Ailesi yüzünden boşanıyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen de söylemişsin zaten tekrar denesen bile belki ilk günler çok güzel geçecek ama sonra yine annesi baskın gelecek, sorunlar aşağılanmalar başlayacak. Sadece süreç uzamış olacak, yuva yuva diyorsun canım ama yuvayı iki yetişkin insan kurar yoksa ev tut, eşyaları doldur içine orası yuva olmuyor, karşılıklı özveriyle olur, emekle olur. Zorlandığını üzüldüğünü biliyorum çok normal ama geçecek. Bence hayatta geçmeyen tek acı evlat acısı. Allah hiç kimseye yaşatmasın,ben ailenin de hazır sen her şeye baştan başlamak için bi cesaretin varken tekrar mı deneseniz demesini anlayamıyorum gerçekten. Hemen terk et boşan diyorsunuz da sanki kolay demişsin de bu yaşadıkların çok mu kolay. İnsanlar çok sorunlu yıllar süren çoluklu çocuklu evliliklerini bile bitiriyor, tabi ki kolay olmuyor, kimse de ohh bitti diye göbek atmıyordur travmatik olaylar bunlar ama kangren tüm vücuda yayılmasın diye tak diye bacağı kesiyor doktorlar, ya ams bekleyelim belki toparlar ama bacaksız mı kalacak ya demiyorlar. Bazen bazı şeylerin pat diye yapılması gerekiyor. Hayat senin, hepimiz seçimlerimizin sonuçlarını yaşıyoruz. Sen şansın varken kullanırsın ya da kullanmazsın
Ben bu siteyi hamileliklerimde kullanıyorum böyle bir bdv bölümünü bile yeni keşfettim ama kadınlarımızın bu çaresizliği, umutsuzluğunu bu kadar yakından ilk kez gördüm, mesleğim gereği kamuda çalıştığım için sosyo-ekonomik durumu genel anlamda düşük kadınları görüyordum evet onların zorluklarını biliyordum Ama burda eğitimli, maddi geliri olan ayakları üzerinde durabilecek kadınların bu kadar aciz olduğunu görmek beni çok sarstı cidden, benim de bir kızım olacak onu nasıl yetiştirmeliyim diye derin sorgulamalara itti beni.
umarım kendi değerini görür geleceğini güzelce çizersin, mutluluk seninle olsun
Eşim hiç olmadığı kadar yumuşak başlı kavganın başından beri, o gün “annen beynini yıkamış göndermiş” falan deyince ayrılmak istiyorum demesi üzerine ben artık yeter dedim ve buraya yazdım. Babam da onun daha önceki katı tutumunu bildiği için şimdi o yumuşak davranınca düzelme yolundayız diye düşünüyor. Dün bana diyor ki (babam yabancı biriyle evli 20 senedir), ben de diyorum al babanı da ülkene git diye. İnsan sinirle söylüyor. Daha 1 seneyi doldurmadınız ona da ev erkeği olması için zaman tanı diyor. Ama benimki ev erkeği yolunda değil, sütten kesilme yolunda işte.

Burada en az, bakın en en az eleştirilen ve gerçekten en yumuşak şekilde yazılan konulardan birisidir bu.
Kendisine salak diyen de kendisi.
Hatta eylemlerinin salaklık derecesinde olduğunun farkında olarak "bana salak diyeceksiniz biliyorum" diye konu arasında da belirten kendisi. Şimdi niye içerlemis onu anlamadım.
Ha Drama Queen diyenlerden birisi benim belki bir kaç kişi daha var.
Bu konuya hakikaten en afillisinden kallavi sekilde cevaplar gelseydi ağlayarak giderdi buradan.
Kaldı ki gerçekten çok naifce eleştirilmiş hatta akıl verilmiş ender konulardan birisidir bu.
Konu sahibesi hakaretin dibini eşinden ve ailesinden görmüş zaten. Burada denilenler neden bu kadar zoruna gitmiş onu anlamadım. Üstelik denilmemisken :KK66:
Neyse işte yine verdiği cevaplarda eşinin ne kadar ağladığını okuduk ikna olduk zaar.
Geçmiş olsun.

