Akit: Sürtük dizilere susan RTÜK.

themis1990

canım oğlum mertim
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
30.183
38.369
33
Yeni Akit gazetesi yazarı Hacı Yakışıklı, RTÜK'le ilgili şoke eden ifadelerle dolu bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı
759278.jpg

313. General olmaya aday olan RTÜK… Üyelerinin 4’ü Ak Parti, 5’i MHP-CHP-HDP kontenjanından; toplam 9 üyeli… 5 üye, 4 üyeye tahakküm ediyor… Sistem değişmeli… Oysa her şey dizilerle başladı..!

Evlerimizin içine (JR) Ceyyar’lar, Sui’ler girdiğinden beri iflah olmaz şekilde çamura battık. Çanakkale’de toprağa düşen nesil, televizyonla zihinsel fuhuş bataklığına düşürülmeye çalışıldı. Her yılbaşı gecesi, dedeler ve nineler yatsıyı kılıp yatağa girdikten sonra rezilliğin dibine vurmak için saatin 24.00 olmasını bekleyen bir nesil yetişti. Dansözlerin oynadığı, kumar çekilişlerinin yapıldığı, mısırların patladığı ki aslında patlayan mısırlar değil Ayşe’lerin, Ahmet’lerin ahlakıydı! Ar damarı çatlarsa artık onu hiçbir sıva kapatamaz… BABASI NOEL OLANIN, DEDESİ EBU CEHİL OLUR!

Ey RTÜK, gençliği heder eden şu dizilerin en alengirli vakitlerde yayınlanmasına ses çıkarmayan sizlerin vebalini boynumuzda taşıyacak değiliz! Artık şu yerlerde süRTÜK dizilere el atması gereken RTÜK niçin korkakça davranıyor?

Birileri “ÇOCUK GELİN” diye -haklı olarak- bir taraflarını yırtıyor; ama söz konusu “ÇOCUK SEVGİLİ” olunca özendiriyorlar! Ekranlarda henüz reşit bile olmamış veya ergenliğin başındaki çocukların güya “kaçamaklarını” çok sevimli bir şeymiş gibi gösteriyorlar. RTÜK susuyor!

Birileri “Efendim hükümete yakın kanallar da ahlaksız dizi yayınlıyor”diyerek bizi kendi akıllarınca zor duruma düşüreceklerini sanıyorlar. Ahlaksız bir dizi/film, ahlaklı olduğunu düşündüğümüz bir kanalda yayınlansa dahi; o dizi yine ahlaksızdır! Yayınlandığı kanalı bütünüyle ahlaksız yapmasa bile büyük oranda kirletir. Biz hiçbir zaman “BENİM ZALİMİM İYİDİR” demedik. Karşı mahallede kötü olan, benim mahalleme gelince şayet huylarını değiştirmediyse yine kötüdür!

En çok da MHP’li sayın üyelere içerliyorum! Hani HDP ile hiçbir yerde olmazdınız? Bakıyorum da aldığınız kararlarda MHP-HDP omuz omuza!

Kanlı sahneler var diye “DİRİLİŞ ERTUĞRUL” dizisine ceza veren RTÜK, yataklı sahneleri olan ahlaksız dizilere karşı dut yemiş bülbül gibi!

Ahaber kanalına kumanya dağıtır gibi pat diye 7, 10, 40 yayın durdurma cezaları veren RTÜK; diğer haber kanallarına karşı sadece “duymam-görmem-konuşmam” diyor!

Kanuni Sultan Süleyman’a alenen hakaret edildiği halde, ailesi Hürrem Sultan’a ve çocuklarına alenen hakaret edildiği halde kılı kıpırdamayan RTÜK; söz konusu “AKİT TV” olunca “kanal kapatma” ile adeta gözdağı veriyor! RTÜK, Akit Tv’ye en üst perdeden cezayı yapıştırmış, kanalı kapatacaklarmış! Akit’in arkasında sizi köşeye sıkıştıracak bir paralel yapı, sermaye kuruluşu, holding, parti olsaydı yine aynısını yapabilir miydiniz? Sanmam, çünkü ben sizin adaletinize inanmıyorum.

