Aidat Zammı Zımbırtısı

Tuzla'da İki bloklu küçük bir sitede oturuyorum.Sifir bina,güvenlikli,küçük bir spor salonu var.İnşaat sahibi 8'lik depreme bile dayanıklı dedi artık Allah bilir :) aidat 200-250 arası degisiyor.Kiralarda 1800 civarı.
Belki İstanbul'un göbeği değil ama
Metroya 5 dk. Yurume mesafesi :) arabada olunca sorun olmuyor,biz çok memnunuz.

Bence taşınmayı değerlendirin,aceleyle çok araştırmadan tutmussunuz.Dayanikli,içinize sinen,bütçenize uygun bir ev bulursunuz mutlaka.

kızlar aslında bizim binada hatta bizim bölge de en ucuz evde oturuyoruz diyebilirim
bizim alt katımız ve yan katımızda ki evler 2500 tl kirada
bizim bölgede ki yeni yapı evlerin kirası ise 4000 tl civarında
bölge olarak çok iyi temiz bi yer ama bizi iyice yıpratmaya başladı bu zamlarla beraber
Evet bence de kiranız uygun, İstanbul gibi bir yerde hele de belli bölgelerde zaten 2000 liradan aşağı kiralık ev yok ama bir apartman için aidatınız biraz fazla gibi geldi bana, İstanbul'daki sitelerde 500 lira aidatı olan yerler vardır fakat şu an güvenlik, havuz, spor salonu, cafe vb hizmetleri olan sitelerin aylık aidat tutarı 700 lira ve üzeri şeklinde.

2000-2500 lira civarı bir bütçe ayırırsanız site olmasın, müstakil apartman olabilir derseniz Anadolu yakasında da Avrupa yakasında da temiz ve yeni bir daire bulmanız mümkün, Avrupa yakasına çok da hakim değilim ama Kadıköy'de ikamet ettiğinizi söylediğinizden oraya yakın aklıma gelen Ataşehir ve Ümraniye oldu, sitelerde pahalıdır ama müstakil apartmanlarda uygun fiyatlı iyi bir daire bulabilirsiniz gibi geliyor bana.

Annemler sitede oturuyorlar 1 senelik bina havuz, sauna, hamam ve spor odası var. Aidat 100 tl ama çok daire var ondan ucuz heralde sizin ki çok pahalı

kapıcıyı çıkarma durumunu eşime bende dedim herkesle konuşsak mı diye eşim de beni vicdansız olmakla suçladı :KK53: onun işi oymuş çıkarırlarsa ne iş yapcakmış bla bla sanki parayı sokakta bulduk
Kapiciyi işten çıkarmak isterseniz binanın temizliği size kalır birde onunla uğraşırsınız o der ben temizlenen diğeri beni ilgilendirmez bir sürü sorun çıkar.

Kapiciyi işten çıkarmak isterseniz binanın temizliği size kalır birde onunla uğraşırsınız o der ben temizlenen diğeri beni ilgilendirmez bir sürü sorun çıkar.
temizlik işine temizlik şirketleri oluyor oraya yönlenebilirler.bizim öyle mesela firma geliyor bahçeyi merd,ven ve asansörü temizliyor.

Katılmakla ilgili eleştirmeyin demişsiniz ama dışardan ek kişi tutmakla apartmandan birinin olması aynı fiyat olmaz tabiki. Apartman sakjnleri olarak gerekli imtiyazi göstermediğiniz için toplantı ve sirayla yöneticilik vaafina ondan olmuş.

aslında hiç öyle deniz dibi olsun merkezi olsun takıntılarımız yok
istanbula geleli 1 sene bile olmadı ve acilen taşınmamız gerekti,çok araştıramadık 1 hafta içinde taşındık
eşimin kuzeni var kadıköyde hani ona yakın olalım madem dedik böyle bi yer bulduk bulmaz olaydık
3 kişiyle koca binanın kararını almak bence de saçma ama katılsaydınız o zaman diyolar
Toplantıyı kafalarina göre belirledilerse başka günü telrar yapın. Mesela bu pazar günü yapın bunu yapmak zorundalar çünkü katılım cok az olmuş.