Bende acaba ben mi kaçırdım dedim nerde hakaret edildi göremedim diye. Ne yorumlar okudum bu forumda o ağır yorumlardan birini bile duysa konu sahibinin narin psikolojisi ne hale gelirdi acaba

Bize dedin ki " bu evden güçlü bir şekilde çıkıp gitmeme yardımcı olun, atlatırsın bu da gelip geçer deyin"
Dediler sayfa sayfa.
Sonuç ?
Denemeye meyilliyim, eşim çok ağladı. (En son duruma dair girdiğin içeriğin özeti bu, kusura bakma eğer baska şekilde anlayan varsa beri gelsin. )
Kendini yine tez unutmuşsun.
Allah gerçekten sana sabır versin.
Ya abla yaşını da bilmiyorum ama yazdıklarından büyüksün gibi geldi, anneme geldim bu sabah, napayım eve füze mi atayım, adamı bıçaklayıp mı gelseydim. Anlamıyorum şu baskıcı tavrınızı vallahi.

Tekrar denesem 1 ay sonra yine annemin evinde “çamaşırlarımı kendim yıkamak da güzeldi be” derken bulacağım kendimi. Eşime duyduğum sevginin binde biri kadar güven duymuyorum ona. Babam da denememi istiyor ama babama gittiğimde çok acı çektiğimi gördüğü için bana kıyamadığından dene diyor bence.
evet işiniz çok zor. kalakaldım öyle . kendımı senin yerine koydum o dakika soğuma geldi bana . önüne bakmayı dene . sen herşey yapmışsın . onlar nankör çıkmış bu senin hatan değil. böyle kaynanalara öyle cadı gelinler gelsinki... oğlunu büyütemedin madem evlendirme . sana çok üzüldüm. kulak ardı etme dediklerimizi bence. çünkü görüyoruz okuyoruz neler neler oluyor . 1 kere yapan gene yapar...

Bende acaba ben mi kaçırdım dedim nerde hakaret edildi göremedim diye. Ne yorumlar okudum bu forumda o ağır yorumlardan birini bile duysa konu sahibinin narin psikolojisi ne hale gelirdi acaba
Bence herkesin psikolojisi narin. Buraya en berbat zamanlarımızda yazıyoruz. Kimseye yapmayın bence öyle. Vallahi çok zor oluyor.

Bu kıza böyle söylemlerle yardım edemezsiniz arkadaşlar. Zaten eşinden yeteri kadar kötülük ve hakaret görmüş. Bir kez cesaretini toplamış ve destek bekliyor. Söylemleriniz iyi niyetli caydırmak için üstüne gidiyorsunuz belki ama o şu an bunu göremez. Hala seviyor olabilir yani psikiyatrik durum olarak normal olmasını bekleyemezsiniz ve daha 25 yaşında. Tecrübesi yok, hayattan beklentileri hep eşinin üzerine. Bu tarz kötü lafları eşinden de duyuyor. Lütfen bir farkınız olsun. Kadını burada da mağdur etmeyin. Yavaş yavaş ona gördüğü muamelenin normal olmadığını anlatabiliriz.

Bu kıza böyle söylemlerle yardım edemezsiniz arkadaşlar. Zaten eşinden yeteri kadar kötülük ve hakaret görmüş. Bir kez cesaretini toplamış ve destek bekliyor. Söylemleriniz iyi niyetli caydırmak için üstüne gidiyorsunuz belki ama o şu an bunu göremez. Hala seviyor olabilir yani psikiyatrik durum olarak normal olmasını bekleyemezsiniz ve daha 25 yaşında. Tecrübesi yok, hayattan beklentileri hep eşinin üzerine. Bu tarz kötü lafları eşinden de duyuyor. Lütfen bir farkınız olsun. Kadını burada da mağdur etmeyin. Yavaş yavaş ona gördüğü muamelenin normal olmadığını anlatabiliriz.