Enam Suresi 108.ayette “Allah’tan başkasına tapanlara sövmeyin, sonra da onlar haddi aşarak, bilgisizce Allah’a söverler” buyuruyor rabbimiz! Öyleyse Allah’ı dinleyeceğiz!

Fakat sövmek ile eleştirmek birbirinden farklıdır. İneğe, güneşe, dağa tapanların hatalarını eleştirirsiniz; ama güneşe sövmezsiniz. Atatürk’ü eleştirirsiniz, ama sövmezsiniz. Biz, hiçbir zaman Mustafa Kemal’e hakaret etmedik, küfretmedik; ancak eleştirilerimiz oldu. Olmasın mı? Tamamen susalım mı? Hakaret etmeden fikrini beyan etmenin cezası ekranı bütünüyle kapatmak mı?

“MUHTEŞEM YÜZYIL” kepazeleri… Boğmakla kafayı bozmuş, boğuk ve bozuk zihniyet… Osmanlı İmparatorluğu sanki “şehzade boğma” olayından ibaretmiş gibi, sanki her şey harem dairesinde yaşanıyormuş gibi gösteriyor. Kendi sapık ruhlarını bizim ecdadımız üzerinden sergiliyorlar.

İslam aşığı atalarımızın onurunu çiğneyen “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisini yapanlar; girdiğiniz manevi çukurda boğulun! Sizin yaptığınızı ülkemize şerefsizce ayak basan kefereler yapmadı! Ruhu bozuk, mayası kirli, hamuru kokuşmuş ecnebi artıkları yapmadı! Ama siz yapıyorsunuz.

BİZİM TARİHİMİZ KİMSENİN OYUNCAĞI DEĞİL!

Niye çok sevdiğinizi ifade ettiğiniz Atatürk’le ilgili dizi çekmiyorsunuz; durup durup Osmanlı’yla ilgili yalan-yanlış diziler çekiyorsunuz? Yoksa Atatürk reyting getirmiyor mu? Yoksa çekecek doğru dürüst senaryo mu bulamıyorsunuz?

Bazı medya grupları “Özgür basın” diye bağırdıklarını zannediyor, yaptıklarına bakınca sesleri bu tarafa “bağırtı” olarak değil “anırtı” olarak geliyor. Ruhunu kaybedenin adaleti de olmaz!

SON SÖZ: RTÜK’ün internet sitesine girip, izleyici başvuru kısmına şunu yazdım: “Tarihimizi karalayan ve gerçekleri çarpıtan bu dizide (Muhteşem Yüzyıl); tarihi karakterlerimizin isminin kullanılmasını sakıncalı ve haysiyetsizce buluyor; karakter isimleri değiştirilene kadar dizinin yayından kaldırılmasını talep ediyorum.” Bunu yazdıktan sonra ekrandan şöyle bildirim geliyor: “Sayın: Hacı Yakışıklı, Bildirim talebiniz kaydedilmiştir. Bildirim Kayıt No: 175349”
http://www.medyafaresi.com/haber/akit-surtuk-dizilere-susan-rtuk/759278

Ben JR'la büyüdüm ama Yılbaşını kutlamıyorum, tv açıp seyretmiyorum, özellikle gündüz kuşağını, dizilerle de işim yok, demek ki insanoğlu zihninin kontrolünü TV'ye bırakmayacakmış:KK59:

Diziler mi valla onlardan bende şikayetçiyim ama ahlak dizilerle bozuldu derseniz yok şekerim, insan kendini iyi yetiştirmeli, inanç, değerler iyi öğrenilmeli, o zaman sabahtan Akşama kadar Kafanı TV'ye gömsen birşey olmuyor:KK14:

ay di mi ya ben mesela Muhteşemde ne oldu Kösemde ne oldu, bilmiyorum, haberim bile yok. bu sabah öğrendim Hülya'nın Safiye Sultan olduğunu, ben Kösem o sanıyordum :KK70:

Ben hülyanın oynadığını bile otobüs durağındaki ilanda gördüm ya la.

