Aidat Zammı Zımbırtısı

Fazla.. Normal bir bina için bahsediyorum.
Bende Anadolu yakası-Ataşehir de oturuyorum.. Bahsettiğiniz gibi havuzlu spor salonlu hamam vs .. yani tüm hizmetlerinden faydalanıyoruz .. Aidat 600 TL civarı.. Evet ilkten fazla gibi geliyor ama dediğim gibi herşey var ve yararlanıyorsun. Zaten bir spor yapmak için salona yazılsan 1 aylık için vereceğin minimum tutar 200-300 TL gib bir rakam.
Ve bina 40 yıllık diyorsunuz.. Bir depremi daha kaldıramayabilir maalesef..

Kızlar selam,
3 gündür içime baya baya dert oldu.

İstanbulda 35-40 yıllık bi binada oturuyoruz. Kapıcı var çöp ekmek temizlik vs sorumlu. Kazan var ayrıca merkezi ısıtma sistemiyle ısınıyoruz. Aidatımız 200 TL'ydi geçen aya kadar. Not: Merkezi sistem dediğim için ısınma içinde anlaşılmış ekleme yapayım ısınma dahil değil merkezi sistem pay ölçerli. 200-300 arası doğalgaz ödüyoruz ekstra

Bu ay 2 defa apartman toplantısı yapıldı. Çoğu kişi katılmamış, bizde katılamadık açıkçası programlarımıza denk geldi. (bizlerin hatası tabi toplantıya katılmadığımız için söz hakkımız yok şuan) 3 kişi falan katılmış. Apartman yöneticisi yöneticiliği bırakmak istiyormuş. Hiç kimse talip olmamış 2 toplantıda da. o nedenle dışardan yönetici hizmet alınacakmış. bu yüzden 350 TL yaptılar şubat itibariyle aidatı.

7 katlı bina her katta 4 daire var. Yani şuan ne desek havada kalıyor.
kağıt imzalatıyo kapıcı herkese zam için, bizde dahil çoğu kişi imzalamamış
ama çok da yapcak bişi yok gibi, toplantıya katılan 3 kişi imzalamış kararı çünkü

sizin kiralarınız nasıl merak ediyorum.

ne bilim rezidanslarda bile spor salonlu hamamlı güvenlikli sitelerde bile 500 TL civarı aidatlar.
350 TL çok zorumuza gitti açıkçası
uyum sağlamak da zorundayız elbet farkındayım
o yüzden lütfen toplantıya katılsaydınız madem apartmanda uyum sağlamak zorundasınız tarzı eleştirmek için eleştiri yapmayın

benim sorum şu aslında şuan kiramız 1700 TL, zamlı aidatla beraber 2050 tl olacak
mayıs ayında kira zammımız da olacak senemiz doluyor. 2000 kira olsa aidatla beraber 2350 olacak
dediğim gibi bina 35-40 yıllık depremde direk çöker sanırım
2350 tlye daha güvenli binalar bulabilir miyim sizce ?
şuan kadıköydeyim bu arada
karşıda da olabilir buralarda da olabilir.

Merhaba, aidatı filan geçtim de binanız çok eskiymiş, bence hazır vakti gelmişken taşının.

Örnek mahallesini biliyor musunuz? Genelde az katlı yeni binalar var ve çok sakin temiz bir mahalle, trafik olmazsa da Kadıköy'e 10 dk mesafede, E5'e de yakın. Bence o taraflara bi bakın, aidat derdi çok çok daha az olur ve belki aynı kiraya yeni bir evde oturabilirsiniz.
İstanbul'da yaşarken evim oradaydı iş yerim karşıda olmasına rağmen.

geçen hafta manisa da deprem oldu ya istanbulda da hissedildi ve biz eşimle duvarın çatırdağını duyduk çok ciddiyim birbirimize dönüp baktık şok içinde
o kadar eski bina ki dışardan görseniz direk yıkılır dersiniz zaten
ama yeni binaların kirası da çok yüksek
Bir an önce taşının bence oradan. Nasıl rahat oturabiliyorsunuz? Çok tehlikeli. Her an marmara depremi olabilir, siz duvarı çatırdayan apartmanda acaba yönetici mi olsam diyorsunuz? Yani orda hala oturmaya niyetlisiniz, bir an önce kaçıp canınızı kurtaracağınıza.

