Ailesi icin evlenmiş demek ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşini seven adama isteese 7 cihan birşeyler desin o yinede eşini seçer. 10 senedir evliyim. Kv ilk günden beni istemedi. Eşim ilk günden beri eşimi kabul etmeyen benide etmiyor demektir dedi ve mesafesini koydu. Bir sene gelip gitmediler sonra tıpış tıpış geri özür dileyip barıştılar.
Eşin adam olsa böyle olmaz.
Evet çok doğru kesinlikle çok şanslısınız bu arada düzgün bir hayat arkadaşı herkese nasip olmuyor tebrik ederim eşinizi mutluluklar

Buraya konu açma o zaman yorum yaparken müsaadeni mi isteyim insan olan ne demek istediğini anlardı zaten şimdi şurda okkalı tartışırdım da basit muhabbetler
Ne demek istediğinizi anladım zaten üstüne cevap verdim açıklama yaptım insan olan aciklamami anlardı zaten. Sabahtan bu yana eleştiri yağmuruna tutacaginiza okkalı bir yorum yapsaydiniz da bu kadar yorulmasaydiniz

Evet eşim zaten başlı başına hata herşeye deginemedim ondan ucu açık kaldı biraz

Yorumları okudum daha sonra. Sorunlu insanlar oldukları orta da herkes zaten ektiğini biçer. Gül gibi ailesinden olacak abileri ne olacak ellerine ne geçecek yani.
Bir arkadaşımın eşi de biraz karısı tarafına döndü başta öyle değildi ablası biz senden daha kıymetliyiz demiş neyse işte öyle yada boyle devam ettiler başta boşanmak istedi arkadaşım daha evliliğinin ilk ayları birde.
Adamın ailesi biraz geri vites oldu yuvası dağılmasın diye galiba pek şimdi neler yaşıyorlar bilmiyorum.

Yorumları okudum daha sonra. Sorunlu insanlar oldukları orta da herkes zaten ektiğini biçer. Gül gibi ailesinden olacak abileri ne olacak ellerine ne geçecek yani.
Bir arkadaşımın eşi de biraz karısı tarafına döndü başta öyle değildi ablası biz senden daha kıymetliyiz demiş neyse işte öyle yada boyle devam ettiler başta boşanmak istedi arkadaşım daha evliliğinin ilk ayları birde.
Adamın ailesi biraz geri vites oldu yuvası dağılmasın diye galiba pek şimdi neler yaşıyorlar bilmiyorum.
Ayrıldıktan sonra sanıyorlar ki oglumuzu kazanicaz lafimizdan cikmicak oysa ki tam tersine olucak illa ki pişmanlık duyucak ve sürekli ailesini suçlayacak yuvamı yiktiniz diye bunların yaşanacağını adım gibi biliyorum bu saatten sonra herkesin sorunu ben çok bıraktım zaten gülüm

S

Senin ailen onun ailesinin yaptıklarının 10da 1ini yapsa kendisi "karımı seviyorum" diyerek yutup sindirir miydi?
Asla kuzum bunu bildiğim için ve de çok şey yaşadım gerçekten hani ben buraya aman herşeyi anlatayım da insanlar beni desteklesin ya da saksaklasin diye yazmadım sadece içimi döktüm biraz. Evimizi duzerken o benden daha fazla eşya aldı diye ailesi tartışma sırasında kimliğinle geldin lan sen abime oğluma dediler yenilir yutulur tarzda şeyler değil. Evet neden bu kadar bekledin diceksenizde onun da cevabı var ama çok uzun uzun anlatmam gerekicek.

Asla kuzum bunu bildiğim için ve de çok şey yaşadım gerçekten hani ben buraya aman herşeyi anlatayım da insanlar beni desteklesin ya da saksaklasin diye yazmadım sadece içimi döktüm biraz. Evimizi duzerken o benden daha fazla eşya aldı diye ailesi tartışma sırasında kimliğinle geldin lan sen abime oğluma dediler yenilir yutulur tarzda şeyler değil. Evet neden bu kadar bekledin diceksenizde onun da cevabı var ama çok uzun uzun anlatmam gerekicek.
Böyle hastalıklı zihniyetler düzelmiyor ne yazık ki. Komplekli, kusur arayıcı, kalitesiz, manipülatif ruh hastaları.
En az hasarla kurtulmanı dilerim.

