Aile ici siddet ve guvensizlik

Evet evimiz var, esim calisiyor, bu zamana kadar hep yuttum katlandim cocugumada birsey yapar alir kacirir diye. Cocugum daha kucuk, ona ragmen her iki haftafa iki gun hakki var omda kalmaya. Cocugumu alip kacirirsa nasil bulurum. Bunlarin bu konuda tevrubeleri var. Simdiye kadar darp raporu almadim ama bu sonuncuda polisi arafim geldiler sonrada datp raporu aldim. Cocugumu ona birakmak istemiyorum cunku is n ufak birseyde istedigi olmazsa onada yapar diye korkuyorum.
Ben hicbir zaman bosanmaya bas vurmadim her defasinda siddet yapmicam dedi ama yapti. Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey bir de cocugum icin korktum beni tehdit etti surekli cocugumdan dolayi.
Cok haklisiniz allah surekli dayan yiyin, sabi subyanin ruhunu hasta edin diyor. Evet.

Haklisiniz ama mahkemeler o darp raporlari sonrasi barismalarda kadini suclu buluyor mahkemeler. Turkce mealiyle eger darp raporu var barisma var

Arkadaşım şuan herhangi bir siddet gördünmü??. Ya da sozlu birsey yazili. Bak kanitlayabilirsin. Cocugu kacirma ihtinali oldugunuda mahkemeye bildirirsin. Zaten isin icinde cocucuga istismar var. Cunku siddet bir istismardır. Gıt polise cocugunla habersiz. Hatta gitmeden once ilk yapacagin konuta aile şerhi koydur. Ucretsizdir. Cocugunu al polise basvur. Esine bosanmak istedigini cocugumu kacirmak icib tesebbuslerin ve agır siddetinden korktugun icib devlete sigiacağini bildir. En onemlisi bunlar yazili olsun ve evden cikmis ol. Aramalarini kesinlikle acma!!!. Elindeki tek kanit yazismalar. Su sahit olur bu sahit olur muhabbetleri hikaye mahkeme şahit listeai gelonce ya da şahit yazilinca ben bidsey gormedim der en yakin bile. Kesinlikle tahrik hakaret etme. Muhtemelen zaten tehtit hakaretleri sayar zaten. Bundan dolayida sikayetlerini yap. Birak ceza alsin. Barinma talep et. Darp raporu şart degil. Kanun acık siddet ve aiddete ugrama ihtimali olan kadinlara devletin kadini ve cocugu korumaya yonelik kanunu var. !!! Koruma ve uzaklastirm ve gizlilik !!!! Talep et. Cocuguna ve kendine gizliligi zaten kadin siginmadan talep. Baradon avukat istedigini ailenin sana destek ciktigini ancak esini sana ve coxuguna uyguladigi siddeti anlat
Bunun icinde psikolojik duygusal fiziksel var olan siddet varsa da anlat!!. Afeedersin cinsel siddet varsa da. Izinsiz seninle birlikte oldumu? Fıili livata oykun var mi anlat!! (Ters iliski). Varsa ve yakin bir zamansa da bunu polisede bildir. 5 yildan cezasi! Kadinkonukevi şonim birimindeki kisiler mesleklerinin uzmani. Sosyolog ve psikolog ile gorusuceksin zaten. Onlar durumunu anliyacak seni deneyecek yalan var mi irdeleyecek. Baska ile yeni bir hayat kur. Cocugunu kaciramaz. Yurtdisi vatandasiysa yurtdisina kacirma ihtimaline karsi gecici velayet islemleri sirasinda av. Bildirir . Cikis yasagi koyar. Zaten orda sosyal inceleme raporu tutuluyor. Mahkeme goruş saglayamaz cunku gizlilik devreye giriyir. Kurcaksada iliskiyi mahkeme bulsun cozumu. Gizlilik deaifre etmeden iliski tesis etsin. Hayatin biraz belki zorlasacak bir donemde ama huzurlu olacaksin inan bana.
Amme hizmeti👏👏👏👏

Evet evimiz var, esim calisiyor, bu zamana kadar hep yuttum katlandim cocugumada birsey yapar alir kacirir diye. Cocugum daha kucuk, ona ragmen her iki haftafa iki gun hakki var omda kalmaya. Cocugumu alip kacirirsa nasil bulurum. Bunlarin bu konuda tevrubeleri var. Simdiye kadar darp raporu almadim ama bu sonuncuda polisi arafim geldiler sonrada datp raporu aldim. Cocugumu ona birakmak istemiyorum cunku is n ufak birseyde istedigi olmazsa onada yapar diye korkuyorum.
Ben hicbir zaman bosanmaya bas vurmadim her defasinda siddet yapmicam dedi ama yapti. Yuvami yikan ben olmak istemiyorum cunku Allahin sevmedigi birsey bir de cocugum icin korktum beni tehdit etti surekli cocugumdan dolayi.
Sevgili kardeşim. Bu sayfalara yorum pek yapmam ama mesajını okuyunca yazmadan edemedim...

