aile içi ileşimsizlikte son nokta..

İlkokuldan doktoraya en iyi derecelere sahip oldum ama en basit konularda bile benim düşüncelerime saygı duymaz. Ben bilmiyor olabilirim kızım haklı olabilir demez. Benimle gurur duymaz. Sürekli inatlaşır. 10 dakika önce ak dediğine 10 dakika sonra kara der. Yap dediği şeyi yaparsın ben sana dedim yapma diye der. Böyle saf gibi hissedersin kendini. Ben mi yanlış anladım acaba dersin. Tatile ya da gezmeye giderken onu da götürürüm götürdüğüm yere kulp bulur ki gerçekten güzel seçimler yaparım. Bir yere gitsem kıskanır alttan alttan laf sokar. Çok güzel yemek yapmış olsam yemez ya da örneğin güzel ama çok tuzlu olmuş der. Çoğu akraba ve komşu ile görüşmez. Görüşmediklerinle benim görüşmemi de istemez gizli görüşürüm. Onlar da huyunu bildiğinden gizli tutar. Ama bazen durduk yere ara teyzeni de sor napıyormuş bakalım der. Ne yapsan yap değişmez arkadaşım değişmez...

Son düzenleme:
Benim de annemle sorunlar olduğu için sizi anlıyorum, ayrıca çok belli annenizde bir sorun oldugu kimseyle gorusmediginden
Sizde şuan hamile olduğunuz için daha duygusal davraniyorsunuz
Umarım herşey düzelir diyeceğim ama hiç sanmıyorum
Sadece bu durumu kabullenin ve değiştirmeye çalışmayın degismez çünkü ve siz uzuldugunuzle kalirsiniz
Allah kolaylık versin ❤

ben de senin tavsiye yorumundan ne kadar güçlü karakterli olduğunu anladım kardeşim... böyle açık dobra dobra olabildiğin için seni tebrik ederim... eskiden biraz senin gibiydim bu hamilelik belki beni hassaslaştırdı ama yazdıkların beni iyi bir düşündürttü... çok teşekkür ediyorum tavsiyelerini yapmaya çalışacağım sagol kardeşim Allah a emanet ol..

İncir çekirdeğini doldurmayacak bir sebep.
haklısın kardeşim incir çekirdeğini doldurmaz bu .. zaten ben örnek olarak verdim bu durumu yani annem en küçük şeyleri bile büyütüp bana inatlaşıyor gibi geliyor...ne gerek var süt bozuk dediysem he de geç diyorum anneme alt tarafı bir süt yani... kime neyi ispatlamaya çalışıyor anlamıyorum.. ayrıca hamileliğimde sen bu çocuğa nasıl bakacaksın hadi çocuğu doğur da gör bakayım gününü falan gibi laflar da etti mesela bunlar beni çok doldurdu ferayegul kardeşim... böyle bardak dolunca son küçük damla bile etkiliyor insanı...

evet çok haklısın jupiter neptun kardeşim özellikle bende hamilelik hassasiyeti var galiba..
güzel dileklerin için teşekkür ederim inşallah senin de annenle sorunlar düzelir.. feraha kavuşuruz inşallah... Allah a emanet ol kardeşim sağol...

Canım önce annenin açısından bakınca evde bozuk süt tutan bir kişi gibi hissetmiş kendini. Hele damadın yanındaysa utanmış bile olabilir. Sen benden daha iyisin veya çocuğum beni bir çok konuda geçti demek bir çok büyük için mümkün olmuyor. Eminimki seviyordur ama bizim toplumda büyüklerin sevgisini belli etmeme hastalığı var. Yaşlılıkta işin içine girince. Hoşgörü göstermen gerekiyor.

cuytherock nasıl ağzım açık okudum yazdıklarını bir bilsen gülersin halime çünkü sanki benim annemi anlatmışsın noktası virgülüne kadar... yani benim bir abim var o da buraya yazmaz zaten acaba kardeş miyiz diye düşündüm ve güldüm yani anlayacağın...bu benzerliğimizden ötürü merak ettim... sen nasıl baş ediyorsun bu durumla? yani annenden uzak mı yaşıyorsun ? beraberken annene nasil davraniyorsun? ve annenin yaptiklarini nasil kafaya takmandan durabiliyorsun?