O değil de şimdi biz ahlaksız kesimdeniz ya bunlara göre. Yılbaşı kutluyoruz, dansöz izliyoruz hatta memesine para falan sıkıştırıyoruz, içki neyim içiyoruz, erkek arkadaş yaptık zamanında yani bariz ahlaksızız. Ama dizi izlemiyoruz. E o zaman dizilerin bi suçu yok.

Ben hülyanın oynadığını bile otobüs durağındaki ilanda gördüm ya la.

O değil de şimdi biz ahlaksız kesimdeniz ya bunlara göre. Yılbaşı kutluyoruz, dansöz izliyoruz hatta memesine para falan sıkıştırıyoruz, içki neyim içiyoruz, erkek arkadaş yaptık zamanında yani bariz ahlaksızız. Ama dizi izlemiyoruz. E o zaman dizilerin bi suçu yok.
valla bence Fatmagül'ün Suçu Ne?
memeye para sıkıştırmak ne? ben bir kutlamada bizzat dansözle masanın üzerinde göbek atmış insanım :KK70: piii Ahlaksız detected :KK70:
hayır zaten ben şeyi anlamıyorum, niye seksi bize yasaklamaya çalışıyorlar, ben bu adamlar kadar seks düşünmüyorum şahsen. insan baktığı her şeyde seks görür mü yahu? sürekli bir seks, sürekli bir oynaşma hali falan var sanıyorlar ama biz bildiğin sabah kalkıp işe gidip eve geliyoruz, facebookta candy crush falan oynuyoruz yani.
hem zaten bu adamların sandığı kadar sevişgen olsak toplumcana daha az sinirli olurduk, iddia ediyorum :KK70:

valla bence Fatmagül'ün Suçu Ne?
memeye para sıkıştırmak ne? ben bir kutlamada bizzat dansözle masanın üzerinde göbek atmış insanım :KK70: piii Ahlaksız detected :KK70:
hayır zaten ben şeyi anlamıyorum, niye seksi bize yasaklamaya çalışıyorlar, ben bu adamlar kadar seks düşünmüyorum şahsen. insan baktığı her şeyde seks görür mü yahu? sürekli bir seks, sürekli bir oynaşma hali falan var sanıyorlar ama biz bildiğin sabah kalkıp işe gidip eve geliyoruz, facebookta candy crush falan oynuyoruz yani.
hem zaten bu adamların sandığı kadar sevişgen olsak toplumcana daha az sinirli olurduk, iddia ediyorum :KK70:

Zaten dansözden ya 17 yaşındaki ergen bebe etkilenir ya cinselliği bastırılmış insan. Dansöz yahu dans ediyor kadın alt tarafı, sen de seyredip alkışlıyorsun falan ne yani.

Benim de hayalim bol sevişgen bir türkiye.. O zaman belki normale döneriz. Dur aday olunca bunu slogan yapayım. Sevişgen başgan sep...

Zaten dansözden ya 17 yaşındaki ergen bebe etkilenir ya cinselliği bastırılmış insan. Dansöz yahu dans ediyor kadın alt tarafı, sen de seyredip alkışlıyorsun falan ne yani.

Benim de hayalim bol sevişgen bir türkiye.. O zaman belki normale döneriz. Dur aday olunca bunu slogan yapayım. Sevişgen başgan sep...
işte memesi falan var ya ondan herhal
sen de Justin başgan gibi striptizli gösterti yapcan mı? beyin ses eder mi?
ben de bi tur bineyim mi :KK53:

izleniyor ki yapılıyor...
insanlar sevıyor bu tarz seyler..
kim kiminle, amcasıyla, yegenıyle, bılmem nesiyle... izliyorlar işte

Bu hükümetin en büyük iki yuzlulugu televizyon dizilerinden anlaşılıyor. Ahlâk borazanligi yapacaklarsa önce şu dizilerden başlasınlar !

X