Ailem ve eşim arasında kalıyorum.

bahardeniz1

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
27
-11
34
Merhaba

Yaklaşık 5 aydır evliyim. Evlendiğimiz günden bu yana eşimle bir çok kez büyük kavgalar yaşadık. Her olayımıza ailelerimizi de dahil ettik. Evliliğimizin henüz ilk haftalarında dahi ettiğimiz kavgalar sonucu eşim her seferinde babamı arayıp boşanmak istediğini söyledi. Sonralarında ise pişman olup özürler diledi. Bir gün yine babamı arayıp boşanmak istediğini söylediğinde babamda kendisine hakaretlerde bulundu. Eşimin annesi yapılan bu davranışı asla unutamıyor ve bana karşı ne yaparsam yapayım çok soğuk ve ters acısını benden çıkarıyor. bu durum da evliliğimize gölge düşürmeye başladı. Şuan aramız bozuk bitme noktasına kadar geldik. Eşim bütün aile içerisinde babamın ondan ve annesinden özür dilemesini istiyor. Babam ise bu duruma hiç sıcak bakmıyor yaşanan kötü olaylardan dolayı.
Ne yapmam gerekiyor arayı nasıl bulacağım. Yardımcı olur musunuz?

Babanız iyi yapmis.
Eşiniz haketmiş bu nedir ya. Evlenmeyi biliyorsa kocaman adam,her kavgada babanızı arayip kızını boşayacağım dememesi gerektiğini de bilsin bir zahmet.
Eşiniz babanızdan özür dilesin önce,sonra özür beklesin😡
Kızım var büyük konuşmak istemiyorum ama zırt pırt beni arayıp boşamakla tehdit eden adamın yanından çoktan almıştım kızımı,birde özür bekleyecek,rüyasında görür yani kusura bakmasın. Bu nedir anaokulu çocuğu gibi şikayet edip duruyor.

Öncelikle yaptığı herşey için babamdan kendisi özür dileyecek ve pişmanlığını dile getireceğini söylüyor. Annesi yaşça büyük. Aile büyüğü olarak bi ayıp edildi kusur konuşulması yapılması gerektiğini savunuyor
E sizin babanız bostan korkuluğu mu?
Sizin babanız aile büyüğü değil mi? Saygıyı haketmiyor mu da arayıp kızını şikayet edebiliyor? Ayıpsa bu da ayıp.
Eşiniz başlatmış,eşiniz kaşınmış. Babanız niye özür diliyor?

babası hayatta değil. annesi tarafından bu düşüncelerle doluyor. babam hayatta olsaydı baban bana bu kelimeleri kullanmazdı kimse beni adam yerine koymuyor düşüncesinde
Adam olsaydı da o zaman,adam gibi davransaydı. Babanıza bu saygısızlığı yapmasaydı.
Herşeyi söyle söyle adamı delirt,sonra küfür etti de özür bekle. Ne güzel dünya.
Babanızdan özür falan beklemeyin,adamı o duruma düşürmeyin, bakin bu bir kez yaşanırsa bu adam sizi hep ezer. Babanız o sizin. Ben babama böyle birşey söyleyemem,o da benim büyüğüm kusura bakma. Bu hale sen getirdin, sebebi sensin diyip geçeceksiniz. Gitsin önce o özür dilesin babanızdan.

Yaşça büyük olan annem diyor edilen lafların ölmüş babasına kadar gittiğini ve bu kadının bu lafları bi türlü unutmadığını söylüyor
Iyi de koşa koşa annesine gidip yetiştiren yine eşiniz. Sanki babanız annesini arayıp ona küfretmiş gibi davranmanın alemi yok.
Eşiniz 5 yaşındaki çocuk gibi davranıyor.

X