Ailemle altın konusu

Farklı bir görüş olarak benim düşüncem;
Kv kp size takılan altınları almışlar hem de hoş olmayan bir şekilde.Boyle olduğu için de anneniz tepki olarak diğer altınları almış bence iyi yapmış anneniz o altınları almasaydi o altınlar da kp e bir arsa olarak geçecekti büyük ihtimal 😬
Tüm altınlar sizde kalsa bir yatırım yapabilirdiniz eşinizle birlikte ama kalmamış ve eşiniz de buna ses çıkarmamış bu da bir sorun bence
Yani ilerde eşle yaşanılan ciddi bir problemde kendi ailenize iyi ki altınların bir kısmını da siz almışsınız diyebilirsiniz kuvvetle muhtemel(çünkü aileniz kp gibi kendine yatırım yapmamış sonuçta o altınlar onlarda duruyor)
Ayrıca ailenize kızmayın karşı taraf öyle yakışıksız birşey yapmasaydi sizin ailenizde aynı şekilde karşılık ver(e)mezdi diye düşünüyorum.

Benim sorunum çoğu kişinin aksine kendi ailem. 3yıllık evliyim ve 9aylık hamileyim şu an. Ailem eğitimli halleri vakitleri iyi insanlardır. Ancak her zaman büyüklük taslarlar ve burunlarından kıl aldırmazlar.
Düğün zamanı kayınvalidemle altın konusunda tartıştılar. Normalde benim ailem düğünde takılan tüm altınları bana vericeklerdi. Ama kayınvalidem düğünde takılanları vermeyince benim ailemde vermekten vazgeçti. Bu konu üzerine eşimle iki tarafa da birşey demedik altınlar ailelerde kaldı. Bende sadece eşimin ailesinin taktığı bilezikler ve setler kaldı.
İşin ilginç tarafı şu ki kendi ailem bana düğün için set almıştı. Kayınvalidemle tartışınca bana aldıkları seti takmadılar eşime de aldıkları saati takmadılar tepki olarak. Bu arada kendi ailem bana söz ve nişanda dahi hiç bir şey takmadılar eşime de. Yani anlayacağınız kendi ailemin bana hatıra olarak kalacağı bir çeyrek altınları dahi yok. Nişanda göstermelik bütün altın taktılar bana onu da vermediler. Üstüne üstük daha kendi sadıçlarımın borçlarını dahi ben ödedim onlar ödemedi. Şimdi doğum yapıcam belki doğumda seti verirler diye düşünüyordum, kardeşime beğenmem için künye modeli göndermişler sadece künye alıcaklarmış. Sette evde duruyor bana verilmiyor. Artık o kadar gücüme gidiyor ki. Bizim burada herkes kızına damadına bir şeyler yaparlar benimkiler durumları olmasına rağmen bir çeyrek altınları dahi yok. Kendimi artık enayi gibi hissediyorum. Her şeyi içimde bıraktılar. Hiç bir şeye özeneniyorum artık. Kafama takmak istemiyorum ama ister istemez takılıyor Bugün o künyeleri görünce iyice moralim bozuldu. Ve eminim ki kardeşime takı yaparlar belki seti bile ona verirler.
Sanki ailenizin de işine gelmiş takıları hemen vermemeye karar vermişler.Yerinizde olsam bi ara lafımı söylerdim iki tarafa da.Böyle içinizde tutup düşüneceğinize söyleyin biraz da onlar düşünsün

X