aslında hiç öyle deniz dibi olsun merkezi olsun takıntılarımız yok
istanbula geleli 1 sene bile olmadı ve acilen taşınmamız gerekti,çok araştıramadık 1 hafta içinde taşındık
eşimin kuzeni var kadıköyde hani ona yakın olalım madem dedik böyle bi yer bulduk bulmaz olaydık
3 kişiyle koca binanın kararını almak bence de saçma ama katılsaydınız o zaman diyolar
Toplantıyı kafalarina göre belirledilerse başka günü telrar yapın. Mesela bu pazar günü yapın bunu yapmak zorundalar çünkü katılım cok az olmuş.

Antalya’da havuzlu güvenlikli kapıcılı 2+1 bir dairede oturuyoruz. Bina 2014 yapımı, kendimizin ama kiraya versek 2.000 kadar kirası olur. Biz 270 bine almıştık. Şu an satmak istesek 510 bin civarında gidiyor. Aidatı da 300 liraya daha bu yıl çıktı ilk taşındığımızda 120 liraydı sonra 200 olmuştu. Çok çarşı değil ama merkezi bir yer.

Bizde de durum aynı iki bloklu bir site bi blokta 50 daire var tek daire 250 küsür yaptılar biz dubleks olduğumuz için dublekslerden 400 e çıkardılar 250 ödüyorduk birden bu zammı yaptılar. Bi çöpler toplanıyor apartman silinir bir de güvenlik var. Merkezi sistem aynı şekilde üstüne apartman içinin doğalgazı da bölüşülüyor 70 civarında o da resmen apartmanın içi daha sıcak orda oturasım geliyor. Üstüne aidatlarını ödemeyenler var 6 bin 3 bin borç yapanlar var çok sayıda o yüzden güvenliğin teki tazminat davası açmış maaş alamadı diye daire başı 2 bin lira aidat ödemeyenler yüzünden para ödicez keriz gibi

Üsküdar da oturuyoruz. Bu sene ki zamla 2100 oldu kiramız. Bina 40 senelik vardır. Bi ara evden çıkmayı düşündük fakat inanın ev yok aynı fiyata çok daha kötü evler var, ümraniye de falan aynı fiyata daha güzel evler var ama bu defa ulaşım problem.

Aciniza Ankara dan katiliyorum. Dun aidatimizin 700 tl ye cikarildigini ogrendim. Cidden yuh diyorum.... isinma dahil ama sitede havuz yok yesillik yok 700 tl hayirdir ya napiyorlar cidden merak ediyorum 31×4 dairelik dort blok. Yani herkes 700 verince o para noluyor cildiricam. Her ay 700 biyere koysak zengin oluruz...

İstanbulda yaşayanlar gerçekten hem kira hem aidat cok fazla veriyorsunuz. İmkanı olanlar ist yakın şehirde oturup para biriktirebilirler. İstanbula yakın 3 saatlik bir şehirdeyim. Kira 750 aidat 25 tl.

Aciniza Ankara dan katiliyorum. Dun aidatimizin 700 tl ye cikarildigini ogrendim. Cidden yuh diyorum.... isinma dahil ama sitede havuz yok yesillik yok 700 tl hayirdir ya napiyorlar cidden merak ediyorum 31×4 dairelik dort blok. Yani herkes 700 verince o para noluyor cildiricam. Her ay 700 biyere koysak zengin oluruz...
nerde bu ev merak ettim.

eşimin iş yeri avrupada buna rağmen 5,30 da biniyo servise
kocaeli tarafına geçsek sanırım intihar eder :110:
O çok kötüymüş o zaman karşıya geçmek şart size.
Güneşli tarafında ev bakabilirsin veya şişliye yakınsa eşinin iş yeri yol üstünde kocaman bir site var kemerpark evleri, buraya da bir bak derim

X