Aklım çok karışık..

Dreamcatcher5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
23
15
26
Merhabalar,
Ben 2 ay önce birisiyle tanıştım ve 1 hafta kadar bir arkadaşlık sürecimiz oldu.Sonrasında o bana açıldı sana karşı hislerim var diyerekten.Onunla konuşurken gayet güzel bir şekilde konular ilerliyor, susarsak da sorun etmiyordum, gayet iyi terbiyeli ve yanında eğlendiğim biriydi.Bu süreç de mesajlaşmalarımız da oldu ve gayet güzel gidiyordu.Dolayısıyla bende hoşlanmıştım ve kabul ettim.2 aydır sevgiliyiz fakat ikimizde bu sevgililik olaylarında tecrübesiz.Özellikle ben mıç mıç ilişkileri, romantikligi hiç sevmem.Ona da bundan birkaç kere bahsetmişliğim oldu.Fakat adam romantikliğin dibini yaşıyor.1. Ay hediyemiz,tanıştığımız gün hediyesi,2. Ay hediyemiz, şiirler yazmalar,bana özel ilkler defteri tutmalar vs vs...Ben bazı şeyler ne kadar yerinde, zamanında ve az söylenirse değeri o zaman çok olur demiştim.Benim düşüncem birine hemen aşık olamazsın hoşlantıyla başlar, birbirini tanımaya başladıkça bu sevgi artar ve aşka dönüşür.Fakat bu kişi bana daha 2. Günden ve daha sonraları sana aşık oldum lafını ağzından düşürmüyor.Bende ise hala hoşlanti şeklinde devam ediyor ama kendimi onun bu sevgisi altında eziliyormuş gibi hissediyorum.Ona hiçbir zaman yalan söylemedim bu yüzden sana aşığım lafı da ağzımdan çıkmadı.2 ay oldu daha hala onu tanıma aşamasındayım evet çok güveniyorum ve değer veriyorum ama gerisi yok.
Ben öyle kolay kolay birinin elini tutamam veya istemediğim birine sarılamam.Ama o bana bu güveni vermiş olacak ki elini tutma sarılma konusunda herhangi bir olumsuz düşüncem yok.Sorunum şu o kaybetme korkusu yaşadığından bahsetti bana.Bilmiyorum nedendir yolda yürürken, otururken dipdibeyiz ve sürekli bu böyle.Bir şey içeceğiz mesela sarılma modunda bir elim onun elinde bir elimde çayda diyelim.Bazen bana mesafe kalmıyormuş gibi hissediyorum.Bir şey anlatacağım adamın yüzüne bakamıyorum şaşı olacak gözlerim.Ona da bu durumdan bahsettim ben sevgilimin gözlerine yüzüne doya doya bakmak isterim bu yüzden karşıma geçebilirsin diye.O da yarim saat yanında sarılıcam yarım saat karşında diyor.Gözler etkilenmenin en güzel yolu değil mi ama yapamıyorum...
İşim gereği nöbet usulü çalıştığımdan 2 gün isimde geçiyor.Eve gelince 2-3 saat uyuyorum ve hafta da 2-3 gün onunlayım.geri kalan 2 günümüde aileme arkadaşlarıma ve kendime ayırıyorum.7-24 telefonda mesajlasiriz, 2 kere telefonla konuşuruz gün içinde ve bu ona yetmiyor.Ne yapacağımı şaşırdım bu konuyu onla defalarca konuştum.
Ona gerçekten çok değer veriyorum ama heyecanım azaldı gibi.Buna neden olan şeyin de kendimi ona sürekli açıklama gereği duymam olduğunu düşünüyorum.Sizce daha çok zaman geçtikçe ona aşık olabilir miyim?
Birine anlatma ihtiyacım vardı uzun oldu biliyorum.Ama gerçekten kendimi boğulmuş durumda hissediyorum.Bu benim ilk ciddi ilişkim lütfen bulmuş da bunuyor gibi yorumlar yerine yapıcı konuşmalar tercih ederseniz sevinirim.Çünkü bir ilişkide iki taraf da karakterini değiştirmeden bir şeylerden feragat etmeli bundan yanayım.Ama benim bir söylediğimi dinlese ertesi gün kulağından çıkacak bir durumda oluyor ve bu durum beni çok yordu. :KK43:

