Ailede İki Kızkardeş Sorunsalı

Bu bahsettiğiniz sorunlar annenizden ve kardeşinizden kaynaklanmıyor ki, tamamen sizden kaynaklı.
Kardeşiniz her şekilde annenizi sömürüyor siz de neden ben sömüremiyorum diyorsunuz.
Halbuki siz de anne korona oldum çocuğuma bak bulaşmasın deseydiniz anneniz size de aynı şeyi yapardı.
Siz annenize merhamet edip evde geçirmişsiniz, kardeşiniz sadece kendini ve evladını düşünmüş

Sinir oldum onlara değil ama size onlar çok değerli de sizin çocuğunuz mu değersiz . Bakın siz kendinize çocuğunuza önem vermezseniz kimse umursamaz doğuma az kalmış sizi üzmek istemiyorum ama çok görüşmeyin biraz mesafe koyun bu ne böyle ya iki çocuğunuz olacak kardeş kardeş yaşarlar şu insanlara prim vermeyin

Doğru ama anneme acıyorum galiba hep beraber oturup annemin kalkıp bize hizmet etmesi tuhaf geliyor yapamıyorum o nedenle .Cocuklar konusunda dile getirdim annemlere böyle yapmayın diye ama siz de bilirsiniz yani nasıl başlarsa öyle gidiyor önce dikkate alırlar sonra gene aynı hersey
Sizde o zaman böyle davranmaya devam ederseniz gelmeyeceğim diye net konuşun çocuğunuz da sizin yaşadıklarınizi mi yaşasın

Siz bundan dolayı üzülmüşsunuz bence biraz çocuk psikolojisi okuyun en azından siz çocuklar arasında ayrım yapmaz ailenize de izin vermezsiniz . Kardeş de anne de bir yere kadar çok üzüldüm çocuğunuza

Bu bahsettiğiniz sorunlar annenizden ve kardeşinizden kaynaklanmıyor ki, tamamen sizden kaynaklı.
Kardeşiniz her şekilde annenizi sömürüyor siz de neden ben sömüremiyorum diyorsunuz.
Halbuki siz de anne korona oldum çocuğuma bak bulaşmasın deseydiniz anneniz size de aynı şeyi yapardı.
Siz annenize merhamet edip evde geçirmişsiniz, kardeşiniz sadece kendini ve evladını düşünmüş
Doğru haklısınız belki de öyle ama bu içten gelen birsey ben hayatımda hiç önce ben demedim alışkanlık işte.Belki de öyle demek lazım Birraz psikolojik vaka gibi olacak ama hersek gene aileye dönüyor neden derseniz sizi anne babanız öyle yetiştiriyor sonra da başkalarına ya da kendi anne babanıza karşı bile o yetistirilme şekli ile yaklasiyorsunuz başka türlüsünü bilmediginizden ama öğrenmek lazim

Bence içinizde tutup nefret duymaktansa bunları söyleyin ve söyledikten sonra mesafe koyun aranıza.kiz kardeşiniz kendi nazlı ve kendini saydirmis şimdi çocuğunu da öyle yetiştirme çabasında. Uzak durun kendine bile faydası olmayan insanlardan bu kız kardeş bile olsa bu yaştan sonra düzelmez kimse.

Kardeşiniz çok bencil bence. Biz 3 kardeşiz bir araya gelin ve her lkes birbirini ağırlar. Sİze tavsiyem sürekli olarak dile getirme niz

En azından çocuğunuza bunun yapılmasına izin vermeme vaktiniz gelmiş. Benim annem de hep fedakar olan taraftı. Hem de tüm kardeşlerine karşı. Özellikle erkek kardeş sürekli kayırılırdı. Anneme kimse ne hissettiğini ve ne istediğiniz sormazdı. Yaptığı fedarkarlıklar göreviymiş gibi karşılandı ömrü boyunca. Dayımın ilk çocuğuyla aynı yaştayız. Bana da anneme nasıl davranıyorlarsa öyle davrandılar otamatik olarak, ama ben büyüdükçe buna izin vermedim. Çünkü çocukluğumda buna çok içerliyordum. Ne zaman eve bir oyuncak alınsa ve ben sadece bakmak istesem "o x in dokunma" derlerdi. O şımarıklık yapar ortada hiçbir şey yokken küser ilgi çekmeye çalışırdı, ben haklı bile olsam haksızmışım gibi tavır alınır onun gönlü edilirdi. Benden yaşımdan büyük bir olgunluk beklerlerdi. Çocukken çok içime attım. Ama kendimi değersiz hissettirdi bu durum. Eğer düzelmiyorsa uzaklaşın mesafe koyun. Çocuğunuza kötülük etmeyin bence.

