Akla ihtiyacım var

Ev niye soguk???? 2-3 gun petekleri fazladan yakabilirler, sobaysa yine 2-3 gun fazla yakilir nedir ki?
Bunun için tartisacaginiza, annen ev soguk oluyor demişti cocukta sunnet olacak sogukta sikinti olmasin? Tekrar bir konuş annenle istersen derdim ben olsam topu kendisine atardim. ŞUNUN için kavgaya tutuşmaniz sogukluğu bahane tutmuş gibi gorunmenize neden oluyor.

Onun ne söyleyeceğini dinlemek istedim ama söylediklerinin yarısı yalandı

Isınmıyor ev doğalgazlı ama hem yalıtım yok hem de altı dükkan ve boş ne kadar yakarlarsa yaksınlar isınmıyor ya zaten diyorum yA olayların buraya geleceğini bilsem asla yaptırmazdım uygun zamanı beklerdim ama takıldığım yer tamam biz kavgamızı ederiz tartışırız tartarız biçeriz evlilik bu değil midir uygunu bulmak için oturur konuşuruz ama her konuştuğunu konuşup insan yetiştirir mi bundan sonra nasıl güvenip iki çift laf ederim ki olmayanı bile katıp söylediğini bile bile

Kayınvalide evinde kalmak bizim hobimiz boş vakitlerimizi orda geçirmek zorundayız koz kardeşimi de kızım var 3 yaşında onunla ilgilenmesi için çağırdım
İlginç bir hobi. Sünnetin kızınızı ihmal edecek kadar bir olayı yok ki. Kimsenin gelmesine gerek yok. Siz tek başınıza da halledebilirsiniz. Belki ona da gerilmiştir eşiniz. Ama ne olursa olsun bu onu haklı çıkarmıyor. Allah sabır versin size. Evliya sabrı.

Psikolog fatih civelekoglunu tavsiye ederim mutlaka dinleyin.esiniz birey olamamış ergen konumunda.kayinvalideniz iyi biriymiş aslında annesini çok ozlediyse o kalsın.yalniz siz onu cokmu ikna ediyorsunuz demekki içten ikna olmuyor biriktiriyor,kafasında kuruyor.bosanmayi düşünme yinede.zaman zaman evliliklerde bu tarz karşılıklı anlaşmazlıklar olabilir.cocuklarin küçükmüş.

Siz emin misiniz boşanmak istiyor musunuz? Buna karar verin önce eğer kararınız kesinse de bahane bulmayın, gidin avukatla görüşün hemen yarın dilekçenizi verin. Eşiniz de ciddi olduğunuzu anlasın. Hala o evde kalıp ama ben senden boşanmak istiyorum dediğinizde blöf yapıyorsunuz gibi duruyor, eşiniz de bu yüzden arsızlığı ele almış bence

Öncelikle sakin olun ...evet eşinizin yaptığı saçmalık hatta salaklık o ayrı...kendince sizi susturmak,annesiyle olan sorunlarınızdan kurtulmak için bu yolu bulmuş...yani demek istiyor ki annemler hakkında konuşursan ve üzerime gelirsen sizi yüzleştirip seni rezil ederim... böylece sizi sindirip susmanızı sağlayacak bu bir...
Şimdi gelelim size k.valideden uzaksınız..bu bir avantaj gerçekten
Eşinizle aranız normalde nasıl yani mutlu bir çiftmisiniz yoksa bu sadece kopmak için bir bahanemi
Eşinizi seviyormusunuz normalde iyi anlaşırmısınız böyle durumlar haricinde

Yada boşansanız baba evine sığınınca gerçekten mutlu olabileceğinize inanıyormusunuz aileniz size destekmi çalışıp çocuğunuza bakabilirmisiniz
Bakın boşanmak sıkıntı değil çokta kolay ama sonrasını iyi tartmanız lazım
Diyelimki boşanmadınız devam kararı aldınız o zaman eşinizle orta yolu bulmak zorundasınız bu şekilde huzursuz bir ortam çocuğa da zarar verir sizede yazık etmeyin üç günlük dünyada kendinize
K.validenizle polemiğe girmeyin zatan girmemişsiniz de kadında kabul etmiş söylediklerini ve sizden özür dilemiş göstermelikte olsa... ama oğluna söylediğiniz için durumu size bilenmiş olması, çok olası ...devamı gelecektir ....yani o özür dilemenin rövanşını alacaktır
Birkaç gün muhatap olmayın eşinizle mola verin ilişkinize kafanızı toplayın çocuğunu iyileştirin...