Sizi samimi olarak etkilenmediğiniz için paylaşımların sizin için pek bir anlamı yok. Bence gözünüz kapatın şöyle düşünün bu kişinin elini tutmak istiyor muyum diye kendiniz sorgulayın. Eğer cevap evetse ilişkiniz peşinden koşun yoksa hiç beyniniz yormayın.

Sizi samimi olarak etkilenmediğiniz için paylaşımların sizin için pek bir anlamı yok. Bence gözünüz kapatın şöyle düşünün bu kişinin elini tutmak istiyor muyum diye kendiniz sorgulayın. Eğer cevap evetse ilişkiniz peşinden koşun yoksa hiç beyniniz yormayın.
Sorunum elini tutmak vs değil bunun abartıya kaçması.Yoksa tabiki elinden tutmak isterim ama sürekli değil.Yürürken mesela ben diyorum el ele tutuşalım diye.Otobüsteyken, otururken vs .Yemek yerken bir şey içerken rahat hissetmek istemem normal değil mi? İşe giderken benim için haftasonu olmasına rağmen o gün çalışmaması gerekirken erkenden kalkıyor ve otobüsle beraber benimle işe geliyor.Sonra eve gidip uyuyor, veyahutta işi benimle ters yönde iken ilk önce benimle beraber geliyor otobüsle sonra kendi işine gidiyor.Geçen gün arkadaşlarımla buluştuğum bir akşamdı eve dönüşte kendim gidebilirim arkadaşlarımlayım dememe rağmen beraber gidelim ben gelir seni alırım diyerek çok üsteledi.Bazı hareketleri bana çok abartı geliyor nedense?

Bu arada cevabınız için teşekkür ederim :)

2 ayda heyecan mi azalır? Zaten hiç heycanlanmamışsın demek ki sen
Hoşlanmadığım bir insanla sevgililik olaylarına giren biri değilim.Yani ondan hoşlanıyorum ilk başta heyecanda vardı ama romantik bir insan değilim veya çok sıkmaya gelemiyorum.Dediğim gibi ilk ciddi ilişkim ve her şeyin ağırdan alınması gerektiğini düşünüyorum.2 ay gibi kısa bir sürede sadece hislerim onun seviyesinde değil.Mıç mıç iliski diye tabir ettiğimiz bir grup vardır ya öyle olamıyorum.Karakterim bu şekilde benim heyecanımı azaltanda bu oldu.Çünkü o o şekilde davranıyor.Ben ona canımın içi derim mesela bu içimden gelir.Ama geçen gün bunu arkadaşlarına da söylüyor musun gibi bir muhabbet geçti ve evet kullanırım genellikle.O zaman bana özel bir şey istiyorum dedi.Demek istedigim ona yetemiyorum.Aşkım, aşkitom vs laflarını hiç sevmem.Bu tarz sevgi sözcüklerini de içimden geldikçe söylerim.
Ona yemek yapmayı düşünuyordum mutfakla aram iyi değildir bunu biliyor.Sürpriz olsun istedim.Geçen akşam işte arkadaşlari çağırır otururuz evden yemek yapıp getirirsin bir yemeklerini tadarız dedi.Ben de şakayla karışık ama o benim sürprizim olacaktı her şey bozuldu su an dedim.Bana ben onu zayen beklerim ki sürpriz olmazdı beklentim olurdu vs dedi.Bilmiyorum içimi açmak istedim.Cevabınız için tekrardan teşekkürler :)

Sizi etkilememiş anlaşılan, bazı insanlar iki üç günde aşık olabiliyor. Bence duygular için plan, süreç belirlemeyin. Tanımak istemeniz gayet normal, durumu açıklayın. İstemediğiniz bir şeyi yapmayın. Kendinizi zorlamayın, duruma göre kararınızı verirsiniz zaten.

