Akıl Verin İşe Başlayayım mı?

Merhaba, anladığım kadarıyla tek bir özel okulda çalıştınız şimdiye kadar. Kolej şartları ağırdır ben de birkaç yıl çalıştım o yüzden iyi biliyorum. Ama tek bir olumsuz deneyim yüzünden mesleğinize küsmenizi yanlış buldum. Şu an gideceğiniz kurum illa kötü olacak diye bir şey yok. Şimdiye kadar kesintisiz çalışmış olsaydınız iyi bir maaşınız olurdu kolejde. Belki devlet öğretmenlerini bile geçerdi. Ben sizin yerinizde olsam çalışırdım. Ömür boyu nafakaya bel bağlayarak yaşayamazsınız, allah korusun eski eşiniz aniden vefat etse ne yapacaksınız? Hayatta her şeyi düşünmek lazım kendi eliniz ekmek tutarsa düşseniz bile kalkarsınız bir şekilde

Başlayın, CVnizde deneyim olur en kötü. Ayrıca eninde sonunda çalışmak zorundasınız, nafakayla geçim olmaz. Nafaka bir geçim şekli değil ki, çocuğun masraf parası ayrıca eloğluna güven olmaz zaten. Burdna daha iyi iş fırsatı gelmeyebileceğin de hesaba katın bence, COVİD iş piyasasını çok kötü yaptı. Sizin yerinizde olsam buraya başlardım.

Diyelim ki nafaka miktarı 5 birim. Artırım davasından sonra 8 birim olması bekleniyor. Kararın kesinleşmesinden sonra işe başlarsam son artırımın bir bölümü iptal ediliyor. Yani çalışsam da 6 birim gibi bir miktar elime geçiyor. Kararın kesinleşmesini beklemeden çalışmaya başlarsam kesinti 5 birim üzerinden yapılıyor; elime 4 birim gibi bir miktar kalıyor. Bütün konu bu. Sonsuza kadar tabi ki nafaka ve eski eşin keyfi beklenemez ama ortada geliri çok yüksek olan bir eski eş ve yalnız büyüttüğüm bir çocuk var, açıkçası hakkımı da bırakmak istemiyorum.
Ben bunu bilmiyordum. Ben bosanma davasi actigimda calismadigim icin baba ve ogluma nafaka baglandi. Sonra ben ise girdim. Avukatim isterse ise girdi diye beyan edip senin nafakani kestirebilir eski esin dedi ama o yapmadi. 7 senedir biz ayni miktarda nafaka aliyoruz. Gecenlerde avukata nafaka artirimi isteyelim mi dedim. Sen istersen o da senin ise girdigini beyan ettirir, senin nafakan duser, oglunun nafakasi artirilir. Ugrasma dedi.
Ben sen ise girince senin nafakanin tamamen dusecegi yonunde biliyorum. Yani karar kesinlestikten sonra da ise girsen eski esin sonradan ise girdi derse sadece cocugunun nafakasi artirilir diye biliyorum.

Ben bunu bilmiyordum. Ben bosanma davasi actigimda calismadigim icin baba ve ogluma nafaka baglandi. Sonra ben ise girdim. Avukatim isterse ise girdi diye beyan edip senin nafakani kestirebilir eski esin dedi ama o yapmadi. 7 senedir biz ayni miktarda nafaka aliyoruz. Gecenlerde avukata nafaka artirimi isteyelim mi dedim. Sen istersen o da senin ise girdigini beyan ettirir, senin nafakan duser, oglunun nafakasi artirilir. Ugrasma dedi.
Ben sen ise girince senin nafakanin tamamen dusecegi yonunde biliyorum. Yani karar kesinlestikten sonra da ise girsen eski esin sonradan ise girdi derse sadece cocugunun nafakasi artirilir diye biliyorum.
Daha önce de yazdım eski eşin geliri çok yüksek, yoksulluk nafakası bile kesilmeyebilir. Her kadın bundan faydalanamayabilir. Eski eşle aynı miktarlarda kazanıyorsanız nafakanın kesilmemesi gibi bir durum nadir oluyor. Bunlar avukatımın bana aktardıkları. Avukat arkadaşlar daha iyi bilir tabii.

Merhaba. Bende benzer şeyler yaşadım. Öğretmenim ve 2 kızımla hayat mücadelesi veriyordum. Çok şükür hayatım düzene girdi. İnanıyorum hayat sizede güzelikler getirecek. Hangi şehirdesiniz

Valla tanıdığım öğretmen olup iş arayıp bulamayan çok insan var. Başlarda bence işe bir giriş yapın çalışın. Kolejlerde de deneyim istiyorlar. Atamanız olmayacaksa ve başka sektörde düşünmüyorsanız şu anda kolej beğenme luksunuzde yok ne yazikki. Birde pandemi Döneminde iş buluyorsanız sukredin derim.

X