Bir an önce taşının bence oradan. Nasıl rahat oturabiliyorsunuz? Çok tehlikeli. Her an marmara depremi olabilir, siz duvarı çatırdayan apartmanda acaba yönetici mi olsam diyorsunuz? Yani orda hala oturmaya niyetlisiniz, bir an önce kaçıp canınızı kurtaracağınıza.

ay güldüm kusura bakmayın kendi halime güldüm valla :KK70:
dimi 6 kişi binayı boşalttı bende yönetici olma peşindeyim :KK70:
off sağlıklı düşünemiyorum valla bu aralar hatta çoğu zaman

Merhaba, aidatı filan geçtim de binanız çok eskiymiş, bence hazır vakti gelmişken taşının.

Örnek mahallesini biliyor musunuz? Genelde az katlı yeni binalar var ve çok sakin temiz bir mahalle, trafik olmazsa da Kadıköy'e 10 dk mesafede, E5'e de yakın. Bence o taraflara bi bakın, aidat derdi çok çok daha az olur ve belki aynı kiraya yeni bir evde oturabilirsiniz.
İstanbul'da yaşarken evim oradaydı iş yerim karşıda olmasına rağmen.

ilk defa duydum istanbulu hiç bilmiyorum zaten kadıköy diye aratcam sanırım örnek mahallresini

Fazla.. Normal bir bina için bahsediyorum.
Bende Anadolu yakası-Ataşehir de oturuyorum.. Bahsettiğiniz gibi havuzlu spor salonlu hamam vs .. yani tüm hizmetlerinden faydalanıyoruz .. Aidat 600 TL civarı.. Evet ilkten fazla gibi geliyor ama dediğim gibi herşey var ve yararlanıyorsun. Zaten bir spor yapmak için salona yazılsan 1 aylık için vereceğin minimum tutar 200-300 TL gib bir rakam.
Ve bina 40 yıllık diyorsunuz.. Bir depremi daha kaldıramayabilir maalesef..
sizin kira nasıl peki 600 aidat varsa kira da çok yüksektir bizim gücümüz yetmez :KK43:

sizin kira nasıl peki 600 aidat varsa kira da çok yüksektir bizim gücümüz yetmez :KK43:
Bizim kira değil, kendi evimiz kredi ödüyoruz.. ama kiralar maalesef yüksek. Satılık daireler de yaklaşık 800-900 bin civarı :işsiz:
Ama Kadıköy civarında oturduğunuz mahalle gibi olmaz belki ama 1 tık altı olur daha yeni binalar illaki vardır.. bence biraz araştırın. Gerekiyorsa Ümraniye bölgesine falan bakabilirsiniz. Bina gerçekten eski.. Özellikle şu depremlerden sonra 40 yıllık binada oturmak çok akıllıca değil Allah korusun.. Kaç tane deprem görmüştür o bina

Can mı semt mi önemli?
Bence can.
Zemini ve binası sağlam bir yere taşınırdım ben olsam.

tabi can
zemini binası sağlam bildiğiniz semtler varsa önerin lütfen istanbulu hiç bilmiyorum sıfırım

Selam canım,
Ben üsküdarda oturuyorum. Altunizade tarafı.
Burada 40 yıllık binalar bile kirası en az 2000. Hatta 3+1 ise 2500 e çıkan bile var.
Burada etken meskenin semtidir. O parayı insanlar muhite veriyor. Yoksa evlerde birşey yok. Mesela burada saat 1de 2de bile sokağa çıksan büyük ihtimal bir sorunla karşılaşmazsın.
Ama diyelim sultanbeylide oturuyorsun. Tek başına yanında eşin veya biri yoksa dışarı çıksan çok farklı olaylar olabilir. O yüzden çoğu kişi eski olduğunu da bilse merkezi semtlerden ayrılmaz.
Bence 1700 çok uygun şaşırdım hatta. 2 sene önce bir arkadaşım modada 2600 tlye oturuyordu. Ben olsam biraz daha fazla para verip daha güvenli bir ev bakardım. 1700 verme de 2200 ver.
Veya kadıköy civarından bakabilirsin. Mesela Koşuyolu Üsküdar buralarda güzeldir merkezidir.
Ama ben olsam öyle kötü semtlere sırf ev iyi olacak diye gitmezdim. Önceliğim dayanıklı bina bulmak olurdu.