ilknur89 kardesim empati yapmani takdir ettim ama bir hafta ayni evde kaldik yani o sutu ben aldim eve zaten sutu sadece ben kullandim... yani sut bozulmussa benim hatamdir... damada utanacak biri varsa annem degil benim diye dusunuyorum cunku kahveyi ben yaptim. neyse sonucta senin guzel bir kalbin oldugunu hissettim ilknur kardesim sagol tavsiyelerin icin hosgorulu olmaya calisacagim... tesekkur ederim yorumun icin

Benim de var erkek kardeşim. Siz birlikte değilsiniz sanırım abiyle. Benim bir de o derdim var. Kardeşim hiçbirşey yapmasa bile iyi birşey yapmıştır. O süperdir. Dün akşam kardeşimin arkadaşının işlettiği çay bahçeşine götürdük eşimle. Kardeşim asla gezdireyim götüreyim demez.
Valla şöyle söyleyeyim annem aslında şen şakrak kadındır ama olmuyor birşeyler eksik kalıyor. Annemi de mutlu görmek istiyorum bu nedenle maddi manevi destek olmaya çalışıyorum. Eşim annemin huyunu öğrendi he diyip geçer. Bu akşam arkadaşlarla buluşma planımız vardı. Annem sabahtan şu akrabaya mu gitsek falan demişti. Eşim de anneni götürelim de akşam bize laf etmesin dedi:) O çok süpermiş gibi davranmalısınız:) Önce onun istekleri olmalıymış gibi...

Süt değil de öteden beri süregelen annenizin bu tavırları sizin gönlünüzü yormuş. Anne-kız arasındaki iletişimi sağlamak için biraz sebat, sabır ve hoşgörü gerekiyor. Naçizane fikrim Anneniz geçmişte ne yaşadı da bu kadar kendini insanlara kapattı bunu bilemediğim için fazla yorum yapamıyorum.

erkek cocuk sonucta durumu ayni benzer seninle,,benim annemin gozunde de abim superdi ve abim hep her konuda hakliydi.. annem bana kıyasla abime daha cok destek olmustur hep.. abimle annem gorustukleri zamanlar benim de derdim vardi yani ayni seninle durumumuz.. abim anneme maddi manevi destek olmadigi gibi annem abime daha cok onem verirdi. ama simdi abim annemi hic mi hic arayip sormaz yani konusmuyorlar.. ama abim annemi arasa benim papucum dama atilir biliyorum.
benim de esim senin eşin gibi anlayışlı çok şükür annemin kırılmaması için dikkat eder ve mutlu etmeye çalışır..
seninle dertleştiğim için şimdi kendimi biraz daha iyi hissediyorum arkadaşım çünkü çevremde bana benzer ve tecrubeli bir kimse hiç olmadı o yüzden pek kimse ile konuşamam bu durumları.. umarım senın tavsiyelerini yapabilirim... mutluluklar diliyorum sana ve tüm ailene... geç saat oldu cevap yazamayabilirsin diye düşünüyorum ama ne zaman uygunsan ve istersen seninle dertleşmek çok isterim vaktin olursa ama olmazsa da kendine iyi bak dilerim Allaha emanet ol kardeşim...

aynen oyle kardeşim gönlüm yoruldu artık.. geçmişte neler neler yaşadık çok uzun hikayeler.. dediklerin doğru yani sabır ve hoşgörü gerekiyor da söylemesi kolay yapması zor geliyor bazen... hosgörülü olmaya çalışacağım inşallah... annem çocukluğunu bilemem ama tüm insanlara kapalı değil.. her zaman yeni insanlarla bulur tanışır... ilk tanıştığı insanlara 100 puan verir herşeyini paylaşır daha ilk günden ve fedakarca insanların peşlerinden koşar sonra da beklediği ilgiyi göremeyince tükaka yapıp arkalarından konuşur... keşke o başka insanlara gösterdiği ilgiyi bana gösterse derim ama yeni insanlar annem için bazan benden daha kıymetlidir takii o insanlar eskiyince kadar.. sonra papuçlarını dama atar annem ve yeni insanlara koşmaya devam eder.. bu bir döngüdür annemde... sanırım annem elinin altındaki insanlara kıymet vermeyenlerden değip uzaklaşıyorum annemden..