Bana dedi ki benim sana ettiğim lafları bana ediyor görümcem. Hatta abimle konuştuğum gibi abisi ile konuşuyor eşim beni evden salmıyor bakkala bile izin vermiyor çocuğa vuruyor bana vuruyor ben düşündüm başıma bunlar niye geliyor sana yaptığım şeyler yüzünden bedduan tuttu galiba bana dedi. Bende dedim ne diyeyim böyle olmasını istemezdim. Bana dedi hakkını helal et de kurtulayım ne olur çok pişmanım diye . Dedim helal olsun. Düşmüş o da anlamış pişman da olmuş. Allah bile tövbe edeni affediyor ben kim oluyorum dedim affettim. Ama kocası hâlâ aynıymış benim gibi dönecek ailesi de yok. Annesi çocuğun var diyormuş otur evinde diyormuş. Zaten kaynanam hep böyleydi kendi de dayak yemiş ama oturmuş hep. Yine de halden anlamıyor cahil kafası. Kocası sadece benimle görüşmesine izin verdiği için benimle konuşabiliyor. Bir zamanlar ezdiği insana şimdi muhtaç kaldı. Ha yardımcı olur muyum olurum bir derdi olsa olurum. Yapacak bir şey yok.
Demek ki sizin bedduanizla kötü duruma düşülmüyor. Bedduayı normalleştirmeyin bu kadar. Acı cekmişsiniz ama bunu beddua ederek duzeltemezsiniz. Uzak durmak lazım.

Detaylara girmedigimi belirttim yukarıda bu işin başını o çekiyor valla hanımefendi eşimi doldurup bana vurdurup üstüne de nasıl bilmem ne yaptırdım seni diyen gorumceye karşı beddualarimi hiç sakinamicam.
Ne yaşadığınızı elbette bilemem ama beddua edenin bu zamana kadar hiç mutlu olduğunu görmedim Allaha havale edin geçin.

Hanimlaar merhaba eşimle uzun zamandır aile problemleri yaşıyoruz en cirkininden olduğunu soyleyebilirim. Detaylara hiç girmicem ama narsist ve saplantılı anne olduğunu belirtmek isterim. 2 aydır annemin evinde kalıyorum 10 aylık bebeğimle. 1 yıldır eşimin ailesiyle görüşmuyorum aslında annemin evine gelirken aramız biraz da olsa iyiydi eşimle geldikten sonra ailemle gorusmezsen bosanirim diye tutturdu önceden bana haklısın dediği her konuda beni suçlamaya başladı neymis efendim onu sevseymisim ailesinin tüm hakaretlerine kufurlerine boyun egermisim sesimi cikartmazmisim. Geçenlerde annemi arayip beni ailesiyle barıştırmak için annemi ve beni alıp ailesinin ayağına goturcekmis. Annemde hayırdır sen kimi kimin ayağına götürüyorsun gelirlerse kapım açık diyip konuyu kestirip atmış. Sonra tekrar arayip benimle bir sorunu olmadığını bosanmak istemedigini ama bu şekilde de devam etmediğini annem biraz anlamamış ama konuyu ailesiyle barışmama getirmis yine annemde biraz zaman verin birbirinize diyip kapatmış en son bugün tekrar annemi aramış annemde şunu söylemiş kızım ailenle konuşmak istemiyor onu düşünerek geliceksen gel düşün taşın kararını ver ararsın demiş. Açıkçası ben çoktan silmeye başladım kafamda içimde gram heves sevgi kalmadı resmen yuvasını kurtarmak için değil de ailesinin sözünü dinliyor hala hem benimle sorunu yokmuş her konuda memnunmus ama ailesi söz konusu olunca evliliğini bitirme kararı alıyor. En son ki konuşma da annem düşün taşın diyince tamam diyip kapatmış. Uzun zamandır ailemle konusucaksin diye tutturmuyordu ben annemin evine gelince aradı tutturdu yine annem annem diye bende annesinin nasıl oyuncu olduğunu bildiğim için hasta mı olmuş annen diye zarf attım ne dedi biliyor musun hemen iftira at anneme hemen yok hasta olmamış ne olmuş biliyor musun ? Annem düşmüs düsmüs iki gündür ise gidemiyormus dedi 🤣 ya gerçekten ben nasıl bı insan evlendim bilmiyorum her sağlık sorunlarında annesi babası hemen beni katıyor işin içine hastalıklarını kazara olan durumları kullanıp eşimin vicdanıyla oynuyorlar ya gerçekten hakkımı helal etmiyorum eşimin bı tane kız kardeşi var 30 yaşında evlenmedi hala ama inşallah bana nasıl davrandılarsa yuvamı bozdularsa kendi kızıyla sınasin rabbim onları bı tane evladım için susuyordum susuyordum ama bundan sonra asla duruşumu bozmayı düşünmüyorum Allah büyük elbet acar bı kapı rızkı veren Allah bunda da vardır bir hayır akışa bıraktım kaderi karşı gelmicem bu defa.
Yuvanizi niye yikiyorsunuz sıkıntı sadece ailesine aşırı düşkün olması mı bunun için yuva yikilmamali bence biraz sabretseniz birşeyler yoluna girer bence

