Ailesi yüzünden boşanıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim hiç olmadığı kadar yumuşak başlı kavganın başından beri, o gün “annen beynini yıkamış göndermiş” falan deyince ayrılmak istiyorum demesi üzerine ben artık yeter dedim ve buraya yazdım. Babam da onun daha önceki katı tutumunu bildiği için şimdi o yumuşak davranınca düzelme yolundayız diye düşünüyor. Dün bana diyor ki (babam yabancı biriyle evli 20 senedir), ben de diyorum al babanı da ülkene git diye. İnsan sinirle söylüyor. Daha 1 seneyi doldurmadınız ona da ev erkeği olması için zaman tanı diyor. Ama benimki ev erkeği yolunda değil, sütten kesilme yolunda işte.

Bende acaba ben mi kaçırdım dedim nerde hakaret edildi göremedim diye. Ne yorumlar okudum bu forumda o ağır yorumlardan birini bile duysa konu sahibinin narin psikolojisi ne hale gelirdi acaba

Ya abla yaşını da bilmiyorum ama yazdıklarından büyüksün gibi geldi, anneme geldim bu sabah, napayım eve füze mi atayım, adamı bıçaklayıp mı gelseydim. Anlamıyorum şu baskıcı tavrınızı vallahi.

evet işiniz çok zor. kalakaldım öyle . kendımı senin yerine koydum o dakika soğuma geldi bana . önüne bakmayı dene . sen herşey yapmışsın . onlar nankör çıkmış bu senin hatan değil. böyle kaynanalara öyle cadı gelinler gelsinki... oğlunu büyütemedin madem evlendirme . sana çok üzüldüm. kulak ardı etme dediklerimizi bence. çünkü görüyoruz okuyoruz neler neler oluyor . 1 kere yapan gene yapar...

Bende acaba ben mi kaçırdım dedim nerde hakaret edildi göremedim diye. Ne yorumlar okudum bu forumda o ağır yorumlardan birini bile duysa konu sahibinin narin psikolojisi ne hale gelirdi acaba
Bence herkesin psikolojisi narin. Buraya en berbat zamanlarımızda yazıyoruz. Kimseye yapmayın bence öyle. Vallahi çok zor oluyor.

Bu kıza böyle söylemlerle yardım edemezsiniz arkadaşlar. Zaten eşinden yeteri kadar kötülük ve hakaret görmüş. Bir kez cesaretini toplamış ve destek bekliyor. Söylemleriniz iyi niyetli caydırmak için üstüne gidiyorsunuz belki ama o şu an bunu göremez. Hala seviyor olabilir yani psikiyatrik durum olarak normal olmasını bekleyemezsiniz ve daha 25 yaşında. Tecrübesi yok, hayattan beklentileri hep eşinin üzerine. Bu tarz kötü lafları eşinden de duyuyor. Lütfen bir farkınız olsun. Kadını burada da mağdur etmeyin. Yavaş yavaş ona gördüğü muamelenin normal olmadığını anlatabiliriz.

Anlıyorum iyi niyetlisiniz haklısınız da ama 41 sayfa olmuş konu sahibi hala gördüğü muamelenin normal olmadığını yeni yeni anlayabildi. Eşinden duyduğu lafların onda birini burda duymamıştır. Hala boşan diyenler yuva kolay kurulmuyor yazıyor. Hala üç cümlesinden biri ben eşimi seviyorum. Psikolojisi normal değilse psikoloğa gitmeli, kadınlarklubüne değil. Biz değil ancak profesyonel biri destek olabilir. Bu aşk değil, sevmek değil bağımlılık. Nasıl sigara, uyuşturucu bağımlılığı varsa konu sahibi de kocasına bağımlı.

Ben yaşadıklarımın normal olduğunu zannetseydim buraya konu açmazdım. Bu kadar rahatsızsanız sayfa sayfa insanların mesaj yazmasından, siz yazmayın olsun bitsin. Beni anlayan anladı, tanıyan tanıdı. Şu haldeyken size derdimi anlatmaya çalışmayacağım. Ben annemin evine gelmişken hala “yuva kolay kurulmuyo diyor” diye üstüme geliyorsunuz. Size “eşim tam bi pislik, ondan nefret ediyorum” diye yalan söyleyemem. Yaşadığım bunca şeyin bir sebebi olmalı değil mi, “madem nefret ediyorsun daha burada bizden ne bekliyorsun?” Demeyecek miydiniz bana? Ben hepinize dürüst olmaya çalıştım, dürüst oldum. Çünkü bana verilmiş bir emek var burada. Öyle ya da böyle. Mune Kazen konuyu kapatalım bir an önce ricam, benimle konuşmak isteyen zaten mesaj atacaktır. Teşekkürler yeniden herkese. Ayağa kalkacağım ben de. Kendime güveniyorum.

Mesaj yazmaktan veya bir başkasının mesaj yazmasından rahatız olduğum nerde yazıyor? Burda herkes size yardımcı olmaya çalışıyor, yoksa İnan’ın kimse tanımadığı bir insanla ilgilenip mesaj yazıp vaktini sizin için harcamaz. Bana boşan yazıyorsunuz yuva kolay kurulmuyor sizin kendi cümleniz. Sizin cümlenizi size hatırlatınca neden rahatsız oldunuz? Daha bugün anne evinde yazdınız. Eşimi hala seviyorumun zıttı nefret ediyorum değildir. Nefret etmeniz gibi bir beklentim yok, yıllarca içinizde oluşmayan duygu bir günde oluşamaz herhalde. Sevginin zıttı kayıtsızlıktır. Ne zaman içimde ona karşı hiç his yok diyebilirsiniz o zaman sevmiyorsunuzdur.

Bir gün ona hiçbir his beslemeyecek kadar akıllanabileceğimi sanmıyorum. Onu hep seveceğim gibi geliyor. Ama artık kendimi de seveceğim. Yorumlarınız için teşekkürler. Hoşçakalın.

Şu sevilme beklentimizden vazgeçmek zorundayız bizi bütün yanlışlarına tutsak ediyor evet kadın bekler haklıdır duygusaldır fakat adam seviyorsa bekletmez üzmez bu kadar malesef boşuna bekliyoruz onlarda bize karşı olmayan şeyi zaten belli ediyolar

Mune benim konum kapalı değil miydi

Çok sevindim hayatınızı yeniden kurmuş, her şeyi yerli yerine oturtmuşsunuz

Burada böyle güçlü kadınlar görmek çok güzel

Boşandım, aylarca bu konudaki şahsın darlamalarına maruz kaldım, sonunda pes etti şükür. Yaklaşık 2 ay önce normal bir evlilik yaptım ve mutluyum
Boşanamayacağını zanneden gözü kapalı tüm kadınlar bir an önce başarsın dilerim

Ayyy şu mesaj nasıl içimi ısıtmıştı. Canım benim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…