Sizi etkilememiş anlaşılan, bazı insanlar iki üç günde aşık olabiliyor. Bence duygular için plan, süreç belirlemeyin. Tanımak istemeniz gayet normal, durumu açıklayın. İstemediğiniz bir şeyi yapmayın. Kendinizi zorlamayın, duruma göre kararınızı verirsiniz zaten.
Teşekkür ederim tavsiyenize uyacağım.

paragraf olmayınca hepsini okuyamıyorum kusura bakmayın.
biri özet fırlatabilir mi ?

paragraf olmayınca hepsini okuyamıyorum kusura bakmayın.
biri özet fırlatabilir mi ?
Nasıl özet geçerim diye düşünüyorum şu an 😂
2 ay süren bir ilişkim var fakat hislerimiz aynı seviyede değil.Bende yapım gereği romantik bir insan değilim ve hoşuma da gitmez abartı şeyler.Ondan hoşlanarak bu ilişkiye başladım tanıdıkça daha da sevgim artar diye düşündüm fakat bazı hareketleri beni boğmaya ve abartı gelmeye başladı.Bu durumu onunla çok sık konuşur hale geldim ve sürekli açıklama yapmak istemiyorum.Gerçekten çok iyi,terbiyeli ve beraberken eğlendiğim bir insan.Ama o bana deliler gibi aşıkken ben sadece hoşlanıyorum.Acabalarım var.Bu ilişki nereye kadar gider emin değilim, çaba sarf etmek istiyorum.Yukarıda birkaç örnek vermiştim o yüzden uzun sürdü kusura bakmayın.
Acaba ben mi abartıyorum ama karakterimi değiştiremem ki.Bu yüzden fikir almak istemiştim. :)

Karakterleriniz uyuşmuyor diyelim ama bence halledemeyeceğiniz şey değil.

Bunlar mesela başkasının çok hoşuna gidebilir ama sizin gitmemiş mümkün. Zamanla o size siz ona uyum sağlayabilirsiniz. Öyle karşımızdakinin bizi biz konuşmadan şıp diye anlayacağı bir dünya yok . Konuşarak çözmeniz lazım.

Farklılıklar aşılabilir. Ama bu farklılıklar rahatsız edecek düzeydeyse artık ayrılmayı düşünebilirsiniz. Mesela artık size yük gibi geliyorsa, kendinizi anlatmak bile içinizden gelmiyorsa bir düşünün derim :KK64:

Söylemeden geçemeyeceğim yok 1. ay tanışması,şiir defteri falan beni bile buradan baydı. Bunlar biraz abartı geldi bana da .:olamaz:

Nasıl özet geçerim diye düşünüyorum şu an 😂
2 ay süren bir ilişkim var fakat hislerimiz aynı seviyede değil.Bende yapım gereği romantik bir insan değilim ve hoşuma da gitmez abartı şeyler.Ondan hoşlanarak bu ilişkiye başladım tanıdıkça daha da sevgim artar diye düşündüm fakat bazı hareketleri beni boğmaya ve abartı gelmeye başladı.Bu durumu onunla çok sık konuşur hale geldim ve sürekli açıklama yapmak istemiyorum.Gerçekten çok iyi,terbiyeli ve beraberken eğlendiğim bir insan.Ama o bana deliler gibi aşıkken ben sadece hoşlanıyorum.Acabalarım var.Bu ilişki nereye kadar gider emin değilim, çaba sarf etmek istiyorum.Yukarıda birkaç örnek vermiştim o yüzden uzun sürdü kusura bakmayın.
Acaba ben mi abartıyorum ama karakterimi değiştiremem ki.Bu yüzden fikir almak istemiştim. :)
Yoo abartmıyorsun bende romantizm pek sevmem ama mesela özel günlerde bir çiçek iki güzel söz beklerim.. Eşim de benden hallice.
Aslında ona birazcık yol verseydim oda mıç mıç ilişkilerin adamı ama başta fazlasıyla odunluk yaptım şimdi o da bana uyuyor. Doğal denge sanırım :)

