Aile ici siddet ve guvensizlik

Bu durumda kadın kusurlu bulunabiliyor tahrik durumu olmaz. Zaten boyle adamlarda tahrike gerek yok. Isin boyutu bir sekilde oraya gelir.
kadın şiddet uygulamayacak sadece sessiz kalmayacak sadece.ailemde avukat çok .boşanma davası dosyası çok gördüm.kadınlar çoğunlukla hakkını alamıyor.o eşin ailesinin tamamı şahitliğe gelir baskın çıkarlar.ama şiddeti delillendirseydi şimdiye kadar eli çok güçlü olurdu fakat yapmamış

kadın şiddet uygulamayacak sadece sessiz kalmayacak sadece.ailemde avukat çok .boşanma davası dosyası çok gördüm.kadınlar çoğunlukla hakkını alamıyor.o eşin ailesinin tamamı şahitliğe gelir baskın çıkarlar.ama şiddeti delillendirseydi şimdiye kadar eli çok güçlü olurdu fakat yapmamış
Dayak yiyip alttan alıp sevgi böcüğü rolünü edinen kadının aklına darp raporu almak gelmez ki. Kaybederim korkusundan...

hoş bir şeytanlık.
çok makyavelist.
hoşuma gitti.
diğer türlü adamın sözüne karşılık kadının sözü davası oluyor.kadının elinden çocuğunu bile alabilirler çok küçük değilse.çok cüzi nafakayla boşanmak zorunda kalır .yaptıkları da yanına kar kalır maalesef

Dayak yiyip alttan alıp sevgi böcüğü rolünü edinen kadının aklına darp raporu almak gelmez ki. Kaybederim korkusundan...
haklısın yapsa bugüne kadar çoktan yapmıştı tv demi izlemiyor?her gün anlatılıyor kadın adarp suçu ağırdır evden uzaklaştırma var kolay boşanma var anlatılıyor tabii anlayana

diğer türlü adamın sözüne karşılık kadının sözü davası oluyor.kadının elinden çocuğunu bile alabilirler çok küçük değilse.çok cüzi nafakayla boşanmak zorunda kalır .yaptıkları da yanına kar kalır maalesef

şeytana şeytanlık yapılmalı zaten.
o kadar yıldır dövdukleri yanına kar kalmamalı.
yok öyle milletin hayatını batırıp bişey olmamış gibi devam etmek.

şeytana şeytanlık yapılmalı zaten.
o kadar yıldır dövdukleri yanına kar kalmamalı.
yok öyle milletin hayatını batırıp bişey olmamış gibi devam etmek.
aynen öyle hakkımı aramak için tv ye bile veririm adamı ben olsam bana dayak attığında.kadın derneklerinin eline bir düşsün o adam bir daha elini kaldıramaz.ha herşeye rağmen cinayet işleyenler var onlar ayrı konu zaten insan bile değiller caniler.çık esra erola dayak yiyeceğine 1 haftada boşatır seni avukatına .bazen medya işe yarıyor :KK70:

1- Ev var mi ?
2- Eş çalisiyor mu (ssk)
3- cocuk sayisi
4- DARP RAPORU VAR MI?
En son siddet ne zaman yasandi?. Polis veya hastahanenin bununla ilgili bilgisi varmi. Sahit gostercek birilerin var mi mahkeme icin. Adamin bence baska hayati var. Gidip rahatina bakmak icinde anlasmaliya seni ikna edip bitircek isi. Kozuda siddet akilli ol. Tazminat nafaka talep hakkin var. Aile konutu ise 2002 den sonra ise mal hakkin var . Sakin duygusal olarak cokup hata yapma. Adama bak ya. Psikolojik olarak yildirip yirtmak allah askina eger can guvenligi riskin varsa git polise basvur . Şiddet onleme izle.e merkezi kadinsiginmada gerekli onlem alinir. Ama yoksa git bildir sikayetci ol uzaklastirma cikar. Biraz arastir. Evliligim bitiyor diye uzulme bu evlilik degil. Lutfen bir pisligin malı degilsiniz siz. Haklarinizi savunun. Biten bitmistir. Olan oldu. Neden mutlu hayat yaşiyamadim diye insanib cok agrina gidiyor ama lutfen ya dik durun buna hakki yok!!!
Evet evimiz var, esim calisiyor, bu zamana kadar hep yuttum katlandim cocugumada birsey yapar alir kacirir diye. Cocugum daha kucuk, ona ragmen her iki haftafa iki gun hakki var omda kalmaya. Cocugumu alip kacirirsa nasil bulurum. Bunlarin bu konuda tevrubeleri var. Simdiye kadar darp raporu almadim ama bu sonuncuda polisi arafim geldiler sonrada datp raporu aldim. Cocugumu ona birakmak istemiyorum cunku is n ufak birseyde istedigi olmazsa onada yapar diye korkuyorum.
Ben hicbir zaman bosanmaya bas vurmadim her defasinda siddet yapmicam dedi ama yapti. Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey bir de cocugum icin korktum beni tehdit etti surekli cocugumdan dolayi.