Demek ki sizin bedduanizla kötü duruma düşülmüyor. Bedduayı normalleştirmeyin bu kadar. Acı cekmişsiniz ama bunu beddua ederek duzeltemezsiniz. Uzak durmak lazım.
Su an burada bedduanin dogrulugunu yanlışlığını tartışmiyoruz. Beddua edenle allah arasında en azından kimsenin hakkına girmedik kimsenin yuvasını dagitmadik hakaret etmedik evimizden kovmadik şöyle yorum yapanlar kesin ya görümce ya kaynana

Size yazmadım ayrıca kaynana olacak yaşta değilim. Benim de görümcem var, rahatsız olduğumuz durumlarda saç baş girişip beddualar savurmuyoruz. Lütfen benimle de kavga etmeye çalışmayın!
Su an burada bedduanin dogrulugunu yanlışlığını tartışmiyoruz. Beddua edenle allah arasında en azından kimsenin hakkına girmedik kimsenin yuvasını dagitmadik hakaret etmedik evimizden kovmadik şöyle yorum yapanlar kesin ya görümce ya kaynana

Size yazmadım ayrıca kaynana olacak yaşta değilim. Benim de görümcem var, rahatsız olduğumuz durumlarda saç baş girişip beddualar savurmuyoruz. Lütfen benimle de kavga etmeye çalışmayın!
Hanfendi sizinle kavga etmiyorum!
Gorumceniz olması durumu anlayacağınız anlamına gelmiyor kaldı ki anlamanızı da beklemiyorum. Üstelik saç başa girip beddualar savurdugumu soylemedim değil mi ?
Onu nerden çıkardınız?
Aynı cümle içinde saç başa girmek beddualar savurmak rahatsız olmak kelimelerini kullandığınızda göre kimin kavgaya şiddete eğilimi oldugu konusunu tartışmayalim.
Haksızlık veya hakaret karşısında arkamı dönüp gittim ilahi adaletin tecelli etmesini bekliyorum dedim neden böyle derdini anlatan insanlara karşı kin ve nefret duygusuyla hemen kavga şiddet konularını açarsınız bende buna anlam veremiyorum!

Sabahtan bu yana bı kaç insan tarafından bedduanin doğru olup olmadığını tartışmaktan gına geldi kaldı ki tarafımca da kabul edildi yanlış olduğu. Sizden kadın olarak da değil insan olarak sadece şunu beklerdim bunu ifade etmenize gerek kalmadan insanlar çirkin şeylere maruz kaldığında istemsizce karşı tarafın kötülüğünü isteyebilir beddua olarak algiladiysaniz bu tarz süreçlerde normal olarak değerlendirilmesi gerektiğini herkesin bilmesi gerekir. Nefsi müdafaa diye bir durum var bugün hukuk sisteminde tahrik indirimi diye bir durum var değil mi koskoca hukuk kabul etmiş insanlar canı yandiginda tepki vermese bu kavramlar dogmazdi. Haksızlık karşısında hiç birşey demeden gitseydin diyorsunuz bedduanin kötü birşey olduğunu bu denli savunan bakın savunan demiyorum bu denli savunan diyorum o zaman haksızlık karşısında susanin şeytandan farki olmadığını da göz önünde bulundurarak insanların uğradıği kötülüklere karşı gard alarak son cumlenizde bedduanin islamdaki yerinden karşılığından bahsederseniz şiddet kavga konularına girmeden tatlı tatlı düşüncenizi kabul ettirirsiniz

Üstelik bana yazmamaniz birşey değiştirmiyor yorum yapmış olduğunuz hanimefendide ilahi adaletin tecelli ettiğini ama yine de aynı durumları yaşamış bir insan olarak eski gorumcesine destek olabileceğini yazmış tebrik etmeniz gereken yerde beddua beddua Allah vermiş işte belasini kadın zorla belalı bı adama gorumcesini mi kakalamiş ne duymak istiyorsunuz kardeşim Allah'a inanırsınız da belasini mi sorgularsiniz bu kadar hakimsiniz İslam'a da ah almanın kul hakkına girmenin neticelerini mi kabul etmezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X