Biraz daha fark verin ama bina dayanıklı olsun..

canım merhaba her zaman ki gibi çok haklısın dediklerinde,
şimdi benim okul duurmu var biliyosun o konuya hiç girmedim bulanmasın ortalık diye,
tek maaşa düşersek işimiz gerçekten çok zor :KK43:

Isterse bedava oturun desinler, siz sizden çok uzak depremde bile duvarı çatlayan bi evde gerçekten rahat uyuyabilecek misiniz? Ki son 2 haftadır dünyanın her yerinde fay hatları kaynıyor daha dün hem manisada oldu, hemde başka yerde tsunami tehlikesi dediler. Sizin başınıza bisey geldikten sonra ev kıtasının 3 bin olmasının veya 1700 olmasının bi önemi kalacak mı? Allah korusun enkaz altında kalmak sadece ölmek demek değil, o travma, yaşanan kazalar, kayıplar, uzun kayıpları, maddi kayıplar bunların hepsi inanın 2 kat kira ödemeye bile değer.

öyle tabi çok haklısınız biz bu konuda biraz vurdumduymazız sanırım eşimde bende bi rahatlık var ki sormayın gitsin.. düşünmemeye çalışıyoruz ama hep gözümüzün önünde gerçekler dünya sallanıyor şuan

Anadolu yakasında apartmanda oturuyorum.
O kirayı verecek olsam yeni bina tercihim olurdu.

yeni binalar inanın 4000den aşağı bulamadım
çekmeköy taraflarında falan var belki ama oralarda nasıl olur bilemiyorum araba da yok

Ben yeni eve güvenmiyorum siz çatırdayan eski eve nasıl güvenip üstüne para verip oturuyorsunuz?biraz canınızın kıymetini bilin.yeni eve çıkardım daha uygun bir semte.eskiden bende pahalı bir yerde eski evlerden oluşan bir sitede oturuyordum.eve gelmek istemiyordum ev eski olunca bence güzel bir yerde olması çokta cazip değil.belki ev kendimin olsa yaptırırım birşeye benzer ama kira olunca hem yüksek kira hem eski ev değmez.

evet ev şuan öğrenci evi gibi açıkçası döküntü içinde
pencereler pimapen bile değil,
odaların kapıları yok
ne bilim ya offf

ciddi ciddi ben mi yönetici olsam diye düşünüyorum abla :KK51:

bence kapıcıyı çıkarma şansınız varsa çıkarın bir kaç komşuyla konuşun sizinle hemfikirlerse çıkarın kapıcıyı ev sahibiyle görüşün..bizimde kapıcı vardı dairede aidat 200 tl yi geçiyordu ve biz balıkesirdeyiz öyle pahalı bir yer değil.kapıcıyı çıkartyıp site yönetiminie geçtik 90 tl ye düştü aidat.

Ben sizi çok ilginç buluyorum diğer konularınızı da hatırlayan biri olarak.

Çevre mühendisiydiniz, işiniz sıkıcı olduğu için özel üniversitede hemşirelik okumaktı planınız. Mezuniyetin hemen akabinde atanıp, nöbetlerinizi gönlünüze göre ayarlayabileceğinize falan inanıyordunuz. Bi ara da çocuk yapacaktınız. Çok tuhaf geldiği için tüm detaylar aklımda.

Bu konunuz ise sizin adınızı şairin deyimiyle mıh gibi aklımda tutacak.

Bina çatırdadı diyorsunuz. Taaaa Manisa'da olan depremde. Daha önce 6 ailenin canını kurtarmak için taşınıp kaçması da sizi etkilememiş. Cesaretinize hayran kalmamak elde değil. Bina çatırdadı diyorsunuz, kulağınızla duymuşsunuz, taşınmayı geçtim yöneticiliğe adaylığı düşünüyorsunuz? Vallahi helal olsun.

Semt vs öneremiyorum Anadolu yakasını pek bilmem. Ama tabutum olması muhtemel olan bir meskende üzerine para vererek oturamazdım bundan eminim.

Lütfen canınızın kıymetini bilin, daha dün akşam bizim bu taraflardan Marmaris açıkları sallandı, sabah haberlerde Kars'ta deprem başlığını gördüm içeriği okumadım. Her yer beşik gibi.

kapıcıyı çıkarma durumunu eşime bende dedim herkesle konuşsak mı diye eşim de beni vicdansız olmakla suçladı :KK53: onun işi oymuş çıkarırlarsa ne iş yapcakmış bla bla sanki parayı sokakta bulduk

Hem eski hem de kiracısınız. Ben kiracı olsam düşünmeden başka muhitte ev arardım.
Üstelik kadıköy diyorsunuz. Bence bir evrimağacının beklenen istanbul depremi yazısını okuyun. En çok hasar görecek muhit kadıköy diyor. Hele kadıköydeki eski evler acilen boşaltılmalı diyorlar. Bence başka muhite bakın.