Haklisiniz ama mahkemeler o darp raporlari sonrasi barismalarda kadini suclu buluyor mahkemeler. Turkce mealiyle eger darp raporu var barisma var
Evet evimiz var, esim calisiyor, bu zamana kadar hep yuttum katlandim cocugumada birsey yapar alir kacirir diye. Cocugum daha kucuk, ona ragmen her iki haftafa iki gun hakki var omda kalmaya. Cocugumu alip kacirirsa nasil bulurum. Bunlarin bu konuda tevrubeleri var. Simdiye kadar darp raporu almadim ama bu sonuncuda polisi arafim geldiler sonrada datp raporu aldim. Cocugumu ona birakmak istemiyorum cunku is n ufak birseyde istedigi olmazsa onada yapar diye korkuyorum.
Ben hicbir zaman bosanmaya bas vurmadim her defasinda siddet yapmicam dedi ama yapti. Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey bir de cocugum icin korktum beni tehdit etti surekli cocugumdan dolayi.
Arkadaşım şuan herhangi bir siddet gördünmü??. Ya da sozlu birsey yazili. Bak kanitlayabilirsin. Cocugu kacirma ihtinali oldugunuda mahkemeye bildirirsin. Zaten isin icinde cocucuga istismar var. Cunku siddet bir istismardır. Gıt polise cocugunla habersiz. Hatta gitmeden once ilk yapacagin konuta aile şerhi koydur. Ucretsizdir. Cocugunu al polise basvur. Esine bosanmak istedigini cocugumu kacirmak icib tesebbuslerin ve agır siddetinden korktugun icib devlete sigiacağini bildir. En onemlisi bunlar yazili olsun ve evden cikmis ol. Aramalarini kesinlikle acma!!!. Elindeki tek kanit yazismalar. Su sahit olur bu sahit olur muhabbetleri hikaye mahkeme şahit listeai gelonce ya da şahit yazilinca ben bidsey gormedim der en yakin bile. Kesinlikle tahrik hakaret etme. Muhtemelen zaten tehtit hakaretleri sayar zaten. Bundan dolayida sikayetlerini yap. Birak ceza alsin. Barinma talep et. Darp raporu şart degil. Kanun acık siddet ve aiddete ugrama ihtimali olan kadinlara devletin kadini ve cocugu korumaya yonelik kanunu var. !!! Koruma ve uzaklastirm ve gizlilik !!!! Talep et. Cocuguna ve kendine gizliligi zaten kadin siginmadan talep. Baradon avukat istedigini ailenin sana destek ciktigini ancak esini sana ve coxuguna uyguladigi siddeti anlat
Bunun icinde psikolojik duygusal fiziksel var olan siddet varsa da anlat!!. Afeedersin cinsel siddet varsa da. Izinsiz seninle birlikte oldumu? Fıili livata oykun var mi anlat!! (Ters iliski). Varsa ve yakin bir zamansa da bunu polisede bildir. 5 yildan cezasi! Kadinkonukevi şonim birimindeki kisiler mesleklerinin uzmani. Sosyolog ve psikolog ile gorusuceksin zaten. Onlar durumunu anliyacak seni deneyecek yalan var mi irdeleyecek. Baska ile yeni bir hayat kur. Cocugunu kaciramaz. Yurtdisi vatandasiysa yurtdisina kacirma ihtimaline karsi gecici velayet islemleri sirasinda av. Bildirir . Cikis yasagi koyar. Zaten orda sosyal inceleme raporu tutuluyor. Mahkeme goruş saglayamaz cunku gizlilik devreye giriyir. Kurcaksada iliskiyi mahkeme bulsun cozumu. Gizlilik deaifre etmeden iliski tesis etsin. Hayatin biraz belki zorlasacak bir donemde ama huzurlu olacaksin inan bana.