Sonrasına gelince kadınlığınızı kullanın!
nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz bilmiyorum evde çocuk harici kimse varmı ...yoksa eğer ortamınız müsaitse erkenden yatırın çocuğu...açık saçık giyinin dolaşın ortalıkta...eğilin kalkın yanında dekoltenize dikkat çekin ... bakımlı ve alımlı olmaya özen gösterin surat asmayın ama mesafeli olun...zaten bir erkek çok fazla dayanamaz ...mecbur gelecek affetmeniz için uğraşacaktır...
Affetmiş gibi yapın ama mesafeyi koruyun yani hemen teslim olmayın sürekli tartışmaya girmek yerine tmm canım peki hayatım olur şekerim gibi kısa cümlelerle geçiştirin konuları...sonrasında istediğinizi doğru cümleler kurarak vede kadınlığınızı kullanarak ifade edin...farkı görecek hatta siz bile şaşıracaksınız...her daim cilveli olun erkekler ağlayan duygusala bağlayan küsen kadınlardan nefret eder...onları anneleri gibi sarıp sarmalayan kadınları isterler hep maalesef...
Ve Bunlar bir erkeği idare edebilmenin bazı basit yolları sadece...
17 yıllık tecrübeme dayanarak yazıyorum yanlış anlamayın bacım...
(benim eşim sizinkinden beterdi aileside altlı üstlü aynı binadayız yıllardır ki yaşadığınız sorunların daha ileri evrelerini görmüş bulunmaktayım..)neler gördüm neler yaşadım neleri gömdüm içime ...gençliğim en güzel yıllarım eşimin salaklıkları ve. Benim tecrübesiz kırılgan ve naif kişiliğim yüzünden hep kahırla geçti....şimdi bakıyorum aslında herşey ne kolaymış... zorlaştıran benmişim:)
Hayattan edindiğim bazı küçük tecrübeleri paylaştım sizinle....umarım bir nebze ışık tutabilirim hayatınıza...sormak istediğiniz birşey olursa özelden de yazabilirsiniz...

Kararlıyım yarın gidip vereceğim dilekçemi

Keşke bu kararı almadan bu cümleleri okusaydım ama artık çok geç kararlıyım Allah’ın izniyle yarın vericem dilekçemi ama yine de teşekkür ederim benim için satırlar yazmışsınız yardımcı olmak adına

Ben yanlız çabalıyorum bu evlilik için Kitaplar okuyorum ona da okuması için teşvik ediyorum ama malesef bu ilk değil bir kere daha boşanmak istediğimi kararlı olduğumu belirttim fakat kendine zarar vermekle tehdit etti beni ama bu sefer inanmam

Hakkınızda hayırlısı olsun diyelim o zaman....ama yarına kadar vaktiniz var sonuçta iyice düşünün ...en azından çocuğunuz için

Ne pipiymis yahu herkesi seferber etmişsiniz ne gerek vardı bunca tantanaya

Buyuyememis cocuk gibi davranan ve problemlerini bak sen boyle yaparsan ben de boyle yaparim mantigi ile cozmeye calisan bir esiniz var.
Hayat boyle bir adam ile gecer mi tam bir soru isareti, sahsen ben katlanamazdim, yazik.
Bir de cocugunuz var, zor bir durum.
Ancak aile terapisine gitmiyor ve ayni zamanda sorunlarinizi cozmek icin caba sarf etmiyorsa, bu durumda yapabileceginiz tek sey ayrilmak.
En azindan siz anne - babanizin yanina gidin ve orada biraz zaman gecirin esinizden ayri olarak.
Esiniz kaybetmenin ne oldugunu bilmedigi icin, asla sizi anlayamayacak.
Taa ki sizi kaybedene kadar.

eşiniz çok büyük saçmalamış, aklı eren bir çocuğun bile yapmayacağı bir şey bu bence.
siz ailesiyle ilgili gidip gelmede normalde hep sorun mu çıkarıyorsunuz peki? yani bir kerelik bir şeyde böyle bir tepki vermesi çok abes.
isterseniz bir konuşun ya da gidip biraz ailenizle vakit geçirin, kesin bir karara varın
vardıysanız da hakkınızda hayırlısı olsun

Hayır çıkarmam zaten o da çok gitmek istemez severim ailesini soğuk olduğu için kışın ben. Teklif ederim siz gelin birkaç gün kalın die dilekçemi hazırladım önüne sundum ama bilin bakalım ne oldu imzalamadı bende çıktım ailemin yanına geldim ama kararlıyım şu an param yok maaşım yatsın bir avukatla görüşeceğim

Hiç birsey değil de “ çocuklar icin sabrediyorum“ gibi bir cümle kurmuş eşiniz. Buna takıldım bende.
Beni de en çok delirten bu oldu zaten çocuğun önünde benimle tartışmaya annesine rezil etmeye çekinmiyor ama ayrılmaya çekiniyor amacını anlayamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…