aileden para isteyen ama harcamayı bilmeyen kız kardeş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı anne babayla büyümüşsünüz o şımarık oldu da siz nasıl olmadınız ? Şımarıklık değil bu bazı insanlar karakter olarak tüketmeyi severler. Benim de ailemin durumu iyiydi şu yaşıma kadar istediğim bir şeyi almadıkları olmadı ama bana bakmak bu saatten sonra onların sorumluluğu değil kaç yaşına geldim. Çalışamasa, iş arasa bulamasa bir derece anlayabilirim çocukları sonuçta aç kalmasını istemezler ama kardeşiniz hiç emek vermeyecekse neden yapsınlar ona da zarar.

Iste para vermeyeceksin hiç bakalım asgari ücrete çalışıyor mu çalışmıyor mu?O zaman anlar nasıl bir şeymiş hayat. Ped parası dahi vermeyeceksin. Babanız zorunda mı sırtında taşımaya kızı diye. Bir yerde kendi ayakları üstünde durmalı.

Her ailenin bir yiyicisi vardır . Sizin ailenizde de kardeşin olmuş . Yapılacak pek bir şey yok . Radikal kararlar alınamaz şu anda , psikolojisi belki iyice bozulur .
İsmek kurslarına katılıp, sonrasında da hibe desteği vs alıp kendi işini kurabilir .
Ben İstanbul’da oturduğum için İsmek dedim , sizin şehrinizde başka olabilir adı . Konya’da Komek vardı sanki .

Kardeşin işyeri açsada birkaç aya batırır çünkü çabuk sıkılan bir tipe benziyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X