Ailem bana neden küstü

Annenize söylediklerinizi kayınvalideye söyleyin hadi.
yada ne gülüyorsun diye eşiniz annesini terslesin.
Siz terslemeyi bırakın ağzınızla kuş tutsanız yaranamayacağınız insanlara ailenizi karalıyorsunuz.

Soylediklerinizde haklisiniz ama insan iyi yada kötü gününde ailesi yanında olsun istiyor olmayınca sitem ediyor
Başkası olsa banane aramasın sormasın der ama sevdiklerine sitem etmek sana ihtiyacım var demek bence
Babamın kucağına almaması gercekten beni çok şaşırttı onu almayarak sözde beni cezalandırdı
Evet bir olay olduğunda odak merkezi onlar olmalı biraz ilgilenmeyince kendilerini hemen geri çekiyorlar yabancilasiyorlar başka insanlara yakın olmamız yanlış anlaşılıyor
Eşinizin ailesi de yalnız onlarla iyi olun istiyor olabilir

Ama bak bazen sitem de etsen yapmayacaklarsa yapmıyorlar.
Ha zaten sen ara beni dedikten sonra arasa da yine için acıyacak ben dedim diye aradı diye.
Seninkiler biraz bilerek yapıyorlar gibi geldi o bizi arar bak nasılsa der gibi, sen de umursamamakla cezalandır.
Bu arada ailevi meselelerini eşin ve kayınvaliden görmese iyi olurmuş.
En ufak bi sorunda zaten annesi de ilgilenmedi bununla olur yüzüne vururlar.

Öncelikle eşiniz çok hadsiz birisi.
Ne olursa olsun o sizin anneniz babanız size bağırabilir. Eşinize laf düşmez.. sizi annenize ve babanıza karşı değil baska kişilere karşı savunsun.
Ayrıca hastanede annenize "nevar gülecek" demesi ayrı bir terbiyesizlik.. sizde maşallah bu duruma hiç sesinizi çıkarmamışsınız.
Gerçi eşinin ve ailesinin yanında ailenize bu şekilde davranırsanız tabi ki eşinde aileside, ailene bu şekilde hatta daha fazlasını yapar.

Ben bazı insanları anlamıyorum. Ya annedir babadır.. ne deseler desinler! Annedir yani.. bi kızgınlık anında yolsa doğrurursun inşallah demiş ne var bunda.
Benim annem kızdığında seninde çocuğun sana aynısını yapsın derdi.. siniri geçinde Allah korusun derdi. Derdim anne iyi bişe mi dedin kötü bişe mi anlamadım gider sarılırdım.

Ailenizi, başkalarının yanında nasıl rencide etmişsiniz. Ben kayınvalidemin yanında anneme "of" desem suratıma bakmaz.
Milleti üzerinize güldürmüşsünüz.

Ayrıca bir sorun varsa seninle ailen arasında var. Eşine ne? O niye eve girmiyormuş. Resmen gün doğmuş ona da.

Kadının telefonlarını açma, sonra telefon bekle.
Bir de kendi evinde babana ayar çek.

Ben hep sizi haksız buldum..
Yapman gereken bebeğini ve eşini alıp babandan sonra annenden özür dilemek.
Ne olursa olsun onlar senin ailen.. sonra çok pişman olursun. Bak sende anne oldun.. hiç mi yavruna nazın geçmeyecek ileride!
karı koca hadsizler.

Herkes annenizle babanıza hak vermiş ama bence sadece haklı olan sizsiniz. Yerinizde olsam ne bi daha ararım ne de telefonlarını açarım. Hatta hepsini engellerim. Sanarsınız lohusa olan siz değil anneniz.
lohusa olan eşi.

Annenizin babanızın tavırları gerçekten anormal kabul.. ama eşiniz ve KV ye bunu hiç caktirmayip aileyle sorun yokmuş gibi davranmaliydiniz.. burası en büyük hataniz olmuş . İleride yüzünüze vurulacak imalara sözlere hazir olun. Eşiniz seninde annen şöyle dese yine sizin zorunuza gider.

Annenizin babanızın tavırları gerçekten anormal kabul.. ama eşiniz ve KV ye bunu hiç caktirmayip aileyle sorun yokmuş gibi davranmaliydiniz.. burası en büyük hataniz olmuş . İleride yüzünüze vurulacak imalara sözlere hazir olun. Eşiniz seninde annen şöyle dese yine sizin zorunuza gider.

Sizin de hatalarınız çok. Ne kadar alınırsanız alının, eşinizin hele de ailesinin yanında asla böyle şeyler dememeliydiniz. Kayınvalideye anneyi kötülemek ne demek. Genel tavrınız buysa; aileniz de kendini o ortamda yalnız hissetmiş, onlara ihtiyacınız olmadığını düşünmüş olabilir.

Ben kadınları anlamıyorum gerçekten. Kendi ailelerini ne kolay siliyorlar. Burada tonla kayınvalide ve lohusalık konusu okuyoruz. Kayınvalideler,görümceler neler yapıyor da, erkekler hiçbirine toz kondurmuyor.

Son düzenleme:
Madem idare etmeyecektınız en basta esine ne guluyorsun derken annenize , tepki gosterseydınız. Madem herseyı boyle batırıp kotu anılar bırakacaktınız esınızden baslasaydınız.

Ayrıca esınız babanıza burası benim evim esıme bagırmayın derken kovmuş resmen adami . Siz yatın kalkında anneniz yuzunuze bakıyor onunla avunun

Siz kayınvalıdenıze ne guluyon diye cemkır bakalım, dunyayı kac bucak ediyorlar.
Siz herhalde olayları dogru idrak edemiyorsunuz

annen resmen kıskançlık gibi bir şey yapmış baban desen ayrı bir alem.tamamen terbiyesizlik yapmışlar sebebini anlamadım.eşini suçlayanlar da saçmalamış bence , ben o pozisyonda o psikolojide orda olucam , kim olursa olsun haksız olan taraf üstüme yürüycek benim eşimin ağzı armut mu topliycak.kesin iletişiminizi tamamen belki kaybedince gelir akılları başlarına

e napacaklar sanki onlara çocuk doğurmuşsun gibi senden çok ilgilenmelerini bekliyorsun. gelmeyedebilirlerdi niye bu kadar çıtkırıldım ve anlayışsızsın?

eşin annene saygısızlık yapmış.kv laf çarpıtmış.annen ne dıye dursun kı daha.ayrıca kv yanında anne-baba azarlamak da ne oluyor.annen bu zor gununde bıraz alınmış.kv eşin varmış zaten.hepsı hastanede ne yapacak.bılemedım.

X