Yoo abartmıyorsun bende romantizm pek sevmem ama mesela özel günlerde bir çiçek iki güzel söz beklerim.. Eşim de benden hallice.
Aslında ona birazcık yol verseydim oda mıç mıç ilişkilerin adamı ama başta fazlasıyla odunluk yaptım şimdi o da bana uyuyor. Doğal denge sanırım :)
Bizde dengeyi kuracağız o zaman zamanla.Biraz kafamı rahatlatmam gerek sanırım.Düşün düşün bir hal oldum çünkü.Zamana bırakacağım.Teşekkür ederim. :)

Karakterleriniz uyuşmuyor diyelim ama bence halledemeyeceğiniz şey değil.

Bunlar mesela başkasının çok hoşuna gidebilir ama sizin gitmemiş mümkün. Zamanla o size siz ona uyum sağlayabilirsiniz. Öyle karşımızdakinin bizi biz konuşmadan şıp diye anlayacağı bir dünya yok . Konuşarak çözmeniz lazım.

Farklılıklar aşılabilir. Ama bu farklılıklar rahatsız edecek düzeydeyse artık ayrılmayı düşünebilirsiniz. Mesela artık size yük gibi geliyorsa, kendinizi anlatmak bile içinizden gelmiyorsa bir düşünün derim :KK64:

Söylemeden geçemeyeceğim yok 1. ay tanışması,şiir defteri falan beni bile buradan baydı. Bunlar biraz abartı geldi bana da .:olamaz:
Kesinlikle kestirip atmak istemiyorum ve bende biraz çaba sarf etmek istiyorum.Kendimi çok fazla etkilemeden bunu sürdürmeye çalışacağım, zaman ne gösterir bilinmez.Ama dediğinizde haklısınız eğer ki bana zarar verecek bir hale gelirse uygun bir şekilde bitireceğim.Sağolun benim gibi düşünen biri daha olduğunu bilmek rahatlattı. :)

Sorunum elini tutmak vs değil bunun abartıya kaçması.Yoksa tabiki elinden tutmak isterim ama sürekli değil.Yürürken mesela ben diyorum el ele tutuşalım diye.Otobüsteyken, otururken vs .Yemek yerken bir şey içerken rahat hissetmek istemem normal değil mi? İşe giderken benim için haftasonu olmasına rağmen o gün çalışmaması gerekirken erkenden kalkıyor ve otobüsle beraber benimle işe geliyor.Sonra eve gidip uyuyor, veyahutta işi benimle ters yönde iken ilk önce benimle beraber geliyor otobüsle sonra kendi işine gidiyor.Geçen gün arkadaşlarımla buluştuğum bir akşamdı eve dönüşte kendim gidebilirim arkadaşlarımlayım dememe rağmen beraber gidelim ben gelir seni alırım diyerek çok üsteledi.Bazı hareketleri bana çok abartı geliyor nedense?
Buldun bunuyorsun demeyeceğim ama kadınların çoğu erkeklerin ilgisinin azlığından veya olmamasından şikayetçi böyle bir ilişkiye sahip olduğunuz şanslısınız. Sizi çok iyi anlıyorum her şeyde olduğu gibi bunun da bir ölçüsü olmalı dusuncesindesiniz. Azı karar çoğu zarar misali...Arkadaşınız sevgi dolu bir insan bunu da göstermekten kacinmiyor olabilir abartı değil de doğal hali böyledir belki...Kibar, dürüst nerede nasıl davranacağını biliyorsa sizi de incitmiyorsa gözünüze gönlünüze hitap ediyorsa o kadarcik kusurunu da görmezden gelin...hiç böyle yorum yazacağım aklıma gelmezdi. Çoğu kadının hayalini yaşadığınızı da söylemeden geçemeyeceğim.

X