Merhaba bizim ailede iki kiz kardesiz ve en büyük kardeşim.Boyle olmasına rağmen kendimi ailede ezilen kişi gibi görüyorum.Kardesimle aynı zamanda evlendik ve çocuklarımız da synj zamanda doğdu.Belki de bu yüzden hiç ailede ben büyükmüşüm gibi davranilmiyor. Örneğin annemlere gideriz en rahat büyük odada o kalır önceden belirlemiştir yerini ,annemlerde masada otururuz baş köşede tabiki o ve eşi ,çay falan ben koyarım kalkmaz bile , hep onun sorunları vardır ailecek annem ben onunla ilgileniriz.Cocuklar doğduğundan beri onun oğlu daha zormuş ,hep annemden destek alan o oldu.Bu arada ikimizin de 3,5 yaşında çocuğumuz var. Şu an ben tekrar hamileyim son bir haftam kaldı. Oğlu hasta oldu gitti annemde kaldı butun hafta boyunca bi de oğlunu bırakıp gidiyor annemlere gece kalmalı cocuk daha 3,5 yasinda. Cocuk da biraz yaramaz ve tabiki her anneanne ve babaanneme yetişen cocuk gibi şımarık olarak yetişiyor. Benim oğlum da aynı yaşta kuzenini çok seviyor fakat bir araya gelince çocuğun elindeki oyuncağını alır, vurur bizim evde oynarken bile aynı oyuncaktan alsak bile bizimkinin elindekini alır annemler yaramazliklarina hiçbir şey demez. Cocuklar arasinda bile bizimki eziliyor. Onun istedigi cizgi filmi izleyebilirler,birsey alinsa once o karar verir hangisini alacagina .Oyle olmazsa krndini yerlere atip ağlar brnimki de zavallim oyle aglayinca elindekini hemen ona verir.Ailedekiler de bir sorun ciksa aralarinda Ayaz sen daha akillisin oglum sen yapma etme ayni benim cocuklugum gibi yani.Alttan slmak zorunda degil ki ayni yastalar.Bazen bu ailede önemsenmedigimi hissediyorum.Biliyorum annen orta yolu bulmaya çalışıyor diyeceksiniz ama öyle olaylar oldu ki Mesela şubat ayında hamileliğin 5. Ayında ben korona oldum.39 lara varan ateş öksürük vs.. evde eşim ve oğlumla kaldım anneme sakın gelme dedim bulaşır diye o yine oğlu ile annemlerde kalıyordu o da korona olmuş annemlerde kalmaya devam etti oğluna gecebilirmis diye anntmler baktı o da kendini karantinaya almış ya o zaman o çocuğa yazık da benim oğluma yazık değil mi üstelik ben daha zordaydım.B Annemler hep o zorda diye düşünüyor ben büyüğüm nasıl olsa hallediyorum hep kendi başıma. Ama belki hamileliğin son zamanları olduğundan sıkılıyorum bu durumdan artık. Bu sitede böyle bir alan olduğunu gördüm gerçekten de kadınların birbirini dinlemesi destek olması çok iyi hissettiriyor yazmak istedim bu nedenle .Biraz uzun oldu ama sanırım ailede büyük cocuk olmak dezavantaj
Ben sizi anliyorum. Kirılmakta haklisinız. Artik kendinizi korumaya alın, gorusun tabiki ama derdine kosmayin. Annenlerde hizmet gerekirse ben sunu yapiyorum sen de sunu yap deyip ise katin.

Onun disinda onun oglu kotu yetisiyor anlattiginiz nedenlerle. Sizinkine ilgi gostermeyip simartmamaları iyi olmuş bence. Onlar degismez siz kendinizi degerli hissedecek seyler yapin kendinize donün

Evet bizde de annemi hergun arayan uzun uzun konuşan kardesimdir ayni sizdeki gibi.Hatta bazen gunde 2 posta arar çalıştığı halde .
Tahmin ettim zaten aynı benim kardeşim gibi.. Herkes uzun uzun konuşmayı sevmeyebilir ama anneler bu şekilde algılamıyor. Farklı günlerde annenizde buluşun aynı zamana denk gelmemeniz biraz düzeltebilir bu durumu ama sizde bitiyor bu iş.. Ben çok karıştığında ve annemi yönlendirdiğinde abla olan sen misin ben miyim derim yani..