Haklisiniz ama mahkemeler o darp raporlari sonrasi barismalarda kadini suclu buluyor mahkemeler. Turkce mealiyle eger darp raporu var barisma var

Arkadaşım şuan herhangi bir siddet gördünmü??. Ya da sozlu birsey yazili. Bak kanitlayabilirsin. Cocugu kacirma ihtinali oldugunuda mahkemeye bildirirsin. Zaten isin icinde cocucuga istismar var. Cunku siddet bir istismardır. Gıt polise cocugunla habersiz. Hatta gitmeden once ilk yapacagin konuta aile şerhi koydur. Ucretsizdir. Cocugunu al polise basvur. Esine bosanmak istedigini cocugumu kacirmak icib tesebbuslerin ve agır siddetinden korktugun icib devlete sigiacağini bildir. En onemlisi bunlar yazili olsun ve evden cikmis ol. Aramalarini kesinlikle acma!!!. Elindeki tek kanit yazismalar. Su sahit olur bu sahit olur muhabbetleri hikaye mahkeme şahit listeai gelonce ya da şahit yazilinca ben bidsey gormedim der en yakin bile. Kesinlikle tahrik hakaret etme. Muhtemelen zaten tehtit hakaretleri sayar zaten. Bundan dolayida sikayetlerini yap. Birak ceza alsin. Barinma talep et. Darp raporu şart degil. Kanun acık siddet ve aiddete ugrama ihtimali olan kadinlara devletin kadini ve cocugu korumaya yonelik kanunu var. !!! Koruma ve uzaklastirm ve gizlilik !!!! Talep et. Cocuguna ve kendine gizliligi zaten kadin siginmadan talep. Baradon avukat istedigini ailenin sana destek ciktigini ancak esini sana ve coxuguna uyguladigi siddeti anlat
Bunun icinde psikolojik duygusal fiziksel var olan siddet varsa da anlat!!. Afeedersin cinsel siddet varsa da. Izinsiz seninle birlikte oldumu? Fıili livata oykun var mi anlat!! (Ters iliski). Varsa ve yakin bir zamansa da bunu polisede bildir. 5 yildan cezasi! Kadinkonukevi şonim birimindeki kisiler mesleklerinin uzmani. Sosyolog ve psikolog ile gorusuceksin zaten. Onlar durumunu anliyacak seni deneyecek yalan var mi irdeleyecek. Baska ile yeni bir hayat kur. Cocugunu kaciramaz. Yurtdisi vatandasiysa yurtdisina kacirma ihtimaline karsi gecici velayet islemleri sirasinda av. Bildirir . Cikis yasagi koyar. Zaten orda sosyal inceleme raporu tutuluyor. Mahkeme goruş saglayamaz cunku gizlilik devreye giriyir. Kurcaksada iliskiyi mahkeme bulsun cozumu. Gizlilik deaifre etmeden iliski tesis etsin. Hayatin biraz belki zorlasacak bir donemde ama huzurlu olacaksin inan bana.
gayet detaylı yazmışsınız.umarım dikkate alır sizi

Merhaba arkadaslar, benim icinden cikamafigim bir derdim var. Evliyim ve bir cocugum var. Esimden 5 senedir siddet goruyorum. En ufak seyden bile sinirleniyor ve sonu siddete kadar variyor. Esimin gozu donmus gibi oluyor. Ailem artik istemiyor evli kalmami. Ben ne yapacagimi bilmiyorum. Esim surekli ailesine daha cok annesine ve koz kardesine duskundur. Tabi ben bunu sonradan ogrendim. Ilk once ailem sonra kiz kardesim sonra cocugumla ben geliyormusum. Kavgalarimizin cogu da ailesi yuzunden oldu. Esim beni karisi gibi gormuyor. Surekli birseyler gizliyor. Ilk onceleri telefonuyla bakabiliyordum. Surekli birseyler silip duruyordu whatsapp olsun internet olsun telefon gorusmeleri olsun. Artik sifresini bile gizliyor soylemiyor. Ben ailemden boyle gizlilikler hic gormedim, hersey ortadaydi. Sonrasi alir devamli eline telefonu benim goremeyecegim sekklde cevirir. Yada saatlerce telefonla tuvalette kalir. Ne yaptigini mumkun degil ogrenemem. Telefonunu dakika olsun yanindan ayirmaz. Ailesiyle gorusecekse 5 senedir bir defa bile yanimda konusmuslugu yoktur. Ailesi beni istemiyor evliligimizden belli. Onlarla itibarligim yok. Cocugumla gorusmek isteselerdi beni ararlardi. Bir babaanne ya torununu ozlerse aramazmi gormezmi onu. Kaynanam kendi nefsini dusunerek oglunun mutlulugunu istemiyor. Bana siddet ettiginde esime kizdigini bile duymadim hic. Aramizi duzeltmek icin hicbir caba bile gostermiyor. Bir anne cocugunun mutlulugunu istemezmi. Esimde zaten tam bir hayirsiz. Hicbir zaman bizi ailesi olarak gormedi. Sorumluluklarini bilmiyor, her kavgamizda olayi evliligi bitirmeye istiyor (tabi bunu aklina sokan kaynanam). Simdide evi terk edip evliligi bitirdigini soyleyip cekip gidiyor ve gunlerce gelmiyor. Hakliyken yuvam bozulmasin diye yine alttan ala ben oldum hep. Beni elaleme karsi bile savunmayan biri. Ama bu son kavgamizda nereye gidersen git dedim git ailenle mutlu ol dedim. Ben yavruma simsiki sarilirim dedim. Gittigi gun geri geldi bu sefer. Simdi ayni evdeyiz fakat bosanmak icin randevu almis. Artik Rabbimden hayirlisi.
Size şiddet uygulayan, ailesine ezdiren,aldatmaya meyilli olan bir adamdan ayrılmak için neyi bekliyorsunuz?
Sizin değil onun boşanmak istemesi normal mi?

