihtimalleri çıkıyor. sık sık yaptırınca yani birinde yakalanır diyorum.

evet pozitif. yok bence stres olmayın. ben kendim araştırdım smear yanılma yüzde 15, 20 veya 25 ihtimalleri çıkıyor. sık sık yaptırınca yani birinde yakalanır diyorum.
Ya bu konuyu çok uzun zaman ben de araştırdım sürekli kolposkopi yapmıyorlar xzaten, her seferinde müdahale yaptırmak da iyi değil sanırım.bu arada inatçi hpv için ahcc kullanmanızı öneriyorum cidden işe yaradığına eminim ben. Aşı da olun lütfen sonra kafanızı rahatlatın eminim negatif olacaktır

Ya bu konuyu çok uzun zaman ben de araştırdım sürekli kolposkopi yapmıyorlar xzaten, her seferinde müdahale yaptırmak da iyi değil sanırım.bu arada inatçi hpv için ahcc kullanmanızı öneriyorum cidden işe yaradığına eminim ben. Aşı da olun lütfen sonra kafanızı rahatlatın eminim negatif olacaktır
yok smear sık yaptırınca demek istemiştim. kolkoskopi yılda 1 kere yapıyorlar.
kesinlikle aşı olacağım. 9'lusuna başlıyorum birkaç ay içinde. aşı olunca kafam da rahatlar

yok smear sık yaptırınca demek istemiştim. kolkoskopi yılda 1 kere yapıyorlar.
kesinlikle aşı olacağım. 9'lusuna başlıyorum birkaç ay içinde. aşı olunca kafam da rahatlar
Yani aşıyı ben de öğrenir öğrenmez hemen oldum. Bu arada hpv negatif olunca kolposkopi de yapmıyorlar sanırım, ben bu sene hem hpv hem kolpsokopi yaptırsam mı diyordum ama doktorlar nedense 3-4 smear temiz ve hpv negatif gelince hiç önermediler bile . Bu arada hpv 31 çok inatçı bir tip olarak biliyorum,bende hpv 16 olmasına rağmen totalde 7 ay sonra negatif oldum. 31 biraz geç atılıyor ama mutlaka atılıyor.
biyopsi sonucunuzu bana da yazın lütfen merak ettim.

Yani aşıyı ben de öğrenir öğrenmez hemen oldum. Bu arada hpv negatif olunca kolposkopi de yapmıyorlar sanırım, ben bu sene hem hpv hem kolpsokopi yaptırsam mı diyordum ama doktorlar nedense 3-4 smear temiz ve hpv negatif gelince hiç önermediler bile . Bu arada hpv 31 çok inatçı bir tip olarak biliyorum,bende hpv 16 olmasına rağmen totalde 7 ay sonra negatif oldum. 31 biraz geç atılıyor ama mutlaka atılıyor.
aşıdan sonra negatif oldunuz değil mi? bence size kolkoskopiye gerek yoktur.
bende ilk dozu ekim ayında olacağım. seneye yaz hpv testi yeniden yaptıracağım.
evet 31 inatçıymış. 2 yıldır kesin var. 45 bu sene eklendi :KK43:
tabiiki yazarım :)

aşıdan sonra negatif oldunuz değil mi? bence size kolkoskopiye gerek yoktur.
bende ilk dozu ekim ayında olacağım. seneye yaz hpv testi yeniden yaptıracağım.
evet 31 inatçıymış. 2 yıldır kesin var. 45 bu sene eklendi :KK43:
tabiiki yazarım :)
Aslında aşıdan sonra mı negatif oldum bilmiyorum, aşıyı oldum, ilk dozdan kısa bir süre sonra kolposkopi yaptırdım, o sırada doktorum tekrar hpv testi istedi ilk testimi başka yerde yaptırdığımdan ve negatif geldi. Ama cin 1 olduğu için hpv kesin var kabul ettik. Ardından lazer yaptırdım ve ahcc kullanmaya başladım günde 3 mg olarak totalde 6 ay. Ardından 9 ay kullanmaya niyetliydim ve tekrar ahcc alacaktım. Doktorum lazerden 6 ay sonra hpv tekrarlayalım dedi, aynı tarihler olduğundan gidip ahcc almadan bir de ketemde test vereyim dedim o da negatif geldi. Ben de ahcc almadım bir daha.
bazen testler yanlış mı diyorum bilemiyorum ki.. muhakkak farklı bir yerde de test yaptırın derim, ilginç bişey bu hpv ama şuna eminim ki unutunca geçiyor meret. Güzel haberlerinizi bekliyorum

merhaba sonucu bugün aldım. Cin 1 çıktı. takibe alındım ama zaten takip ediliyordum :) 6 ay sonra gel dedi.

merhaba sonucu bugün aldım. Cin 1 çıktı. takibe alındım ama zaten takip ediliyordum :) 6 ay sonra gel dedi.
Duygu selam
Çok sevindim:) lazer veya kriyoterapiyi sordun mu o bölgenin alınması için? 6 ay sonra kolposkopi mi olacaksın peki? :)
Gelmiş geçmiş olsun şimdiden

Duygu selam
Çok sevindim:) lazer veya kriyoterapiyi sordun mu o bölgenin alınması için? 6 ay sonra kolposkopi mi olacaksın peki? :)
Gelmiş geçmiş olsun şimdiden
teşekkürler :) 6 ay sonra smear alınacak. kolkoskopiyi yılda 1 den fazla yapmıyorlar.

hiç sormadım onları. çünkü bu büyük oradan gerilemesi bekleniyor. zaten bendeki hpv türleri de 16 veya 18 değil. onlar da etkili. Biz sadece aşı ve deflagyn hakkında konuştuk.

teşekkürler :) 6 ay sonra smear alınacak. kolkoskopiyi yılda 1 den fazla yapmıyorlar.

hiç sormadım onları. çünkü bu büyük oradan gerilemesi bekleniyor. zaten bendeki hpv türleri de 16 veya 18 değil. onlar da etkili. Biz sadece aşı ve deflagyn hakkında konuştuk.
Doğru haklısın, şimdi anımsadım:) gelmiş geçmiş olsun çok sevindim.
ünşallah geçip gider kolayca.

X