Siz kendinize değer vermezseniz kimse vermez. Ortada evlilik falan yok.
Rabbım bir kulunun bukadar zülüm görmesini isterimi?!
Kendinizi kandırmayın lütfen. Bu gereksiz bağimliliktan bir an evvel kurtulun. Ortada yuva yok!
Kendiniz hadi bu adama ve ailesine köle yaptınız çoçugunuzun suçu nedir?, 🥺
Piskoloğ Fatih reşitoğlu videolarını lütfen izleyin size yol gösterici olacaktır.

Siz izin verdiğiniz sürece size zülüm devam edecektir. Ortada evlilik yok lütfen kendinizi kandırmayın!

Merhaba arkadaslar, benim icinden cikamafigim bir derdim var. Evliyim ve bir cocugum var. Esimden 5 senedir siddet goruyorum. En ufak seyden bile sinirleniyor ve sonu siddete kadar variyor. Esimin gozu donmus gibi oluyor. Ailem artik istemiyor evli kalmami. Ben ne yapacagimi bilmiyorum. Esim surekli ailesine daha cok annesine ve koz kardesine duskundur. Tabi ben bunu sonradan ogrendim. Ilk once ailem sonra kiz kardesim sonra cocugumla ben geliyormusum. Kavgalarimizin cogu da ailesi yuzunden oldu. Esim beni karisi gibi gormuyor. Surekli birseyler gizliyor. Ilk onceleri telefonuyla bakabiliyordum. Surekli birseyler silip duruyordu whatsapp olsun internet olsun telefon gorusmeleri olsun. Artik sifresini bile gizliyor soylemiyor. Ben ailemden boyle gizlilikler hic gormedim, hersey ortadaydi. Sonrasi alir devamli eline telefonu benim goremeyecegim sekklde cevirir. Yada saatlerce telefonla tuvalette kalir. Ne yaptigini mumkun degil ogrenemem. Telefonunu dakika olsun yanindan ayirmaz. Ailesiyle gorusecekse 5 senedir bir defa bile yanimda konusmuslugu yoktur. Ailesi beni istemiyor evliligimizden belli. Onlarla itibarligim yok. Cocugumla gorusmek isteselerdi beni ararlardi. Bir babaanne ya torununu ozlerse aramazmi gormezmi onu. Kaynanam kendi nefsini dusunerek oglunun mutlulugunu istemiyor. Bana siddet ettiginde esime kizdigini bile duymadim hic. Aramizi duzeltmek icin hicbir caba bile gostermiyor. Bir anne cocugunun mutlulugunu istemezmi. Esimde zaten tam bir hayirsiz. Hicbir zaman bizi ailesi olarak gormedi. Sorumluluklarini bilmiyor, her kavgamizda olayi evliligi bitirmeye istiyor (tabi bunu aklina sokan kaynanam). Simdide evi terk edip evliligi bitirdigini soyleyip cekip gidiyor ve gunlerce gelmiyor. Hakliyken yuvam bozulmasin diye yine alttan ala ben oldum hep. Beni elaleme karsi bile savunmayan biri. Ama bu son kavgamizda nereye gidersen git dedim git ailenle mutlu ol dedim. Ben yavruma simsiki sarilirim dedim. Gittigi gun geri geldi bu sefer. Simdi ayni evdeyiz fakat bosanmak icin randevu almis. Artik Rabbimden hayirlisi.
bütün bu anlattıklarından sonra, ilk önce senin dava açman lazımdı kardeşim, senin kendine acıman yok mu hiç?
psikolojik ve fiziksel şiddet, saygısızlık, seni insan yerine koymama, değer vermeme, ailesine seni ezdirmesi..
bunlara nasıl layık görürsün kendini.. hele ki ailen de senin ayrılmandan yanayken?

Ailen arkanda oldugu icin hic acimadim sana . Ailesi istemeyen isi gucu olmayip bosanmak isteyip bosanamayan bir suru kadin var onlara aciyorum ama sen ne yasarsan hakediyorsun. Ne bekliyorsun annesi dicek oglum yapma etme ogluda seninle duzgun bir iletisimmi kuracak? Dayak yemeyi seviyorsan boyle devam et

Hangi yuva, ortada yuva falan yok.