keşke şiddet gördüğünüzde bir daha yapmayacağım lafına inanmasaydınız, yapacağını sizde biliyorsunuz çünkü
ve eşiniz değil de siz açmış olsaydınız o davayı çoktan.
kendinizi niye bu kadar değersiz görüyorsunuz anlamıyorum ki.
umarım yukarıda yazılan bilgileri ciddiye alır, ona göre şekillendirirsiniz bu süreci

Merhaba arkadaslar, benim icinden cikamafigim bir derdim var. Evliyim ve bir cocugum var. Esimden 5 senedir siddet goruyorum. En ufak seyden bile sinirleniyor ve sonu siddete kadar variyor. Esimin gozu donmus gibi oluyor. Ailem artik istemiyor evli kalmami. Ben ne yapacagimi bilmiyorum. Esim surekli ailesine daha cok annesine ve koz kardesine duskundur. Tabi ben bunu sonradan ogrendim. Ilk once ailem sonra kiz kardesim sonra cocugumla ben geliyormusum. Kavgalarimizin cogu da ailesi yuzunden oldu. Esim beni karisi gibi gormuyor. Surekli birseyler gizliyor. Ilk onceleri telefonuyla bakabiliyordum. Surekli birseyler silip duruyordu whatsapp olsun internet olsun telefon gorusmeleri olsun. Artik sifresini bile gizliyor soylemiyor. Ben ailemden boyle gizlilikler hic gormedim, hersey ortadaydi. Sonrasi alir devamli eline telefonu benim goremeyecegim sekklde cevirir. Yada saatlerce telefonla tuvalette kalir. Ne yaptigini mumkun degil ogrenemem. Telefonunu dakika olsun yanindan ayirmaz. Ailesiyle gorusecekse 5 senedir bir defa bile yanimda konusmuslugu yoktur. Ailesi beni istemiyor evliligimizden belli. Onlarla itibarligim yok. Cocugumla gorusmek isteselerdi beni ararlardi. Bir babaanne ya torununu ozlerse aramazmi gormezmi onu. Kaynanam kendi nefsini dusunerek oglunun mutlulugunu istemiyor. Bana siddet ettiginde esime kizdigini bile duymadim hic. Aramizi duzeltmek icin hicbir caba bile gostermiyor. Bir anne cocugunun mutlulugunu istemezmi. Esimde zaten tam bir hayirsiz. Hicbir zaman bizi ailesi olarak gormedi. Sorumluluklarini bilmiyor, her kavgamizda olayi evliligi bitirmeye istiyor (tabi bunu aklina sokan kaynanam). Simdide evi terk edip evliligi bitirdigini soyleyip cekip gidiyor ve gunlerce gelmiyor. Hakliyken yuvam bozulmasin diye yine alttan ala ben oldum hep. Beni elaleme karsi bile savunmayan biri. Ama bu son kavgamizda nereye gidersen git dedim git ailenle mutlu ol dedim. Ben yavruma simsiki sarilirim dedim. Gittigi gun geri geldi bu sefer. Simdi ayni evdeyiz fakat bosanmak icin randevu almis. Artik Rabbimden hayirlisi.
Boşanmayı annesı neden soksun aklına. madem aklı çalışmıyor akılsız bir adamla ne işin var .Kemalim yapmaz modundasın.Adamın nıyetı bellı .Şiddetını saldırılatını saymıorum bıle .Bence yapma .

Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey

İnandığınız Allah "geberene kadar dayak yeseniz de susun oturun. Çocuklarınızın psikolojisini de ziyan zebil edin, sonra onlar da gidip başkalarının hayatını mahvetsin" mi diyor?
Ortada yuva falan yok, sizin yuvanız yok. Eşiniz elini ilk kez kaldırdığında yıkılmış yuvanız.

Sizi döven adamın eline sizden başka kadının elinin değmemiş olması da mümkün değil. Eşini döven adam sadakat timsali değildir herhalde. Telefonu köşe bucak saklamasından belli zaten.
Sizin darp raporu alıp süründürerek boşamadığınız eşiniz sizi tek kalemde boşayınca yuvam da yuvam deyip haklarınızı almadığınıza çok pişman olacaksınız.

Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey
Şaka mısınız ya yıllardır şiddet var, küfür hakaret var, adam tırım tırım telefon saklıyor belli ki aldatma da var. Boşanmak için bütün sebepler var ama Allah boşanmayı sevmez diyorsunuz.
Böyle yaşamayı mı, bir kadının böyle zulme uğramasını, bir çocuğun bu ortamda büyümesini mi seviyor Allah? Bunu mu reva görüyor kullarına?
Yapmayın Allah aşkına ya, dine girmek istemiyorum ama din böyle birşey değil.
Güçsüzüm, acizim deyin ama dinimizde uygun değil deyip bizi kandırmaya çalışmayın burda, insanları da dinden soğutmayın.

Ikinci sebebinizde de boşanırsam çocuğumu döver demişsiniz, dövecek adam evde her gün gördüğünde de döver, ama boşanırsanız gidip sikayetçi olursunuz ve çocugunuz için de uzaklastirma kararı alıp 15 günde bir görmesini bile engelletirsiniz, ama aynı evin içinde nasıl engelleyeceksiniz?
Çocuğun annesine yapılanları görerek, böyle huzursuz bir ortamda yaşayarak psikolojisinin ve karakterinin bozulacak olması da cabası.

Önce birey olarak kendiniz, sonra da anne olarak çocuğunuz için boşanmak ZORUNDASINIZ.
Çocuğunuzu o evde yaşamaya mahkum ederseniz anneliğinizden şüphe duyarım asıl!

Size saygısı ve sevgisi olmayan bir erkek uğruna kendinize ve çocuğunuza reva gördüğünüz hayata bir dönün bakın.
Nice kadın ailesi destek olmadığı halde zor olsada kendilerini bu kötü kaderden kurtarıyor.
Siz ailenize rağmen hala kocam yuvam diye sayıklıyorsunuz.
Ortada ne koca ne yuva var.
Silkelenin kendinize gelin.

Hala yuvam diyorsunuz. Ortada yuva mı var yahu...

Nolur aklınızı peynir ekmekle yemeyi bırakın artık. Bu koca düşkünlüğünü size bir faydası yok. Salın gitsin. Bari dayaktan şiddetten kurtulursunuz

Belki çocuğunuzla boşanmak sizin için çok üzücü, yorucu ve zor olabilir ama emin olun siz güçlüsünüz ve boşandıktan sonra ( gelip yazarsınız inş) öyle güzel bir düzen kuracaksınız ki “iyiki boşandım” diyeceksiniz ✌🏻 Siz değerlisiniz, siz her şeyden önce bir kadınsınız, bir annesiniz sizin hem kendiniz hem de evladınız için inanın sadece kendinize ihtiyacınız var. Biz köpek değiliz, şiddetle ehlileştiren mahlukat da değiliz kabul etmeyin nolursunuz... erkek analarının çoğu böyle etliye sütlüye karışmayayım olay olunca ahh vah. Bir tane de bende var öyle, bir şey anlatılmıyor kadına duvara anlatsam tepki verir “napcan kızım, ne diyim kızım bise diyemiyorum ki...” hep bu modda en son bunu yaptığında olayı çaktım bundan sonra benden hiç bir şey duyamaz gül yüzüme çal şeye hesabı yani politikliğinden yıldım.

o telefonlar ölesiye gizleniyorsa emin olun orda çoook kendini tırnak içinde yazıyorum “errrrrkeeeekk” hissettiren şeyler, kişiler vardır. Bunlar ezik duygu dünyasını, kişiliğini aslında varı yoğuyla arayan ve evde aslan kesilen yönettiğini sana allahın cezaları oluyor işte... bak şu anda da ezan okunmaya başladı ; Allah seni kurtarsın inş, huzur neymiş diyeceğin kesin.

Boşan kardeşim tüm haklarında iste

X