Tepki verdim annemle ve kardeşimle konuştum Sonuç olarak annemin tansiyonu düştü ve kardeşim de yanlış anladı ben de hep sizin gibi konuşmak herseyi çözer diye dusunlerdendim fakat konuşunca düzelir gibi olup hersek bir sure sonra eski düzenine geti dönüyor
Eski düzene geri dönüyorlarsa o zaman siz eski düzene geri dönmeyeceksiniz. Mesafe Candır, hemen mesafeyi artırıp kendi çekirdek ailenizle vakit geçirip, onlar sizi nasıl ikinci plana atıyorsa sizde onları kendi planlarınızda ikinci plana atacaksınız. Siz değerli ve kıymetlisiniz bunu sakın unutmayın, sizi ve çocugunuza hak ettiğiniz değeri vermeyen, göstermeyen hiçbiryerde çok fazla durmayın bu aileniz bile olsa. Bir süre üzülecek, kırılacaksınız ama bakacaksınız ki uzaklaştıkça kendinize geleceksiniz. Kendisine değer verilmeyen yerde çocugunuzu baskılamayın, kendisine bunu yaşatmayın. Bırakın onlar öle mutlu ama siz onlarla mutlu değilsiniz.

siz bu yaşınıza kadar her işinizi ve hatta ailenizin işini tek başına yaptıysanız aileniz sizin her şeyi tek başınıza halledeceğinizi düşünüyor ve yardıma ihtiyacınız yokmuş gibi davranıyor olabilir.
böyle zamanlarda insanlardan yardım istemeyi bi şekilde öğrenmek gerekiyor
Olabilir . Benimde eltim aman yapamiyorum vs dedi . Cocugu varken kayinvalidem her seyine kostu tabii kaynimda her seferinde cagirdi annesini . Bende ben yaptim sordular hep hallediyorum dedim . Insan o an oyle dusunmuyor gecmise bakiyorum ben hep yaparim dedigim icin yalniz kalmisim .

Size kötü bir haberim var

723A62F6-CD7C-4483-9386-020DC45CBC8D.jpeg

Ağlamayan bebeğe süt verilmiyor.
Korona olayını da tam anlayamadım siz çocuğuma bakın diye bir talepte bulunmadıysanız hatta gelmeyin dediniz ama kardeşiniz bulunduysa anneniz diğer torunuma da bakayım diye düşünememiştir

Sevilmediğinizi veya önemsenmediğinizi hissettiğiniz ortamda kalmayın. Kardeşiniz annenize yük olduğunu düşünmüyor belli ki. Mağduru oynayan evlat modeli. Gözlemlediğim bu çocuklar daha ön planda oluyor. Elinizden bir şey gelmez.

Olabilir . Benimde eltim aman yapamiyorum vs dedi . Cocugu varken kayinvalidem her seyine kostu tabii kaynimda her seferinde cagirdi annesini . Bende ben yaptim sordular hep hallediyorum dedim . Insan o an oyle dusunmuyor gecmise bakiyorum ben hep yaparim dedigim icin yalniz kalmisim .
bir üye yazmış ağlamayana meme yok diye gerçekten öyle siz yardıma muhtaç görünmezseniz kimsenin yardım etmek aklına gelmez

Ama siz kendinizi de çocuğunuzu da ezdiriyosunuz hem de hiç karşı tarafa tepki vermiyorsunuz. Maalesef susanı hep ezerler.