Şiddet gördüğünüz bir eşiniz var, olmaz olsun o da.

Yuva diye olayı dramatiklestirmeyin.

Aileniz de arkanizdaymis, hiç mi dokunmuyor bu evliliğe devam etmeniz içinize?

İnşallah eşiniz davadan vazgeçmez yoksa gönüllü olarak dayak yemeye devam edeceksiniz belli.

Ben hicbi zaman boşanmaya başvurmadim diye ovunuyo musunuz bi de anlamıyorum? Çocuğunuzu kaçırmasından korkuyosaniz darp raporunuz da var, endişeniz dile getirirsiniz eşiniz çocuğu polis eşliğinde görür. Ama sizin boşanmaya niyetiniz yok adam sizi sacinizdan sürükleyip kapının önüne atsa boşanmayalim diye yalvaracaksiniz. Kendinize layık gördüğünüz muamele buysa aynen böyle devam edin, ama sanmayın ki ilerde çocuğunuz anne teşekkür ederim boşanmadin beni babasız bırakmadin diye size teşekkür edecek.

Şiddet gösteren, değer sırasında arkalara atan ve defalarca boşanma talebiyle gelen adamdan beklentiniz nedir?
Boşanmayı siz isteyeceğinize o talep etmiş birde, hasbamın havasına bak sen.
Aileniz arkanızdaymış madem bir an önce kurtulun bu adamdan.
Evladınızla yolunuza bakın, daha fazla zorlamayın derim.

Ne yaptıniz ya da ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Ne yapacak ki... Ailesi arkasında ama o hala yuvam diye diretmekte. Neymiş boşanmayı Allah sevmiyormuş..
Kendine bahane arasın dursun yok çocuğu vermez yok günah diye.. Hangi devirde yaşıyoruz bu kadınlar hala öğrenemedi işsiz olsalar bile çocuklarını alabileceklerini; onları insan yerine bile koymayan kocalarından ayrılacaklar diye ödleri patlıyor...
Ben bu kadına hiç üzülmedim çünkü ailesi arkasında ve bile isteye evlilik yuvam diyor. Ailesi arkasında olmayan boşanmak isteyip de kimsesi olmayan insanlara üzülürüm ben. Artık sinirlerim bozuluyor bunun gibi koca delisi kadınları okumaktan. Her gün kadın cinayetleri ama bunlar hala KÖR!
Bunlar kendilerini kocalarına karşı ezik gibi göstermeye, acındırmaya bayılırlar.
ÇÜNKÜ KOCA ÖNEMLİ...!

Son düzenleme:
Koca onemli degil benim icin. Evladim onemli herseyin basinda. Alip cocugumu bilmem nereye gitse ruhum bile duymaz ve cok gec olur eger ki bosanirsam cunku cocukta onda kalmak zorunda yasalara gore. Bosanmada cocukla alakali anlasamazsam ve cocugumu bir iki gunde olsa vermek istemiyorum. Bu zihniyetli insana cocugumu is emanet etmek istemiyorum. Ne malum ben yokken cocugumada siddet yaparsa. Ne malum cocugumu kacirsa nerden bulucam. Bende evlenmeden once sizin gibi dusunuyordum ama ben siddet yiyecek olan en son kisiydim gel gor ki insan yasamadam anlamiyor. Korkuyorum cocugum icin en cok endiseliyim. Evliyken yine cocugum gozumun onunde. Henuz daha cok kucuk. Ben cekerim ama cocugumda gozumun onunde olur. En azindan onun kotu seyler yasamasina is engel olabilirim. Boyle bir insana kim cocugunu bir iki gun verir.