Anlıyorum iyi niyetlisiniz haklısınız da ama 41 sayfa olmuş konu sahibi hala gördüğü muamelenin normal olmadığını yeni yeni anlayabildi. Eşinden duyduğu lafların onda birini burda duymamıştır. Hala boşan diyenler yuva kolay kurulmuyor yazıyor. Hala üç cümlesinden biri ben eşimi seviyorum. Psikolojisi normal değilse psikoloğa gitmeli, kadınlarklubüne değil. Biz değil ancak profesyonel biri destek olabilir. Bu aşk değil, sevmek değil bağımlılık. Nasıl sigara, uyuşturucu bağımlılığı varsa konu sahibi de kocasına bağımlı.

Anlıyorum iyi niyetlisiniz haklısınız da ama 41 sayfa olmuş konu sahibi hala gördüğü muamelenin normal olmadığını yeni yeni anlayabildi. Eşinden duyduğu lafların onda birini burda duymamıştır. Hala boşan diyenler yuva kolay kurulmuyor yazıyor. Hala üç cümlesinden biri ben eşimi seviyorum. Psikolojisi normal değilse psikoloğa gitmeli, kadınlarklubüne değil. Biz değil ancak profesyonel biri destek olabilir. Bu aşk değil, sevmek değil bağımlılık. Nasıl sigara, uyuşturucu bağımlılığı varsa konu sahibi de kocasına bağımlı.
Ben yaşadıklarımın normal olduğunu zannetseydim buraya konu açmazdım. Bu kadar rahatsızsanız sayfa sayfa insanların mesaj yazmasından, siz yazmayın olsun bitsin. Beni anlayan anladı, tanıyan tanıdı. Şu haldeyken size derdimi anlatmaya çalışmayacağım. Ben annemin evine gelmişken hala “yuva kolay kurulmuyo diyor” diye üstüme geliyorsunuz. Size “eşim tam bi pislik, ondan nefret ediyorum” diye yalan söyleyemem. Yaşadığım bunca şeyin bir sebebi olmalı değil mi, “madem nefret ediyorsun daha burada bizden ne bekliyorsun?” Demeyecek miydiniz bana? Ben hepinize dürüst olmaya çalıştım, dürüst oldum. Çünkü bana verilmiş bir emek var burada. Öyle ya da böyle. Mune Mune Kazen Kazen konuyu kapatalım bir an önce ricam, benimle konuşmak isteyen zaten mesaj atacaktır. Teşekkürler yeniden herkese. Ayağa kalkacağım ben de. Kendime güveniyorum.

Ben yaşadıklarımın normal olduğunu zannetseydim buraya konu açmazdım. Bu kadar rahatsızsanız sayfa sayfa insanların mesaj yazmasından, siz yazmayın olsun bitsin. Beni anlayan anladı, tanıyan tanıdı. Şu haldeyken size derdimi anlatmaya çalışmayacağım. Ben annemin evine gelmişken hala “yuva kolay kurulmuyo diyor” diye üstüme geliyorsunuz. Size “eşim tam bi pislik, ondan nefret ediyorum” diye yalan söyleyemem. Yaşadığım bunca şeyin bir sebebi olmalı değil mi, “madem nefret ediyorsun daha burada bizden ne bekliyorsun?” Demeyecek miydiniz bana? Ben hepinize dürüst olmaya çalıştım, dürüst oldum. Çünkü bana verilmiş bir emek var burada. Öyle ya da böyle. Mune Mune Kazen Kazen konuyu kapatalım bir an önce ricam, benimle konuşmak isteyen zaten mesaj atacaktır. Teşekkürler yeniden herkese. Ayağa kalkacağım ben de. Kendime güveniyorum.

