Ailesi yüzünden boşanıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok yakışıklı değil. Yani ben beğeniyorum ama bakan bir daha falan bakmaz. Çok eğlenceli biriydi. Saatlerce konuşurduk. Yaşadığım zorlukları onunla paylaşırdım. Belki ciddiye almazdı ama yalnız da hissetmezdim. İlişkimizin güzel zamanlarında güzel günlerimiz oldu. Şu anda aklıma da bunlar geliyor sadece zaten. Öyle işte.

Eşim bana hakaret ettiğinde en azından verebilecek bir cevabım var. Burada bana hakaret edenler destek arayan insana saldırmaya geliyorlar. Onlara verecek bir cevabım yok. Sizin inancınız da umrumda değil, ben kendimi kurtarmak için elimden geleni yapacağım.

Üzüldüm adınıza...
Bir girdaba girmişsinzi sevgi falan değil bunun adı.daha çok çok gençsiniz küçüksünüz.sizin yaşınızdakiler üniversiteye yeni başlıyor.
O adamdan boşanın ve tertemiz bir sayfa açın.asla dönmeyin ona asla asla asla.ağzıyla kuş tutsa ayakalrınızın altını yalasa DÖNMEYİN!!!

Bravo, başta sinirlendim size ama hissettiklerinde rağmen gerekeni yapmaya karar vermişsiniz zaten, yapmışsınız da. Hakaretleri kafaniza takmayın, insan hislerini belirleyemez ki, şu dakikadan itibaren iniş sevmeyeceğim falan diye. Önemli olan hislerinize rağmen doğru olanı yapabilmek. Şimdi uzun bı hayat var önünüzde, terapi görün, normale dönün, paranızı kendiniz için harcayin, spora başlayın vs vs. Eşinizin değişmeyeceğini farkındasınız zaten, bundan sonra siz değişin ama olumlu yönde. Boşandım! Konunuzu da bekliyorum

Neden cevabınız yok? Hakaret dediğiniz ne ayrıca drama queen mi? Hiç okumadım ama yazıldığını iddia ettiğiniz salak mı? Hakaret eden varsa zaten şikayet et butonuna basın ama ben hiç denk gelmedim size hakaret edildiğine. Siz destek aramıyorsunuz ki. Ben kocamdan ayrılmak istiyorum cesaret edemiyorum yardımcı olun beni yüreklendirin yazsanız neyse siz hala ben onu seviyorum yazıyorsunuz. Dilerim kurtulursunuz

ozaman şunu diyeyim . son kez deneyin bakalım . neler olucak kendi gözünüzle görün . en azından vicdan azabı ileride çekmessiniz . ki zaten sen elinden geleni yapmışsınız. ama unutma daha gencecik insansın . bu geçici hayatta seninde gülmeye ihtiyacın var. çocuğunuz yok . bu bence bir yandan avantaj . ileride karşına iyileri çıkar diye düşünüyorum .bu farklı birşey annesinle senin arandaki bağı kuramazsa daha çok üzülen taraf sen olucaksın . umarım hayatında herşey yoluna gider.

Kararlı davranmanıza çok sevindim. Bi şey sormak istiyorum arkadaş çevreniz varmı vakit geçirebileceğiniz.Sanki siz bu adamı hayatınızın odağına koymuşsunuz gibi geliyor bana... şuan zor ama ortam değiştirin bence sizinkisi bağımlılık olmuş gibi...

Cevap vereyim madem.
Hayat sizin. İstediğiniz gibi yaşayın. İcazet alacak değilsiniz elbette.
İster çekin, ister çekmeyin.
Binbir zorlukla sürekli tek taraflı ödeyerek kurduğunuz zor yuvanizi ister kurtarın, ister harcayın.
Açıkçası haklısınız yani .
Bizene (vurgulamak istediğin gibi )
Ha ola ki yine aynı aymazlikta devam etmesi muhtemel olan evliliğiniz bitirme durumuna gelir de yine burada "Çok seviyorum, ama bitmeli" derseniz zor değil bu sefer haddimizi bilerek (!) Geçmiş olsun deriz.
Kolay gele.

Sizi kirmak istemem ama sizin de psikiyatrilik bir sorununuz var bence lutfen kendinize gelin once kendinize aayginiz olsun bu nedir ya kocam sesini yukseltse etmedigimi koymam kusura bakmasin ben saygi gosteriyorsam o da gostermek zorunda... bu sizin icin de boyle olsun bosanin gidin tedavi olun sonra sakin boyle hatalar yapmayin..

Sabırla okudum . İnanılmaz bir hikayen var. Sen kendin tek başına mükemmelsin . Eşimde saygı göstermeyecekse sana hiç dönmesin geriye. Ailenize de kendinize de işkence etmeyi bırakmalısınız.