Yaabu çok zor valla. Benimde bir ablam var . Bu işler bizde sürekli terstir . Sanki ben ablayım o kardeş . Bizde ki konu da temizlik . Yani ben olunca asla bir iş yapmaz . Her zaman böyleydi . Evlendik yine aynı . Aylarca gelir kalır. Ama yok can çıkmadan huy çıkmıyor😁 bende çocuk yok o yüzden o konu hakkında bilgim de yok . Tabiki benim annemde bunun farkında 😂 ortalıyo bizi. İdare et diyor 😉 bende ediyorum ne yapayım daha oda öyle 😊 önemsememek gerek . Sıfır beklenti sonsuz mutluluk bence😍

Merhaba bizim ailede iki kiz kardesiz ve en büyük kardeşim.Boyle olmasına rağmen kendimi ailede ezilen kişi gibi görüyorum.Kardesimle aynı zamanda evlendik ve çocuklarımız da synj zamanda doğdu.Belki de bu yüzden hiç ailede ben büyükmüşüm gibi davranilmiyor. Örneğin annemlere gideriz en rahat büyük odada o kalır önceden belirlemiştir yerini ,annemlerde masada otururuz baş köşede tabiki o ve eşi ,çay falan ben koyarım kalkmaz bile , hep onun sorunları vardır ailecek annem ben onunla ilgileniriz.Cocuklar doğduğundan beri onun oğlu daha zormuş ,hep annemden destek alan o oldu.Bu arada ikimizin de 3,5 yaşında çocuğumuz var. Şu an ben tekrar hamileyim son bir haftam kaldı. Oğlu hasta oldu gitti annemde kaldı butun hafta boyunca bi de oğlunu bırakıp gidiyor annemlere gece kalmalı cocuk daha 3,5 yasinda. Cocuk da biraz yaramaz ve tabiki her anneanne ve babaanneme yetişen cocuk gibi şımarık olarak yetişiyor. Benim oğlum da aynı yaşta kuzenini çok seviyor fakat bir araya gelince çocuğun elindeki oyuncağını alır, vurur bizim evde oynarken bile aynı oyuncaktan alsak bile bizimkinin elindekini alır annemler yaramazliklarina hiçbir şey demez. Cocuklar arasinda bile bizimki eziliyor. Onun istedigi cizgi filmi izleyebilirler,birsey alinsa once o karar verir hangisini alacagina .Oyle olmazsa krndini yerlere atip ağlar brnimki de zavallim oyle aglayinca elindekini hemen ona verir.Ailedekiler de bir sorun ciksa aralarinda Ayaz sen daha akillisin oglum sen yapma etme ayni benim cocuklugum gibi yani.Alttan slmak zorunda degil ki ayni yastalar.Bazen bu ailede önemsenmedigimi hissediyorum.Biliyorum annen orta yolu bulmaya çalışıyor diyeceksiniz ama öyle olaylar oldu ki Mesela şubat ayında hamileliğin 5. Ayında ben korona oldum.39 lara varan ateş öksürük vs.. evde eşim ve oğlumla kaldım anneme sakın gelme dedim bulaşır diye o yine oğlu ile annemlerde kalıyordu o da korona olmuş annemlerde kalmaya devam etti oğluna gecebilirmis diye anntmler baktı o da kendini karantinaya almış ya o zaman o çocuğa yazık da benim oğluma yazık değil mi üstelik ben daha zordaydım.B Annemler hep o zorda diye düşünüyor ben büyüğüm nasıl olsa hallediyorum hep kendi başıma. Ama belki hamileliğin son zamanları olduğundan sıkılıyorum bu durumdan artık. Bu sitede böyle bir alan olduğunu gördüm gerçekten de kadınların birbirini dinlemesi destek olması çok iyi hissettiriyor yazmak istedim bu nedenle .Biraz uzun oldu ama sanırım ailede büyük cocuk olmak dezavantaj
Benim bana yapilanlar zoruma gitmez genelde. Ki erkek kardesim oldugu icin o kiymetliydi bizim evde. Ama benim cocuguma oyle davranamazlar. Cemkiririm. Akillisin sen deyip elinden oyuncagini dondurmasini vb alip kuzenine veremezler. Bizde de oglumla eltimin oglu akran. Aynisini ogluma yapmaya cok calisiyolar. Hayir vermek istemedigini vermek zorunda degil istiyosa aglasin bi yerde sakinlesir susar diyorum. Benim cocugum kimsenin duygusal emzigi degil ben de zor dogurdum ben de zor buyutuyorum

Benim durum da aynı kardeş..Ben de en buyugum..Her seyi kendi basıma yapıyorum..Ama ben de onlarla cok ilgili degilim..Uzakta da yasıyorum..İyi ki uzagım..Yakında olup da adaletsizligi daha da yakından gorsem ki gordum cok daha moralim bozuluyo ..En iyisi uzak olmak..Ben cok oldu gideli memlekete yanlarına...Cocuklarım olmasa iyice koparım...

X