Mesaj yazmaktan veya bir başkasının mesaj yazmasından rahatız olduğum nerde yazıyor? Burda herkes size yardımcı olmaya çalışıyor, yoksa İnan’ın kimse tanımadığı bir insanla ilgilenip mesaj yazıp vaktini sizin için harcamaz. Bana boşan yazıyorsunuz yuva kolay kurulmuyor sizin kendi cümleniz. Sizin cümlenizi size hatırlatınca neden rahatsız oldunuz? Daha bugün anne evinde yazdınız. Eşimi hala seviyorumun zıttı nefret ediyorum değildir. Nefret etmeniz gibi bir beklentim yok, yıllarca içinizde oluşmayan duygu bir günde oluşamaz herhalde. Sevginin zıttı kayıtsızlıktır. Ne zaman içimde ona karşı hiç his yok diyebilirsiniz o zaman sevmiyorsunuzdur.

Mesaj yazmaktan veya bir başkasının mesaj yazmasından rahatız olduğum nerde yazıyor? Burda herkes size yardımcı olmaya çalışıyor, yoksa İnan’ın kimse tanımadığı bir insanla ilgilenip mesaj yazıp vaktini sizin için harcamaz. Bana boşan yazıyorsunuz yuva kolay kurulmuyor sizin kendi cümleniz. Sizin cümlenizi size hatırlatınca neden rahatsız oldunuz? Daha bugün anne evinde yazdınız. Eşimi hala seviyorumun zıttı nefret ediyorum değildir. Nefret etmeniz gibi bir beklentim yok, yıllarca içinizde oluşmayan duygu bir günde oluşamaz herhalde. Sevginin zıttı kayıtsızlıktır. Ne zaman içimde ona karşı hiç his yok diyebilirsiniz o zaman sevmiyorsunuzdur.
Bir gün ona hiçbir his beslemeyecek kadar akıllanabileceğimi sanmıyorum. Onu hep seveceğim gibi geliyor. Ama artık kendimi de seveceğim. Yorumlarınız için teşekkürler. Hoşçakalın.

O da okuyacak bunları, belki gerçekten anlar sadece benim böyle düşünmediğimi. Kavga ederken ailesi hakkında çirkin şeyler söylüyordum bu yüzden çok üzgün ve pişmanım. Bunu yapmasaydım evliliğim yürür müydü diye düşünüyorum hep. Benle mutsuzmuş, beni istemiyormuş. Bu kulaklarımda yankılanıp duruyor. Onla olmak için verdiğim onca emek çöp oldu gitti, geriye bana acılar kaldı. Burada böyle anlatıldığında herkes hep yazılanı düşünür ya, ama ona sarıldığım anlar da vardı benim. Onlar bir daha hiç olmayacak. Ben atlatacak mıyım bunu, başarırım değil mi. 50 kere sordum ama çok yalnızım, ne yapacağımı bilmiyorum

Üstüme de bassalardı ama eşim sevseydi beni biraz olsun. Sorun hep buydu başından beri biliyorum. Beni hiçbir zaman gerçekten sevmedi o...
Şu sevilme beklentimizden vazgeçmek zorundayız bizi bütün yanlışlarına tutsak ediyor evet kadın bekler haklıdır duygusaldır fakat adam seviyorsa bekletmez üzmez bu kadar malesef boşuna bekliyoruz onlarda bize karşı olmayan şeyi zaten belli ediyolar

Şu sevilme beklentimizden vazgeçmek zorundayız bizi bütün yanlışlarına tutsak ediyor evet kadın bekler haklıdır duygusaldır fakat adam seviyorsa bekletmez üzmez bu kadar malesef boşuna bekliyoruz onlarda bize karşı olmayan şeyi zaten belli ediyolar
Mune Mune benim konum kapalı değil miydi 🤔

Çok sevindim hayatınızı yeniden kurmuş, her şeyi yerli yerine oturtmuşsunuz

Burada böyle güçlü kadınlar görmek çok güzel

Boşandım, aylarca bu konudaki şahsın darlamalarına maruz kaldım, sonunda pes etti şükür. Yaklaşık 2 ay önce normal bir evlilik yaptım ve mutluyum 🧿
Boşanamayacağını zanneden gözü kapalı tüm kadınlar bir an önce başarsın dilerim 🙏🏻

Ayyy şu mesaj nasıl içimi ısıtmıştı. Canım benim 😍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X