Sen de söylemişsin zaten tekrar denesen bile belki ilk günler çok güzel geçecek ama sonra yine annesi baskın gelecek, sorunlar aşağılanmalar başlayacak. Sadece süreç uzamış olacak, yuva yuva diyorsun canım ama yuvayı iki yetişkin insan kurar yoksa ev tut, eşyaları doldur içine orası yuva olmuyor, karşılıklı özveriyle olur, emekle olur. Zorlandığını üzüldüğünü biliyorum çok normal ama geçecek. Bence hayatta geçmeyen tek acı evlat acısı. Allah hiç kimseye yaşatmasın,ben ailenin de hazır sen her şeye baştan başlamak için bi cesaretin varken tekrar mı deneseniz demesini anlayamıyorum gerçekten. Hemen terk et boşan diyorsunuz da sanki kolay demişsin de bu yaşadıkların çok mu kolay. İnsanlar çok sorunlu yıllar süren çoluklu çocuklu evliliklerini bile bitiriyor, tabi ki kolay olmuyor, kimse de ohh bitti diye göbek atmıyordur travmatik olaylar bunlar ama kangren tüm vücuda yayılmasın diye tak diye bacağı kesiyor doktorlar, ya ams bekleyelim belki toparlar ama bacaksız mı kalacak ya demiyorlar. Bazen bazı şeylerin pat diye yapılması gerekiyor. Hayat senin, hepimiz seçimlerimizin sonuçlarını yaşıyoruz. Sen şansın varken kullanırsın ya da kullanmazsın
Ben bu siteyi hamileliklerimde kullanıyorum böyle bir bdv bölümünü bile yeni keşfettim ama kadınlarımızın bu çaresizliği, umutsuzluğunu bu kadar yakından ilk kez gördüm, mesleğim gereği kamuda çalıştığım için sosyo-ekonomik durumu genel anlamda düşük kadınları görüyordum evet onların zorluklarını biliyordum Ama burda eğitimli, maddi geliri olan ayakları üzerinde durabilecek kadınların bu kadar aciz olduğunu görmek beni çok sarstı cidden, benim de bir kızım olacak onu nasıl yetiştirmeliyim diye derin sorgulamalara itti beni.
umarım kendi değerini görür geleceğini güzelce çizersin, mutluluk seninle olsun

İnsanın cesaret edememesinin sebebi ya ekonomik zorluk ya çocuk ya da sevgi değil midir? Bende sevgi var sadece. Kimseden hiçbir beklentim olmadı. Ona da söyledim. Adam olup beni yanına alıp karım diyebilseydi ben mutsuz olmayacaktım. Ama yapamadı. Annesi eskiden aradığında “anne kız arkadaşımlayım sonra konuşuruz” diyen adam ben ölüm döşeğinde olsam annesinin cımbızla bıyıklarını almaya gidecek duruma geldi. Evet anlattığım maddi sorunlar vs başından beri vardı ama bu anne sorunu yoktu. Olsaydı Allah canımı alsın ki evlenmezdim. Ben onu beni hayatının en önemli insanı yapabildiği için sevdim. Bunun için uğraştım bu kadar. Sevdiğim için, eski günler için cesaret edemiyordum. Allah şu anki aklımı da kaybettirmesin bana inşallah.

Tekrar denesem 1 ay sonra yine annemin evinde “çamaşırlarımı kendim yıkamak da güzeldi be” derken bulacağım kendimi. Eşime duyduğum sevginin binde biri kadar güven duymuyorum ona. Babam da denememi istiyor ama babama gittiğimde çok acı çektiğimi gördüğü için bana kıyamadığından dene diyor bence.

Burada en az, bakın en en az eleştirilen ve gerçekten en yumuşak şekilde yazılan konulardan birisidir bu.
Kendisine salak diyen de kendisi.
Hatta eylemlerinin salaklık derecesinde olduğunun farkında olarak "bana salak diyeceksiniz biliyorum" diye konu arasında da belirten kendisi. Şimdi niye içerlemis onu anlamadım.
Ha Drama Queen diyenlerden birisi benim belki bir kaç kişi daha var.
Bu konuya hakikaten en afillisinden kallavi sekilde cevaplar gelseydi ağlayarak giderdi buradan.
Kaldı ki gerçekten çok naifce eleştirilmiş hatta akıl verilmiş ender konulardan birisidir bu.
Konu sahibesi hakaretin dibini eşinden ve ailesinden görmüş zaten. Burada denilenler neden bu kadar zoruna gitmiş onu anlamadım. Üstelik denilmemisken
Neyse işte yine verdiği cevaplarda eşinin ne kadar ağladığını okuduk ikna olduk zaar.
Geçmiş olsun.

Kimseye hadsiz deme niyetim yoktu. Öyle demek istediğimi düşündüyseniz özür dilerim. Gerçekten bunca şeyi okuyup cevap yazmanız benim için çok değerli. Yazan herkesten ama herkesten Allah razı olsun. Teşekkür ediyorum.

Hayır. Yani çok sınırlı sayıda birkaç yakın arkadaşım var. 3 tane. Ama şu an kimseyle vakit geçiremem bildiğiniz üzere. Bu da şanssızlık benim için. Kendimi alışverişlere vurmak vardı şimdi :)

Ekonomik zorluk hariç diğerleri geçerli sebepler değil benim gözümde. Ekonomik zorluk da bir ölçüye kadar aşılabilir. Olsaydı evlenemezdiniz ama olunca boşanabildiniz mi? Yoo evliliğinize devam ettiniz. Eski günleri unutun artık eskide kaldı. Bunu kabul edebilirseniz belki hayatınıza devam edebilirsiniz. Umarım şu anki kararlı duruşunuzu kaybetmezsiniz

Şu an her zamanki ayrılık modumdan ötürü mü bilmiyorum ama ben de az saygısızlık yapmadım. Konuşurken çok çirkinleşirdim. Gerçi beni gerçekten delirtmişlerdi. Yani gerçekten, deliriyordum o annesini haklı bulduğu zamanlarda.

Bize dedin ki " bu evden güçlü bir şekilde çıkıp gitmeme yardımcı olun, atlatırsın bu da gelip geçer deyin"
Dediler sayfa sayfa.
Sonuç ?
Denemeye meyilliyim, eşim çok ağladı. (En son duruma dair girdiğin içeriğin özeti bu, kusura bakma eğer baska şekilde anlayan varsa beri gelsin. )
Kendini yine tez unutmuşsun.
Allah gerçekten sana sabır versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…