Ben sizi çok ilginç buluyorum diğer konularınızı da hatırlayan biri olarak.

Çevre mühendisiydiniz, işiniz sıkıcı olduğu için özel üniversitede hemşirelik okumaktı planınız. Mezuniyetin hemen akabinde atanıp, nöbetlerinizi gönlünüze göre ayarlayabileceğinize falan inanıyordunuz. Bi ara da çocuk yapacaktınız. Çok tuhaf geldiği için tüm detaylar aklımda.

Bu konunuz ise sizin adınızı şairin deyimiyle mıh gibi aklımda tutacak.

Bina çatırdadı diyorsunuz. Taaaa Manisa'da olan depremde. Daha önce 6 ailenin canını kurtarmak için taşınıp kaçması da sizi etkilememiş. Cesaretinize hayran kalmamak elde değil. Bina çatırdadı diyorsunuz, kulağınızla duymuşsunuz, taşınmayı geçtim yöneticiliğe adaylığı düşünüyorsunuz? Vallahi helal olsun.

Semt vs öneremiyorum Anadolu yakasını pek bilmem. Ama tabutum olması muhtemel olan bir meskende üzerine para vererek oturamazdım bundan eminim.

Lütfen canınızın kıymetini bilin, daha dün akşam bizim bu taraflardan Marmaris açıkları sallandı, sabah haberlerde Kars'ta deprem başlığını gördüm içeriği okumadım. Her yer beşik gibi.

konularımı ilginç şekilde hatırlıyor olmanız yine de güzel teşekkür ederim
evet dedikleriniz doğru birebir hala aynı düşüncelerim de devam ediyor hemşirelik meselesi falan yani ne olur kısmet bakalım

eşimde sanırım benle aynı cesarete sahip o yüzden bu konularda hem fikir oluyoruz
onda da deli cesareti var demekki
yani açıkçası bu deprem konusunda biraz vurdumduymazız sanırım çok düşünmemeye çalışıyoruz kötüyü aklımıza getirmiyoruz
tabi bu gerçek var yok değil ama herşey hemen olmuyor maalesef
bizde yeni bina da oturmak isteriz ama yeni binalara da gücümüz yetmiyor,
eşimde eski evden çıkıp tekrar eski eve gireceksek ne anlamı var diyor
yani çıkmaz sokak biraz durum

kapıcıyı çıkarma durumunu eşime bende dedim herkesle konuşsak mı diye eşim de beni vicdansız olmakla suçladı :KK53: onun işi oymuş çıkarırlarsa ne iş yapcakmış bla bla sanki parayı sokakta bulduk
göreceli bir durum.şimid ben vicdanen rahatım çünkü çok verimli çalışmıyordu kapıcımız temizlik konusunda biz sıkıntılıydık.sonra başka bir yerde girdi işe kapıcı olarak.onların çevresi oluyor merak etmeyinç

İlk sayfalarda kiranın yüksek olduğunu söyleyenleri okudum da şaka gibi :)
Birde geniş ferah bir evse Kadıköy’de bedavaya oturuyorsun
Geçen sene İstanbul’un kötü bir semtinde siteye 600 lira aidat ödüyordum. Soguk-sıcak su, ortak ısınma ıvır zıvır diye ekstra paralar da alıyorlardı
anadoluda kiralar daha uygun karşıya geçmeni tavsiye etmem. İstanbul’a bağlayan bir şey yoksa Kocaeli tarafını düşünmez misin hem Sabiha gökçene yakın hem kiralar uygun

İlk sayfalarda kiranın yüksek olduğunu söyleyenleri okudum da şaka gibi :)
Birde geniş ferah bir evse Kadıköy’de bedavaya oturuyorsun
Geçen sene İstanbul’un kötü bir semtinde siteye 600 lira aidat ödüyordum. Soguk-sıcak su, ortak ısınma ıvır zıvır diye ekstra paralar da alıyorlardı
anadoluda kiralar daha uygun karşıya geçmeni tavsiye etmem. İstanbul’a bağlayan bir şey yoksa Kocaeli tarafını düşünmez misin hem Sabiha gökçene yakın hem kiralar uygun

eşimin iş yeri avrupada buna rağmen 5,30 da biniyo servise
kocaeli tarafına geçsek sanırım intihar eder :110:

Bence paradan dolayı değil ama olası deprem nedeniyle taşınmalısınız o evden. Ben Alibeyköy'de oturuyorum evim çok eski ama evi yapan adam kendine ve kızlarına yapmış. 4 katlı bir aile binası. Dışardan baksan dökülüyor ama Manisa depremini twitterdan gördük hissetmedik. Öncesinde 11 ocaktaki Silivri depreminde ben 1 sn hissettim sadece, kedim koltuğa zıpladı sandım baktım koridorda bana bakıyor, tamam bu depremdi dedim evden çıktım. Arkadaşlar beylikdüzünden 10 sn falan sallandıklarını söyledi. Alibeyköy, genel olarak zemini sağlam bir yer. Bende istanbul'un zemin haritası var, İbb tarafından hazırlanmış. Baya ayrıntılı bir harita. E devletten de bakılabilen bir zemin haritası var. Orda da beyazdan kırmızıya doğru gidiyor semtler. Kırmızılar en riskli bölgeler. Bence o haritalara göre bir semte taşınmanızda fayda var. Bizim İstanbuldan komple taşınma durumumuz söz konusu 2 ay içinde o yüzden evden şu an çıkamıyorum. Ama İstanbulda kalacak olsaydım Şişli Beyoğlu Kağıthane veya gene Alibeyköyde yeni bir binaya taşınırdım. Anadolu yakasında da çok sağlam zemini olan yerler var.

Bence paradan dolayı değil ama olası deprem nedeniyle taşınmalısınız o evden. Ben Alibeyköy'de oturuyorum evim çok eski ama evi yapan adam kendine ve kızlarına yapmış. 4 katlı bir aile binası. Dışardan baksan dökülüyor ama Manisa depremini twitterdan gördük hissetmedik. Öncesinde 11 ocaktaki Silivri depreminde ben 1 sn hissettim sadece, kedim koltuğa zıpladı sandım baktım koridorda bana bakıyor, tamam bu depremdi dedim evden çıktım. Arkadaşlar beylikdüzünden 10 sn falan sallandıklarını söyledi. Alibeyköy, genel olarak zemini sağlam bir yer. Bende istanbul'un zemin haritası var, İbb tarafından hazırlanmış. Baya ayrıntılı bir harita. E devletten de bakılabilen bir zemin haritası var. Orda da beyazdan kırmızıya doğru gidiyor semtler. Kırmızılar en riskli bölgeler. Bence o haritalara göre bir semte taşınmanızda fayda var. Bizim İstanbuldan komple taşınma durumumuz söz konusu 2 ay içinde o yüzden evden şu an çıkamıyorum. Ama İstanbulda kalacak olsaydım Şişli Beyoğlu Kağıthane veya gene Alibeyköyde yeni bir binaya taşınırdım. Anadolu yakasında da çok sağlam zemini olan yerler var.

kağıthane tarafında da akrabamız var orası da bi seçenek aslında ama çok içimize sinen bi yer değil açıkçası,
hırsızlık olayı çok oluyormuş özellikle, akrabamıza da girdi hatta baya psikolojik destek falan aldılar sonra çok kötü bi haldeymiş ev uyurken girmişler
tabi istanbulun heryerinde bu ihtimal var şuan çok şükür öyle bi korkumuz olmadı kozyatağında
ama kağıthane de evlerin daha uygun olması cezbediyor biraz

canım merhaba her zaman ki gibi çok haklısın dediklerinde,
şimdi benim okul duurmu var biliyosun o konuya hiç girmedim bulanmasın ortalık diye,
tek maaşa düşersek işimiz gerçekten çok zor :KK43:

Evet durumunu biliyorum canım.
O zaman Kadıköy yerine daha uygun bir semt bakacaksın. Mesela Çamlıca olabilir. Orası da güzel bir semt daha uygun fiyatlı..
Kadıköy için 2500 üstü maalesef. Üsküdar 'da 1800 - 2300 arası. O yüzden ben Çamlıca tarafları diyorum. Maltepe 'de olabilir.

Ama sancaktepe veya sultanbeyli tavsiye etmem.

X