Allah size sabır ve dayanma gücü versin. Çok zordur bu durum çok iyi bilirim

Tmm yanlış yapıyor olabilir ama iletişim kesilecek sebepler inan değil. Ailede herkesle gorusmemesi belki kendi hatasıdır ama belki de diğerlerinin hatası da olabilir. Ve inan çoğu anne bunu yapıyor. Yaşlandıkça daha da artıyor. Kizdiklarinda daha da yapıyorlar. Muhtemelen eşine gösterdiğin ihtimami azıcık belki kiskanmistir bu kötü birsey değil gairp tavırlar sergilemiş olabilir. Herseyin en doğrusunu kendilerinin bildiğine özellikle evlatları tarafindna onay istiyorlar genelde inan iletişim kesilmesi için sebep değil

tamam inşallah dediğinizi yapacağım zaten hal hatır soruyorum ama fazla yüz göz olmayayım diye benim de aklımdan geçiyor... ben de size mutluluklar dilerim kardeşim.. tekrardan teşekkür ederim..

Hayatımda tanıdığım en huysuz kadın annemdi... Anlatsam Kemal Sunal filmi tadında akıl almaz inatları vardı diyebilirim :)) Arefe günü mezarlığa gittim, baktım baktım tek kelime edemedim, hayatın böyle bir kanunu var maalesef. İşte olup yanındaa olamadığım zamanlar için bile içim burkuluyor şimdi yapmayın sakın. Anneye mesafe konmaz, sonra çok pişman olursunuz, tatlı huysuzluklar bunlar, tamam annecim deyip bir sıkıştırıp öpün işe yarar :) Artık büyüdünüz rüştünüzü ispat ettiniz, kendi eviniz ve yuvanız var, ben annenizi anladım, zor bir hayat yaşamış ve yıpranmış. Benim annemde ailesinden çok az kişiyle görüşürdü çünkü boşanma sürecinde en az babam kadar kendi ailesi de yıprattı onu, bu gün ki aklımla anneme hak verebiliyorum. Kendinizi doldurmayın, o sizin anneniz, bir evladınız olacak size yüz çevirip babasına gülümsese bile yeri gelecek içiniz burkulacak. Şöyle düşünün ki 60 yaşında bir kadın belki yaşlanmadım, iyiyim endişesi vardır ki ben bazan 41 yaşımda bile bu endişelere düşüyorum. Sakın sakın uzaklaşmayın annenizden....

Ben bir art niyet göremedim, kahveyi deneme amaçlı yapmış, yapmışken de içmiş. Dökse miymiş? Bir de öyle denemek istemiştir.
Annenizin insanlara tavrının bir sebebi vardır. Zamanında üzmüşlerdir, kullanmışlardır, sömürmüşlerdir. O da mesafe koymuştur.

Sütlü kahve olayını biraz abartıyorsunuz, böyle inatlaşmalar olur unutulur aile olmak bu demek zaten, bir de yaşlı insan illa alttan almak gerekiyor. Kafanıza takmayın amaan anne tamam sen yap iç o sütle ben yapmıyorum diyin geçin zor değil. Şöyle hissettim böyle kırıldım üzüldüm diye dramatikleştirmeye gerek yok onun dışında yalnız kalan anneyle ilgilenmek zor bilirim

Bu son anlattığınız olayda bir sorun yok.Siz baska sütle yaparım diyince inatlaşmış olmuyorsunuz. O aynı sütle yaptı diye inatlaşmış mı oluyor. Onun dısında görüştüğü veya görülmediği kişiler de sizi ilgilendirmez ki.Kan bağı var diye herkes herkesle anlasmak görüşmek mecburiyetinde mi.Belki iki taraf da o şekilde mutlu ki zaten bu durumda iki taraf değil tek taraf bile görüşmemekten mutluysa yeterli bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…