Akciğer kanseri tanısı ve mücadele.. Dualarınızı eksik etmeyiniz..

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden. Allahım kimseye yaşatmasın bu korkuyu, hastalığı. Düşüncesi bile bizi eritti.
Nisandan beri hiç bir şeyden tat almadık , gülmek zorunda olduğumuz için güldük.
Doktora patolojiden önce iyi bir şey gibi durmuyor demişti bende direkt sordum kanser mi ? hücresi var mı diye? öyle bir şey değil dedi. o kadar kasmışım sıkmışım ki kendimi iyi haberi duyunca yer ayağımın altından kaydı sanki, bir an ayaklarım beni tartmıyor sandım. O kadar hafifledim ki.
Allahım nerde ne kadar şifa bekleyen varsa şifasını versin . Rabbim yüzümüze gülsün inşallah.

Merhaba Arkadaşlar
Sizlerle bir durumu paylaşmak istiyorum.Umarım duyarlı arkadaşlara ulaşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar
Sizlerle bir durumu paylaşmak istiyorum.Umarım duyarlı arkadaşlara ulaşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Rabbim nerde ne kadar hastalığı yaşayan ve geçiren varsa yardım etsin. Yakınlarına güç kuvvet versin.
Çok zormuş ben babaanemi akciğer kanserinden kaybettim. 5.5 yıl annem baktı , tüm filmlerinde en iyi en kotu zamanlarinda yanındaydı.
Ve şimdi ne yazık ki doktorlar annem için bu hastalık olabilir şüphesini araştırıyorlar. :KK43: EKG , Solunum Fonksiyon Testi güzel cikti. Akciğer emarinda sol ciğer üstünde kalbe yakın 9*6.6 büyüklüğünde kist gördüler. Patoloji için parça alındı, perşembe günü sonucu çıkacak 16 Mayıs pet testi var vücudun da başka yerde var mı diye bakacaklar.
Benim annem çok güçlü bir kadın hiç yakıştıramadım bu hastalığı kabullenmesi çok zor , annemin ihtiyacı olan moral ama bizim de anneme ihtiyacımız var. :KK61:
Hastalığına uzulmuyor da bizi düşünüyor, "ben gidersem sizi kurtlar parçalar, çocuklarımın bana daha ihtiyacı var diyor" bunları düşünüyor.:KK61:
Kendim tüp bebek tedavisi goruyordum ama ara vereceğim içim yanıyor, kafam çok dolu sadece ağlamak geliyor elimden, aglayip da rahatlayamiyorum. Küçük kardesim nişanlı Eylül'de düğünü var. Ablamin kendi zorlu yasami var. Hep bunları düşünüyor .:KK61:
Allah rızası için yardım edin. Patoloji sonucu mu hastalığın evresini belirleyecek? PET TESTİ mı? Hiç bir belirtisi yok ama bu şekilde hastalık yayılır mı? Önümüzde tedavi var ise nerelerde tedavi edebiliriz.? Kemoterapi almalı mı ?
Lütfen bize dua edin sonuçları iyi çıksın , Rabbim bizi bu hastalık ile sınamasın, kimseye vermesin.
merhaba annenizin son durumu nedir acaba benim babamada biyopsi yapılacak haftaya akciğer r kanser şüphesi olduğu için sağ ciğer üst lobda 6cm kitle görüldü

selam,
yazamadım kusura bakmayın okumaya devam ettim,
Perşembe günü pataloji sonucu çıkmadı dendi, Cuma günü arayın dediler aradık. Sonuç çıkmadı ama doktorunuzla görüşelim demiş Laboratuvardaki bayan doktor ile görüştükten sonra PET sonucu ile birlikte hepsi çıkınca gelsin o zaman demiş.
Bizim içimizdeki kurt acaba sonuç kötüde hepsini bir mi görmek istiyor diye düşündürdü. :KK43:
Dün annemle birlikteydik tüm gün ara ara ölümden bahsediyor. Şekeri bıraktı, kırmızı et yemiyor dikkat etmeye başladı kendine acaba bizde yavaştan başlasak mı bilemiyorum organik ürünlere, evde kefir , avakado filan takviyesine.? Hasta psikolojisine sokmak istemiyoruz ama içimizde rahat değil. :KK43:

@dertli gelin :KK43: Allah ım bizede hayırlı sonuç nasip etsim. Bizde hiç öksürük filan yok. Ağrıyandan korkmayın derler ama inşallah bizde bir şey çıkmaz.
@TuzluCekirdek İnşallah canım inşallah çok istiyorum :KK43:
üstünden baya geçmiş ana son durumu nedir annenizin çok merak ettim bizde şuan bu ikilemin içindeyiz biyopsi yapıldı bugün babama

X