Koca onemli degil benim icin. Evladim onemli herseyin basinda. Alip cocugumu bilmem nereye gitse ruhum bile duymaz ve cok gec olur eger ki bosanirsam cunku cocukta onda kalmak zorunda yasalara gore. Bosanmada cocukla alakali anlasamazsam ve cocugumu bir iki gunde olsa vermek istemiyorum. Bu zihniyetli insana cocugumu is emanet etmek istemiyorum. Ne malum ben yokken cocugumada siddet yaparsa. Ne malum cocugumu kacirsa nerden bulucam. Bende evlenmeden once sizin gibi dusunuyordum ama ben siddet yiyecek olan en son kisiydim gel gor ki insan yasamadam anlamiyor. Korkuyorum cocugum icin en cok endiseliyim. Evliyken yine cocugum gozumun onunde. Henuz daha cok kucuk. Ben cekerim ama cocugumda gozumun onunde olur. En azindan onun kotu seyler yasamasina is engel olabilirim. Boyle bir insana kim cocugunu bir iki gun verir.
Ya lütfen araştırın biraz. Hangi yasa hangi kanun çocuğu babaya vermek zorunda?! Ben de evliyim ama hala böyle düşünüyorum... Çok yeni arkadaşım boşandı şiddet konusundan ve çocuğu sorgusuz suhalsiz çalışmayan ev hanımı olan arkadaşıma verdiler! İlk celsede. Bence çocuk böyle sevgisiz,saygısız ortamda büyükmektense; sevgi saygı olan bir ortam da büyüsün! Eşiniz boşanmak istiyor e o zaman da cocuğa şiddet uygulamayacak mı? Sadece siz boşanmak isterseniz şiddet uygulayacak?? Mahkemede şiddeti söyleyeceksin ve bir daha eşin çocuğunu da zor görecek!

Ya lütfen araştırın biraz. Hangi yasa hangi kanun çocuğu babaya vermek zorunda?! Ben de evliyim ama hala böyle düşünüyorum... Çok yeni arkadaşım boşandı şiddet konusundan ve çocuğu sorgusuz suhalsiz çalışmayan ev hanımı olan arkadaşıma verdiler! İlk celsede. Bence çocuk böyle sevgisiz,saygısız ortamda büyükmektense; sevgi saygı olan bir ortam da büyüsün! Eşiniz boşanmak istiyor e o zaman da cocuğa şiddet uygulamayacak mı? Sadece siz boşanmak isterseniz şiddet uygulayacak?? Mahkemede şiddeti söyleyeceksin ve bir daha eşin çocuğunu da
Yurt disinda bununla ilgili anlasma yazmamiz gerek ger ki cocugumu esim bana birakmazsa ve bosanmada bununla ilgili zorluk cikarirsa, ve anlasamazsak o zaman en az iki gun onda kalabiliyor. Ve burda ne yazikki arabayla avrupa icinde pasaport kontrolu olmuyor. Istedigin yere kadar gidip cocugu kacirma ihtimali var. Bunlarin bu konuda tecrubesi var. Yaptilar bunu. Ucakla gidince evet izinim lazim ama ya arabayla giderse. Cok kolay durum degil.

Sizin kafanız karışmış.Öfkenizi kaynanıza yönelterek eşinizi aklamaya çalışıyorsunuz.Sizin hikayede tek suçlu eşiniz..Çekirdek ailesini ailesi olarak göremeyen,eşinden bu kadar şey gizleyip el belleyen adamdan hayır gelmez. Ama siz fazla film izlemişsiniz ve eşiniz pişman olsun,düzelsin die düşünerek mucize sizi bulsun istiyorsunuz. Ama biz filmlerde ya da masallarda yaşamıyoruz maalesef.Eşiniz bu..Asla değişmeyecek.Değişmesini bekleyerek yaşlanıp gideceksiniz.Hatta o sizi boşasa bile o mucizeyi beklemeye devam edeceksiniz.Halbuki hayat o kadar kısa ve siz o kadar değerlisiniz ki..Keşke eşinize verdiğiniz değerin binde birini kendinize verseniz..

Son düzenleme:
Sizin kafanız karışmış.Öfkenizi kaynanıza yönelterek eşinizi aklamaya çalışıyorsunuz.Sizin hikayede tek suçlu eşiniz..Çekirdek ailesini ailesi olarak göremeyen,eşinden bu kadar şey gizleyip el belleyen adamdan hayır gelmez. Ama siz fazla film izlemişsiniz ve eşiniz pişman olsun,düzelsin die düşünerek mucize sizi bulsun istiyorsunuz. Ama biz filmlerde ya da masallarda yaşamıyoruz maalesef.Eşiniz bu..Asla değişmeyecek.Değişmesini bekleyerek yaşlanıp gideceksiniz.Hatta o sizi boşasa bile o mucizeyi beklemeye devam edeceksiniz.Halbuki hayat o kadar kısa ve siz o kadar değerlisiniz ki..Keşke eşinize verdiğiniz değerin binde birini kendinize verseniz..
Evet dogru diyorsunuz hayirsiz insandan hayir gelmez. Ve hicbir zamanda duzelmicek sadece zaman kaybi oldu simdiye kadar. Benim korkum cocugum icin. Sabrettiysemde cektiysemdr yine cocugum icin cunku korkiyorim onada birsey yapar diye.

X